Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Pia 06. Dec 2019 12:22:21

@lukas

viem ti napisat sukromnu spravu ci to mas bloknute? mam jeden navrh pre teba...diky
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 06. Dec 2019 23:12:49

Napíš email. To je vždy najlepšie. redakcia@cycling-info.sk
Ďakujem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pia 17. Jan 2020 9:20:10

Ľudia, prosím Vás, eviduje ešte niekto z Vás vírus? Bojujeme s tým dva mesiace, sme kvôli tomu na pokraji krachu, no zdá sa, že už musí byť všetko čisté. Problémy už robil len preklik z FB na mobiloch. Ak ešte niekto eviduje problémy, opíšte nám ich. Ďakujeme!
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod konyk87 » Pon 10. Feb 2020 9:12:00

Caute,
uz nejaky ten tyzden mam problem, ze si toto forum nevie zapamatat moje prihlasenie. Staci, ked zavriem kartu, nanovo otvorim a znovu sa musim prihlasit. Na ostatnych strankach vsetko funguje v poriadku. Cookies a cache som zmazal, ale problem pretrvava. Ma niekto podobnu skusenost?
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Feb 2020 19:17:09

konyk87 píše:Caute,
uz nejaky ten tyzden mam problem, ze si toto forum nevie zapamatat moje prihlasenie. Staci, ked zavriem kartu, nanovo otvorim a znovu sa musim prihlasit. Na ostatnych strankach vsetko funguje v poriadku. Cookies a cache som zmazal, ale problem pretrvava. Ma niekto podobnu skusenost?


Ani mne to nefunguje, tiež sa musím sústavne prihlasovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod eres » Str 01. Apr 2020 8:12:03

Asi to patrí skôr sem, aj keď sa táto smutná realita rozoberala v inej téme:

https://www.omediach.com/internet/17652 ... k-a-dalsie

Ten ďalší článok nižšie je skôr o printových médiách a je zamknutý. Stručne, odhady o poklese predaja printu a príjmov z inzercie sa pohybujú od 25 do 50 percent. A napr. v USA síce stúpa predaj online médií, ale nedokáže to nahradiť výpadky príjmov z reklamy. Celkovo sú ohrozenejšie menšie redakcie, firmy bez dostatočnej rezervy na účte a médiá, ktoré boli závislé najmä od príjmov z reklamy. A navyše v prípade, že by bola kríza dlhá a drastická, môže ohroziť aj médiá, ktoré majú väčšinu príjmov od čitateľov...

Ak bude Lukáš chcieť, môžem mu celý článok poslať, ale neviem, či je akurát vhodná doba na ďalšiu dávku depresívnych správ a negatívnych predpovedí...

A aj môj pôvodný nápad, ktorý som tu chcel dať, vybrať sa cestou spoplatnenia obsahu (akého, budúceho?) sa mi hneď po prvom zamyslení zdá nereálny. Koľko by sa nás našlo, čo by sme boli ochotní platiť 5-7€ mesačne, aby C-I prežil? Dvadsať? Tridsať? Nech som optimista, tak 50. A koľko by potreboval Lukáš? Dvesto, tristo alebo 500??

https://e.dennikn.sk/1825415/mediabrifi ... ia-prezit/

Ani sa mi sem nechce dávať toľko zamračených smajlov, na koľko sa momentálne cítim...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Ned 17. Máj 2020 8:22:43

lukas píše:Ľudia, prosím Vás, eviduje ešte niekto z Vás vírus? Bojujeme s tým dva mesiace, sme kvôli tomu na pokraji krachu, no zdá sa, že už musí byť všetko čisté. Problémy už robil len preklik z FB na mobiloch. Ak ešte niekto eviduje problémy, opíšte nám ich. Ďakujeme!

Vírus na mobile s Androidom stále existuje - tento web sa nedá načítať, stále sa to prehadzuje na nejaké spammerské reklamné weby.
(Ostatné www idú v poriadku - takže je to u vás.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Ned 17. Máj 2020 10:09:37

sportovec píše:
lukas píše:Ľudia, prosím Vás, eviduje ešte niekto z Vás vírus? Bojujeme s tým dva mesiace, sme kvôli tomu na pokraji krachu, no zdá sa, že už musí byť všetko čisté. Problémy už robil len preklik z FB na mobiloch. Ak ešte niekto eviduje problémy, opíšte nám ich. Ďakujeme!

Vírus na mobile s Androidom stále existuje - tento web sa nedá načítať, stále sa to prehadzuje na nejaké spammerské reklamné weby.
(Ostatné www idú v poriadku - takže je to u vás.)

Prejavuje sa to aj na počítači, (používam Google Chrome) v Google dám vyhľadať cycling info sk - hodí ma to na SPAM stránku. (Iné weby sú v poriadku.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Ned 17. Máj 2020 15:03:32

sportovec píše:
sportovec píše:
lukas píše:Ľudia, prosím Vás, eviduje ešte niekto z Vás vírus? Bojujeme s tým dva mesiace, sme kvôli tomu na pokraji krachu, no zdá sa, že už musí byť všetko čisté. Problémy už robil len preklik z FB na mobiloch. Ak ešte niekto eviduje problémy, opíšte nám ich. Ďakujeme!

Vírus na mobile s Androidom stále existuje - tento web sa nedá načítať, stále sa to prehadzuje na nejaké spammerské reklamné weby.
(Ostatné www idú v poriadku - takže je to u vás.)

Prejavuje sa to aj na počítači, (používam Google Chrome) v Google dám vyhľadať cycling info sk - hodí ma to na SPAM stránku. (Iné weby sú v poriadku.)


ja na iOs-e problem nemam ziaden a na pocitaci tiez pouzivam Chrome na Win10 a tiez bez problemu...akurat si nepamata prihlasenie od nejakeho casu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Phobos » Uto 19. Máj 2020 12:03:56

Tiež s tým nemám problém, ani som nikdy nemal. Si si istý sportovec, že to nie je u teba?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Uto 19. Máj 2020 14:04:20

Phobos píše:Tiež s tým nemám problém, ani som nikdy nemal. Si si istý sportovec, že to nie je u teba?

Všetky ostatné weby na zemeguli mi idú v poriadku ;) Ale aj tu mi to spraví len občas, aj to len pri Google Chrome.
Však môže to byť všeličo - prebehnem si kompletne počítač aj telefón ;) - ak náhodou to bude u mňa, tak sem napíšem, inak platí čo som napísal ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Str 20. Máj 2020 13:29:59

Ospravedlňujem sa ľudia, mal som dlhší čas problém s prihlásením sa do fóra. Mohlo sa stať, že ak niekto zle zadal heslo, veľmi rýchlo mu zablokovalo účet. Už sme to opravili, teda, ak niekto náhodou taký je, skúste sa prihlásiť znova a už by to malo ísť. Týkalo sa to aj mňa.
Prípadne ak máte iné problémy s fórom, píšte. Budeme to riešiť.

Spoplatnenie obsahu. Premýšľali sme o tom už veľakrát. Netušíme, koľko ľudí by si to zaplatilo a ak veľké médiá pýtajú 30-60 eur ročne, my by sme si asi nemohli dovoliť vypýtať viac ako 10 eur. Zároveň je tam nutná vstupná investícia minimálne 1000 eur, možno viac na realizáciu celého systému + navyše účtovníctvo atď. Zároveň by to znamenalo pokles čítanosti ako takej. Takže je to veľmi otázne. Tiež je veľmi otázne, v akej kvalite sa, dúfajme, vrátime na jeseň. Obaja moji kľúčoví kolegovia odišli. Ak by sa aj vrátili k projektu, rozhodne nie v podobe ako predtým, ale s veľkými obmedzeniami. Čiže pýtať teraz od ľudí peniaze, nič-moc.

Niektoré médiá fungujú na dobrovoľnej podpore - lenže to treba rovnako vytvárať systém a zasa kto naozaj chcel/chce, nájde si spôsob cez eshop alebo sa ohlási mailom, že nás chce podporiť. Normálne sa to zúčtuje ako dar.

Najväčším otáznikom pre nás je, koľko ľudí by malo záujem o predplatné. Aj v tomto krízovom čase máme bežne denne 800-1000 unikátnych čitateľov. Nie je vás 10 alebo 20, čo by sa mohlo zdať z fóra. Počas sezóny je ich ešte oveľa viac. Ale aby to malo zmysel, fakt by sme potrebovali vybrať aspoň 5000 eur ročne. Minimálne. Prezradím, že server stojí len o trochu menej. A tým pádom by sme potrebovali cca. 550 predplatiteľov (kvôli marži pre platobný systém). Je to reálne?

Napríklad nie tak dávno tu na fóre bola medzi vami reč, že podporíme portál cez eshop. Do dvoch týždňov od tejto debaty ozaj prišli objednávky, ktoré by sa dali odfiltrovať od ostatných, že asi sa týkajú tejto debaty. Napísali ste do poznámky, že držíme palce, alebo objednali niečo späté s portálom. Ale tie objednávky boli dva alebo tri. Preto neviem, či by sa našlo 550 predplatiteľov. Zasa mnohí ste si kúpili kalendár, či podporili nás všelijako už v minulosti. O tom žiadne pochyby. No vravím, že minimálne tých 550 ľudí, ktorí by každý rok točili 500 eur,

________


Vírus. To je ďalší náš veľký bôľ. Nevieme sa toho zbaviť. Objavuje sa veľmi sporadicky, len niektorým ľuďom. My to nevieme namodelovať, lebo nikomu z nás sa nezobrazuje. Nevieme ani, že proste je tam. Možno 5 % ľudí sa objavuje. Niekedy. On nás napadne, vyčistíme to a znova. Ale nemáme financie na to, aby to progeri každý deň čistili. Vyčistia a o 5 minút môže byť späť. Zatiaľ sme nenašli riešenie. Nevieme, ako je to možné, že vchádza dnu. Cez čo, cez koho. Najprv progeri vraveli, že to nebude ľudský hacker, ale už sa skôr prikláňajú k tomu, že je. Akoby sme toho nemali málo. Neviem, prečo nám niekto takto škodí. Či nám závidí? Ale čo? Alebo to robí z pasie. Nerozumiem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod Phobos » Str 20. Máj 2020 21:35:21

lukas píše:Najväčším otáznikom pre nás je, koľko ľudí by malo záujem o predplatné.

Jednoduché riešenie - sprav anketu.

lukas píše:Zároveň by to znamenalo pokles čítanosti ako takej.

Pri dobre nastavenom pomere spoplatnený - nespoplatnený obsah by to mohla byť win-win situácia, s akceptovateľným poklesom čítanosti a dodatočným príjmom z predplatného.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod sportovec » Štv 21. Máj 2020 8:01:23

lukas píše:Niektoré médiá fungujú na dobrovoľnej podpore - lenže to treba rovnako vytvárať systém a zasa kto naozaj chcel/chce, nájde si spôsob cez eshop alebo sa ohlási mailom, že nás chce podporiť. Normálne sa to zúčtuje ako dar.

Chýba tu tlačidlo "Podporte nás", ako je trebárs tu https://slovensko.digital/
A tam číslo EUR účtu, možnosť platby kartou, SMS alebo aj číslo cryptocoin účtu, prípadne uvedené iné možnosti podpory.
Aj keď neviem či by niekto podporil stránku, keď vidí že sú tam reklamy - možno by to bol aj tak len stratený čas.

Raz som to tu už písal, ale táto stránka je prepchatá zbytočnosťami a stojí ťa zbytočne veľa úsilia s otáznym efektom.
Malo by tu byť len spravodajstvo a články (bez diskusie).

Na fórum a diskusie pre články by som si možno založil inú doménu (cycling-fórum.sk ?), ktorú by som odtiaľto linkoval. Cyklo fórum by som rozšíril a spravil zopár nových kategórií, aby to pritiahlo diskutérov.

Wiki o cyklistoch by som tiež prehodil na inú doménu - a nechal by som editovať aj návštevníkom (pod dohľadom) alebo by som to zrušil a odkazoval na wikipédiu.

Rebríčky by som neriešil a odkazoval na procyclingstats.

... zvyšné detaily sa mi už nechce rozpisovať ...

lukas píše:Napríklad nie tak dávno tu na fóre bola medzi vami reč, že podporíme portál cez eshop. Do dvoch týždňov od tejto debaty ozaj prišli objednávky, ktoré by sa dali odfiltrovať od ostatných, že asi sa týkajú tejto debaty. Napísali ste do poznámky, že držíme palce, alebo objednali niečo späté s portálom. Ale tie objednávky boli dva alebo tri. Preto neviem, či by sa našlo 550 predplatiteľov. Zasa mnohí ste si kúpili kalendár, či podporili nás všelijako už v minulosti. O tom žiadne pochyby. No vravím, že minimálne tých 550 ľudí, ktorí by každý rok točili 500 eur,

S tým eshopom to vyzerá tak, že to bol stratený čas. Je zahrabaný na nejakej podstránke a ťažko sa mu určite robí aj normálne kampaň a aj Google s ním má určite problém. Tiež by som ten eshop spravil na inej doméne a keby to nešlo, tak by som ho skúsil predať alebo zrušil.
Alebo ešte lepšie hneď od začiatku by som sa dohodol s nejakým spoľahlivým cyklo-eshopom na prístupe do administrácie a podiele z predaja a ušetril si robotu.

lukas píše:Vírus. To je ďalší náš veľký bôľ. Nevieme sa toho zbaviť. Objavuje sa veľmi sporadicky, len niektorým ľuďom. My to nevieme namodelovať, lebo nikomu z nás sa nezobrazuje. Nevieme ani, že proste je tam. Možno 5 % ľudí sa objavuje. Niekedy.

Presne tak :o

lukas píše:Zatiaľ sme nenašli riešenie. Nevieme, ako je to možné, že vchádza dnu. Cez čo, cez koho. Najprv progeri vraveli, že to nebude ľudský hacker, ale už sa skôr prikláňajú k tomu, že je. Akoby sme toho nemali málo. Neviem, prečo nám niekto takto škodí. Či nám závidí? Ale čo? Alebo to robí z pasie. Nerozumiem.

Tak to bude skôr nejaký robot, ktorý využíva dieru v systéme, treba spraviť upgrade alebo hĺbkovú analýzu kódu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 22. Jún 2020 12:56:16

Pozdravujem ľudí, ktorí chodievajú na fórum. Mali sme tu technický problém nesúvisiaci s vírusom. Potrebovali sme aktualizovať platformu a fórum po dvoch týždňoch opäť funguje. Môžete teda ďalej diskutovať. Ďakujeme!
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Pon 29. Jún 2020 9:59:27

Lukas stopnite diskusiu pod clankom o trenerovy U23 lebo to tam zacina byt mladezi nepristupne...dakujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 29. Jún 2020 17:03:40

@majo
Čítam to až teraz, tak to už nechám tak. Stále to bude o tom istom, že cenzúra a komu nadržiavame, prečo blokujeme. Ale poviem, že ma urážajú takéto hlúposti pod článkom, na ktorom človek robí celý deň a jeho respondent tiež nemôže za to, aká je situácia. Keď ho niekam vybrali, chce pracovať. Čo on má s kým, žeby ho ľudia takto urážali a splietali o válovoch. Made in SLovakia.
My sme ľudia, ktorí chceme robiť v cyklistike. Pracujeme s ľuďmi, ktorí chcú robiť v cyklistike. Neviem ako ináč to máme robiť. Toto tu bude stále. Že robíme PR a koho ako vykresľujeme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Pon 29. Jún 2020 17:43:01

@lukas
ja som obycajny fanusik cyklistiky a sportu ako takeho...vzdy ma tisickrat viac zaujimala sportova stranka ako ta druha...no je mi jasne ze vzdy a vsade sa najdu nespokojny ci nejako kriticky nastaveny ludia...ale akou formou to prezentuju je obrazom slusnosti a inteligencie...osobne netusim kolko z toho co tam pisu je pravda a v podstate ma to ani nezaujima mrzi ma ale ze to riesia takymto hlupym a podradnym sposobom...ak maju dokazy ze szc a jeho predseda si prihrievaju len tu svoju polievocku len so svojimi ludmi tak nech to ukazu organom ktore to mozu riesit a nie mudrovanim a ponizovanim anonymnymi komentami pod clankom...mrzi ma to hlavne kvoli tym poctivym ktori sa snazia pracovat a toto potom musis citat...ale ako si povedal je to take made in slovakia(alebo primitivovo?) drzim prsty vsetkym aby to slo len dopredu aj vam aj mlademu trenerovy aj szc aj celej cyklistike
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod lukas » Pon 29. Jún 2020 20:46:26

Nakoniec som tam diskusiu vypol, lebo sa tam dnes večer objavili už také vulgarizmy, ktoré systém nerozpoznal, a nemohli sme si dovoliť ich tam mať.
Stále je to o tom istom. Už dlhé roky. Prekrikujú sa tí istí ľudia pred stovkami ľudí, ktorí do toho trochu vidia a len mávnu rukou. A stovkami nezainteresovaných fanúšikov, ktorí v tom majú guláš. Ale to je tak v každom športe. Poznám trochu biatlonové prostredie. Úplne ako cez kopirák. To isté. Každý je zlý všade, na akomkoľvek mieste.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Otázky pre redakciu Cycling-Info.sk

Poslaťod majo » Pon 29. Jún 2020 21:28:09

ja som tam uz od vcera radsej nepozeral lebo ma to len rozculovalo...to vypnutie je spravne rozhodnutie...dakujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia

cron