Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Poslaťod Phobos » Pon 06. Apr 2020 15:28:28

Nemám nič proti e-športom, ale eRacing vidím do budúcna skôr ako samostatnú disciplínu s osobitným kalendárom. Grand Tours sú cestné preteky a nemieša sa tam cyklokros, dráha ani BMX, a nemali by sa ani trenažéry. Ako nejaká exhibícia fajn, ale to je tak všetko.

Ak si to nevyžaduje programátora, možno by nebolo od veci otvoriť tému Koronavírus, tie príspevky sú teraz také rozhádzané. Aktuálna by bola v ideálnom prípade pár týždňov, resp. mesiacov, potom by slúžila ako memento, že netreba brať všetko ako samozrejmosť.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 06. Apr 2020 15:49:13

majo píše:tak GvA konecne vyhral svoje vysnivane Ronde...tesim sa s nim a gratulujem mu ;)

tak vyhral ale neviem ci sa vobec nejako tesil:) potom som to vypol. akoze ako spestrenie tychto dni to bolo ok, aj celkom reklama pre CCC v tychto tazkych casoch ked chcu odstupit od sponzoringu aspon take reci sa siria. ale toto ma daleko od nejakej nahrady realnych pretekov. aj keby sa zucastnil cely peloton a islo by sa celych 260 km tak aj tak by to malo velmi daleko. ale to vitazstvo by bolo urcite o nieco cennejsie ako to vcerajsie ked sa zucastnilo nejakych 13 profikov. v podstate nie kazdy z tych vcerajsich borcov je v rovnakej kondicii ale je pravda ze ten zakladny level kondicnej pripravy je velmi vysoko u GVA a preto asi aj vyhral.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Uto 07. Apr 2020 9:18:21

Tiež ma to nejako nechytilo, ale ktovie, ako tu bude pri dlhšej absencii reálnej cyklistiky.

Včera som zachytil na FB Bory, že sa ako tým zúčastnia koncom apríla "DigitalSwiss", má to byť nejakých 4-5 dní, ale ako to má vyzerať, som neskúmal. Akurát písali niečo o 18 tímoch, z toho 15 worldturových...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 10. Apr 2020 21:27:22

zajtra dalsie behind the scenes tentoraz z minulorocneho ronde...huraaa
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 12. Apr 2020 13:31:34

@ majo
Vcera som to uz videl. Podobne ako ostatne diely dalsia lahodka. Skoda ze viacej ich asi nebude. Neviem ci pred rokom 2016 to takto spracovavali a natacali. SPOILER* Jedine ma sklamalo ze nemali akurat vlani zabery z auta EF ked vyhral ich jazdec.* KONIEC SPOILERU Takisto som uz videl ten miniserial o Movistare na Netflixe. Clovek mnohe pochopi. Hlavne tie niekedy divne a nepochopitelne taktiky.

Dnes na Eurosporte dost rozsiahlo opakuju vlanajsie Rouibax, ked uz tohtorocne nebude. Podla programu od 14:00 do 17:00 Podobne minuly vikend opakovali Ronde, ale to som dal prednost Lockdown edition.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Ned 12. Apr 2020 14:32:22

Ked uz to tento rok nevyslo (budme optimisti - zatial :) ), tak aspon par obrazkov spred 2 rokov :)
Prílohy
IMG_5291.JPG
Arenberg
IMG_5291.JPG (516.99 KiB) Zobrazené 8656 krát
IMG_5333.JPG
Velodrom
IMG_5333.JPG (539.63 KiB) Zobrazené 8656 krát
IMG_5408.JPG
Afterevent
IMG_5408.JPG (436.93 KiB) Zobrazené 8656 krát
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 12. Apr 2020 18:02:58

Tak od druhej davali Roubaix 2018 a teraz davaju vlanajsie :). Opat som sa utvrdil v tom ze to bolo Petrovo najvacsie vitazstvo. V ten den vsetko klaplo dokonale. Forma, okolnosti, stastie, timova podpora. Vsetko do seba zapadlo ako puzzle. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Apr 2020 18:31:53

Ja som si dnes pozrel to Roubaix s komentárom Roba Hatcha a bol som nervózny ako pred dvoma rokmi . Krásne víťazstvo , krásny závod , nádherná dlažba , krásny región Hautes des france .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 12. Apr 2020 20:09:18

tie behind scenes su fakt skvele...mohli by sa take spravit aj s P-R
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 13. Apr 2020 17:25:23

este poznamka...
x-krat sa tu uz rozoberali vysielacky...ak si dobre pamatam tak ja som sa do tychto debat nikdy nezapajal kedze ziadne skusenosti ziadne poznatky a vedomosti = ziadne mudrovanie...teraz ale ked som mohol aspon trosicku nazriet do toho ako to vyzera pocas pretekov by som bol asi radsej ak by sa vysielacky zakazali...jasne pokyny z auta cinist ci nie ci chytat ci nie atd atd mi dost liezli na nervy v tych zostrihoch...mozno by som bol zato aby boli aspon jednosmerne od pretekarov do auta aby v pripade potreby mohli oznamit problemy ci potreby a auto by mohlo rychlejsie reagovat ale z auta smerom k pretekarom by som komunikaciu asi zrusil...tot len moj subjektivny nazor...pekny zvysok sviatkov zelam kamosi
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 31. Júl 2020 17:13:57

pri Gilertovy stoja si vsetci svaty...ta nutena zmena trasy primavery mu teoreticky moze trosicku pomoct...normalne ma laka napisat ze mu to ikonicke vitazstvo zelam ale vzhladom na to ze na starte bude aj Peto tak by to bolo odomna asi kacirstvo :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 05. Aug 2020 10:41:29

dobre pani, prvy monument. viac ako zmena trasy podla mna ovyplvni priebeh alebo teda zaver pretekov fakt, ze su 6 clenne timy. to je podla mna velmi stazene pre sprinterske timy to ukontrolovat. atak na Cipresse ak by mal vhodne zlozenie je uplne kludne realizovatelny. velmi by som si prial aby to vyhral Peto. tak ako aj WvA klopal na dvere Strade Bianche a bol teda nielen najsilnejsi v tomto rocniku ale dostalo sa mu aj akoby "za zasluhy" tak toto by si Sagan velmi zasluzil aby sa mu stalo na MSR. aby po vsetkych tych klopaniach sa mu dvere na MSR otvorili:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Str 05. Aug 2020 18:59:36

Inak tie 6 clenne timy su kvoli korone alebo by boli aj tak. Co tym sleduju?Podla mna by bolo vhodne aspon 7. Ale nevadi bude aspon sranda.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 05. Aug 2020 21:04:13

je to smiesne...prilazali 6 clenne teamy a tak organizatorovy sa otvoril priestor na dalsie 2 teamy...logika niekde odletela
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 07. Aug 2020 18:55:40

Čo čakať zajtra? Netuším. Podlahári majú zaujímavú zostavu, Alaphilippe, Asgreen, Bennett, Declerq, Štybar, Jungels - jasný je jediný domestik a to Tim, z ostatných by pri určitom scenári mohol vyhrať každý keďže bude v tímoch iba 6 cyklistov budú sa dať dosť ťažko kontrolovať, Jungels, Asgreen môžu vyhrať z dlhšieho úniku, Štyby a Alaphilippe môžu využiť svoje puncherské schopnosti a Bennett môže uspieť pri šprinte väčšej skupiny, ťažko sa im bude odolávať.
Favoritov je spústa - cyklokrosári, klasikári ako GVA, Kwiatek, Bling, Valgreen, Gilbert, Žralok, Bettiol, Lutsenko .... šprintéri ako Demare zdá sa vo vynikajúcej forme, Colbrelli, Ewan, Bouhanni, Gaviria, Kristoff ... netrúfal by som si dať ani skupinu 10 cyklistov kde by som si bol viac-menej istý, že z nej vzíde víťaz.
Petra som nespomenul, toho spomínať netreba, škoda, že má byť celkom teplo, zajtra má byť pocitovo 35 stupňov. Ak by som si mal tipnúť, príde to potrhané, predsa len, nastúpa sa viac ako po starej trase,preteky sa pôjdu v 6 a v skoro každom tíme kde je šprintér sú aj cyklisti ktorí to môžu skúšať. Ak by som predsa len mal dať najväčšieho favorita, tak podľa toho, čo cyklisti ukazovali po koronaprestávke by to bol WvA, skvelý puncher a má aj výborný šprint. A komu by som to prial okrem Petra? Gibertovi aby si skompletoval monumenty čo by bolo fantastické, Štybymu pretože mu fandím. Roamanovi tiež, ale ten asi nemá schopnosti ako na Primavere vyhrať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 07. Aug 2020 20:23:29

mozno to paradoxne skonci spurtom okresaneho pelotonu:) ale naozaj asi najviac faktorov za posledne roky nahrava tomu aby sprinteri boli vypojeni a mozno aj skor nez posledne roky. ale treba si povedat, toto nie je Strade Bianche toto nie je brutalna selektivna klasika kde sa da prist do ciela solo. da sa, ano videli sme Nibaliho ale to najprv musi peloton toho konkretneho jazdca podcenit, nechat ist a teda darovat mu sekundy ktore ich na konci budu mrziet. nechaju ist Sagana, MvdP alebo Van Aerta? urcite nie. Poggio ani Cipressa nie su take aby vam niekto neuvisel na chrbte. to by museli byt nejake opakovane ataky. cize ja si myslim ze bud to skonci ako minuly rok a teda velmi podobne zlozenie pride do ciela po ataku na Poggiu. druhy scenar by mohol byt ze niekto z top borcov zautoci uz na Cipresse a teda vytvori sa skupina favoritov ktori budu spolupracovat a z tejto skupiny budu ataky na Poggiu a v takomto pripade si viem predstavit ze najsilnejsi vyhra solo (ale viem si predstavit aj to ze niekto to v takomto pripade da na Cioleka). no a treti scenar je podla mna ze vyhra niekto z "druheho" sledu. teda napriklad Asgreen, Jungels, Mohoric, Lutsenko, Kung, Formolo a podobni. naozaj zajtra by som na spurt pelotonu asi nevsadil ani euro. ale ktovie, uvidime...
takze drzim palce Petovi nech to da. nech to da hocijako bars aj na Kwiatkowskeho bars aj na Cioleka, ale nech to da. za zasluhy:) inak by som sekundarne celkom prial Trentinovi. zato aky bol solidny minuly sezonu a vlastne kazdy ho uz videl v duhovom, muselo to byt a stale musi byt trpke. a vlastne vyhral on nejaku prestiznejsiu klasiku? myslim ze nie. takisto Styby kludne.
ak by malo prist k spurtu pelotonu tak podla mna Gaviria vyzera velmi slusne a asi aj Demare. Ewan si podla mna mohol dat viac na rozjazdenie, nielen Milano-Torino.
co by ma az tak nepotesilo je vitazstvo niekoho kto startuje prvykrat , asi najviac mi napada MvdP. akoze nic konkretne proti nemu ale nepaci sa mi velmi ked na monumete to niekto da s takou zdravou drzostou v style veni, vidi, vici:) akoze ak by to tak dal Peto kedysi tak by som proti tomu nemal nic to je jasne, ale to uz je ta fanusikovska "objektivita" :) cize viac sa mi rata ak je tam aj nejaky pribeh a ak su tie preteky take ze treba si ich najprv ohmatat. takisto Gaviria tusim v 2016 isiel na MSR prvykrat a uz bol takmer najvacsi favorit, ak nie najvacsi. urcite som mu to vtedy nejako extra neprial kdezto zajtra keby vyhra tak som s tym uplne ok. ale hlavne teda Peter drz sa. Cez prekazky ku hviezdam:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 07. Aug 2020 20:36:59

bude to prva primavera ze poslednych minimalne 10 rokov ktoru neuvidim kedze budem na trati TdP a kedze petovy sa zvykne darit ked ja necumim na telku tak dufam ze zajtra to klapne na milion % ...a ked nie on tak to zelam Gilbertovy...hlavne nech vsetci ostanu zdravy
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 07. Aug 2020 20:46:10

@simko - Podľa mňa je pri tomto počte cyklistov väčšia šanca, že sa to potrhá aj vo väčšej vzdialenosti a napríklad aj na Cipresse, doteraz to silné tímy vždy dotiahli a rozhodovalo sa na Poggiu alebo v uliciach San Réma, budú mať 6 členné tímy dosť domestikov aby unikajúcich chytili alebo im zabránili zdrhnúť?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 07. Aug 2020 21:04:39

Ja si viem celkom predstaviť situáciu, že silné tímy pôjdu už na tom 13 km kopci pekelné tempo a odpárajú množstvo cyklistov ktorých už pri tomto počte nedokážu domestici dotiahnuť na čelo, v klasickej edícii bolo po Tuchine skoro 100 km roviny, v tejto edícii to po Niella Belbo vyzerá profilovo zaujímavejšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 07. Aug 2020 21:18:21

@ifcopifco
mozno to vyzera zaujimavejsie ale zas odpadla Capo Berta napriklad. ako nevravim mozno niekto vyskusa ten 13 km kopec ale zas kto by si tam unavoval domestikov? navyse tie 6 clenne timy su celkom napratane. tam su lidri, potom aspiranti z druheho sledu no a potom tam je 1-2 domestici. bol by som velmi prekvapeny keby niekto bol az taky rojko ze by to rozfofroval na tom kopci Niella Belbo. ktovie ci by tam odparali vobec Kittela ak by este pretekal:)
ale suhlasim s Cipressou. tam ak odide silna skupina tak ju uz nikto nestiahne. a ak tam budu zastupene mnohe timy tak uz ani nebude toho kto by vobec mal zaujem stiahnut to. Peto musi byt pri stupani na Cipressu uplne vpredu. tam si to treba ukontrolovat. akoze samozrejme aj na Poggiu ale mame asi citaka ze tohtorocna Cipressa bude mozno klucova.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia

cron