Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 12. Aug 2020 19:56:10

@simko
Ano diskutovanie o príčinách je úplne normálne vec, ale už je toho.......
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 21:22:22

elviska píše:@simko
Ano diskutovanie o príčinách je úplne normálne vec, ale už je toho.......

ale ak sa zadrziavaju nejake informacie tak to je potom zivna poda pre diskusie. tak ma Peter pretrvavajuce problemy po pade alebo nie? este minulu jar spominali ze ano ze sa to vlecie ale na druhej strane hovorili ze to nie je nic vazne a ze to nema extra vplyv na vykony. tak kde je problem ze to od padu nie je ono? dozvieme sa raz urcite...
inak podla mna Petovi chyba aj taky ten humbuk okolo neho. ked sa dotahoval s DQS alebo Van Avermaetom. ked bol alfa samec:) on podla mna potrebuje vyhravat a byt top. byt stredobodom pozornosti. momentalne prisla nova mlada krv a on je v uzadi.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 12. Aug 2020 21:44:44

simko píše:inak podla mna Petovi chyba aj taky ten humbuk okolo neho. ked sa dotahoval s DQS alebo Van Avermaetom. ked bol alfa samec:) on podla mna potrebuje vyhravat a byt top. byt stredobodom pozornosti. momentalne prisla nova mlada krv a on je v uzadi.


zeby simko? zaujimava myslienka...toto ma nikdy nenapadlo ale preco nie? nebol by prvy ani posledny sportovec ktory potrebuje prave takyto typ motivacie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 22:50:18

inak odporucam pozriet si zaver tretej etapy na Tour de Suisse 2013. viem bolo to davno ale Sagan kedysi splhal riadne dobre ked mu o nieco islo. ludia momentalne vidia sucasnost vidia ako to dnes Van Aert dal, ale jednoducho Sagan v rokoch 2012-2018 by dnes bol vpredu az do konca. mozno s vynimkou roku 2014 ale vtedy zapasil s nejakym virusom, o tom pise aj vo svojej knihe.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 13. Aug 2020 17:50:29

co poviete na dnesne CdD? ineos ukazal silu to je fakt ale co tym dosiahli?...kwiato a castroviejo spravili zvysku pelotonu pekny bolehlav no nakoniec to dopadlo tak ze znovu ukazali ze Froomy nieje na tom nejako skvele ze aj Thomasovy so Sivakovo neostalo ovela viac sil a potiahli uz len po kolometri a nakoniec egan bol zas vyskoleny jumbovcami...sepp kuss si ho dolepil tak lahucko ze som presvedceny ze ak by mu roglic povedal aby si siel po vitazstvo tak to dnes mlady amik da...pacil sa mi uz minuly rok a teraz ukazuje ze je to naozaj skvely vrchar...jedine co moze ineos tesit je to e aspon dumolin s kruisvijkom nedosahuju roglicovu uroven...a roglic je momentalne iny level aj ked dnes moze byt vdacny buchmanovy ze ten je stale rovnakym poserom a nepotiahne viac ako 5m...on to doslova odpojil pri roglicovom nastupe a aj ked by nairo ci egan mali na to aby sa primoza aspon chytili tak emo ich pripravil o ten najdolezitejsi moment...taktiez sme asi prvykrat videli vytuhnut pogacara a velka skoda toho padu hoguilta lebo ktovie ci by on nebol schopny bojovat s jumbom...btw kde bol michelton?jazdia oni vobec? :shock:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 13. Aug 2020 17:58:47

@majo - súhlas až na toho Manyho, on vedel, že nemá na Rogličove tempo a tak asi bolo nezmyselné ťahať celú skupinu za ním, aby ho potom viacerí obehli.
Súboj Ineos-Jumbo sľubuje skvelú Tour. Peter dnes prišiel v skupine S bývalými kolegami Romanom a Valgreenom, tréning pokračuje ďalej.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 13. Aug 2020 18:13:44

@ifco
ako vies ze to vedel?ti to povedal? ja som este nevidel od buchmanna jediny poriadny nastup jedinu realnu snahu tvorit pretek...zatial je to nudny defenzivny aj ked kvalitny vrchar...a s takymto stylom bude navzdy len ten druhy treti stvrty...ale nech uz to bolo s nim dnes akokolvek tak sorry ale ked sa km pred cielom postavi roglic tak je akekolvek rozmyslanie zbytocne proste treba ist a alebo to vyjde alebo nie...v takomto momente prostr musi ist pretekar co xce vyhrat do cerveneho a to som u buchmana zatial nevidel...on maximalne pretoci 2-3x a hned sa otoci a caka za koho sa zavesi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 13. Aug 2020 18:41:54

@majo - ja som to videl trochu inak, keď odstúpil Kuss, nastúpil Nairo a na neho sa zavesil Many, potom Nairo odstúpil zo špice, Buchmann bol na čele, trochu sa špekulovalo, Many odstúpil zo špice a vtedy za ním idúci skokan zrýchlil a nestačil mu Bernal, Many sa prepapadával .....
Či je Many nudný alebo nie neriešim, ale za Rogličom mal ísť podľa mňa Bernal ako spolufavorit pretekov a ten na ktorého makal Ineos v poslednom stúpaní, ale Rogličovmu tempu nestačil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 13. Aug 2020 19:35:38

@ifco
s tym ze mal ist bernal vzhladom na to co predvadzali jeho kolegovia v tom kopci 100%ne suhlasim ale ten na to asi nemal ale buchman vyzeral ze mozno aj ano...kedze mal ma zeychlenie naira nasledne na zrychlenie martina a potom aj pinota tak je velka skoda ze nema gule na to aby sa postavil a siel sam ale vzdy caka na niekoho ineho za kym by sa vyviezol vysie...mozno je to jeho styl a je to len jeho vec ze to robi ale takto vyhravat nikdy nebude...a este sa opravuje lebo roglic sa postavil 670m nie 1km pred paskou a buchman nemal odvahu ist do cervenych cisiel za nim...pre mna obrovska skoda a plytvanie potencialom...a este raz sa opravujem roglic sa vlastne ani nepostavil on len zvysil kadenciu v sede...fakt ina liga momentalne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 14. Aug 2020 14:29:20

snad ta grafika na https://racecenter.criterium-du-dauphine.fr/en neukazuje uplne spravne lebo podla nej by Kristoff a Greipel vraj mali byt este v pelotone kdezto Sagan je uz medzi dropped. je tam aj Impey ci Benoot ale aj tak to vyzera velmi zle. ale tak co uz...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Aug 2020 14:38:05

simko píše:snad ta grafika na https://racecenter.criterium-du-dauphine.fr/en neukazuje uplne spravne lebo podla nej by Kristoff a Greipel vraj mali byt este v pelotone kdezto Sagan je uz medzi dropped. je tam aj Impey ci Benoot ale aj tak to vyzera velmi zle. ale tak co uz...


Tí dropped Raiders majú menšiu stratu na Formola ako peletón, je to nejaké zvláštne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 14. Aug 2020 14:43:13

ano nebude to uplne koser. myslim si ze niektorych dalsich ktorych eviduje v pelotone su uz tiez dropped a nielen osmi.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Pia 14. Aug 2020 15:07:37

Zatiaľ sú všetky tie kopcovité a horské etapy dosť šablónovité. A presne v tej šablóne - zabrániť útokom, doviezť sa v skupine na kilometer a potom ošprintovať súperov - je Roglič momentálne najlepší. Dúfam, že aspoň jednu etapu pustia úniku, pre osvieženie.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 15. Aug 2020 12:36:54

Tak, dnešná etapa na Dauphiné už bez Bernala... Neviete, čo sa stalo?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 15. Aug 2020 12:55:21

Na cyclingnews píšu o zranení chrbta... No, Ineosu sa to pekne rozpadá pred Tour de France. Taký postupný fall of the empire. Žeby Tour po 6tich rokoch niekto nový vyhral :o ?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 15. Aug 2020 13:40:49

Nakoniec uvidime ako Roglic a Dumoulin sutazia proti sebe o zlty dres na TdF :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 15. Aug 2020 14:19:56

Po páde v zjazde dnes odstúpili Buchmann a Kruijswijk (Steven má vyhodené rameno). Z Bory končia aj Muhlberger a Schillinger. Nejako sa nám to Crtiérium rozpadáva. Kto nakoniec vyzve Rogliča?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 15. Aug 2020 14:29:53

Ved pisem, Dumoulin :D . A to som este nevedel ze odstupili dalsi.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 15. Aug 2020 20:43:00

zatial pre mna sklamanim hlavne teamy michelton a movistar
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 16. Aug 2020 12:11:57

Ja celkom nechápem prečo EF nepreteká, idú len wt preteky ktoré ísť musia... Movistar bolo jasné už pred sezónou že bude s Cofidisom a Isrealom, prípadne CCC a NTT bojovať o posledné miesto vo WT, jediný Valverde to mohol zmeniť, no zdá sa že konečne ho dobehol vek, no a túto sezónu je len tieňom seba samého. Soler a Mas časujú formu na vrcholy, no úprimne tí traja sú jediní schopní priniesť výsledok do tímu, mali by zabrať aj na týždenných etapákoch...
Fuu, no a nakoniec aj Roglič odstúpil z Dauphiné... Vidno ako je dôležitá Tour, tímy vpohode obetujú top 5, ba dokonca aj víťazstvo na jednom z najprestížnejších etapákov sveta ktorý vyhrať je sám o sebe podľa mňa úspech. Pinot to dostal celkom zadarmo, vpodstate dal dva šprinty do cieľa a Groupama ani hádam raz nepotiahla pelotón :D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia