Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 16. Aug 2020 16:39:27

uz som tu parkrat pisal ako rad sledujem a obdivujem vykony top domestikov a tak ak som to dnes niekomu zelal tak to bol mlady amik a on to dokazal...parada
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Dauphiné

Poslaťod Phobos » Ned 16. Aug 2020 16:45:49

Wow, neskutočná etapa. Nech sa Roglič pre dobro cyklistiky vráti k lyžiam... a nech naučí aj Bernala!

Prvý WT etapák pre Cannondale od Talanskeho Dauphiné 2014?
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 16. Aug 2020 18:42:14

Vcerajsie pady paradoxne pomohli dnesnej etape. Cyklistika vie byt velmi krasna bez vlacikov Ineos a teraz momentalne Jumba. Vitazovi dnesnej etapy som to doprial, bol skvely cele Dauphine. Jedine ma mrzi Tibopino ze mu to zase uslo. Furt sa mu na etapakoch nieco musi pokaslat. Dnes ked vsetci utocili akurat mal krizu. Skoda. Mal to ale tazke bez podpory vo finale.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 16. Aug 2020 20:51:59

takze Peto dnes DNF. uplne tomu nerozumiem. ak neptorebuje trenovat tak ok to beriem, nema zmysel sa krvit a stracat zbytocne nejake sily. ale ak by to mal byt trening tak by som skor ocakaval ze si da do tela a dokonci tento posledny blok pripravy. odstupili viaceri ale nerozumiem naozaj ze preco nedokoncit Dauphine, co bola zas nejaka prietrz? myslim ze v skupine s Colbrellim sa dalo prist.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 16. Aug 2020 21:20:06

A s Thomasom je co? Preco je taky slaby? Mal aj on nejake zranenia? Nevybavujem si ziadne.

A Peto neviem co si mam o tom mysliet tak nebudem pisat nic. Pockam si na vyjadrenie. Ale je pravda ze odstupilo dnes dost vela pretekarov. Pripomenulo mi to poslednu etapu Paris-Nice. Aj ked tam kazdy vedel ze je so sezonou nacas koniec tak nebolo treba to silit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 16. Aug 2020 22:48:48

@simko @Keram
Neviem prečo ste prekvapení, že Peter odstúpil. Viaceri odstúpili tuším aj Kreuziger, Quintana, Oss atď. Keď sa tak rozhodli.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 16. Aug 2020 22:55:44

@elviska
zato ze odstupili viaceri to neznamena ze musi automaticky aj Peto. ja len pisem ze uplne tomu nechapem. navyse zas az tak brutalne vela ich neodstupilo, cca 20 cyklistov. ak ma Peter uz teraz velmi dobru formu a vie o nej zatial iba jeho tim tak ok, beriem. nech to teda ukaze na TdF. ak vsak este formu nema a cele Dauphine bol trening tak uplne nerozumiem preco odstupit pred par poslednymi kopcami. sestrit sily na Majstrovsta Slovenska?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 16. Aug 2020 23:07:39

Je to jeho rozhodnutie, že odstúpil. Dobre, až tak veľa, ich neodstupilo, ale ja to neberiem až tak nechápavo ako ty. Myslím si, že aj počas 4 etáp mohol natrenovat.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 16. Aug 2020 23:12:26

elviska píše:Je to jeho rozhodnutie, že odstúpil. Dobre, až tak veľa, ich neodstupilo, ale ja to neberiem až tak nechápavo ako ty. Myslím si, že aj počas 4 etáp mohol natrenovat.

ale ved samozrejme. suhlasim ze mohol aj natrenovat za 4 dni a suhlasim ze je to jeho rozhodnutie. len ma to prekvapilo, necakal som to. ked som vecer pozrel vysledky ze Peto je DNF. ale urcite je za tym nejaka logika. len som sa zamyslel aka by mohla byt... fakt uplne nerozumiem odstupit par kopcov pred koncom. rozumiem ked su zle podmienky v poslednej etape a odstupi tak 60% ucastnikov, mozno aj viac.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 17. Aug 2020 9:01:17

"Bol to extrémne ťažký deň. Peter Sagan odviedol skvelú prácu a dostal nás na dobré pozície pred druhým stúpaním, vďaka čomu som dostal šancu vrátiť sa do prvej skupiny. Odtiaľ sa išlo naplno až do cieľa," uviedol pre oficiálnu stránku Bory 23-ročný Kämna.

tak ok toto vnasa trochu viac svetla do toho DNF. vlastne som si neuvedomil ze v Bore boli na starte vcerajsej etapy iba styria.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Aug 2020 10:55:40

Z odstúpenia Petra by som si ťažkú hlavu nerobil, je to celkom bežná záležitosť odstupovať v poslednej etape, mal za sebou 4 ťažké etapy a verme, že Peter a jeho tím okolo vedia čo robia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 17. Aug 2020 22:03:16

Aspoň domáci titul by mohol Peter získať. Mám taký pocit, že to môže byť jeho jediné tohtoročné víťazstvo. 8-) :?:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 18. Aug 2020 0:00:27

zakliata.panna píše:Aspoň domáci titul by mohol Peter získať. Mám taký pocit, že to môže byť jeho jediné tohtoročné víťazstvo. 8-) :?:

Môže vyhrať etapu aj na TDF alebo na Gire.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Uto 18. Aug 2020 10:19:39

Tak domaci titul neziska kedze na majstrovstva nejde
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 18. Aug 2020 10:31:26

Tak, tak... @Roman má pravdu, Sagan na majstrovstvá nepríde. Bora mu to neodporučila... Dúfam, že z toho nebude prvá sezóna bez víťazstva. :(
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 18. Aug 2020 10:38:56

tak snad je to len kvoli minimalizacii rizika pred dolezitou TdF. hadam za tym nebude ziadna zdravotna komplikacia. predsalen TdF je hlavny Petov ciel a aj Bora tam ocakava samozrejme od neho dobre vykony a znacnu viditelnost pre sponzorov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 18. Aug 2020 11:18:58

Tak zrejme je to kvoli tomu aby neopustil Francuzsko. Skoda pre nas :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 18. Aug 2020 11:31:19

Keram píše:Tak zrejme je to kvoli tomu aby neopustil Francuzsko. Skoda pre nas :(

nuz skoda mozno by Peto zas dal nejake dlhe solo, mozno by sme zistili trochu viac o jeho aktualnej forme. ale chapem to. nic nesmie ohrozit jeho ucast na TdF. v takto skratenej sezone jednoducho ide o vela...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Uto 18. Aug 2020 11:51:48

Isto dobré rozhodnutie, radšej nech potrénuje s kolegami a aspoň má istotku že nebude problém s tým dostať sa potom späť. Podľa mňa je to dobre pre kvalitu majstrovstiev, Baška s Jurom ak im dovolia ísť, tak sa prvý krát možno zapotia. Naopak, Dukla sa môže pochlapiť a skúsiť ich roznastupovať, využiť početnú prevahu a asi po dekáde uchmatnúť majstrovský dres.
Čo sa týka tej sezóny bez víťazstva... Fuu, tak to by bol prúser no. Na druhú stranu, nejak sa mi nechce veriť žeby Sagan odjazdil dve Grand Tours a nevyhral, 42 príležitostí má, to hádam klapne :lol: . Veď koniec-koncov, celá pointa vynechania klasík a účasti na Gire je, aby mal etapu aj z Gira, pretekárovi Saganovho formátu by sa patrilo zaradiť sa do klubu pretekárov s víťazstvom z každej Grand Tour. To by bol takzvaný fail keby to nevyjde...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 18. Aug 2020 13:43:34

@pmts - Keď ohlásili, že Peter, korona-nekorona, silou mocou ide na Giro a klasiky vynecháva, tak som tiež dúfal, že v Taliansku do toho vletí a urve päť etáp + "maglia ciclamino". Veľmi by som mu to prial. Ale po tých posledných výkonoch sa obávam, aby to neskončilo tým prúserom, ktorý spomínaš... :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

cron