Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bicykle, technika, servis

Tréning, zdravie, technika, otázky pre redakciu a ďalšie...

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 10. Jún 2018 22:36:07

Fuj košíky sú zlo. :)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod eres » Pon 11. Jún 2018 9:23:29

Focus-Shimano píše:Fuj košíky sú zlo. :)

Focus, ako ktoré. Tie na bidóny sú fajn, dosť často sa zídu...
:-)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 11. Jún 2018 10:07:09

:D to je pravda :D :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Sob 12. Jan 2019 15:58:36

neviete ci sa da niekde kupit slovensky reprezentacny dres aky mali nasi tento rok na MS? mne sa velmi paci ale ani len u aliho som nic nenasiel...vdaka
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod lukas » Sob 12. Jan 2019 21:12:05

@majo
Ten nový dizajn sa určite dával vyrábať, jasné, že na MS mali ešte takú nepredajnú demo verziu. Pravdepodobne ešte dresy na predaj nedošli. Ak mi to napadne, opýtam sa, ale nie som v denno-dennom styku so zväzom. Oni by mali vedieť. Napíšem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod dexterko » Sob 12. Jan 2019 23:09:18

Ďalší krásny príklad ako sa u nás ,,dá,, vyťažiť z úspechu športovca. Možno športovec storočia robí reklamu repre dresu, a náš zväz resp. kto je za to zodpovedný, nie je schopný ho dať ani po troch mesiacoch do predaja??? To ako vážne??? Zrejme by to neboli asi desaťtisíce predajov, ale kvapke ku kvapke... Ono sa to dá prirovnať, keď npr. Ronaldo prestúpil do Juve, a oni by dali jeho dres do predaja po pol roku. Veď toto v normálne fungujúcom systéme hádam nie je ani možné.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod lukas » Ned 13. Jan 2019 11:07:00

@dexterko
Ja som počul, že repre dres sa predáva mimoriadne chudobne, je to iba v jednotkách kusov za mesiac.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Ned 13. Jan 2019 11:30:01

@lukas
dakujem za odpoved a ochotu

dexterko ma podla mna absolutnu pravdu a je uplna blbost argumentovat nizkou predajnostou...takto je momentalne nulova a to je lepsie?...ja osobne neplanujem klasicky dres ale potrebujem zatepleny s dlhym rukavom a kedze mne sa novy repre naozaj pacil tak by som xcel taky ale ked nebude tak si kupim iny...ja nepridem o nic a zvaz neskrachuje ale bude to skoda pre oboch ci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod MichalJ » Pon 14. Jan 2019 8:41:14

Ehm, nulová tá predajnosť v podstate nie je, ešte stále majú v predaji staré dresy. Ktorých je podľa dostupnosti v obchodoch ešte stále riadne veľa. A keď človek vezme nejaké náklady na prípravu všetkého a výrobu, niekedy sa naozaj viac oplatí niečo nedať do predaja alebo teda to dať neskôr (nutnosť dopredať aj staršie dresy a podobne). Najmä no ak sa tie dresy fakt predávajú slabo ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod PaloMH » Str 16. Jan 2019 22:24:10

MichalJ píše:Ehm, nulová tá predajnosť v podstate nie je, ešte stále majú v predaji staré dresy. Ktorých je podľa dostupnosti v obchodoch ešte stále riadne veľa. A keď človek vezme nejaké náklady na prípravu všetkého a výrobu, niekedy sa naozaj viac oplatí niečo nedať do predaja alebo teda to dať neskôr (nutnosť dopredať aj staršie dresy a podobne). Najmä no ak sa tie dresy fakt predávajú slabo ...

Predaj replík reprezentačného oblečenia má podľa zmluvy so Santini pod palcom výlučne súkromná firma pána Zollera, nie SZC.
PaloMH
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 16. Jan 2019 22:14:51

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod dexterko » Str 16. Jan 2019 22:37:59

PaloMH píše:
MichalJ píše:Ehm, nulová tá predajnosť v podstate nie je, ešte stále majú v predaji staré dresy. Ktorých je podľa dostupnosti v obchodoch ešte stále riadne veľa. A keď človek vezme nejaké náklady na prípravu všetkého a výrobu, niekedy sa naozaj viac oplatí niečo nedať do predaja alebo teda to dať neskôr (nutnosť dopredať aj staršie dresy a podobne). Najmä no ak sa tie dresy fakt predávajú slabo ...

Predaj replík reprezentačného oblečenia má podľa zmluvy so Santini pod palcom výlučne súkromná firma pána Zollera, nie SZC.

Hlavne, že pánovi Privarovi ide biznis bicyklami. A sám využíva Saganomàniu skrz reklamu na tejto stránke. Odkaz na SZC by som tu asi hľadal márne.

Kto je p. Zoller. Ako sa dostal k zákazke. Ďakujem.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Štv 24. Jan 2019 9:29:40

mna politika a zakulisie nezaujima...mne je uplne jedno jto skym ako kedy a preco ja len viem ze potrebujem na jar zatepleny dres s dlhym rukavom a xcem aby to bol ten nas novy repre vzhlad...ale ked nebude k dispozicii tak si kupim iny...uz som tu pisal ze sa mi velmi pacia tie nove dresy SKY a teraz ked som ich videl na TdU v akcii sa mi pacia este viac...tak si kupim SKY a bude :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod stano82 » Pon 26. Aug 2019 6:01:00

Ahoj!


Nikde som tu takúto tému nenašiel, tak to skúsim tu

S manželkou už roky rozmýšľame o tom, že vezmeme bicykle a vyrazíme precestovať indonézskej ostrovy. V pláne máme 3 týždenný okruh okolo ostrovov Bali a Lombok. Trochu sa bojíme z ciest a celkovo dopravy. Nejaké info som už našiel tu Bicykle Bali. Píšu tam skôr len o miestach vhodných pre cyklistiku, to my by sme chceli aj mimo takéto cesty hlavne taky off-roady. Je tu niekto, kto má s takou cestou skúsenosti?

Ďalej by som sa chcel opýtať ako na prepravu bicyklov lietadlom.

Ďakujem za odpoveď, Stano
stano82
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 25. Aug 2019 13:06:14

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Val » Uto 27. Aug 2019 13:40:23

stano82 píše:Ahoj!


Nikde som tu takúto tému nenašiel, tak to skúsim tu

S manželkou už roky rozmýšľame o tom, že vezmeme bicykle a vyrazíme precestovať indonézskej ostrovy. V pláne máme 3 týždenný okruh okolo ostrovov Bali a Lombok. Trochu sa bojíme z ciest a celkovo dopravy. Nejaké info som už našiel tu Bicykle Bali. Píšu tam skôr len o miestach vhodných pre cyklistiku, to my by sme chceli aj mimo takéto cesty hlavne taky off-roady. Je tu niekto, kto má s takou cestou skúsenosti?

Ďalej by som sa chcel opýtať ako na prepravu bicyklov lietadlom.

Ďakujem za odpoveď, Stano

Nuž, Stanko, zdá sa, že odpovde sa tak skoro nedočkáš. Aaaale, keby si chcel vedieť o cyklotrasách v okolí Pezinka, tak by som sa opýtala muža :-))))) ;)
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Keram » Ned 23. Aug 2020 14:12:38

Ahojte priatelia. Ako cyklisticky amater nadsenec mam otazku ohladom prevodov. Na uvod musim povedat ze nie som vobec technicky typ a je to pre mna spanielska dedina ale chapem princip ze na zaklade zubov sa pocita pomer a cim je teda mensi tak sa lahsie taha. :lol: Vela toho za rok nenajazdim. Minule roky to nebola ani tisicka, tento rok som trochu pridal mam castejsie aj dlhsie vyjazdy takze som "uz" na 1100 km a hlavne som zacal jazdit viacej kopce. Najtazsie v okoli co som isiel boli na Kaliste z Mostenice a este na Srdiecko z Talov resp. Bystrej ( po Tale je to aj tak "rovina" stupanie zacina az od Talov :) ).

Prejdem k veci. Bicykel mam z lacny z jedneho velkoobchodu so sportovymi potrebami nebudem menovat urcite kazdy vie :D. Defaultne je tam vpredu 50/39/30 a vzadu 8 pastorkov( dufam ze som to nazval spravne) od 12 zubov po 25. Tu velku pilu ani velmi nepouzivam na roviny mi staci bezne aj 39/12, moja otazka skor znie, ci by ste mi odporucili vacsi pastorok vzadu ako je 25. Niekedy mam pocit v stupaniach ze by som zvladol aj lahsi prevod ako 30/25 ale mozno je to len nohami. :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Ned 23. Aug 2020 16:46:30

prepac ale ja ti akosi nerozumiem...znamena to ze ti je ten prevod 30/25 v stupaniach malo a xcel by si este lahsi prevod aby sa ti lepsie sliapalo do kopca?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Keram » Ned 23. Aug 2020 17:40:06

Tak majo ako si napisal. Kazdu chvilu hladam packu ci sa neda este prehodit na lahsi prevod vzadu a zistujem ze sa neda. Moja otazka znie skor ci je to este normalne mat nejakych 30/28 alebo 30/30 na cestakoch. Alebo mam slabucke nohy do kopcov? :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Ned 23. Aug 2020 17:53:47

uprimne? ano ocividne mas slabe nohy do kopcov ked ti je 30/25 malo ale to je uplne v pohode ved ako pises si hobik a ides len to na co mas...dnes je bezne ze stretavam na cestach chlapikov na mtb ktori mam pocit ze maju vzadu vacsiu pilu ako ja vpredu ale to je uplne jedno kto co ma ak mu to vyhovuje...kludne si daj dozadu kazetu s 28ou ale je mozne ze budes potrebovat aj novu retaz kvoli dlzke...o dlzke najdes kopu jednoduchych navodou ci uz na nete alebo youtube
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod Keram » Ned 23. Aug 2020 19:06:19

Dik majo za prispevky ;) Doteraz som prevody neriesil ale ako som zacal chodit stupania tak mam vazne uvahy ze si dam dozadu vacsie koliesko :D Budem to riesit na jar. Alebo dotrenujem aby som to Srdiecko dal uz bez prestavky :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bicykle, technika, servis

Poslaťod majo » Ned 23. Aug 2020 19:50:11

@keram
v pohode neni zac...no prevody niesu vsetko...mne velmi pomohlo ked som zacal v zime jazdit na trenazeri a pouzivat sportester...vypocital som si tepove zony a trenoval som podla navodou na zvysovanie vykonmosti a nasledne ked som sa dostal ma cestu tak som sa snazil prisposobit kadenciu pedalovania a volbu prevodov tepom aby som sa nedostaval do cervenych cisiel a vdaka tomu som dokazal zvladat kopce lepsie...psycho je to ale na tom trenazeri...robil som to tak ze som si pustal na compe nejake zaujimave horske etapy na alebo klasiky na youtube...teraz jazdim na zwifte a to je uz o niecom ine...a este jedna rada co mne pomohla...ak mam v kopci s nohami ze mi uz chyba prevod ale tepovo a dychovonmam este rezervu tak si cvaknem 2 prevody nizsie a slapem zo sedla cim zmenim vyuzitie svalov...sice sa za chvilu rozdycham podstatne viac a tepy idu hore ale po niekolkych 10tkach metrov znova sadnem cvaknem naspat tie 2 prevody hore a slapem dalej...taketo zmeny mi hlavne v nepravidelnych a prudkych kopcoch velmi pomahaju...treba len jazdit a skusat a prides na to co ti bude najlepsie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne ďalšie témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia