Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod Mino » Ned 11. Mar 2018 21:45:12

2.miesto v tímovej časovke aj s Matúšom
https://us17.campaign-archive.com/?u=3e ... d276ac9e5d
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Pon 12. Mar 2018 20:56:33

Dukla si kvôli padnutiu Kamerunu vybavila náhradný program. Na budúci týždeň zostava Tybor, Čanecký, Haring, Mahďar, Taragel, Cully absolvuje Tour of Cartier v Turecku (2.2, 22-25. marec).
Dukla zároveň pridala do svojho už medializovaného kalendára aj avizované podujatia 2. kategórie, aby nejazdili stále iba v ťažkej konkurencii. V máji maďarský Gemenc 2.2, v júni rumunský Bihor 2.2 a v júli maďarskú jednorazovku 1.2.
Všetko máte v sekcii kalendára Slovákov:
https://www.cycling-info.sk/aktualna-se ... ar-slovaci
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod Mino » Pia 16. Mar 2018 21:18:24

Matuš Štoček v nedelu na 103rd Popolarissima (1.2)

https://us17.campaign-archive.com/?u=3e ... b23fe0b445
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod Mino » Štv 22. Mar 2018 14:23:15

MAtúš urobil dobre že sa rozhodol ísť talianskou cestou: https://us17.campaign-archive.com/?u=3e ... de6220cc4a

štyri víkendy intenzívneho pretekania má už za sebou. Teraz je napísaný v troch pretekoch behom 4 dní.

Dukla len začína s pretekaním. Dnes v turecku v prológu tím celkovo 2.miesto v dvacine sú štyria. Cez víkend čaká U23 a asi aj juniorov české jednorazovky Hlohovec a Bíteš ale nenašiel som zatiaľ štartovky

Držím palce a verím že budeme aj v budúcnosti sledovať nejakého SR cyklistu vo WT.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod Mino » Pon 26. Mar 2018 9:22:22

Pre tých čo sa zaujímajú o budúcnosť po Saganománii :)
V taliansku sa súťaží každý víkend. Preteky za pretekmi.
7.miesto Matúša
https://www.bicitv.it/mirco-sartori-que ... del-grano/
Cez víkend boli juniori na N-Cupe:
https://www.procyclingstats.com/race/ge ... 018/result
české "klasiky" Hlohovec a Bíteš
http://www.championchip.cz/akce/2018032410
http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/files ... -bites.pdf
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod Mino » Pia 30. Mar 2018 10:08:35

Slovenský cyklisti začali minulý týždeň pretekať, Dukla absolvovala prvé preteky v Turecku. U23 bola v čechách.
Informácii ako šafranu:
http://www.cyklistikaszc.sk/sk/cestna-c ... odne-ncupy
Nájsť niečo o tých pár junioroch na Slovensku je dosť komplikované. Keby vás zaujimali dievčatá a ženy v tom problém nie je stačí pozrieť
http://zenskacyklistika.sk/

Za to našu nádejnú hviezdu mám v dohľade, preteky každý víkend už druhý mesiac potom sa netreba čudovať prečo je v pelotóne toľko talianov
https://us17.campaign-archive.com/?u=3e ... 437a08d0cb
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod dexterko » Uto 09. Okt 2018 18:48:00

...skúsil som a asi som našiel tú vhodnú, Keďže sa bavíme o SVK cyklistike ako takej.

Veľa som čítal ako sme nijako a nič nedokázali viťažiť zo Saganománie. Nerád píšem spojenie treba si uvedomiť, ale, treba si fakt uvedomiť kedy nastáva čas zbierania plodov z takejto vínimočnej udalosti. Je to +/- o generáciu neskôr. Sagan je na výslní posl. 7 rokov, do hláv väčšiny Slovákov sa dostal povedzme posl. 5 rokov. Teda, čo, ako sa malo za 5 rokov vyťažiť z tejto Ságanománie? Noví WT či PC jazdci? Ako? Čo sa zrazu stanú z Čanecého a spol. svetoví jazdci len tak? To nemá zo S-mániou nič spoločné. Novích svetovích závodníkov môžme čakať tak o 10 - 15 rokov. Ak už. Nové velodromy? A prečo? Kvôli jednému človeku? I keď tomu najlepšiemu na svete? Veď ani kvôli Tóthovi sa nestavajú ovály, ani kvôli Hochšíkom, Martikánovi sa nestavajú nové trate... Viem, že to nie je úplne presné porovnanie, kedže ovály aj VS trate na SVK už sú, ale ide o to, že ten velodróm tu mal byť aj bez nejakého Sagana, Velitsa. Urovnanie interných súporov v našej cyklistike? Čo to má zo Saganom? To sú hádam otázky na ľudské vzťahy a vlastnosti. Teda, ak chceme využiť S-mániu, tak hlavne tým, že sa bude lepšie pracovať s mládežou (krásne klišé) a potečie do nej viac paňazí, na základe ktorých sa budú môcť vzdelávať tréneri, resp. príde niekto zo zahraničia, mládež bude mať na čom jazdiť, budú mať kvalitné trénningy, sústredenia, závody...
Na týchto základoch potom môžme stavať. A to sa ukáže až keď tieto dnes 8, 10, 12 ročné deti posadnuté Saganom a teda tou mániou budú vo veku schopnom porovnávať sa so svetom. Presne ako to môžme vidieť teraz v hokeji. Od zlatých rokov ubehlo nejakých tých 15 rokov a dnes krásne vidíme ako sa od vtedy robil hokej. Svet nám ušiel a dobiehajú nás krajiny, kotoré sme vtedy valcovali.

Teda aby sme mohli byť ako tak konkurencie schopná krajina v cyklo potrebujeme mať dve veci. Talentované deti a veľa peňazí na ich ďalší rozvoj. To prvé určite máme. A hlavne v tomto je ten prínos Sagana leví. Je to x násobne viac detí ako to bolo pred ním. A teda ostávajú nám tie peniaze. A to už je ne pánoch manažéroch, politikoch... Tam už nejaká Saganománia veľmi nepomôže. Jasné dá sa ňou argumentovať, ale až taká páka ako si myslíme, to byť nemusí. Kedže možno by sa zdalo, že Slovensko žije Saganom, ja si nie som istý či až tak. Beriem to len ako skúsenosť z môjho okolia. Jasné, Sagana poznajú všetci z nich, ale tých čo by ho pravidelne sledovali aj v TV spočítam tak na jednej ruke.

A na záver. Všetci čo kritizujeme, že sa nič neurobilo, dajme si ruku na srdce a opýtajme sa samích seba..ČO JA SOM UROBIL PRE SVK CYKLISTIKU?
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Okt 2018 19:54:21

@dexterko - velodromy určite nie kvôli jednému cyklistovi ale pre všetkých cyklistov, dráha je základ, tam sa cyklisti naučia správne šlapať, tam môže mládež trénovať bez rizika nehôd ako je to na ceste pri bežnej premávke. Jeden je na východe v Prešove (myslím, že sa modernizuje) takže by stačil ešte aspoň jeden v inej lokalite. Dráhou prešlo množstvo špičkových cyklistov ktorí sú teraz na ceste a aj samotná dráhová cyklistika je olympijskym športom. Plán ktorý má Prívara, postaviť centrum cyklistiky s dráhou, MTB okruhom apod. aj s tréningovým centrom, ubytovacími kapacitami to by podľa veľmi pomohlo cyklistike. Vodný slalom tu má minimálne dve centrá, po Mikuláši sa predsa vybudoval areál aj v Čunove. Celkom by ma zaujímalo porovnanie koľko detí sa venuje vodnému slalomu a koľko cyklistike. Takže sa zhodneme, že velodrom tu už mal dávno byť, že tu nie je ani náhrada za bratislavský cyklistický štadión treba poďakovať predchádzajúcemu vedeniu zväzu a paradoxne najviac Tkáčovi.
Poslednú vetu si dúfam myslel ako vtip :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Sob 18. Jan 2020 10:42:23

Často sa nadáva na Duklu, že jazdieva do Afriky a načo to je. Neprajníci nastavia uši, lebo budúci týždeň pretekajú na gabonských pretekoch Amissa Bongo. Prvá zaujímavosť je, že na štartovke sú Cofidis, Nippo Delko a Direct Energie. Hm. Vďaka ich africkým kontaktom sa im prvý raz podarilo dostať na tieto zaujímavé preteky, kde sa snaží dostať veľa tímov, ale neberú tam žiadne iné ako francúzske z Európy. Neprajník aj tak pokrúti hlavou.

Keď sme si ale pripravovali sekciu pretekov na portál, narazil som na prize money. Teraz je pupulárne spojenie, že skoro mi vyrazilo dekel. Vážení priatelia, na základe normálnych UCI pravidiel za normálne umiestnenia a klasifikácie sú odmeny na Amissa Bongo spolu za 157 000 eur. Kontroloval som to veľakrát, či dobre vidím. Dukla má niekoľkokrát menší ročný rozpočet ako je toto. Ak by sa im podarilo vyhrať len 5 000 eur, bolo by to pre nich úžasné a toľko vyhrajú spolu asi za celý rok. Budem teraz zvedavý na kritiku ľudí. Snáď niečo aj naozaj získajú, lebo tam idú len z prípravy. Môžeme si na základe týchto prize money ľahko predstaviť, ako budú tí Afričania z kadejakých krajín, kde nie je priemerná mzda ani 100 eur pretekať. Doslova ako o život.

Povedal som si, že si pozriem pár pretekov, koľko tak vyplácajú odmien, že na koho úrovni toto africké čudo je. Tušil som, že to budú asi až HC, ale nakoniec som prišiel na to, že ani to nestačí. Dosť ma to zaujalo, tak som si povedal, že urobím niekomu z kolegov základ pre článok. Pozrel som 20 pretekov, z toho som napr. TDU a Kaliforniu nezistil. Niekedy to skúsime zverejniť ako veľký článok, pozrieme aspoň 50 pretekov.

Prize money 2019:
Okolo Slovenska (2.1) 32 975 €
Czech Tour (2.1) 35 440 €
Tour de l'Ain (2.1) 38 695 €
Deutschland Tour (2.HC) 54 540 €
Okolo Slovinska (2.HC) 57 140 €
Tour de Yokrshire (2.HC) 68 540 €
Vuelta ao Algarve (2.HC) 71 035 €
Vuelta a Burgos (2.HC) 74 695 €
4 dni Dunkerque (2.HC) 81 810
Okolo Baskicka (WT) 99 000 €
OKolo Katalánska (WT) 109 500 €
Paríž - Nice a Critérium du Dauphiné (WT) 120 000 €
Tirreno - Adriatico (WT) 140 000 €
La Tropicale Amissa Bongo (2.1) 157 000 €
Tour de Suisse (WT) 158 450 €
- jasné, sú tam nejaké 2 % príspevky UCI, nejaké dane atď. Samozrejme, jednorazovky sú oveľa menej hodnotené, tam sa nechytá žiadna, výnimkou je Paríž - Roubaix 91 000 €, San Remo je už len 50 000 €. Ronde som nenašiel.

P.S.: Pokúšal som sa zistiť aj Tour de Pologne, ale tam to mali tak chaoticky napísané, že som nemal pol hodiny na štúdium s kalkulačkou v ruke. Ak sa niekomu chce, nech sa páči :)
https://drive.google.com/open?id=1VercK ... KHAIT0w3Zw
- nezľaknite sa hlášky, že to má veľa MB, čiže drive to nezobrazí
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Sob 18. Jan 2020 15:58:33

ak tam nieje preklep tak je to fakt sila
btw Dukla do toho!!! ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod Dzajro » Ned 19. Jan 2020 0:23:36

Zaujímavé. Podľa fotiek na FB nejaké veľké lóve do toho preteku nenaliali. Vyzerá to tak, že namiesto štartovného pre Pro tímy naliali peniaze do Prize money. Aj tak väčšinu vyzhrajú profici, ale ostanú na ich pomery slušné sumy aj pre domácich umiestnených na konci desiatky a v druhej desiatke. Ale aj tak sa mi zdá, že pri takých sumách by sa im tam hlásili všetky pro tímy a aj nejaké WT tímy. Je to nejaké čudné. Ale divákov tam budú mať ako na futbale a to doslova. Na jednej fotke štart mali na futbalovom štadióne a tribúny boli úplne plné.

Ešte pokus o okienko módnej polície. :D Od tohto roku Duklu oblieka NyNa. Tak budú mať nové dresy. Pekné sú. Len tie ponožky sú príliš strakaté a ten maskáčový vzor na malých ponožkách nevynikne a aj z praktickího hľadiska (odkaz na armádne maskovanie) maskovať ponožky nedáva zmysel, myslím že dvojfarebné s horným lemom v inej farbe by sa hodili viac.
Prílohy
dukla.jpg
dukla.jpg (690.55 KiB) Zobrazené 73945 krát
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Jan 2020 12:14:56

@Dzajro - zaujali ma aj tie necycklisticky chlpaté nohy :o
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod lukas » Ned 19. Jan 2020 17:39:55

@Dzajro
Trochu súvislostí :) Nemá každý organizátor zámer ako Okolo Slovenska, že len tie najlepšie tímy a len to dopredu posúvať. Nechcú to zjavne robiť tak, aby až svet to riešil, pozeral sa na ich krajinu. Žeby chceli live na Eurosport hej napr. Všetko je prezentované smerom dovnútra. Domácemu publiku. Live na domácej telke. Veľká akcia, najväčšie podujatie v roku točiace sa okolo Afričanov. V tom prípade načo platiť WT tímy. Keď tam nasáčkuješ WT tímy, domáci a africkí pretekári by tam nič neuhrali. Boli by do počtu. Potrebuješ to veľmi umne vyriešiť, z tých najlepších tímov dáš priestor len francúzskym, ktorí potom v krajine, kde je francúzština štátny jazyk, môžu bez problémov komunikovať, vystupovať, robiť rozhovory atď.
Písal si, že až toľko do toho nenaliali, ale ubytovanie v Radisson Blu Okoume Palace Hotel v Libreville mi príde ako dosť exkluzívne :D
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod sportovec » Sob 22. Aug 2020 19:01:50

Tak dnešný SK+CZ šampionát ukázal reálny stav slovenskej cyklistiky:

Peter Sagan .... obrovská medzera .... Juraj Sagan (ktorý dnes aj spadol) .... obrovská medzera .... zvyšok SK poľa.

Ešte Baška nakoniec Duklu (Haring, Čanecký, Tybor) rozbije na takejto trati?
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod pmts » Sob 22. Aug 2020 20:05:46

No a šak Baška je profík :,-D Práveže mi to príde ako veľmi dobrý výkon že u23 Kubiš ho reálne vyzval o to druhé miesto na férovku. Dukla navyše furt nastupovala, každý z jej jazdcov tam nechal sily v tých nástupoch, no a podľa všetkého každý ten únik stiahli česi. Možno by to vyzeralo inak keby spravíme vlastný osobitný majstrák, každý útok Dukly by museli pokrývať Juro s Baškom osobne a možno by to dopadlo inak... Ale keď je kombinovaný pelotón s čechmi, tak jednoducho celková výkonnosť našich profíkov sa musí prejaviť.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod sportovec » Sob 22. Aug 2020 20:50:19

pmts píše:No a šak Baška je profík :,-D Práveže mi to príde ako veľmi dobrý výkon že u23 Kubiš ho reálne vyzval o to druhé miesto na férovku.

:mrgreen:

pmts píše:Dukla navyše furt nastupovala, každý z jej jazdcov tam nechal sily v tých nástupoch, no a podľa všetkého každý ten únik stiahli česi.

Tak Dukla tam mala tam dosť ľudí na to, aby aj nastupovala + aby aj niektorí šetrili benzín na záver.
(Prečo sa Vlčák v dobrej forma tak dlho vetral úplne sám na špici som ale nepochopil.)
Boráci s čechmi tiež ťahali špicu, keď bol Elkov+Dukla v úniku.



pmts píše:Možno by to vyzeralo inak keby spravíme vlastný osobitný majstrák, každý útok Dukly by museli pokrývať Juro s Baškom osobne a možno by to dopadlo inak...

Tak mohlo by to byť možno iné, ale asi by to nikto ani nekameroval a ani nedával v telke.
Ale možno by to bola nuda: Peter Sagan by išiel sám do celodenného úniku (ala Plzeň 2018) a keby ho náhodou Dukla s vypätím všetkých síl aj nejako stiahla, tak by ich Juraj rozsekal na kašu.
Ja som rád, že je to spojené SK+CZ a máme tam aj Štybara a spol.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod majo » Ned 23. Aug 2020 8:54:52

tak mne sa dukla vcera pacila...od startu boli hlavne oni kto tvoril pretek...boli v takmer kazdom pokuse o unik a vacsinou z nich vyprovokovali prave oni...v tomto pripade maju ale trosku smolu ze su majstrovstva spolocne lebo cesi to vacsinou zavreli...no duklaci dreli dalej a vlcak siel nakoniec naozaj skvele...a kubis bol erikovy takmer rovnocennym superom co je tiez povzbudzujuce...jasne ze ked sa pozrieme na to komplexne tak ano nasa cyklistika vyrazne zaostava za ceskou...co sa tyka zaveru tak som dlho nechapal na co ti elkovaci cakaju...v skupine 13ich boli az 5ti a prvy nastup prisiel az 13km pred cielom bohuzial prave v tomto momente sa cechom rozpadol prenos a vobec sme nevedeli co sa tam deje...v konecnom dosledku je to uplne jedno kedze elkov nakoniec aj tak vyhral ale cakal som od nich trosku aktivnejsi zaver...no aj tak to bol pekny pretek ako na zaciatku tak aj na konci...trosku som sice dufal ze stocek bude konkurencieschopnejsi ale neva
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Aug 2020 12:54:26

majo píše:tak mne sa dukla vcera pacila...od startu boli hlavne oni kto tvoril pretek...boli v takmer kazdom pokuse o unik a vacsinou z nich vyprovokovali prave oni...v tomto pripade maju ale trosku smolu ze su majstrovstva spolocne lebo cesi to vacsinou zavreli...no duklaci dreli dalej a vlcak siel nakoniec naozaj skvele...a kubis bol erikovy takmer rovnocennym superom co je tiez povzbudzujuce...jasne ze ked sa pozrieme na to komplexne tak ano nasa cyklistika vyrazne zaostava za ceskou...co sa tyka zaveru tak som dlho nechapal na co ti elkovaci cakaju...v skupine 13ich boli az 5ti a prvy nastup prisiel az 13km pred cielom bohuzial prave v tomto momente sa cechom rozpadol prenos a vobec sme nevedeli co sa tam deje...v konecnom dosledku je to uplne jedno kedze elkov nakoniec aj tak vyhral ale cakal som od nich trosku aktivnejsi zaver...no aj tak to bol pekny pretek ako na zaciatku tak aj na konci...trosku som sice dufal ze stocek bude konkurencieschopnejsi ale neva

Otázka je, kto iný ako Dukla mal preteky zo slovenskej stranytvoriť. Dvaja Boráci, ktorí ako sami priznali majú k svojej top forme ďaleko? To, že Dukla nedokázala poraziť ani jedného z nich v takejto situácii, no neviem, či je to na pochvalu. Nie, nie som hejterom Fraňa a Dukly, ale čakal som predsa len o trochu viac najmä od skúsených borcov ako Čanecky, Tybor a Haring. Vlčák zbytočne mrhal silami keď sa k nemu blížila skupina, mal ju počkať, potom tam prakticky nestriedal a napriek tomu ho dvaja utrhli, ale dobre, je to ešte mladý chlalanisko. Celkom pekne Kubiš, po sóle na pretekoch U23 opäť dobrý výkon. Štoček ktorý bol nádejou stagnuje a žiadny iný mladík nezažiaril ako mladý topforexák ktorý nielenže vydržal nástup Štybyho, ale ešte sa pokúsil zdrhnúť, taký výkon od nejakého Slováka by sa mi páčil, ale čo už, variť sa dá iba z toho, čo je v špajzi ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Aug 2020 13:47:20

Ešte čo sa týka toho, že Elkováci mali nastupovať skôr, stále to opakoval aj Benčík na ČTsport, podľa mňa to nemalo zmysel, ak by niekto nastúpil 20km pred cieľom nemuseli by WTuráci spolu s Turkom reagovať okamžite a mohli by ho postupnou prácou dostihnúť bez toho, aby ich to stále nejaké významnejšie množstvo síl. Na rozdiel od toho, keď niekto nastúpi pár kilometrov pred cieľom treba reagovať okamžite a to berie sily, tak postupne odčerpávali sily Štybarovi a Ťoupalík mu len sedel za zadným kolesom, to sa spolu s prekvapujúcim nástupom Adama ukázalo ako rozhodujúce.

Ešte poznámka k Petrovi Vakočovi, to je ďalší príklad cyklistu ktorý sa po ťažkom páde a či nehode už nedokázal vrátiť na svoju predchádzajúcu úroveň. To nie je Vakoč ktorý vyhral Brabantský šíp.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Kontinentálni Slováci, Dukla, CK BB, klubové tímy

Poslaťod sportovec » Ned 23. Aug 2020 14:16:00

majo píše:co sa tyka zaveru tak som dlho nechapal na co ti elkovaci cakaju...v skupine 13ich boli az 5ti a prvy nastup prisiel az 13km pred cielom bohuzial prave v tomto momente sa cechom rozpadol prenos a vobec sme nevedeli co sa tam deje...v konecnom dosledku je to uplne jedno kedze elkov nakoniec aj tak vyhral ale cakal som od nich trosku aktivnejsi zaver...

Tak bol to dosť tvrdý pretek. Do cieľa sa nedostala ani 1/3 štartového poľa. Pršalo. Elkováci mali toho v závere asi tiež plné zuby. Navyše zo začiatku museli všetci spolupracovať, aby spravili základný náskok od druhej skupiny. Keď sa to začalo rozpadať, veľmi umne sa vytiahol na špicu Juraj Sagan, aby tých čechov ešte chvíľu udržal všetkých pokope a ešte si zväčšil medzeru a zabezpečil SK titul. Elkovácke váhanie skúšali využiť TopForex a CCC - zbytočné sťahovanie ich stálo striebro aj bronz.

A možno to bolo aj tým, že každý z Elkov chcel CZ titul a tie prvé nástupy slúžia len na unavenie ostatných - úspešné sú až tie neskoršie - nikto sa nechcel ako prvý obetovať.
(Bolo to bez vysielačiek, tak neboli ani žiadne rozkazy od šéfa.)

Ťoupalík sa profesionálne šetril celý pretek na šprint a porazil pred-unaveného Vakoča so Štybarom. Ale pravda veľkú časť záveru sme nevideli ..
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia