Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Sep 2019 19:50:03

Keram píše:Ten pretek bude asi tazsi ako vyzera profil. Clovek by povedal ze je to rovinate ale preteky inych kategorii ukazali ze to zrejme bude selektivny pretek. A ak do toho este zaprsi tak tym skor. Pre Petra nic moc ak sa to otvori prilis skoro. Ta dlzka je tiez dost unikatna. Ked vynechame Insbruck a jeho horsky profil tak toto su asi najtazsie MS za vela poslednych rokov.


Zaujímavé je, že niekde dávajú medzi favoritov aj šprintérov Bory, mne sa nezdá, žeby to dokázali ustáť, to nebude etapa alebo nejaká bežná šprintérska jednorázovka, bol by som veľmi prekvapený, keby dokázal niekto z nich uspieť. Na druhej strane Kristoff je hužva a zbaviť sa ho nebude jednoduché, tak ako nie je jednoduché sa ho zbaviť trebárs na Ronde.

Ozaj, tie dnešné preteky žien sa vám dnes páčili? Fantastický výkon Annemiek, ale ja som sa dosť nudil. O víťazke bolo rozhodnuté príliš skoro, aj o druhom mieste jej kolegyne som bol presvedčený dávno pred cieľom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 8:50:26

tak horuce info. zmena trate. 260 km celkovo namiesto 280 pridane 2 dodatocne okruhy ale odobrane boli stupania Buttertubs a Grinton Moor. a toto podla mna vyrazne meni okruh favoritov. Colbrelliho sance mozno aj Bennettove a Ackermannove stupaju.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Ned 29. Sep 2019 10:52:15

Tak skúsim tip na víťaza: Štybar

Na Vuelte sa vyjazdil do formy. Čím viac cyklokrosárske podmienky, tým lepšie. Má peknú sezónu a najlepší vek. Jazdu bez vysielačiek tiež pekne zvláda. Pravdepodobne vydrží všetky hlavné selekcie. Jazdí mimo hlavný radar. K tomu zaujímavý český team. Jazdcov Elkovu má zaplatených, Kreuziger by mu mohol tiež pomôcť. Tichá podpora najsilnejšieho teamu na jednorazovky a etapy - DQS. (Ako býva na takýchto pretekoch dobrým zvykom.)

Najviac pretekárov:
INEOS - 15 ks
Quick Step - 13 ks
BORA - 13 ks

QS robí rachot s oveľa menším počtom pretekárov. Teraz to bude síce také trošku menej organizované. Ale čudoval by som sa, keby to nevyhral niekto od nich - pri týchto daždivých podmienkach.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 29. Sep 2019 13:06:36

@ ifco

No bolo to dost nezazivne. Hlavne ked ako ja niekto zacal pozerat 50km do ciela. To uz sa nic nestalo :D. Na druhej strane historicky vykon. Chcel som aby vyhrala Cecilie Uttrup Ludwig. To by bolo fenomenalne interview :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 29. Sep 2019 17:07:30

Epicke preteky skoda ze peto nesiel za mvdp mohli sme sa tesit peto nato dnes mal ale netrafil rozhodujuci okamih, jednak belgicania cajovy bez gilberta a evenepoela a taktiez francuzi nato nemali, neprekvapuje ma ze mvdp vyhorel chalan je mlady a vela si naklada sa neodhadol proste , este musi makat na ceste vela aby bol naozaj top top, peto maximum co sa dnes dalo a povedal by som ze nato dnes mal ale veril belganom a francuzom ze to su schopni ukontrolovat dlhsie a nie ze im utecie rozhodujuci unik 50 km pred cielom
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 17:08:50

tak a majster sveta je z kolkeho, z tretieho sledu? mozno tak na rozhrani druheho a tretieho sledu. Belgicania velka hanba aj ked plany im skrizil pad Gilberta a museli teda vyuzit Remca a nakoniec to bolo uplne zbytocne. Peto klobuk dolu. vykonnost aj v tomto pocasi jednoducho bola. inak nejak som nezastihol moment ataku MvdP. ktovie ci nato Peto vtedy nemal alebo len zvolil taktiku ze Belgicania to dotiahnu. lebo Alaphilippe chcel ist s MvdP ale nemal nato. jemu tiez taketo pocasie nevyhovuje
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 29. Sep 2019 17:18:26

Simko peter siel na istotu a van poel nastupil tri kola dokonca , peto to vyhodnotil tak ze to belgicania a francuzi v pohode dojdu je to tazke ked si sam ist neist kazdopadne peto nato tento rok mal ked uz bolo jasne ze tych vpredu nezidu tak odisiel sam trhol vsetkych spurterov na cele s awermetom kristofom mathewsom degengolbom corblelim, ale v takych pretekoch potrebujes aj stasticko a v okamihu spravne rozhodnutie :) kazdopadne krasne preteky vitazovi to prajem, a peter potesil skvelym vykonom
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 17:25:12

@motyliLET
tak ano Peto nato vsadil aj v Bergene. Vtedy to vyslo, dnes nie. Skoda o to vacsia ze ta vykonnost dnes naozaj bola
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 29. Sep 2019 17:31:28

ano prevelka skoda ze peto nesiel s nimy lebo dnes by asi znova vyhral ale bohuzial dnes chybalo to povestne stastie...inac vyzeral dnes fakt dobre...skoda

no treba este poznamenat ze to nebol az taky zaujimavy pretek ako som cakal
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 29. Sep 2019 17:42:48

Som rad , že to vyhral takýto attacker . Mne sa Sagan nezdal nejak výnimočný , dnes to nebol jeho deň .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 29. Sep 2019 17:50:57

A Belgičania vôbec pretekali ? Vôbec som ich nevidel .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod mortirolo08 » Ned 29. Sep 2019 18:05:46

Som tu sam komu sa zda ze tento format MS a teda duhove dresu na dalsiu sezonu je neaky divny...
Za prve: Naco to je vlastne dobre zavodit v dresoch repre ked niesu schopne zaobstarat zakladu vec ako oblecenie v narodnych farbach? Dnes to bolo proste uplne nasmiech...
Za druhe: Napr. Moscon siel uplne prikladne, aj Remco alebo dalsie repre. Avsak naozaj su zavodaci spokojny makat na svojho celosezonneho "supera" ktory ziska duhovy dres a oni z toho nemaju nic? K comu je tento format dobry... Duhovy dres bude celu nasledujucu sezonu nosit Pedersen vo farbach Treku a dani z toho nemaju vobec nic. Tak preco sa duhovy dres ziskava v ramci repre?
Za tretie: V poslednych rokoch ziskal vacsinou duhovy dres najlepsi zavodnik bud sezony, alebo aspon na danom profile. A mohol ho niest dalsiu sezonu ako najlepsi zavodnik. Avsak je Pedersen najlepsi zavodnik? Nemyslim si...

Nie zeby som to danom a Pedersenovi neprial. Prave naopak vyhral dnes absolutne zasluzene za to co predviedol. Len sa mi nepozdava cely sucasny koncept majstra sveta, ktory ma pravo niest duhovy dres celu dalsiu sezonu.
Sagan samozrejme potesil a myslim ze sa mozme tesit na jarne klasiky. MVDP dostal po hlave presne tak ako potreboval :D Ale ved on sa vrati este silnejsi...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Ned 29. Sep 2019 18:06:11

Focus-Shimano píše:A Belgičania vôbec pretekali ? Vôbec som ich nevidel .

Tak to si asi nepozeral dnešné majstrovstvá ;) ja som tam videl belgické dresy furt, akurát zvolili úplne nepochopiteľne stratégiu šprintovať namiesto roznastupovania všetkých v hentakej zostave to nemali prehrať. Veľká škoda Gilberta a paradoxne asi hlavne Remca...
Dúfam že po dnešku si Van Der Poel nevstúpi do svedomia a nezačne jazdiť taktickejšie, bola by to veľká strata pre cyklistiku. Dnes mal vyhrať, nehorázna škoda. Išiel skvele.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 29. Sep 2019 18:54:45

pmts píše:
Focus-Shimano píše:A Belgičania vôbec pretekali ? Vôbec som ich nevidel .

Tak to si asi nepozeral dnešné majstrovstvá ;) ja som tam videl belgické dresy furt, akurát zvolili úplne nepochopiteľne stratégiu šprintovať namiesto roznastupovania všetkých v hentakej zostave to nemali prehrať. Veľká škoda Gilberta a paradoxne asi hlavne Remca...
Dúfam že po dnešku si Van Der Poel nevstúpi do svedomia a nezačne jazdiť taktickejšie, bola by to veľká strata pre cyklistiku. Dnes mal vyhrať, nehorázna škoda. Išiel skvele.

Isiel skvele nato aby skoncil v poli porazenych :) precenujete ho velmi ten chlapec ma na vela ale to musi zacat jazdit iba cestu, bolo vidno uz asi 10 minut pred tym ako mu uplne doslo ze melie s posledneho zvesoval hlavu, krutil nou, proste sa precenil ci uz z ohladu na vykonnost alebo jedlo no nato potrebuje prave jazdit cestu aby sa to naucil
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 29. Sep 2019 19:00:46

Inak peto sa po pretekoch aj nechal pocut ze mohol ist s mvdp ale myslel ze je to este skoro takze ozaj smola ze sa v tej chvili takto rozhodol
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 29. Sep 2019 20:30:29

@mortirolo
podla mna je format ok a 197 blaznov dnes na starte je touo dostatocnym dokazom

@vsetkym
belgicania boli viditelni cely den ale preco dvaja tahali peloton ked sa remco snazil ako blazon aby dotiahol gilberta spat to fakt nechapem
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 21:04:49

@majo
bolo to absurdne ale od belgicanov presne toto clovek moze ocakavat. vzadu sa snaziaci Gilbert vratit do pelotonu a na cele hned na druhej pozicii GVA za Declreqom. na MS nie su vysielacky ale necudoval by som sa keby o tom vedeli a aj tak forsirovali tempo na cele.
ja osobne sa necudujem ze Peto sa rozhodol cakat v pelotone. ved tam boli Wellens, Lampaert, Teuns, Naesen. nemohol vediet ze bud nemaju v nohách uz vôbec nic alebo su taki neochotni sa obetovat jeden pre druhého s výnimkou Lampaerta. Wellens velke sklamanie. mozno nanho dolahlo to ze bol zrazu velky favorit pri takomto pocasi.
na druhej strane, co treba Petovi vytknut, ak odchadza MvdP s Trentinom a Alaphilippe sa snazi na nich neuspesne zavesit tak bez ohladu nato ze je to daleko od ciela tak to s najvacsou pravdepodobnostou bude vitazny utok. skoda velka skoda. aj ked clovek nevie ako by to dopadlo, mozno by Peto prehral tesne na paske s Pedersenom a sralo by nas to este viac:)

MvdP dostal lekciu. ani sam asi nevie co sa stalo preco ho tak vyplo. sam hovori ze to nebol hladak. jeho telo v tomto teritoriu este nikdy nebolo. 7 hodin v dazdi. nikde nie je napisane ze sa mu to stane vzdy pri takýchto podmienkach ale zjavne aj on ma nejake limity.

z dnesnych pretekov si podla mna mozme zobrat velku nadej do budúcej sezony. Peto v takýchto podmienkach este v posledných km sa o nieco pokusil takze energia bola. ja osobne som nieco taketo potreboval vidiet. nevidim najmensi dovod preco by v nasledujúcej sezone Peto nemohol byt silny ako v rokoch 2016 a 2017. myslim si ze na nejaky pad z TdF 2018 alebo virus v priprave pred jarou 2019 mozme snad zabudnut.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 29. Sep 2019 21:23:17

@simko
1. ano vysielacky neboli ale pri takomto pocasi a este k tomu na okruhu je okolo cesty urcite velke mnozstvo clenov teamu s kolesami flasami plastenkami atd ktori urcite posuvali info ostatnym ze gilbert padol a ze sa snazi dostat spat...neverim ze o tom greg a spol nevedeli preto mi fakt nejde do hlavy preco vtedy tahali...to je tam az taka nevrazivost?
2. ja nekritizujem petove rozhodnutie neodist s nimy sam som si hovoril ze je to skoro aj ked priznam sa ked som videl mvdp s matteom a vlastne cele zlozenie tej skupinky tak som bol na pochybach ale peto spravil rozhodnutie ktore povazoval v tom momente zadolezite a nic mu my nemozeme vycitat

no a este rad by som pochvalil cesku holandsku dansku a belgicku repre(uricte este aj ine len teraz zhlavy si neviem spomenut) za plastenky vo farbach dresu
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 21:40:52

@majo
1. presne tak tiez si myslim ze o Gilbertovi vedeli. jednoducho typicky belgicky tim. len som im chcel ponechat prezumpciu neviny:) myslim si ze nevrazivost medzi GVA a Gilbertom je obrovska. ale ja si myslim ze je to hlavne kvôli GVA. on jednoducho neznesie byt "iba" spolulidrom. Gilbert aj v BMC chcel chodit na kockove klasiky ale GVA si vydupal ze on bude jediny lider.

2. ja som to tak nemyslel ze by si kritizoval. to uz mal byt vseobecny príspevok nie reakcia na teba:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 29. Sep 2019 21:48:40

Tak nakoniec mal Sagan najlepsiu formu posledny pretek sezony. Teda myslim ze posledny neverim ze este niekde pojde ked tak iba nejake criteria. Vysledok fajn no skrie to ze mal aj na viac. Pelotonu dal na 4 km skoro pol minuty a urcite to nebolo tak ze by im len tak nahodou zdrhol. No on takto konzervativne jazdi na MS vzdy lebo nema tim takze tazko mu nieco vycita. No skrie to lebo dnes mal na viac. Ale to je cyklistika. Taktika je niekedy viac ako nohy.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia