Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Uto 13. Okt 2020 18:01:15

Gratulujem majo ze si nehavaroval. :D No boli to emocie velke. :D Aj ked po tom kopci poslednom 11 km do ciela to bolo viacmenej iste ale stale som sa strasne bal ze bud aa smykne alebo dostane defekt alebo mu dojde. 2 km do ciela som sa uz zacal pomaly tesit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 13. Okt 2020 18:08:01

najviac ma nasralo ked som cakal na info z posledneho kopca a vtedy mi zavolal jeden chlapik a kym sa vykecal uz bolo po vsetkom a ja som bol cely ten cas bez info
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Uto 13. Okt 2020 18:40:10

A nakoniec elviskin optimizmus vobec nebol neopodstatneny. Sympaticke ze niekto stale takto fandi aj ked to nejde. Len jej chcem po tych vselijakych hadkach dat za pravdu ze to s Petrom vobec nie je zle.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 13. Okt 2020 18:53:37

hujhe píše:A nakoniec elviskin optimizmus vobec nebol neopodstatneny. Sympaticke ze niekto stale takto fandi aj ked to nejde. Len jej chcem po tych vselijakych hadkach dat za pravdu ze to s Petrom vobec nie je zle.


Áno, súhlasím, niekedy je potrebné jednoducho dôverovať. Obdivujem elvisku za to, ako sem vytrvale písala, že sezóna ešte neskončila, že Peter síce nemá víťazstvo, ale na konci roka ho môže mať... My sme často boli skeptický, nariekali sme, spomínali na "starého" Sagana. Pritom to naozaj bola blbosť, lebo Sagan je stále ten istý, stále je mimoriadne silný a odvážny cyklista, ako nám to často pripomínala elviska. Týmto sa jej teda ospravedlňujem a obdivujem ju za jej neúnavnú a vytrvalú vieru.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Milanj55 » Uto 13. Okt 2020 21:34:17

Zdravím Vás priatelia cyklistiky. Po dlhšom čase som tu opäť so svojim príspevkom. To ,že som sa na dlhší čas odmlčal , neznamená , že by som zanevrel na toto skvelé fórum. Je to asi tak , ako Lukáš píše vo svojom príspevku, že sa tu točia pravidelne 8-10 pravidelných skalných prispievateľov , ale návštevnosť sa pohybuje v niekoľkých desiatkach fanúšikov.
Dnešným dňom sa končí smola , ktorá prenasledovala Petra a konečne sa dostavilo tak vytúžené víťazstvo. V tejto etape klaplo všetko ako malo, sila, výbušnosť, rýchlosť, ale hlavne bojovné srdce. Dnes bol skrátka neporaziteľný a bojoval ako tiger až do samého záveru etapy.
Skvele to zhrnuli vo svojich príspevkoch: hujhe,simko,Keram , ktorí sú taká moja krvná skupina.
Opäť došlo na "elviskine" slová, že Peter ešte nepovedal posledné slovo v tomto roku a ešte nás príjemne prekvapí víťazstvom.
Veľmi si vážim ľudí, ktorí veria svojim lídrom, či už sa im darí , alebo nie.
Ako sme sa mohli všetci presvedčiť, tak Peťo ešte stále nie je za svojím zenitom, ako to podaktorí predpovedali.
P.s. Majo, já som si etapu pozrel ešte raz zo záznamu na Eurosporte 2 HD Xtra, bolo to komentované síce nemecky, ale mne to nerobí problém.

Prajem Vám pekný zvyšok večera.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Uto 13. Okt 2020 23:23:11

Inak čo myslíte - bude zajtra Peťo špurtovať o body alebo sa radšej pošetrí na piatok (a vykašle sa na Čiklamíno)?
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Str 14. Okt 2020 0:51:29

Tak sa musim priznat ze posledne dve hodiny som kukal zaznam etapy na ES playeri :D. Tu cast co sa natahovali s FDJ som nazivo nestihol a teda uz aj to bola bomba ako sa tam nahanali cez 30 km. Musim uznat ze unik spolupracoval velmi dobre ale Sagan s Gannom maju najvacsiu zasluhu na tom ze FDJ to jednoducho museli vzdat. A to v jednu dobu bolo uz len 16 sekund! Pochvala aj Demareovi ze aj on vela tahal. Uz to bol krasny suboj. Saganovi potom prospelo paradoxne ze zo zadu na nich tlacili najskor UAE a potom NTT. Unik nemal velmi cas taktizovat a museli spolupracovat. Co som zaregistroval tak iba dvakrat utocil Cataldo a raz Ganna a to si Sagan v pohode postrazil. Neuveritelne ze poslednych 25 km bol peloton ( respektive jeho zbytky) za Saganom menej ako 40 sekund a on to aj tak udrzal. Pello Bilbao sa v jednom momente potom dostal na nejakych 5 sekund (od oka som to meral) ale Sagan v kopci po celodenom uniku mu usiel. A to pripominam aky je Bilbao skvely vrchar a on bol narozdiel od Sagana v uniku vtedy asi 10 km. To bylo teda neco. 8-) Na druhe pozretie sa mi to zda este uzasnejsie ako v priamom prenose. Jednoducho wau.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Str 14. Okt 2020 8:55:56

3pa3ck3 píše:Inak čo myslíte - bude zajtra Peťo špurtovať o body alebo sa radšej pošetrí na piatok (a vykašle sa na Čiklamíno)?


bude to zaujímavé sledovať, Peťo má viacero možností momentálne ;) už na ňom nie je žiaden tlak, prakticky by si mohol zbaliť kufre a isť oddychovať domov, lebo úlohu si splnil na 1*. Ale predpokladám, že sa nebude naháňať bezhlavo za dresom, doma toho má už dosť, a nejaké bodovačky nie sú hypermotivácia pre neho... práve naopak to čo predviedol ho napĺňa...a vyzeral včera po dlhom čase šťastne...teraz, keď nastúpila "mladá generácia", práve on môže byť ten režisér v pretekoch, ktorý urobí zvrat aký nikto nečaká. Rovnako, ako to robili po 30tke Gilbert, Cancellara, Contador...užívali si tej úlohy starého psa o ktorom si mladí mysleli že už nehryzie ;) :D :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Str 14. Okt 2020 9:38:57

Super Peter, urobil mi z hnusného daždivého dňa krásny deň. Nemohol som to pozerať a tak keď som sa vrátil domov išiel som rutinne na PCS a keď som tam videl Petra prvého zvrieskol som od radosti tak, že sa ma dcéra prišla opýtať, či mi nepreskočilo. Zo synom sme si skypli, že dostal krásny darček k tridsiatinám a potom som si to večer vychutnal v TV :lol: Dlho som si myslel, že Peter bude na Gire ako na Tour 2015 a skončí bez víťazstva ale on vyhral a akým spôsobom :ugeek:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 14. Okt 2020 16:21:10

Demare este ziska mylny pocit ze je sprinterska extraklassa. skoda ze Gaviria nevie nic ukoristit ked treba. pritom na Tirrene sa mi jeho sprinty pozdavali
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 14. Okt 2020 16:25:22

Slabá GC účasť, slabá šprintérska účasť. Gaviria len tieňom. Škoda, že Peter nebol rovno za Demarom, Gaviria mu tam zbytočne zacláňal. Bedňa bola samozrejmosťou.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Milanj55 » Str 14. Okt 2020 16:43:49

Zdravím Vás priatelia. Peťo opäť rýchlo zregeneroval a dneska predviedol ďalší kvalitný výkon. Súhlasím s Gaučovým profesionálom , že Gavíria má do svojej optimálnej výkonnosti ďaleko. Škoda že bol pred Petrom iba čo ho zdržal v špurte a pokiaľ ho Peťo obehol tak stratil kontakt na Demara. Dneska by som bol doprial víťazstvo hocikomu inému ako Demarovi, samozrejme že ide o bodovaciu súťaž, ale priznám sa že tento človek mi je najmenej sympatický z celého pelotónu.
Prajem Vám pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 14. Okt 2020 19:00:20

Milanj55 píše:Zdravím Vás priatelia. Peťo opäť rýchlo zregeneroval a dneska predviedol ďalší kvalitný výkon. Súhlasím s Gaučovým profesionálom , že Gavíria má do svojej optimálnej výkonnosti ďaleko. Škoda že bol pred Petrom iba čo ho zdržal v špurte a pokiaľ ho Peťo obehol tak stratil kontakt na Demara. Dneska by som bol doprial víťazstvo hocikomu inému ako Demarovi, samozrejme že ide o bodovaciu súťaž, ale priznám sa že tento človek mi je najmenej sympatický z celého pelotónu.
Prajem Vám pekný deň priatelia.


Som veľmi rád, že si nás sem opäť prišiel pozrieť, Milan ;) Pokojne prispievaj aj častejšie, tvoje príspevky sa dobre čítajú a chýbali nám tu. Ešte keby sa nám sem vrátil dexterko... Tožvie, čo sa s ním stalo...
PS: Ja som tiež Démara nemusel, ale v poslednom čase som sa naučil ho mať rád :lol: Je to taký snaživý chlapec, veľmi na sebe pracuje a dnes sa z víťazstva tešil skutočne úprimne :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 14. Okt 2020 21:32:46

Peto fajn...dobre sa na neho pozera...len tak dalej
pridavam sa Milan vitaj spat...pis diskutuj aj ked sa tvoj styl niektorym nepacil no a co mas na to pravo...ja si ta vzdy rad precitam...a suhlasim ak toto citate chalani(aj baby) napr. dexterko, focus-shimano, berloq a dalsi piste diskutejte kludne nadavajme hadajme sa alebo zartujme a kecajme o nicom hlavne nech to tu zije...dakujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Str 14. Okt 2020 22:55:14

co myslite o zajtrajsej etape? podla mna to je na 99,99% pre unik. neverim ze tuto etapu bude nejaky tim kontrolovat. otazne je ci s Petom budu chciet ist do uniku ked teraz vlastne odkryl karty:) FDJ uz urcite nebude robit problemy (aj s ohladom na piatkovu etapu) cize podla mna minimalne tych 12 bodov na premii by mohlo by pre Peta. alebo by mal setrit sily na piatok? tazke rozhodovanie:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 15. Okt 2020 10:19:23

Tiež som zvedavý, čo vymyslí. Prémia je zašitá medzi kopcami, takže keď by si došiel v úniku po ňu, tak by bola škoda neísť aj po etapu (síce po prémii nasleduje najdlhší kopec dňa, ale potom je to už jednoduchší terén a pred cieľom rovina). Zároveň ale dnešná etapa má skoro dvojnásobok výškových metrov oproti utorku. Teda Peter vo forme by to mohol zvládnuť, len je otázka, či stihol poriadne zregenerovať (včerajší špurt naplno po utorokovej makačke) a taktiež vidina zajtrajšej etapy (podľa mňa je tam potenciál odpárať Demara (ten po štyroch víťazstvách už nemusí mať motiváciu naháňať sa za každú cenu) plus Sagan by mohol skúsiť aj nastúpiť sám v kopci alebo zjazde)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 15. Okt 2020 10:32:59

3pa3ck3 píše:Tiež som zvedavý, čo vymyslí. Prémia je zašitá medzi kopcami, takže keď by si došiel v úniku po ňu, tak by bola škoda neísť aj po etapu (síce po prémii nasleduje najdlhší kopec dňa, ale potom je to už jednoduchší terén a pred cieľom rovina). Zároveň ale dnešná etapa má skoro dvojnásobok výškových metrov oproti utorku. Teda Peter vo forme by to mohol zvládnuť, len je otázka, či stihol poriadne zregenerovať (včerajší špurt naplno po utorokovej makačke) a taktiež vidina zajtrajšej etapy (podľa mňa je tam potenciál odpárať Demara (ten po štyroch víťazstvách už nemusí mať motiváciu naháňať sa za každú cenu) plus Sagan by mohol skúsiť aj nastúpiť sám v kopci alebo zjazde)

podla mna Demare bude mat tu motivaciu zajtra to skusit vydrzat. predsalen vyhrat 4 etapy a vyhrat povedzme 7 etap, co uz davno nebolo na Gire a vobec na ziadnej GT je velka motivacia. ale je pravda ze ten zajtrajsi zaver je pomerne tazky, tam FDJ jednoduchocho bude ratat nejake straty a teda tych poslednych 15 km by Demare aj tak nemal plny tim k dispozicii. mne by stacilo keby dnes Peto nejakym sposobom bral 12 bodov na premii, aj ked tych 12 bodov je malo neviem ci je to hodne ist do uniku a tam stratit sily s ohladom na piatkovu etapu. no fakt neviem...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Rosoneri » Štv 15. Okt 2020 11:19:36

Pripojim sa.No v zajtrajsej etape nema Demare vobec ziadnu sancu udrzat sa razantneho pelotonu,tie dva kopce su prilis na jeho parametre vykonu.Mal by len vtedy,keby peloton zahodil sancu na vitazstvo v etape a nechal unik zvitazit,co sa mi zda velmi nepravdepodobne,sezona sa pomaly konci,etapy ubudaju a Peter uz dokazal zvitazit,zlomit peloton,zaroven sa ubezpecili ze vyhrat moze i mysliet na bodovacku.Ak sa pojde tradicne svizne tempo koli uprchlikom,Demare to neprelezie vpredu.
Rosoneri
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 10. Aug 2020 9:37:57

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Štv 15. Okt 2020 12:07:29

hmm tak pomerne slabsi unik bol sformovany a pusteny pelotonom, uvidime co to znamena...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Štv 15. Okt 2020 12:24:29

Zajtra je to urcite na odparanie Demara. Otazne je ci bude Bora tahat ked jej asi nik nepomoze v etape. Dnes su tie kopce dlhe a celkovo etapa ovela tazsia ako v utorok. Sagan dobre spravil ze sa dnes vyhol uniku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia