Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 09. Okt 2020 12:00:39

To je skoda. Zachranilo sa pomerne dost este z tejto sezony. No Roubaix je velka strata. :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 09. Okt 2020 13:07:27

:cry: :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 14. Okt 2020 7:59:03

Ronde bez divákov. :cry: tiež by ho mali radšej zrušiť
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 16. Okt 2020 18:54:22

tak ludkovia komu zelate tohtorocne ronde? nie koho facorizujete ale komu ho zelate...ja jednoznacne Sepovi...peniaze by som sice nanho nestavil ale velmi mu to zelam...a ked nie on tak by ma velmi potesil nejaky pracant vecny pomocnik oddany domestik napr. declerq alebo vandenberg ci oss alebo VAN KEIRSBULCK alebo ktokolvek dalsi...ale hlavne dufam krasne divoke a bezproblemove pretekanie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 16. Okt 2020 19:12:02

majo píše:tak ludkovia komu zelate tohtorocne ronde? nie koho facorizujete ale komu ho zelate...ja jednoznacne Sepovi...peniaze by som sice nanho nestavil ale velmi mu to zelam...a ked nie on tak by ma velmi potesil nejaky pracant vecny pomocnik oddany domestik napr. declerq alebo vandenberg ci oss alebo VAN KEIRSBULCK alebo ktokolvek dalsi...ale hlavne dufam krasne divoke a bezproblemove pretekanie

ano som natom podobne. zelam ho niekomu kto bol k velkemu vitazstvu viackrat blizko ale stale mu unika. a to je Sep. napriklad aj Trentin by bol ok, tiez mu chyba nieco velke. MvdP tiez este nema monument ale ten bude mat este kopec sanci, nepochybujem ze nejake monumenty povyhrava. Julianovi neprajem, to uz by bolo moc, staci mu:) takisto Styby by mohol ale tomu neverim velmi. alebo Stuyven ten je taky nenapadny, ale keby mu vysiel den... alebo aj Stefan Kung nie je uplne bez sance.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 16. Okt 2020 19:47:32

Pedersen. Kvôli Covidu si svoj dúhový dres ani veľmi neužil a chlapec mi príde ako veľký sympaťák. Bergy by mal zvládnuť a má parádny šprint.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pia 16. Okt 2020 22:07:37

Tak ja sa s vami nezhodnem páni... Chcem all out poriadny duel Van Der Poel vs. Van Aert :D . A Alaphilippe nalepený na ich kolesách. To by bol trojboj na Kwaremonte a Paterbergu 8-) .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 16. Okt 2020 22:23:58

Mne je v zásade jedno, kto vyhrá (keď tam nie je Peter :) ), hlavne nech tvrdá bitka zodpovedajúca vyvrcholeniu sezóny.
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 17. Okt 2020 12:33:52

ja musim povedat ze vobec nie som nejaky nabudeny na to ze ide Ronde. ten najhlavnejsi dovod je ze nestartuje Peto, cize odpada element takej tej vyraznej zaangazovanosti. ale nemenej dolezity dovod je ze po tomto RvV nenasleduje P-R a ze tomuto Ronde nepredchadza take to postupne gradovanie ako tomu byva na jar. teda Omloop, potom S-B a MSR, potom E3 a G-W az mame to vyvrcholenie v podobe RvV a P-R. je skoda ze ten kalendar co sa tyka klasik je postaveny tak ze S-B a MSR uz davno boli. ale tak mozme byt radi ze aspon boli. navyse okrem Peta bude chybat aj dalsi tradicny ucastnik GvA. cize neviem sa nejako nabudit na zajtrajsok ale zvedavy som ako sa bude darit Alaphilippovi pri prvej ucasti a takisto ci sa WvA a MvdP nejako navzajom nevyblokuju z boja o vitazstvo. lebo pamatam si napriklad Greg niekedy ked unikal v skupine pred Saganom alebo stahoval v skupine unikajuceho Sagana ze vtedy vzdy drel ale akonahle boli oni v nejakej skupine kde bolo treba spolupracovat tak to uz Gregovi tak nevonalo. nehovorim ze vzdy ale bolo dost takych pripadov:) a toto iste moze sprevadzat aj rivalitu medzi WvA a MvdP
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 17. Okt 2020 20:35:36

Ja sa teším, Peťo-Nepeťo, už G-W naznačil ktorí cyklisti sú vo forme a môže to byť zážitok, rivalita MvdP-WvA, Alaphilippe a kocky, podobne Schachmann a kocky, Bardet a kocky, bude dlhý únik alebo nie, je veľa otázok. Tiež by som to prial asi niekomu zo staršej gardy, ale Sep sa mi nezdal v dobrej forme, Bettiol vyzeral lepšie, Štyby sa mi zdá tiež z formy, Greg je mimo, Naesen tiež doteraz nič neukázal, takže teoreticky by mal uspieť niekto ako MvdP, WvA, Mads Pedersen, Bettiol, Trentin, ten vyzerá byť v skvelej forme, ale Ronde bolo pre neho vždy príliš ťažké, Kwiatkovi na kockách neverím, ešte tak E3 áno ale Ronde asi nie a čo Kung, ktorý jazdí výborne, skvelý bol na G-W a aj na BB Tour. Nezabúdajme na Kristoffa, ak sa bude príliš taktizovať a bude včelnej skupine .... Na koho som ešte zabudol? Stuyvenovi príliš neverím, žeby prekvapil Benoot a čo taký SKA, ten túto sezónu jazdí vynikajúco.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Sob 17. Okt 2020 21:38:27

Mne sa nezda, ze Alaphilipe bude miesat karty. Nepovazujem ho velmi za favorita na Ronde
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 17. Okt 2020 22:20:26

Roman píše:Mne sa nezda, ze Alaphilipe bude miesat karty. Nepovazujem ho velmi za favorita na Ronde

tak pokial Valverde pri svojom debute vo svojom veku dokazal byt po Paterbergu tam kde bol tak Alaphilippe to musi zvladnut este lepsie. podla mna prenho je kriticky Kwaremont. to nie je o w/kg ako Paterberg ktory sa da ist aj zo sedla ako ho chodi Greg alebo niekedy aj Peto. to je o cistej hrubej sile. ak sa bude utocit na Kwaremonte a tam sa udeje selekcia tak si myslim ze Alaphilippe nebude v celnej skupine. ale zase Alaphilippe tiez kedysi jazdil cyklokros tak uvidime...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 18. Okt 2020 15:13:55

To nebolo pekné od WvA. Na poslednú chvíľu uhol a tí za ním nemôžu vidieť všetko. Škoda, Alaphillipe by to tam pekne okorenil.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 18. Okt 2020 15:18:40

ja by som za to wva velmi nevinil...v prvom rade sa mal pozerat julien pred seba...kazdopadne obrovska skoda...ja som z tej trojky fandil prave jemu...a komu teraz fandit?...ani jedneho z nich zatial extra nezboznujem ale vzhladom na to aky je wva tlčhuba tak to asi dnes budem viac zelat mvdp
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 18. Okt 2020 15:30:52

hmm tak so Julianom to vyzeralo na paradne posledne kilometre ale teraz ked tito dvaja idu spolu na sprint cize ziadny utok na Kwaremonte a Paterbergu tak to povazujem za pomerne slabsiu ediciu pre divaka
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 18. Okt 2020 15:31:45

simko píše:hmm tak so Julianom to vyzeralo na paradne posledne kilometre ale teraz ked tito dvaja idu spolu na sprint cize ziadny utok na Kwaremonte a Paterbergu tak to povazujem za pomerne slabsiu ediciu pre divaka

Presne tak. JA by určite útočil, či už na Kwaremonte alebo na Paterbergu. Škoda, škoda.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 18. Okt 2020 15:47:55

Tak tá cieľová fotografia bola dokonalá :lol: . Prichádza nová éra 8-) . Súboj titánov jak sa patrí.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 18. Okt 2020 15:51:12

ano julien by to minimalne aspon raz vyskusal a takisto treba povwdat ze prave majster sveta bol ten kto dnes tvoril tento pretek...velka skoda tej nehody
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 18. Okt 2020 15:52:40

Síce po Alafovom páde to boli kilometre nudy, ale finiš to celkom vynahradil :)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 18. Okt 2020 15:54:23

No nič, prepínam na Giro a verím, že vrchári vymyslia niečo zaujímavejšie
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 82 hostia