Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 21. Mar 2021 13:06:31

@ifco
ak si dobre pamatam tak to asgrenove 2. miesto bolo po sprinte velkej skupiny favoritov ktora chytila celodenny unik v ktorom urcite odmakal najviac a aj po ich dobehnuti dalej pracoval v tej velkej skupine...ja osobne absolutne nepochybujem o tom ze ma na to porazit cyklokrosarov aj ked to moze momentalne vyzerat nemozne...a Lampaert verim tomu ze ak by dostal svoju sancu tak by im vedel zavorit
ale tesim sa hlavne na Pidcoka...ronde by mu mohlo ohromne sediet
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 21. Mar 2021 13:32:00

@ifcopifco
Dobre zaostával Peter, ale nechaj nás aspoň sa troška tešiť s majom, viacerí sa tešia momentálne aj z stvrteho miesta, najmä po vyjadreniach, viacerí ho odpisovali úplne, že bude mimo top 10 atď, až tak zlé to nebolo, si až moc veľký pesimista.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 21. Mar 2021 13:48:52

majo píše:@ifco
ak si dobre pamatam tak to asgrenove 2. miesto bolo po sprinte velkej skupiny favoritov ktora chytila celodenny unik v ktorom urcite odmakal najviac a aj po ich dobehnuti dalej pracoval v tej velkej skupine...ja osobne absolutne nepochybujem o tom ze ma na to porazit cyklokrosarov aj ked to moze momentalne vyzerat nemozne...a Lampaert verim tomu ze ak by dostal svoju sancu tak by im vedel zavorit
ale tesim sa hlavne na Pidcoka...ronde by mu mohlo ohromne sediet


Pidcock podľa všetkého Ronde nepôjde. Budúci týždeň si vyskúša E3 ešte a potom oddych a nabehne na Ardény, kde má snáď ešte lepšie šance než v silových klasikách po kockách. Po L-B-L sa potom vytratí na pol sezóny na horáky a na cestu by sa mal vrátiť na Vuelte.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 21. Mar 2021 14:41:14

@pmts
ups to som nevedel...bol som v tom ze ronde pojde...ja si myslim ze na ronde jeho postava by nemusela byt az takou nevyhodou a ako skvely cyklokrosar by mal kocky a aj hellogeny zvladat v pohode...skor ho moze polozit dlzka preteku
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 21. Mar 2021 14:59:28

majo píše:@pmts
ups to som nevedel...bol som v tom ze ronde pojde...ja si myslim ze na ronde jeho postava by nemusela byt az takou nevyhodou a ako skvely cyklokrosar by mal kocky a aj hellogeny zvladat v pohode...skor ho moze polozit dlzka preteku

Tak vzhľadom nato ako svižne lepil útoky po 300km na Poggiu, tak hádam by dĺžku aj zvládol. I keď je pravda že v Imole po 250km 20km pred koncom úplne vybuchol, dovtedy som myslel že ide na medailu.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Mar 2021 15:04:22

pmts píše:
majo píše:@ifco
ak si dobre pamatam tak to asgrenove 2. miesto bolo po sprinte velkej skupiny favoritov ktora chytila celodenny unik v ktorom urcite odmakal najviac a aj po ich dobehnuti dalej pracoval v tej velkej skupine...ja osobne absolutne nepochybujem o tom ze ma na to porazit cyklokrosarov aj ked to moze momentalne vyzerat nemozne...a Lampaert verim tomu ze ak by dostal svoju sancu tak by im vedel zavorit
ale tesim sa hlavne na Pidcoka...ronde by mu mohlo ohromne sediet


Pidcock podľa všetkého Ronde nepôjde. Budúci týždeň si vyskúša E3 ešte a potom oddych a nabehne na Ardény, kde má snáď ešte lepšie šance než v silových klasikách po kockách. Po L-B-L sa potom vytratí na pol sezóny na horáky a na cestu by sa mal vrátiť na Vuelte.


Tak na PCSku má program E3, G-W, DdV, Brabantský, Valónsky a La Doyenne potom dlhá pauza MTB a potom Vuelta, je však možné, že to v Ineose zmenili. Asgreen, ak sa dobre pamätám nešprintoval, on ušiel tej stíhacej skupine za Bettiolom ale súhlasím, podal skvelý výkon a ani ja nepochybujem, že zavariť cyklokrosárom môžu, mám ale pocit, že na výhru to nebude. Na druhej strane kto si pomyslel pred Ronde 2019 že vyhrá Bettiol ......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Mar 2021 15:14:52

elviska píše:@ifcopifco
Dobre zaostával Peter, ale nechaj nás aspoň sa troška tešiť s majom, viacerí sa tešia momentálne aj z stvrteho miesta, najmä po vyjadreniach, viacerí ho odpisovali úplne, že bude mimo top 10 atď, až tak zlé to nebolo, si až moc veľký pesimista.


Veď áno, len trochu brzdím optimizmus, aj to musí niekto robiť :D Ostatné dva roky sa proste Peter nestíhal držať s favoritmi na Poggiu, aj v roku 2019 po tej viróze bol v čelnej skupine. Jedna zaujímavosť, okrem prvej účasti keď Peter skončil na Primavere 17. končil výhradne na párnych miestach má dve druhé, 5 štvrtých miest, 10. miesto v šprinte keď pršalo celý deň a 12. miesto keď ho zabrzdil pád Gaviriu. Konzistencia ako hrom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 21. Mar 2021 16:52:35

@ifcopifco
Ja tiež napíšem ze úplne vo forme nie je , ale viacerých prekvapil, a najmä v zahraničí o tom píšu a hovoria. Včera Peter, Ewan a víťaz Stuyven sú top na Miláno Sanremo. A ako to bude na Okolo Flamska a Paris Roubaix ešte uvidíme. Bud dobre alebo horšie, ale ja verím stále v zlepšenie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 21. Mar 2021 19:15:46

ja si myslim ze Katalansko moze velmi pomoct. a to moze byt ten rozdiel oproti roku 2019 kedy Peto hned po crevnej viroze isiel na Tirreno a potom uz len jednodnove preteky. Pamatam si ze dlho vahali ci vobec to Tirreno ist lebo to bolo kratko po chorobe. Kdezto po covide to bral zlahka. Myslim si ze teraz naozaj moze forma stupat kazdou jednou etapou. nestavajme si vzdusne zamky ale zaroven naozaj to moze vypalit lepsie ako v 2019. a to nehovorim na margo 4.miesta to vobec neriesim. skor to hovorim na margo toho ze po Tirrene Peter urobil pokrok. nevysiel Poggio v prvej skupine ale to nutne nemusi byt problem. Uvidime naozaj aky bude jeho prejav v Katalansku.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Mar 2021 19:41:12

simko píše:ja si myslim ze Katalansko moze velmi pomoct. a to moze byt ten rozdiel oproti roku 2019 kedy Peto hned po crevnej viroze isiel na Tirreno a potom uz len jednodnove preteky. Pamatam si ze dlho vahali ci vobec to Tirreno ist lebo to bolo kratko po chorobe. Kdezto po covide to bral zlahka. Myslim si ze teraz naozaj moze forma stupat kazdou jednou etapou. nestavajme si vzdusne zamky ale zaroven naozaj to moze vypalit lepsie ako v 2019. a to nehovorim na margo 4.miesta to vobec neriesim. skor to hovorim na margo toho ze po Tirrene Peter urobil pokrok. nevysiel Poggio v prvej skupine ale to nutne nemusi byt problem. Uvidime naozaj aky bude jeho prejav v Katalansku.


V tom roku 2019 sa Peter ešte tuším sťažoval na následky pádu, vraj ho to obmedzovalo, takže tento aspekt tento rok odpadá. Napriek tomu si myslím, že do Ronde je krátky čas. Na Roubaix by to mohlo byť lepšie, ale nechajme sa prekvapiť. Príjemne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 21. Mar 2021 20:01:01

ifčopifčo píše: Peter nestíhal už na Cipresse a na Poggiu nedokázal udržať tempo ktoré dokázal udržať Ewan a v skupine bolo 11 cyklistov.

Pozrel som si zaznam a Peter vysiel Cipressu v pohode. Skoro cely cas sa drzal MvdP. Vid foto. https://ibb.co/nChbqGh. Na Poggio sa drzal tiez za MvdP pokial neprisiel utok JA. Foto: https://ibb.co/ZfMbdSF. Posledna fotka je skoro z vrchola Poggia kde Peter stracal tak 5 sekund. https://ibb.co/sFDgrT3. Fotky mi neslo dat ako prilohu kedze boli velmi velke. Pripadam si trocha ako fanatik ze som tu toto fotil, len som chcel ukazat ze to nebolo az take zle. Ja vidim velky posun oproti T-A kde som ho nevidel prejst ziaden kopec v pelotone a nie to este v top 15.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 21. Mar 2021 20:18:47

hujhe píše:
ifčopifčo píše: Peter nestíhal už na Cipresse a na Poggiu nedokázal udržať tempo ktoré dokázal udržať Ewan a v skupine bolo 11 cyklistov.

Pozrel som si zaznam a Peter vysiel Cipressu v pohode. Skoro cely cas sa drzal MvdP. Vid foto. https://ibb.co/nChbqGh. Na Poggio sa drzal tiez za MvdP pokial neprisiel utok JA. Foto: https://ibb.co/ZfMbdSF. Posledna fotka je skoro z vrchola Poggia kde Peter stracal tak 5 sekund. https://ibb.co/sFDgrT3. Fotky mi neslo dat ako prilohu kedze boli velmi velke. Pripadam si trocha ako fanatik ze som tu toto fotil, len som chcel ukazat ze to nebolo az take zle. Ja vidim velky posun oproti T-A kde som ho nevidel prejst ziaden kopec v pelotone a nie to este v top 15.

Ja som včera celý pretek nepozerala, posledných 50 km som pozerala, ale tiež som dosť často videla Petra za MvDP.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 21. Mar 2021 20:46:24

hujhe píše:
ifčopifčo píše: Peter nestíhal už na Cipresse a na Poggiu nedokázal udržať tempo ktoré dokázal udržať Ewan a v skupine bolo 11 cyklistov.

Pozrel som si zaznam a Peter vysiel Cipressu v pohode. Skoro cely cas sa drzal MvdP. Vid foto. https://ibb.co/nChbqGh. Na Poggio sa drzal tiez za MvdP pokial neprisiel utok JA. Foto: https://ibb.co/ZfMbdSF. Posledna fotka je skoro z vrchola Poggia kde Peter stracal tak 5 sekund. https://ibb.co/sFDgrT3. Fotky mi neslo dat ako prilohu kedze boli velmi velke. Pripadam si trocha ako fanatik ze som tu toto fotil, len som chcel ukazat ze to nebolo az take zle. Ja vidim velky posun oproti T-A kde som ho nevidel prejst ziaden kopec v pelotone a nie to este v top 15.


Ja som tiez Petra videl na Cipresse vpredu preto ma dost aj prekvapilo ako sa ocitol pred Poggiom v tej druhej skupine. Nechapem ako sa mu to prihodilo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eromedo » Ned 21. Mar 2021 22:24:55

Keram píše:
hujhe píše:
ifčopifčo píše: Peter nestíhal už na Cipresse a na Poggiu nedokázal udržať tempo ktoré dokázal udržať Ewan a v skupine bolo 11 cyklistov.

Pozrel som si zaznam a Peter vysiel Cipressu v pohode. Skoro cely cas sa drzal MvdP. Vid foto. https://ibb.co/nChbqGh. Na Poggio sa drzal tiez za MvdP pokial neprisiel utok JA. Foto: https://ibb.co/ZfMbdSF. Posledna fotka je skoro z vrchola Poggia kde Peter stracal tak 5 sekund. https://ibb.co/sFDgrT3. Fotky mi neslo dat ako prilohu kedze boli velmi velke. Pripadam si trocha ako fanatik ze som tu toto fotil, len som chcel ukazat ze to nebolo az take zle. Ja vidim velky posun oproti T-A kde som ho nevidel prejst ziaden kopec v pelotone a nie to este v top 15.


Ja som tiez Petra videl na Cipresse vpredu preto ma dost aj prekvapilo ako sa ocitol pred Poggiom v tej druhej skupine. Nechapem ako sa mu to prihodilo.


Roztrhalo sa to v zjazde z Cipressy. Pri stúpaní na ňu bol v balíku.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod cekin » Pon 22. Mar 2021 13:04:40

https://www.cyclingnews.com/news/paris- ... is-spring/

Roubaix asi ani nebude tuto jar, nevyzera to dobre.
cekin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 9:39:54

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Pon 22. Mar 2021 13:19:55

cekin píše:https://www.cyclingnews.com/news/paris-roubaix-looking-increasingly-unlikely-this-spring/

Roubaix asi ani nebude tuto jar, nevyzera to dobre.


Pfúúú. :? Bola by to opäť obrovská škoda. Tak zase Ronde vyvrcholením kockových klasík, azda Peter dačo ,,naberie" v Katalánsku.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 22. Mar 2021 17:09:26

Ak uz tak dufam ze ho aspon presunu niekde na jesen po MS. Kockovi klasikari tam budu ladit formu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pon 22. Mar 2021 17:15:54

Keram píše:Ak uz tak dufam ze ho aspon presunu niekde na jesen po MS. Kockovi klasikari tam budu ladit formu.

Presne tak, kľudne hneď týždeň po Majstrovstvách by bol fajn. Ako bývala Lombardia satisfakciou pre vrchárov, tak teraz si budú môcť napraviť chuť porazení klasikári. Jesenný slot by zároveň aj pekne ponúkal horšie podmienky - veterné a daždivé Roubaix :D ... Už od Tour 2014 nato čakám :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 24. Mar 2021 14:48:46

P-R definitivne prelozene...a co ted?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Str 24. Mar 2021 14:54:54

majo píše:P-R definitivne prelozene...a co ted?

No nič, preklad na jeseň, a namiesto jednej klasikárskej kampane máme dve ;) . Na jar belgické klasiky a na jeseň MS vo Flámsku, P-R, na Paríž-Tours konečne príde štartovka hodná toho preteku, no a na dôležitosti stúpnu klasiky ako Pas de Calais. A samozrejme, všetci klasikári sa prídu pripraviť na Okolo Slovenska :D . Ešte aj Peťo bude mať takto čas sa 100% pripraviť... Ja v tom vidím iba plusy :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia