Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 03. Apr 2021 12:25:21

@ifco
to vziadnom pripade...poslednu vec aku by som xcel je aby si ty zanevrel na toto forum...to radsej by som sa odmlcal ja...urcite mas viac co povedat k cyklistike ako ja kedze ako som uz x-krat napisal ja som hlavne fanusik-srdciar a tak casto asi nedokazem objektivne vyhodnotit dane situacie ale ja si viem priznat chybu zly nazor alebo zle hodnotenie a z teba mam pocit ze ty to nedokazes ale to neznamena ze na iritujes alebo zeby som xcel aby si tu neprispieval alebo nieco take...to urcite nie...takisto teraz ma mrzi ze som ten predosly prispevok vobec napisal lebo urcite som ta nechcel urazit...a preto sa ti uprimne a verejne ospravedlnujem a zaroven ta prosim aby si pisal aj nadalej...to ze tu obcas vznikne nejaky nazorovy konflikt je normalne a patri to k foru a nebolo odomna spravne takto reagovat...este raz prepac a aj ostatny ak som sa niekoho dotkol
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 03. Apr 2021 15:57:32

@ifcopifco Ano Peter hovoril že ho nebaví stacionárny bicykel, ale to ešte neznamená že na tom nejazdil minulý rok. Ja tiež si rada prečítam aj tvoje názory, ale nie stále suhlasím s tebou a ked mám pravdu napísať, že dakedy ma to aj zdeptá. A dalej neviem čo si mám myslieť.

Každý sme povahovo odlišní a tak aj reagujeme. Ja aj iné veci si beriem k srdcu možno až moc, ale tak to je. @majo, ja každý deň nedávam linky, možno zo začiatku(ale to už bolo dávno), teraz už pomenej. Lebo sa najdú aj takí ktorým to vadí, plus potom vadí ked nedám popis k tomu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Apr 2021 15:26:22

Tak Ronde jasne ukázalo súčasnú Petrovu formu a nakoniec formu celej klasikárskej skupiny Bory, išiel som vyniesť smeti a už tam v popredí nebol nikto. Môžeme byť radi, že sa Roubaix preložilo a dúfať ...........
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 04. Apr 2021 15:32:18

bohuzial je to tak :cry:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 04. Apr 2021 16:27:47

@ifco
nakoniec sme mali obaja pravdu...ty ze Peter nebude konkurencieschopny a ja ze ak Julien nebude na to mat tak Asgreen moze ho zastupit
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 04. Apr 2021 16:31:17

Najsilnejsi dnes vyhral klobuk dole. Nic take ako velka trojka neporazitelna neexistuje. Vsetci su zdolatelni. Mozno MvdP momentalne pyka zato ze Tirreno odjazdil bez rozmyslu. On sam to aj priznal ze mozno tam nechal viac sil nez by bolo nutne. Ale tak zas je to poriadny pretekar a taki nekalkuluju.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Apr 2021 16:37:13

Skvelý Asgreen, E3 a Ronde, ako Spartakus, podobná sila, chapeau, podobne MvdP, trochu nerozumiem, prečo šprintoval vedľa neho, obaja urobili rozhodujúce selekcie. WvA zrejme dopláca na svoju všestrannosť a skvelé lezenie si asi berie daň v podobe slabšej výbušnosti a svoje robí pravdepodobne aj únava. Staré páky GvA a Sep ukázali vysoký štandard a rozumným výkonom majú pekné umiestnenia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 04. Apr 2021 16:52:50

Všetci pred klasikami vyzdvihovali Aerta a MvDP, a Miláno Sanremo vyhral Stuyven, teraz Ronde Asgren. Aj mu to víťazstvo prajem. Gratulujem. Co sa týka Petra, vidno ze forma nie je najlepšia ešte. Viacerí len jeho formu sa riešia, ale inak celá Bora dneska slabota, aj keď chápem ze na E3 a G-W nestsatovali. Ani nie som smutná, sklamaná, ale mam taky pocit ze keď prečítam komenty od ludi , atď tak sa to zmení. ;)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 04. Apr 2021 17:03:12

Vysiel mi len jeden tip, a to ze Peter zdola Alaphilippa. Aj napriek E3 som neveril Asgreenovej forme, Alaphilippeovej tiez nie, k tomu ked vypadol Stybar tak som ten tim odpisoval. Totalne som sa mylil, v kazdej faze pretekov mali niekoho na cele a riadili preteky. Perfektny vykon a perfektne vitazstvo. Na konci som to aj MvdP trocha neprial, 26 a 2x Flandry to by som mu extremne zavidel :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 04. Apr 2021 17:04:45

@elviska
tak necitaj a sklamanie nepride...ja osobne som v pohode...zazrak som necakal aj ked so v neho dufal

ja som s vitazom spokojny ale cakal som skor nejaky nastup 2km pred cielom a nemyslel som si ze si bude verit do spurtu proti mvdp...podlahari maju svoje ronde aj ked ich jednotka skoncila az za svojimi "kvazi" pomocnikmi ;)

btw to odkial vytiahol Sep ten sprint? 8-)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 04. Apr 2021 17:26:46

mne sa vzdy pacilo ked nejaky atak prisiel na Paterbergu a teraz uz 2 edicie po sebe nic. cize z tohto pohladu som sklamany. myslim ze Asgreen to tam mohol skusit ale zjavne uz tam si musel verit na sprint.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 04. Apr 2021 17:40:26

Stale neviem najst na ktorom mieste to dospurtoval Peter v tej vacsej skupine. V clanku tvrdia ze 14 ale potvrdene to nie je. Nuz Ronde je asi najpravdivejsi obraz formy. Sam neviem ci by mal potiahnut do Amstlu alebo sa uz pripravit na Giro.

Preteky ako take samozrejme super od roku 2013 sa mi nepacila len edicia 2019 ta sa mi zdala na pomery Ronde trochu nudna. Wout sice vyhral GW ale celkovo som od cykroklosarov cakal vacsiu dominanciu na monumentoch a kockovych klasikach ale to je dobre. A samozrejme Asgreen je pan. Je mi z QS asi aj najsympatickejsi. Som rad ze vyhral.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 04. Apr 2021 17:43:54

Keram píše:Stale neviem najst na ktorom mieste to dospurtoval Peter v tej vacsej skupine. V clanku tvrdia ze 14 ale potvrdene to nie je. Nuz Ronde je asi najpravdivejsi obraz formy. Sam neviem ci by mal potiahnut do Amstlu alebo sa uz pripravit na Giro.

niekde som cital ze Sagan porazil Kristoffa v boji o 15. miesto. to by bol pomerne velky uspech vzhladom nato ze Kristoff vzdy vyhraval sprinty na Ronde bez ohladu nato o kolke miesto sa spurtovalo:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 04. Apr 2021 18:00:39

Ja som ten sprint videl, Sagan nevyzeral byt uplne na dne. Ani na bergoch nevyzeral ze by siel podlahu. Podla mna zvolil setrny mod a tak mal silu fuknut Kristoffa.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 04. Apr 2021 18:36:12

hujhe píše:Ja som ten sprint videl, Sagan nevyzeral byt uplne na dne. Ani na bergoch nevyzeral ze by siel podlahu. Podla mna zvolil setrny mod a tak mal silu fuknut Kristoffa.


Preco by volil setrny mod? Na prvom Paterbergu sa prepadal a na Kopenbergu sa definitivne odpojil od cela. Potom ked uz bolo jasne ze nebude bojovat o vitazstvo tak je mozne ze posledne bergy nesiel naplno. Keby bola forma tak je v tej druhej skupine kde bol Avermaet.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 04. Apr 2021 18:54:51

Keram píše:Preco by volil setrny mod? Na prvom Paterbergu sa prepadal a na Kopenbergu sa definitivne odpojil od cela. Potom ked uz bolo jasne ze nebude bojovat o vitazstvo tak je mozne ze posledne bergy nesiel naplno. Keby bola forma tak je v tej druhej skupine kde bol Avermaet.

ano, ak by bol Peto v skupine s Avermeatom tak by mi bolo luto ze prelozili Roubaix. ale takto je pre Peta len dobre ze tento monument prelozili lebo sice by jeho sance boli vyssie ako na Ronde ale aj tak by to nebolo na vitazstvo. ak vsetko uz konecne pojde podla planu tak v oktobri moze byt velmi silny.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 04. Apr 2021 18:56:43

Moja domnienky: pri druhom prejazde Kwaremontom z troch som videl ako kruti hlavou a pomalicky sa prepadava. Proste podla mna zvolil vtedy setrnejsi mod, do ciela este bolo vela, radsej nesiel do cervenych cisel a stavil to na stastie ze sa skupiny po bergoch pospajaju. Dlhsie to vychadzalo a skupiny sa spajali. Neviem na ktorom bergu sa to preriedilo tak, ze ostal v tretej skupine, kde prva bola MvdP a spol, druha Greg a tretia so Saganom, asi to bolo niekde okolo 40 km tusim. Cize stale daleko do ciela, takze podla mna na tom bergu kde definitivne zaostal tiez nesiel uplne do cervenych cisel. Proste nemozes ist uplne na dno sil 40 km do ciela. To by nakoniec aj tak zaostal a asi este viac. Ani na jendom bergu som nevidel zeby sa krutil a zatinal zuby ako WvA na poslednom Paterbergu. Podla mna zvolil taktiku ze bude jazdit najsetrnejsie jak sa da, a ked bude mat stastie a skupiny sa budu spajat, bude fresh na zaverecny spurt a nakoniec by to mohlo byt zaujimave umiestnenie. Skupiny sa nespajali a tak to nevyslo. Samozrejme ze si myslim ze nie je forma. Keby bola forma tak takato taktika je na nic.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 04. Apr 2021 19:35:50

Poviem vám pravdu, že som čakal od Petra horší výkon. :D Predsa len prvá kocková klasika a rovno Ronde, postkovidová (ne)forma, proti nemu väčšina klasikárov v top forme. 8-) Etapy v Katalánsku boli perfektným tréningom, ale stále je potrebný čas na nabratie formy. Neviem, čo by bolo teraz pre Petra ideálne - či ešte dačo skúsiť (Brabantský šíp alebo Amstel), alebo už oddych a začať zase s naberaním formy na Gire. :?:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Hrosik255 » Ned 04. Apr 2021 20:20:12

hujhe píše:Moja domnienky: pri druhom prejazde Kwaremontom z troch som videl ako kruti hlavou a pomalicky sa prepadava. Proste podla mna zvolil vtedy setrnejsi mod, do ciela este bolo vela, radsej nesiel do cervenych cisel a stavil to na stastie ze sa skupiny po bergoch pospajaju. Dlhsie to vychadzalo a skupiny sa spajali. Neviem na ktorom bergu sa to preriedilo tak, ze ostal v tretej skupine, kde prva bola MvdP a spol, druha Greg a tretia so Saganom, asi to bolo niekde okolo 40 km tusim. Cize stale daleko do ciela, takze podla mna na tom bergu kde definitivne zaostal tiez nesiel uplne do cervenych cisel. Proste nemozes ist uplne na dno sil 40 km do ciela. To by nakoniec aj tak zaostal a asi este viac. Ani na jendom bergu som nevidel zeby sa krutil a zatinal zuby ako WvA na poslednom Paterbergu. Podla mna zvolil taktiku ze bude jazdit najsetrnejsie jak sa da, a ked bude mat stastie a skupiny sa budu spajat, bude fresh na zaverecny spurt a nakoniec by to mohlo byt zaujimave umiestnenie. Skupiny sa nespajali a tak to nevyslo. Samozrejme ze si myslim ze nie je forma. Keby bola forma tak takato taktika je na nic.


To je nezmysel. Ak sa raz skupiny potrhaju práve na klasikách a monumentoch zvlášť, býva skoro nemozne dostať sa dopredu. Až na pár výnimiek. 50 km pred cieľom už nie je dôvod setrit ale snažiť sa byť vpredu, lebo ti ujde vlak. Peter určite nešiel žiadnu údržbu, šiel jednoducho to na čo mal. Samozrejme že sa spoliehal, že sa to niekde spojí, ale to len preto, lebo nemal výkon na to, aby bol vpredu.
Hrosik255
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 10. Aug 2020 12:15:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 04. Apr 2021 20:46:18

Tak potom Peter vie perfektne skryvat bolest a vycerpanie :D. Inak podla mna na klasike vobec nie je nemozne ze ked sa napr na Okolo Flamska roztrha peloton na 3 skupiny 50 km pred cielom, tak tretia dobehne druhu. Peloton sa trha skoro na kazdom bergu a potom sa to spaja... Je to uplne logicke. Vpredu ostanu favoriti ktorym sa nechce tahat 50 km do ciela. Domestici ktori stratili ich dobehnu.
Naposledy upravil hujhe dňa Ned 04. Apr 2021 20:55:54, celkovo upravené 1
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia

cron