Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 27. Apr 2021 17:36:51

Peter výrazne stratil v záverečnom stúpaní, zdá sa, že puncherské schopnosti sa niekde stratili. Uvidíme zajtra, mám ale nepríjemné tušenie, že keď zaútočia puncheri Peter nebude stíhať, hoci nechcem maľovať Hirschiho na stenu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 27. Apr 2021 17:41:10

ifčopifčo píše:Peter výrazne stratil v záverečnom stúpaní, zdá sa, že puncherské schopnosti sa niekde stratili. Uvidíme zajtra, mám ale nepríjemné tušenie, že keď zaútočia puncheri Peter nebude stíhať, hoci nechcem maľovať Hirschiho na stenu ;)

ano boli sme zvyknuti trochu na ine:) ale na druhej strane je to len zaciatok pripravy na Giro. ja mam ale stale pocit ze Peto by potreboval to co mu vzdy robilo dobre, a to je poriadna vysokohorska priprava.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 27. Apr 2021 18:12:15

simko píše:
ifčopifčo píše:Peter výrazne stratil v záverečnom stúpaní, zdá sa, že puncherské schopnosti sa niekde stratili. Uvidíme zajtra, mám ale nepríjemné tušenie, že keď zaútočia puncheri Peter nebude stíhať, hoci nechcem maľovať Hirschiho na stenu ;)

ano boli sme zvyknuti trochu na ine:) ale na druhej strane je to len zaciatok pripravy na Giro. ja mam ale stale pocit ze Peto by potreboval to co mu vzdy robilo dobre, a to je poriadna vysokohorska priprava.


Počkám si na 1. a 3. etapu a ak Peter nebude konkurencieschopný, tak to smerom k Giru nebude veľmi optimistické, pretože už klope na dvere a na nejaké výrazné zlepšenie nebude veľa času.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 27. Apr 2021 18:29:17

@ifcopifco
tak pred Girom uz mozno nie ale pocas Gira forma moze ist hore a mala by ist.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 27. Apr 2021 18:55:45

ifčopifčo píše:Erik Baška je na štartovke Romandie, dobrá správa.

Labutia pieseň?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Uto 27. Apr 2021 20:19:24

Gaučový profesionál píše:
ifčopifčo píše:Erik Baška je na štartovke Romandie, dobrá správa.

Labutia pieseň?


Ak by Erik stratil miesto v Bore, verím, že ho angažuje Dukla, potrebujú kvalitného šprintéra. Erik by mohol zbierať umiestnenia a výhry na rôznych jednotkových etapákoch, kde Dukla momentálne nedokáže konkurovať v šprintérskych etapách iným tímom. Napríklad v skončenom 2.1 etapáku Belehrad Banja Luka mu profilovo všetky etapy sedeli; na Okolo Slovenska ani nevravím...

Inak smutný pohľad bol dnes Froomea. :( Toto už nie je o príprave a zlepšovaní, ako to spomína pre médiá. Jednoducho to zranenie bolo veľmi vážne a návrat aspoň do nejakej formy je tento rok (asi) nemožný, resp. nikdy sa asi nedostane... Veľká škoda, všetci sme sa tešili, čo predvedie, ale šport je často krutý... :|
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 27. Apr 2021 20:32:25

zakliata.panna píše:
Ak by Erik stratil miesto v Bore, verím, že ho angažuje Dukla, potrebujú kvalitného šprintéra. Erik by mohol zbierať umiestnenia a výhry na rôznych jednotkových etapákoch, kde Dukla momentálne nedokáže konkurovať v šprintérskych etapách iným tímom. Napríklad v skončenom 2.1 etapáku Belehrad Banja Luka mu profilovo všetky etapy sedeli; na Okolo Slovenska ani nevravím...

Inak smutný pohľad bol dnes Froomea. :( Toto už nie je o príprave a zlepšovaní, ako to spomína pre médiá. Jednoducho to zranenie bolo veľmi vážne a návrat aspoň do nejakej formy je tento rok (asi) nemožný, resp. nikdy sa asi nedostane... Veľká škoda, všetci sme sa tešili, čo predvedie, ale šport je často krutý... :|


Z Froomieho som aj ja smutný, tešil som sa na jeho súboj s mladíkmi a s Ineosom, ale on neukazuje prakticky žiadny progres a ako sám priznal, jeho tréningové čísla sa ani nepribližujú k minulosti. Smutný budú aj v ISN, takúto mizériu asi nečakali ani v najhorších snoch. Slabučký je aj môj obľúbenec Roman Kreuziger, Ardény mali byť jarným vrcholom sezóny a on bol prakticky neviditeľný, vytratil sa aj Tatar, Bardet ako keby nevedel čo so sebou, Pinot je tiež mimo a aj Honza Hirt je zatiaľ len tieňom samého seba. Nairo má tiež to najlepšie asi za sebou, som zvedavý, či sa spamätá Bernal a ako bude na tom Remco, ktorý by mal ísť na Giro prakticky bez pretekov. Všetci ktorí tam ešte nie sú by mali ísť k Podlahárom, tam by ich prebrali k životu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Str 28. Apr 2021 10:09:02

@ifčo - veď Tatar celkom boduje, aj minule mal v NHL nejakú prihrávku ;)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 11:52:32

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 28. Apr 2021 11:58:48

ifčopifčo píše:Peter včera po prológu
https://www.youtube.com/watch?v=3VQg4wNU0co

nebyva ten Peto nejako viac zadychany?:) ale mozno len v minulosti si to clovek tak nevsimal... uvidime dnes co nam to povie
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 12:20:43

eres píše:@ifčo - veď Tatar celkom boduje, aj minule mal v NHL nejakú prihrávku ;)


Nie je Tatar ako Tatar, jeden brúsi palicovú techniku, druhý by mal zjazdy ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 28. Apr 2021 12:22:46

ifčopifčo píše:
eres píše:@ifčo - veď Tatar celkom boduje, aj minule mal v NHL nejakú prihrávku ;)


Nie je Tatar ako Tatar, jeden brúsi palicovú techniku, druhý by mal zjazdy ;)


myslel som si ze tym myslis Zakarina ale hanbil som ds opytat ale teraz uz som si isty
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Str 28. Apr 2021 14:58:45

simko píše:
ifčopifčo píše:Peter včera po prológu
https://www.youtube.com/watch?v=3VQg4wNU0co

nebyva ten Peto nejako viac zadychany?:) ale mozno len v minulosti si to clovek tak nevsimal... uvidime dnes co nam to povie


Tak to potom aj Thomas bol dost zadychany, https://www.youtube.com/watch?v=cLWddRpyZBg :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 15:25:12

adamovotec píše:
simko píše:
ifčopifčo píše:Peter včera po prológu
https://www.youtube.com/watch?v=3VQg4wNU0co

nebyva ten Peto nejako viac zadychany?:) ale mozno len v minulosti si to clovek tak nevsimal... uvidime dnes co nam to povie


Tak to potom aj Thomas bol dost zadychany, https://www.youtube.com/watch?v=cLWddRpyZBg :)


To je fakt, keby sa niekto v 7-8% 750 metrovom stúpaní ktoré ide na plné gule nezadýchal, bolo by to podozrivé :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 15:31:21

majo píše:myslel som si ze tym myslis Zakarina ale hanbil som ds opytat ale teraz uz som si isty

On je z Tatarstanu a je hrdý na to, že je Tatar.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 28. Apr 2021 17:38:29

pekne Peto, je dobre ze splnil ciel na Romandii hned v prvej etape. ak sa v tretej etape udrzi v pelotone na tom poslednom kopci tak podla mna forma je dobra. ale tam to bude uz o inom ako dnes. ten kopec je strmsi a navyse je iba 10 km pred cielom. tam uz budu slusne ataky.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 28. Apr 2021 17:38:56

Vyzera ze Peter je s formou tam kde ma byt. Verim vo vesele Giro.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Str 28. Apr 2021 17:58:55

Zdravím Vás priatelia, tak Peter dnes predviedol kvalitný výkon, Colbreli sa veľmi rozčuloval keď ho Peter ošpurtoval. Peter potrebuje takéto víťazstvá aby sa dostal opäť do pretekárskej pohody. Veď už ho poniektorí tzv. odborníci odpisovali a posielali do dôchodku. Prajem mu ešte veľa úspechov v jeho kariére a možno nás ešte prekvapí v najbližšej budúcnosti čo sa týka jeho zmluvy s Borou.
Pekný deň priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 28. Apr 2021 18:00:24

Bahrain to trochu takticky v zavere nezvladli ale prakticky od 1,5 km uz velmi nemali inu moznost. Peter skvele pozicne a skusene. Na tych kopcoch sa zase az tak vela nestalo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 28. Apr 2021 18:59:41

@ifcopifco
Prečo si až taký pesimista? Už hneď v prologu napíšeš ze v zaverečnom stupani zaostal, ano zaostal, ale nie až tak vela, kukni top 3, všetci z Ineosu, ešte aj Ganna stratil. Ale v top 3 boli najma vrchári a časovkár Dennis. Včera som radšej nenapísala nič , počkala som si na dnešnú etapu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia