Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod paula@sile » Ned 29. Jan 2017 18:39:34

inak, dnes cyclo cross ms, Wout Van Aert obhajil titul, stastie stalo na jeho strane, no tiekli aj slzy….

haring na 28 mieste
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Uto 09. Máj 2017 9:02:42

Asi dám video medveda s bikermi sem, dúfam že dexterko nebude hundrat. https://www.youtube.com/watch?v=V5AN0jRzPMI
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Sob 21. Okt 2017 22:52:44

Tak momentalne na Eurosporte davaju ME v drahovej cyklistike s vodicom. Priznavam sa ze dodnes som netusil ze takato disciplina existuje. By ma zaujimalo ako vie ten vodic ako rychlo ma ist :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod majo » Sob 21. Okt 2017 23:20:57

Keram píše:Tak momentalne na Eurosporte davaju ME v drahovej cyklistike s vodicom. Priznavam sa ze dodnes som netusil ze takato disciplina existuje. By ma zaujimalo ako vie ten vodic ako rychlo ma ist :lol:


tiez som to pozeral...predpokladam ze maju medzi sebou vysielacky plus mozno ma nejake info z wattmetra...neviem len tak tipujem :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 22. Okt 2017 9:43:25

Myslím, že to spomínal ten spolukomentátor na eurosporte ...oni majú dohodnuté nejaké dva signály pomalšie a rýchlejšie, nie?
Tam asi vysielačky nebudú. Navyše, konkrétne títo, že sa nelosovali, ale prišli spolu. Takže určite sú zohraní.
Ale bolo to zaujímavé :) Ešte som tento typ nevidel. Väčšinou chodia za tými klasickými dernami.

A od utorka začína 6-dňová v Londýne. Dáva eurosport.
Ale čo je horšie končia v nedeľu a od utorka som ja v londýne :x Škoda, že to takto tesne nevyšlo.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod zakliata.panna » Sob 30. Dec 2017 22:40:15

Do MS v cyklokrose nám ostávajú ešte 2 mesiace, ale náskok MvdP a WVA pred ostatnými je neskutočný. A ešte z tejto dvojice výrazne vyčnieva Holanďan. Ak si udrží formu, tak je favoritom č. 1. Všetci však netrpezlivo očakávajú ich prechod na cestu - MvdP asi až po olympiáde 2020, ak sa sústredí nasledujúce 2 sezóny aj na MTB, tak Nino bude mať veľmi zdatného protivníka. :) Celkovo by som bol rád, ak by obaja mladíci postupne začali ,,miešať karty" aj na klasikách - bitka s Petrom by bola skvelá. :) MvdP bude o 2 alebo 3 roky najžiadanejším artiklom na cyklistickom trhu, WVA možno už o rok...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Str 03. Jan 2018 16:46:48

zakliata.panna píše:Do MS v cyklokrose nám ostávajú ešte 2 mesiace, ale náskok MvdP a WVA pred ostatnými je neskutočný. A ešte z tejto dvojice výrazne vyčnieva Holanďan. Ak si udrží formu, tak je favoritom č. 1. Všetci však netrpezlivo očakávajú ich prechod na cestu - MvdP asi až po olympiáde 2020, ak sa sústredí nasledujúce 2 sezóny aj na MTB, tak Nino bude mať veľmi zdatného protivníka. :) Celkovo by som bol rád, ak by obaja mladíci postupne začali ,,miešať karty" aj na klasikách - bitka s Petrom by bola skvelá. :) MvdP bude o 2 alebo 3 roky najžiadanejším artiklom na cyklistickom trhu, WVA možno už o rok...

tak moze sa vselico udiat ale o 2 roky podla mna bude najziadanejsim artiklom Peter Sagan:) bude mu koncit zmluva s Borou a podla mna este jednu velku zmluvu podpise. ale ak si myslel najziadanejsim spomedzi kvazi novicov tak beriem:)
ono ten prechod na cestu nie je vzdy lahky a preto chapem taku opatrnost. na druhej strane MvDP a WvA uz v podstate cyklokrose vsetko dosiahli takze tazko by sa im hladala motivacia pre dalsie rocniky. MvdP ju pojde zatial hladat do MTB a WvA na cestu. ak by som si zobral Stybyho ako nejaky benchmark tak ja to vidim tak ze Van Aert bude podobny Stybymu z hladiska potenciálu. to znamena ze bude patrit k spicke ale nie tej najuzsej (ak myslime najuzsiu spicku povedzme top 5 klasikarov). zato MvdP ma potencial byt v tej najuzsej. ale tak uvidíme:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod zakliata.panna » Str 03. Jan 2018 17:56:15

@Simko
Samozrejme, myslel som nováčikovský trh. ;) Čo sa týka Petra a jeho ďalších krokov, tak si myslím, že keď bude fungovať Bora, rád predĺži zmluvu. :) Neviem, si predstaviť, kde by mu dali podobnú podporu - jazdeckú. Dovoliť si ho môže len Sky (tí sa sústredia na GC), BMC (GvA bude mať 34 rokov, tak iba jeho odchod by mohol znamenať Petrov príchod), Bahrain a UAE (tie však majú skôr GC víziu). Prestup do QSF je najmenej reálny, Patrickovo ego to nedovolí. :D Trek by musel predať Degenkolba, Stuyvena a Nizzola, aby si dovolil Sagana - to by však znamenalo oslabenie klasikárskej sily.
Vrátim sa k mladíkom. WVA má oproti Zdeňkovi veľkú výhodu - je dobrý časovkár - to je bonus na oboch kockových monumentoch. Ale súhlasím, že ukážu až najbližšie roky, čo z Belgičana bude. Verím, že ho tím a verejnosť ,,nezabijú" zbytočným tlakom - chalan má 23, tak pokojne ešte môže 2 roky jazdiť len jednotkové a HC-čkové klasiky - bez stresov. :) Podobne aj Holanďan - času dosť.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod majo » Str 03. Jan 2018 22:01:58

tiez ocakam prechod oboch cyklokrosovych zazrakov na cestu alebo minimalne ich pokus o prechod lebo ako tu uz bolo napisane kludne sa mozu stat len lepsimy klasikarmy ale nie najlepsimy...o par rokov budeme urcite mudrejsi...spekulovat co bude o 2 roky so Saganom je sice blbost ale nieje velka pravdepodobnost zeby peto menil dres aj ked jeden nikdy nevie strata vzajomnej dovery ci strata financnych moznosti bory ci ine faktory ale osobne nic z toho neocakavam...co ale by mohlo este zvacsit tlak zo strany belgickej a holandskej verejnosti na to aby sa ti dvaja mladici presunuli na klasiky by mohlo byt prave to v co my vsetci najviac dufame a to petova dominancia na klasikach v najblizsich dvoch rokoch...ak by ovladol najblizsie 2 klasikarske jary tak by sa dal ocakavat brutalny tlak na novu klasikarsku krv a tou by mohli byt prave ti dvaja menovany cyklokrosovy borci...samozrejme dalsie ciste spekulacie ale realne to je
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Str 03. Jan 2018 22:33:46

zakliata.panna píše:@Simko
Samozrejme, myslel som nováčikovský trh. ;) Čo sa týka Petra a jeho ďalších krokov, tak si myslím, že keď bude fungovať Bora, rád predĺži zmluvu. :) Neviem, si predstaviť, kde by mu dali podobnú podporu - jazdeckú. Dovoliť si ho môže len Sky (tí sa sústredia na GC), BMC (GvA bude mať 34 rokov, tak iba jeho odchod by mohol znamenať Petrov príchod), Bahrain a UAE (tie však majú skôr GC víziu). Prestup do QSF je najmenej reálny, Patrickovo ego to nedovolí. :D Trek by musel predať Degenkolba, Stuyvena a Nizzola, aby si dovolil Sagana - to by však znamenalo oslabenie klasikárskej sily.
Vrátim sa k mladíkom. WVA má oproti Zdeňkovi veľkú výhodu - je dobrý časovkár - to je bonus na oboch kockových monumentoch. Ale súhlasím, že ukážu až najbližšie roky, čo z Belgičana bude. Verím, že ho tím a verejnosť ,,nezabijú" zbytočným tlakom - chalan má 23, tak pokojne ešte môže 2 roky jazdiť len jednotkové a HC-čkové klasiky - bez stresov. :) Podobne aj Holanďan - času dosť.


BMC uzatváralo len ročné zmluvy, peniaze majú len do konca roku 2018, ktovie ako to s nimi skončí, musia hľadať nových sponzorov. To bol tiež jeden z dôvodov prečo išiel Oss do Bory. Inak tiež si myslím, že keď Bora bude pokračovať a myslím si, že bude, keďže oni majú dlhodobejšie plány (ak nepríde nejaká kríza), tak Peter v Bore ostane.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod paula@sile » Sob 03. Feb 2018 17:47:57

fanusikovia cyclocrosu- zajtra MS vo valkenburgu, tak narocna streka vraj za poslednych 20 rokov este nebola
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 03. Feb 2018 18:14:01

No veru pozeral som dnes ženy a tá trať je hodne náročná. Veľa, veľa blata, veľa nosenia, náročné výbehy v tom hlbokom blate.
Myslím, si že to zajtra môže byť dramatickejšie ako v doterajšom priebehu sezóny. Naviac je v tom blate vyššia pravdepodobnosť technických problémov...pamätáme na predchádzajúce MS aké mal Van Der Poel šťastie na techniku :roll:
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod majo » Sob 03. Feb 2018 21:01:23

davaju to na CT4 neviete?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 03. Feb 2018 22:15:58

čt sport určite...a tento rok aj eurosport
Aj na youtube isto... býva aj každý sveťák
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Ned 04. Feb 2018 17:19:44

no nech sa paci. Van Aert to urobil lisiacky. uz na poslednych pretekoch pred MS, ktore vyhral MDVP sa zdalo ze Van Aert je velmi silny ale nechcel to dat prilis najavo. paradne nacasoval formu na MS narozdiel od MDVP. po takej suverennej sezone mu asi ostane trochu trpko v ustach lebo Valkenburg je to o co islo medzi tymito dvomi borcami.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Dominik » Pon 27. Máj 2019 12:31:49

Sledovali ste vcera MTB v novom meste? To co predviedol MVDP bolo neskutocne. Nino takuto dzrvujucu porazku asi este nezazil a myslim si ze tento mame horuceho kandidata na majstra sveta v 3 disciplinach.
Dominik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod mortirolo08 » Pon 27. Máj 2019 21:49:56

Dominik píše:Sledovali ste vcera MTB v novom meste? To co predviedol MVDP bolo neskutocne. Nino takuto dzrvujucu porazku asi este nezazil a myslim si ze tento mame horuceho kandidata na majstra sveta v 3 disciplinach.

Je to zviera... Bude to tazke dat v takej kratkej dobe 2 duhove dresy v odlisnych disciplinach ale tom v akom laufe jazdi MVDP je mozne vsetko.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 06. Nov 2020 12:25:53

Ganna kvôli korone nejde na dráhové ME
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod majo » Pia 06. Nov 2020 18:45:05

3pa3ck3 píše:Ganna kvôli korone nejde na dráhové ME


preto ze ju ma slebo preto ze ju nexce dostat?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia