Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Máj 2021 10:16:04

@elviska - ja som to nevidel, ty si videla celý priebeh? Tu nejde o pasívny prístup, ale Peter zrejme nejako "zaútočil" na cyklistov ktorí chceli naskočiť do úniku, okrem toho tých pokút býva na GT mnoho, len sa o nich nepíše, alebo až na konci.
K Petrovi a jeho pasivite, mám pocit, že to je jeho odpoveď Denkovi ktorý ho minulý rok po Gire skritizoval zo to, že nepriniesol dres, tak sa teraz po víťazstve sústredil iba na to a defenzívna taktika bola asi optimálna. To, že sa to ale nepáči mnohým jeho fanúšikom je ale tiež pochopiteľné, veď Peter si získal srdcia fanúšikov cyklistiky pravým opakom, svojou živelnosťou, neprešpekulovanosťou. Prakticky od začiatku svojej profi kariéry očaril cyklistický svet svojou až drzosťou, nebojácnosťou. Zober si Tour 2015 kde skončil bez víťazstva, napriek tomu bol po víťaznom Froomiem on druhou postavou Tour svojou neúnavnou snahou zvíťaziť. Takže sa nečuduj, že fanúšikovia, ktorí si zvykli, že Peter prakticky v každej etape, ktorá bola aspoň trochu profilovo vhodná (a to boli prakticky všetky okrem horských) bojoval o čo najlepšie umiestnenie, sú trochu frustrovaní, keď sa Peter v druhej polovici GT staral iba o to, aby sa nedostali do úniku jeho bezprostrední súperi. Ja som po jeho víťazstve veril, že mu spadol kameň zo srdca a niečo ešte predvedie keď nebude pod tlakom, ale on zrejme pod tlakom je, čiklamíno má za úlohu a tomu podriadil všetko, možno preto, aby si Denk mohol odfajfknúť, že splnil čo mal. Samozrejme len špekulujem, možno je situácia oveľa prozaickejšia a Peter sa na nejaké ataky či úniky necíti, po tom, čím si prešiel pre sezónou by to ani nebolo prekvapujúce. Podľa mňa bude v tejto sezóne najdôležitejšie aby sa pripravil na Roubaix a MS, len sa trochu bojím, aby mu Giro a Tour napriek pasívnejšiemu jazdeniu nezobrali veľa energie, na druhej strane verím, že ľudia v jeho tíme vedia čo robia a majú to pod kontrolou Takže klid a nohy v teple :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 28. Máj 2021 10:28:10

@ifcopifco
ano a ide aj o to ze samotny Peter casto vyzdvihuje show ktoru robi a ze rad preteka a utoci, tak potom je jasne fanusikovia ocakavaju poriadne pretekanie. cize Peto si sam uplietol bic na seba :) cize elviska nemozes to mat nikomu za zle ze sa mu na toto az tak dobre nepozera, ale ucel svati prostriedky.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 11:22:19

@ifcopifco Ano, videla som cely priebeh, včera. Keď si to nevidel, tak ako vies že zaútočil na dajakých cyklistov. V úniku bolo tuším okolo 23 pretekárov. Nech sa hovorí potom aj o iných pokutách, ale média a aj ľudia robíte z toho podaktorí s prepáčením škandál. A viem ze Peter davnejsie jazdil aj inak, aktívnejšie, ale ze jazdí defenzívnejsie, môže byt z rôznych dôvodov, ale načo zase spomínať zdravie, Covid, UCI ho v poslednom čase psychicky depta. A žiaden klid a nohy v teple, nie som jak ty. A toto robila včera Bora spolu s Petrom : Normalne si kontrolovali špicu a ked tak po našom zjížďali a likvodovali nástupy a potomm necháš dieru a tak sa to robí. A robia to vsetky teamy...... Ďalej sa nechcem hádať, aspoň vidno ze aj na Slovensku má všelijakých fanúšikov, aj tu na fórume. Keď už jazdí defenzívnejsie, tak je hneď zle. Ešte aj Poliaci krútia hlavou, že čo to za pokutu. Ale na Slovensku podaktorí skôr len....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 11:30:20

simko píše:@ifcopifco
ano a ide aj o to ze samotny Peter casto vyzdvihuje show ktoru robi a ze rad preteka a utoci, tak potom je jasne fanusikovia ocakavaju poriadne pretekanie. cize Peto si sam uplietol bic na seba :) cize elviska nemozes to mat nikomu za zle ze sa mu na toto az tak dobre nepozera, ale ucel svati prostriedky.

Áno očakávame, možno ty a podaktorí. Ja až tak nie. Lebo nie všetko je tak ako to chces ty a podaktorí fanúšikovia. A kde často vyzdvihuje show, kedy to spomínal naposledy, si už nepamätám, plus ale vie baviť aj inak. Fanúšikovia očakávajú pretekanie? Skôr takéto názory, pokuty ho zdeptaju. A mam to za zlé troska, a skôr som sklamaná z fanúšikov, čo majú radi aktívne pretekanie Peťa, ale..... A nevadilo mi ze Peter včera nebol v úniku, ale strážil útoky a ešte aj to vadí UCI. A Vy sa k nim podaktorí asi pridávate.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Máj 2021 11:32:33

@elviska - čím ho UCI psychicky deptá v poslednom čase? Niečo mi ušlo? Elviska nevidíš všetky detaily čo sa odohrávajú pri chytaní únikov a blokovaní, režisér prenosu prepína kamery raz na čelo pretekov, potom na čelo peletónu, nevieš iste čo sa tam stalo. Ja netuším ako to bolo, ale Peter tam musel niečo urobiť čo nebolo v súlade s pravidlami, pochybujem, že si rozhodcovia niečo len tak vymysleli .
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pia 28. Máj 2021 11:42:49

ja si nemyslim ze Peto urobil nieco strasne, urcite nikoho fyzicky neinsultoval ani slovne si nemyslim. skor to vnimam ako nejaky exemplarny trest za blokovanie a podobne veci...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 11:44:29

ifčopifčo píše:@elviska - čím ho UCI psychicky deptá v poslednom čase? Niečo mi ušlo? Elviska nevidíš všetky detaily čo sa odohrávajú pri chytaní únikov a blokovaní, režisér prenosu prepína kamery raz na čelo pretekov, potom na čelo peletónu, nevieš iste čo sa tam stalo. Ja netuším ako to bolo, ale Peter tam musel niečo urobiť čo nebolo v súlade s pravidlami, pochybujem, že si rozhodcovia niečo len tak vymysleli .

Nebudem ti písať, aj tak so mnou nebudeš / nebudete podaktorí súhlasiť. Ano nevidím všetky detaily, ale včera som videla celý pretek, ty asi nie. A viem ze majú rôzne kamery. Ako môže sám zastrašovat povedz mi, zastrašoval potom aj Daniel, Ganna a Sabatini to ukončil. Čudná pokuta a v poslednom čase si až moc na strane rozhodcov...... Dovidenia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 11:46:17

A keď to nevidíš robia to viaceré tímy, ale potrestať treba len jedného.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 12:02:16

elviska píše:A keď to nevidíš robia to viaceré tímy, ale potrestať treba len jedného.

Aspoň teraz súhlasím s titulkom denníka N, potom aj Ineos zastrasuje.. https://dennikn.sk/2408631/sagan-dostal ... e-peloton/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Pia 28. Máj 2021 12:16:52

Ja som nezaregistroval ze by sa stazoval nejaky jazdec na Petra. A tiez ani nepoznam pravidla pretekov. Takze z toho by som usudil ze proste Peter nieco porusil ale nic strasne kedze na to ani nikto nereaguje. UCI si vacsinou nevymysla tresty, vymyslaju len hlupe pravidla (odhadzovanie bidonov divakom, dlzka ponoziek, sposob drzania riadidel...).
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Máj 2021 12:23:02

elviska píše:
elviska píše:A keď to nevidíš robia to viaceré tímy, ale potrestať treba len jedného.

Aspoň teraz súhlasím s titulkom denníka N, potom aj Ineos zastrasuje.. https://dennikn.sk/2408631/sagan-dostal ... e-peloton/

Nečítaj iba nadpisy, skús aj článok ak sa ti dá. A už sa prosím zmier s tým, že podaktorí majú také názory podaktorí inakšie, v tom predsa nemôže byť problém pokiaľ niekto neuráža cyklistov či iných diskutérov. Rozhodcovia rozhodli, Bora sa môže odvolať,ale vidieť v tom nejaké sprisahanie proti Saganovi je podľa mňa konšpirácia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Pia 28. Máj 2021 12:45:30

simko píše:ja si nemyslim ze Peto urobil nieco strasne, urcite nikoho fyzicky neinsultoval ani slovne si nemyslim. skor to vnimam ako nejaky exemplarny trest za blokovanie a podobne veci...

Pravda je, ze cely "paragraf" v pravidlach cestnej cyklistiky, ktory sa tym zaobera je taky vagny ako cele pravidla cyklistiky a je to ponechane na subjektivne rozhodnutie, co v praxi znamena, ze rozhodcovia mozu udelit pokutu ako chcu a komu chcu. Tym, ze Sagan je ako "putac pozornosti" tak si myslia, ked mu daju pokutu, tak tym "odstrasia" ostatnych od takehoto spravania.

Takze to je ten paragraf:
Assault, intimidation, insults, threats, improper conduct (including pulling the jersey or saddle of another rider, blow with the helmet, knee, elbow, shoulder, foot or hand,
etc.), or behaviour that is indecent or that endangers others

Útok, zastrašovanie, urážky, vyhrážky, nesprávne správanie (vrátane potiahnutia za dres alebo sedla iného jazdca, úderu prilbou, kolenom, lakťom, ramenom, nohou alebo rukou,) alebo správanie, ktoré je neslušné alebo ohrozuje ostatných

Co je ale povazovane za zastrasovanie v cycklistickej komunite, nie je nikde vysvetlene, takze je to take cele postavene na vode. Keby sa Bora odvolala tak to musia anulovat, lebo to nema ziaden pravny ani sportovy zaklad. A nezacinajte s nepisanymi pravidlami cyklistiky prosim :)
Prenos som pozeral od zaciatku a ani taky Brian Smith, ani Sean Kelly nic take nepostrehli. Jedine co povedali, je ze Sagan si strazi, pohybujuc sa v popredi pelotony, ktory z jeho superov(bezprostredne ohrozujucich) sa vyda do uniku. Dokonca povedali, ze Gaviria tienuje Sagana. To, ze uniklo 23 jazdcov naznacuje, ze asi to "zastrasovanie" nebolo take uspesne, ci?
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 13:13:31

ifčopifčo píše:
elviska píše:
elviska píše:A keď to nevidíš robia to viaceré tímy, ale potrestať treba len jedného.

Aspoň teraz súhlasím s titulkom denníka N, potom aj Ineos zastrasuje.. https://dennikn.sk/2408631/sagan-dostal ... e-peloton/

Nečítaj iba nadpisy, skús aj článok ak sa ti dá. A už sa prosím zmier s tým, že podaktorí majú také názory podaktorí inakšie, v tom predsa nemôže byť problém pokiaľ niekto neuráža cyklistov či iných diskutérov. Rozhodcovia rozhodli, Bora sa môže odvolať,ale vidieť v tom nejaké sprisahanie proti Saganovi je podľa mňa konšpirácia.

Polku článku som prečítala neboj, ale ako som minule písala nebudem podporovať predplatnym Denník N. Som zmierena, ale som aj sklamaná. Nikde netvrdím ze to je s prisahanie to som nikde nenapísala, to už si ty vymyslel teraz. Ale pozerám sa na to aj z inej strany. Ze robia a robili to aj iní už. A aj Petrovi, ale nenazvem to sprisahanim. Skôr to ma Bora na háku a potom už aj Peter. Súhlasím @adamtovec, napísal to aj kriticky ale aj pozitívne, ale podaktorí vidia len to zlé. A takisto aj s hujhe súhlasím. Reagujú najmä na to média a potom už aj ľudia, ktorý hneď mu prajú, píšu aj rôzne nechutne veci, názory . Iného by tak neriešili. Ale okolo Petra to riešia podaktorí jak keby vraždil.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 28. Máj 2021 13:54:56

Kym neuvidim nejake dokazne video alebo si neprecitam nejake svedectva pretekarov tak sa budem z tej pokuty smiať. Kamera spred pelotonu sníma nonstop ajked režisér prepne cize ak by tam Peter vystrájal nieco neobvykle ci nedovolene tak uz je toho plny net…ja som sa chechtal niekolko etap ked ganna chytal pre ineos nevhodných superov a vzdy ked niekoho dolepil tak sa tak trosku skodoradostne a drzo usmieval a hypnotizovsl pohľadom toho dotyčného kym to nevzdal a kazdemu daval jasne najavo ze prenho cesta dopredu nieje…krasna demonštrácia sily a taktiky ale nic hrozne v tom nevidim…a ked nieco podobne robila Bora na cele s Petrom tak nech ide UCI do riti ale ak niekomu držal nožík pri krku a vyhrážal sa vyvrazdenim rodiny tak je pokuta na mieste. Ale ako som povedal najprv chcem vidiet dôkaz. Dovtedy je to pre mna trápnosť :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Máj 2021 15:06:37

adamovotec píše:Pravda je, ze cely "paragraf" v pravidlach cestnej cyklistiky, ktory sa tym zaobera je taky vagny ako cele pravidla cyklistiky a je to ponechane na subjektivne rozhodnutie, co v praxi znamena, ze rozhodcovia mozu udelit pokutu ako chcu a komu chcu. Tym, ze Sagan je ako "putac pozornosti" tak si myslia, ked mu daju pokutu, tak tym "odstrasia" ostatnych od takehoto spravania.

Takze to je ten paragraf:
Assault, intimidation, insults, threats, improper conduct (including pulling the jersey or saddle of another rider, blow with the helmet, knee, elbow, shoulder, foot or hand,
etc.), or behaviour that is indecent or that endangers others

Útok, zastrašovanie, urážky, vyhrážky, nesprávne správanie (vrátane potiahnutia za dres alebo sedla iného jazdca, úderu prilbou, kolenom, lakťom, ramenom, nohou alebo rukou,) alebo správanie, ktoré je neslušné alebo ohrozuje ostatných

Co je ale povazovane za zastrasovanie v cycklistickej komunite, nie je nikde vysvetlene, takze je to take cele postavene na vode. Keby sa Bora odvolala tak to musia anulovat, lebo to nema ziaden pravny ani sportovy zaklad. A nezacinajte s nepisanymi pravidlami cyklistiky prosim :)
Prenos som pozeral od zaciatku a ani taky Brian Smith, ani Sean Kelly nic take nepostrehli. Jedine co povedali, je ze Sagan si strazi, pohybujuc sa v popredi pelotony, ktory z jeho superov(bezprostredne ohrozujucich) sa vyda do uniku. Dokonca povedali, ze Gaviria tienuje Sagana. To, ze uniklo 23 jazdcov naznacuje, ze asi to "zastrasovanie" nebolo take uspesne, ci?


Za zastrašovanie môže byť IMHO považované to, že ak nejaký cyklista prejaví snahu nastúpiť, tak ho súper zablokuje a ešte mu vynadá, že kam chce ísť, keď oni už chcú mať fajront :lol: Ono keď sa to urobí raz, asi sa to toleruje, keď opakovane a je to spojené s gestikuláciou a škaredými pohľadmi, tak asi pohár trpezlivosti rozhodcov pretečie a riešia to. Dúfam, že na konci Gira sa zverejní zoznam previnení a pokút a bude jasné, že to bol jeden z viacerých udelených trestov a zaujímavé je to len tým, že to je Sagan. Že to zaktivizovalo trolov je pochopiteľňé, pre mňa sú skôr nepochopiteľné konšpirácie o tom ako UCI Sagana nechce a podobné perly. To, že to nebolo vidieť priamom v prenose neznamená, že sa to nestalo, ja naopak pochybujem, žeby si niečo rozhodcovia vymysleli.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pia 28. Máj 2021 15:28:54

@ifcopifco
Tak sa zastavaj ďalej rozhodcov. Lebo oni nerobia chyby však? Pozri aj do minulosti že robili sj to dávnešie a dosť často aj teraz rôzne tímy. Určite na konci Gira bude rozpis, že kto ešte dostal pokutu, ale prečo média riešia len Sagana (cyclingnews na Twitteri článok zdieľal až štyrikrát za jeden deň, aby ľudia viacej hejtovali) , teda trollovia a dakedy sa mi zdá ze sa troska pridávas k nim aj ty, len inak. Ja nikde nepíšem že UCI Sagana nechce, ale dosť často ho trestaju a môže to mať potom aj psychické problémy, psychická šikana, a od roku 2017 to vidno od UCI. A podla mňa aj Peter dostáva vyhrážky od ludi, len to nerieši. Stačí si kuknúť rôzne diskusie. A minule to dobre povedal Froome aj Groenwegen.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Pia 28. Máj 2021 15:43:38

ifčopifčo píše:
adamovotec píše:Pravda je, ze cely "paragraf" v pravidlach cestnej cyklistiky, ktory sa tym zaobera je taky vagny ako cele pravidla cyklistiky a je to ponechane na subjektivne rozhodnutie, co v praxi znamena, ze rozhodcovia mozu udelit pokutu ako chcu a komu chcu. Tym, ze Sagan je ako "putac pozornosti" tak si myslia, ked mu daju pokutu, tak tym "odstrasia" ostatnych od takehoto spravania.

Takze to je ten paragraf:
Assault, intimidation, insults, threats, improper conduct (including pulling the jersey or saddle of another rider, blow with the helmet, knee, elbow, shoulder, foot or hand,
etc.), or behaviour that is indecent or that endangers others

Útok, zastrašovanie, urážky, vyhrážky, nesprávne správanie (vrátane potiahnutia za dres alebo sedla iného jazdca, úderu prilbou, kolenom, lakťom, ramenom, nohou alebo rukou,) alebo správanie, ktoré je neslušné alebo ohrozuje ostatných

Co je ale povazovane za zastrasovanie v cycklistickej komunite, nie je nikde vysvetlene, takze je to take cele postavene na vode. Keby sa Bora odvolala tak to musia anulovat, lebo to nema ziaden pravny ani sportovy zaklad. A nezacinajte s nepisanymi pravidlami cyklistiky prosim :)
Prenos som pozeral od zaciatku a ani taky Brian Smith, ani Sean Kelly nic take nepostrehli. Jedine co povedali, je ze Sagan si strazi, pohybujuc sa v popredi pelotony, ktory z jeho superov(bezprostredne ohrozujucich) sa vyda do uniku. Dokonca povedali, ze Gaviria tienuje Sagana. To, ze uniklo 23 jazdcov naznacuje, ze asi to "zastrasovanie" nebolo take uspesne, ci?


Za zastrašovanie môže byť IMHO považované to, že ak nejaký cyklista prejaví snahu nastúpiť, tak ho súper zablokuje a ešte mu vynadá, že kam chce ísť, keď oni už chcú mať fajront :lol: Ono keď sa to urobí raz, asi sa to toleruje, keď opakovane a je to spojené s gestikuláciou a škaredými pohľadmi, tak asi pohár trpezlivosti rozhodcov pretečie a riešia to. Dúfam, že na konci Gira sa zverejní zoznam previnení a pokút a bude jasné, že to bol jeden z viacerých udelených trestov a zaujímavé je to len tým, že to je Sagan. Že to zaktivizovalo trolov je pochopiteľňé, pre mňa sú skôr nepochopiteľné konšpirácie o tom ako UCI Sagana nechce a podobné perly. To, že to nebolo vidieť priamom v prenose neznamená, že sa to nestalo, ja naopak pochybujem, žeby si niečo rozhodcovia vymysleli.

Na zaciatku dnesheho prenosu boli ukazane zabery z toho ako "zastrasoval", v podstate zobrazili 4 zabery, kde Sagan bol na krajnici vozovky, kde z pohladu UCI blokoval pretekara, ktory vsak nejavil ziadne naznaky toho, zeby siel do uniku, potom dalsi zaber, kde Sagan strhol riaditka pred dalsim pretekarom, ktory takisto nejavil ziadne naznaky, ze si ide nastupit, potom zaber kde Sagan stiahol nastup uniknuvsieho pretekara zo zaznamu nebolo vidiet ani pocut, ci mu nieco povedal a nakoniec zaber kde Sagan diskutuje s Vivianim, ktory demonstrativne tlieska nad hlavou, neviem co mu povedal, ale obidvaja sa na tom bavili. Tak neviem. Ale asi je to nejaky novy trend. Uvidime, ako sa to bude posudzovat. Ak to pritiahneme za vlasy, nakoniec nebude mozne likvidovat uniky, lebo to bude posudzovane ako zastrasovanie nebodaj, sikanovanie pretekarov. Je to take nemastne-neslane. Pokial v pravidlach nie je striktne ustanovene co je dovolene a co nie a nie su ziadny priamy ucastnici, ktori svojou vypovedou potvrdia, ze bola proti nim spachana "krivda" tak to je vsetko na domnienkach rozhodcov. V tomto by som bol takto striktny, vid vylucenie z TDF a nasledne ospravedlnenie. Kelly a Smith vcera hovorili, ze Sagan si kontroluje poziciu a caka v popredi ci jeho superi nastupia, kedze nenastupili, tak tomu nevenovali dalej pozornost a ani to nijak nekomentovali. Dnes, ked Sagan dostal, tak otocili o 180 stupnov, ze to nemoze robit a ze je spravne a podobne :) Takze, asi tak.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Máj 2021 18:43:09

elviska píše:@ifcopifco
Tak sa zastavaj ďalej rozhodcov. Lebo oni nerobia chyby však? Pozri aj do minulosti že robili sj to dávnešie a dosť často aj teraz rôzne tímy. Určite na konci Gira bude rozpis, že kto ešte dostal pokutu, ale prečo média riešia len Sagana (cyclingnews na Twitteri článok zdieľal až štyrikrát za jeden deň, aby ľudia viacej hejtovali) , teda trollovia a dakedy sa mi zdá ze sa troska pridávas k nim aj ty, len inak. Ja nikde nepíšem že UCI Sagana nechce, ale dosť často ho trestaju a môže to mať potom aj psychické problémy, psychická šikana, a od roku 2017 to vidno od UCI. A podla mňa aj Peter dostáva vyhrážky od ludi, len to nerieši. Stačí si kuknúť rôzne diskusie. A minule to dobre povedal Froome aj Groenwegen.


Ale robia, veď sú len ľudia, nikdy som netvrdil, že sú bezchybní. A prečo sa rozmazáva Sagan? Pretože je ešte stále hviezda a ľudí zaujíma,takže nedajú tam Oldaniho trest, kde by na článok kliklo pár ľudí ale dajú Sagana. Popularita so sebou prináša aj toto, s tým nič nenarobíš. Ja neviem, či ho UCI dosť často trestá, neviem to posúdiť, nemám štatistiky či to je výrazne viac ako u iných cyklistov. Rozhodcovia patria pod UCI (?) a UCI ich asi usmerňuje, ale pochybujem, že spôsobom trestajte Sagana.

@adomovotec - otázka je, či to bolo všetko, pretože kamery nezachytia úplne všetko, pravidlá sú napísané vágne a tak sa môžu rôzne vykladať a je na rozhodcovi ako to posúdi. Je to prakticky vo všetkých športoch. Ja si myslím, že nič také hrozné sa nestalo, pokuta Boru alebo Sagana nezruinuje a ide sa ďalej, tých pokút bude podobne ako na Tour množstvo, ktovie kde tie peniaze idú?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Pia 28. Máj 2021 19:48:26

ifčopifčo píše:
elviska píše:@ifcopifco
Tak sa zastavaj ďalej rozhodcov. Lebo oni nerobia chyby však? Pozri aj do minulosti že robili sj to dávnešie a dosť často aj teraz rôzne tímy. Určite na konci Gira bude rozpis, že kto ešte dostal pokutu, ale prečo média riešia len Sagana (cyclingnews na Twitteri článok zdieľal až štyrikrát za jeden deň, aby ľudia viacej hejtovali) , teda trollovia a dakedy sa mi zdá ze sa troska pridávas k nim aj ty, len inak. Ja nikde nepíšem že UCI Sagana nechce, ale dosť často ho trestaju a môže to mať potom aj psychické problémy, psychická šikana, a od roku 2017 to vidno od UCI. A podla mňa aj Peter dostáva vyhrážky od ludi, len to nerieši. Stačí si kuknúť rôzne diskusie. A minule to dobre povedal Froome aj Groenwegen.


Ale robia, veď sú len ľudia, nikdy som netvrdil, že sú bezchybní. A prečo sa rozmazáva Sagan? Pretože je ešte stále hviezda a ľudí zaujíma,takže nedajú tam Oldaniho trest, kde by na článok kliklo pár ľudí ale dajú Sagana. Popularita so sebou prináša aj toto, s tým nič nenarobíš. Ja neviem, či ho UCI dosť často trestá, neviem to posúdiť, nemám štatistiky či to je výrazne viac ako u iných cyklistov. Rozhodcovia patria pod UCI (?) a UCI ich asi usmerňuje, ale pochybujem, že spôsobom trestajte Sagana.

@adomovotec - otázka je, či to bolo všetko, pretože kamery nezachytia úplne všetko, pravidlá sú napísané vágne a tak sa môžu rôzne vykladať a je na rozhodcovi ako to posúdi. Je to prakticky vo všetkých športoch. Ja si myslím, že nič také hrozné sa nestalo, pokuta Boru alebo Sagana nezruinuje a ide sa ďalej, tých pokút bude podobne ako na Tour množstvo, ktovie kde tie peniaze idú?


Myslim si, ze je vseobecne taky prisnejsi trend v "piskani", a lepsie sa "ukazuje" priklad "faulu" na niekom kto je medialne exponovana osoba, pretoze je zarukou toho, ze si to kazdy vsimne. Len v takych pripadoch, ked chcu edukovat rozhodcovia mladsiu generaciu, by mali zverejnit tie momenty a vysvetlit, ze prave preto bol pretekar penalizovany, co je neprijatelne a ci to nejak ohrozilo priebeh pretekov a vypocut aj dotknutych akterov. Inak sa moze stat, ze to bude ten pretekar robit znovu, ked to nie je nic, co by do toho momentu nerobil on alebo ini pretekari. Takto mozu "vytahovat" peniaze celkom lahko od hocikoho a kedykolvek, hlavne v sporte, kde su pravidla skor na takom subjektivnom "pocite" rozhodcov. Proste rozhodcovi mrkvu, zajacovi pistalku ;)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 28. Máj 2021 20:22:19

@ifco
napisal som to vyssie ale napisem to znova...kamera ide pred peloton nonstop a nonstop snima celo pelotonu a na zaciatku etapy ked sa tvori unik detto cize som si isty ze urcite maju natocene vsetko co sa v tom case na spici pelotonu dialo a ked vraj blokoval-zastrasoval tak sa to mohlo diat jedine uplne vpredu...ale kedze sa nic nehorazne nezverejnuje tak som presvedceny ze sa pani rozhodcovia prepiskli ale v podstate mi to je uplne jedno pretoze to Petovy v dosiahnuti jeho cielov nicim neublizilo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 83 hostia