Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-SAGAN A TOUR

Poslaťod Miki » Štv 10. Jún 2021 17:32:26

Prepačte,ale čo to tu vačšina z Vas tára.Sagan nejde na tour,Sagan na Tour odstupi.Viete si spomenuť,kedy Sagan nedokončil GT?Keď ho zrazila motorka na Vuelte.Čiže vynutene odstúpenie.Aký dôvod by mal na odstúpenie z Tour?ˇUčasť na OH?Verím,že ako správny športovec sa OH chce zúčastniť,ale že by sa tam chystal vyhrať a preto odstupovať z Tour nemá žiaden vyznam.Ano,hovorilo sa o ostúpení z Giro,hlavne v súvislosti z dalším zeleným dresom z Tour,že Giro bude brať len ako prípravu.Okolnosti však ukazali,že je možne vyhrať bodovačku aj na Gire a popri tom šetriť sily.Kto podrobne sledoval Giro tak musel vidieť,že od 10 etapy Sagan jednoznačne šetril a snažil sa v rámci možností jazdiť v treningovom mode.Vypustiť 2 etapy ,ktoré mal možnosť Sagan reálne vyhrať,to sa len tak nevidí.Jedinou úlohou od 10 etapy bolo na začiatku etáp postrážiť si úniky a dojsť v limite.A šetriť ,šetriť...Sagan pojde na Tour jednoznačne po zelený dres.Ja verím,že sa mu to podarí a na Tour bude ešte v lepšej forme ,ako na Gire.Vychádzam aj z minulej sezony,ked mal lepšiu formu na Gire,ako na Tour,potrebuje len najazdiť veľku porciu km.Aj minuly aj tento rok jeho formu zabrzdil COVID.Trenovať na valcoch asi pre neho nie je to prave.Jediné,čo mi do toho nezapadá je účasť Ackermana na Tour a jeho úloha.Tá jeho účasť však ešte stále nie je 100%.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Jún 2021 20:19:47

V pohode Miki, toto je fórum a tu sa tára, pokiaľ nikto nikoho neuráža tak v tom problém podľa mňa nie je, takže ten úvod si si mohol odpustiť. Ja som si spomenul, Sagan nedokončil ani Vuletu 2014 a poprosím, dávaj za vetami medzeru, mne staršiemu sa to zle číta. S ostatným v podstate súhlasím, skôr sa obávam, aby sa na Tour veľmi nevyšťavil, pretože pre mňa je MS a Roubaix viac ako ďalší zelený dres či etapa na Tour alebo dokonca aj OH.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Pia 11. Jún 2021 17:55:42

ifčopifčo píše:V pohode Miki, toto je fórum a tu sa tára, pokiaľ nikto nikoho neuráža tak v tom problém podľa mňa nie je, takže ten úvod si si mohol odpustiť. Ja som si spomenul, Sagan nedokončil ani Vuletu 2014 a poprosím, dávaj za vetami medzeru, mne staršiemu sa to zle číta. S ostatným v podstate súhlasím, skôr sa obávam, aby sa na Tour veľmi nevyšťavil, pretože pre mňa je MS a Roubaix viac ako ďalší zelený dres či etapa na Tour alebo dokonca aj OH.

Nesuhlasim , ze PR je viac ako olympiada. A po tom co videl , ze horsky olymp dobyl GvA , tak by si buchal hlavu keby to neskusil. Uz ma len jednu sancu po tom. Ale PR moze skusit vyhrat do 40 ak na to bude mat.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 11. Jún 2021 18:07:31

@nat
je to velmi individualne ale mozno este pred Riom platilo ze P-R je viac ako OH uplne v pohode. ale samozrejme vsetko zalezi od ucasti. ak si zoberieme hokejovy turnaj na OH bez hracov z NHL tak je to turnaj o 2 triedy horsi ako MS. ale ked su tam narodne timy v plnom zlozeni tak to ma o dost vacsiu cenu, to zlato. ja viem ze zlato je zlato, stale rovnake, ale je to jednoducho rozdiel:) ani Rusi sa nemozu tesit z toho posledneho zlata rovnako ako ked by porazili Kanadu v plnom zlozeni. a takisto, cyklistika na OH, ak tam bude chodit spicka tak si myslim ze OH su viac ako P-R a to kvoli tomu ze su raz za 4 roky a superi musia cakat kym mozu opat raz zabojovat. ale napriklad tento rok bude specificky, uz Julian Alaphilippe povedal ze to Tokya nejde a to pritom profil mu velmi vyhovuje. takze prenho asi OH nie su az take cenne. cize je to velmi individualne. inak pre mna osobne su aj MS viac ako P-R, jednoducho ta prestiz duhoveho dresu v pelotone je prilis silna.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Jún 2021 18:51:16

Iste, koľko ľudí toľko chutí, je to individuálne, Roubaix sú preteky s oveľa dlhšou históriou ako cestná cyklistika na OH. Okrem toho mne sa v podstate profesionálna cyklistika na OH ani príliš nepáči, takéto echt profi športy by tam ani nemuseli byť, IMHO OH by mali byť hlavne o tých "menších" aj tých cyklistických, dráha, BMX ..... športoch, ale samozrejme je to na širšiu diskusiu a to pod túto tému asi nepatrí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Jún 2021 18:53:55

Ešte k tomu víťazstvu GVA, je v prvom rade oveľa lepší lezec ako Peter a napriek tomu na víťazstvo potreboval veľký kus šťastia a rôznych zhôd okolností.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pia 11. Jún 2021 21:57:21

Pridám sa aj ja. :D Hodnotu titulu z MS a výhru na P-R alebo Ronde by som nedával do rovnosti, lebo podľa mňa by Cancellara isto veľmi rád vymenil kocku z P-R za dúhový dres z pretekov s hromadným štartom. Pocitovo dávam na prvé miesto výhru na MS, potom P-R a Ronde, nasledujú ,,menej populárne" monumenty M-SR, L-B-L, Lombardia. Čo sa týka OH, ide skôr o takú univerzálnu prestíž, resp. národnú - rebríčkovo niekde medzi kockové monumenty a zvyšné 3.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 11. Jún 2021 22:03:05

Cestná cyklistika na OH až tak populárna nie je, viacej si viem užiť MS alebo klasiky. Co sa týka reprezentácie , tak mam radšej MS.
@ifcopifco
Peter mal tiež dobrú vrcharsku formu vtedy. Nemyslím na olympiádu, ale na iné preteky. A momentálne GvA tiež nemá také dobré výsledky, ale skoro nikto to nerieši.
@simko
Allaphilipe tuším nejde na OH kvôli narodeniu potomka.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Jún 2021 22:54:28

elviska píše:Cestná cyklistika na OH až tak populárna nie je, viacej si viem užiť MS alebo klasiky. Co sa týka reprezentácie , tak mam radšej MS.
@ifcopifco
Peter mal tiež dobrú vrcharsku formu vtedy. Nemyslím na olympiádu, ale na iné preteky. A momentálne GvA tiež nemá také dobré výsledky, ale skoro nikto to nerieši.
@simko
Allaphilipe tuším nejde na OH kvôli narodeniu potomka.


Spomeň si TdF 2016 a etapy 5. a 7. Tam ukázal GVA vynikajúce lezecké výkony, Peter obhajoval žltý dres (5. etapa) a nemal šancu. GVA po páde na Ronde 2016 sústredil celú prípravu na OH a podriadil tomu celý zvyšok sezóny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 12. Jún 2021 0:30:18

ifčopifčo píše:
elviska píše:Cestná cyklistika na OH až tak populárna nie je, viacej si viem užiť MS alebo klasiky. Co sa týka reprezentácie , tak mam radšej MS.
@ifcopifco
Peter mal tiež dobrú vrcharsku formu vtedy. Nemyslím na olympiádu, ale na iné preteky. A momentálne GvA tiež nemá také dobré výsledky, ale skoro nikto to nerieši.
@simko
Allaphilipe tuším nejde na OH kvôli narodeniu potomka.


Spomeň si TdF 2016 a etapy 5. a 7. Tam ukázal GVA vynikajúce lezecké výkony, Peter obhajoval žltý dres (5. etapa) a nemal šancu. GVA po páde na Ronde 2016 sústredil celú prípravu na OH a podriadil tomu celý zvyšok sezóny.

Ale v jednej etape tuším v piatej sa dostal do úniku a pelotón už únik nechytil, takže mal šancu GvA na zltak. Sagan tiež ukázal podobný únik v roku 2015 na TDF aj keď nevyhral, ale skončil druhý, alebo napr víťazstvo na Tirrene 2017, 5 etapa. Kaliforniu by som spomenula tiež, ale radšej nerozoberam ďalej.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 12. Jún 2021 9:05:32

ifčopifčo píše:Spomeň si TdF 2016 a etapy 5. a 7. Tam ukázal GVA vynikajúce lezecké výkony, Peter obhajoval žltý dres (5. etapa) a nemal šancu. GVA po páde na Ronde 2016 sústredil celú prípravu na OH a podriadil tomu celý zvyšok sezóny.

no ja si myslim ze v tych rokoch 2016-2018 bol Peto natom vrcharsky lepsie nez ukazoval. on v podstate poriadne zapol v kopcoch len ked mal istotu, alebo teda velku sancu ze to bude mat aj nejaky osoh. velmi umne pracoval s tym aby nemrhal zbytocne sily pocas sezony. v tej piatej etape Peto nic nesilil cize ta etapa nemoze byt etalonom toho ako bol Peter natom vrcharsky oproti Gregovi. vobec sa nehrnul do nejakeho krvopotneho branenia zlteho dresu. vyhral jednoducho unik dna. Peto bojoval o zeleny dres, nebol dovod sa tam totalne vystavit. netvrdim ze bol natom vrcharsky uplne rovnako ako Greg, ale podla mna mu bol omnoho blizsie nez ukazoval. ale samozrejme Rio bola haluz, s tym nikto nemohol pocitat. ale teraz si urcite mnohi povedia ze preco by haluz nemohla byt aj v Tokyu alebo hocikde inde.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 12. Jún 2021 10:12:31

Ak si dobre pamatam tak vtedy Greg siel cielene po okympijske zlato a venoval tomu cele po klasikarske obdobie a bolo to uz krasne vidiet na tour kde bol v kopcoch daleko lepsi ako jeho bežný súperi…a ano v Riu mu to nakoniec klaplo aj s prispením stastie ale ako sa vravi tak stastie praje pripraveným a on pripraveny bol a len svojou vlastnou zásluhou bol na mieste kde mu to stastie prinieslo moznost bojovat o vitazstvo…urcite aj ja som si vtedy hovoril ze skoda ze to aj Peto vtedy neskúsil podobne sa pripraviť ako Greg ale nakoniec som rad ze to nespravil pretoze to co by musel obetovat pre OH by mu asi nasledne chybalo na MS…cize ich porovnania v tom roku su podla mna zbytocne

Kazdopadne ako vidime ze kazdy z nas ma iny rebríček významnosti pretekov ako su OH, MS, P-R a podobne tak aj rôzny cyklisti to mozu vnímať rovnako a prejedneho moze byt viac zlato z OH pre ineho dúhový dres a podla toho si aj určujú priority…neviem ci Julien odriekol OH kvoli narodeniu potomka ale z neho mam pocit ze dúha mu je viac
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 12. Jún 2021 11:09:54

@majo
tak cielene po olympijske zlato sa neda ist podla mna a uz vobec nie v pripade Grega:) ale viem co si tym chcel povedat. samozrejme pripravu smeroval na OH a dufal ze to bude stacit na dobry vysledok. ale nebyt toho padu tak celu pripravu by cielil tak maximalne na zemiakovu medajlu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 12. Jún 2021 11:51:39

simko píše:@majo
tak cielene po olympijske zlato sa neda ist podla mna a uz vobec nie v pripade Grega:) ale viem co si tym chcel povedat. samozrejme pripravu smeroval na OH a dufal ze to bude stacit na dobry vysledok. ale nebyt toho padu tak celu pripravu by cielil tak maximalne na zemiakovu medajlu.


Cielene necielene, podriadil tomu prípravu, MS bolo šprintérske a tak mu po smoliarskej klasikárskej kampani ostali OH ako logická voľba. Peter išiel na zelený dres a etapové víťazstvá a potom MS, takže sa orientoval iným smerom. Tento rok ho na jeseň čaká MS a Roubaix na ktoré IMHO potrebuje inak zamerať prípravu ako na OH kde to bude o lezení. Lenže OH to je cesta do Japonska, jet lag, veľké množstvo ľudí kumulovaných na malom priestore, potom dlhá cesta späť, jet lag, jednoducho podľa mňa dosť únavná a aj riziková záležitosť, aj keď verím, že Japonci budú v opatreniach puntičkárski. A to všetko na preteky kde sú jeho šance na dajme tomu top 10 minimálne. Na druhej strane chápem, je to sviatok športu a športovci tam chcú byť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 12. Jún 2021 15:47:09

@simko
Asi som to zle napisal ale ano tak som to myslel ze cielene smeroval prípravu na OH…a to ze tam bol ten pad…no božská moc ale pripraveny bol vyborne aby to vyuzil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 13. Jún 2021 11:51:54

Pato Tybor v uniku…Duklacky dres nebude v telke ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Jún 2021 16:37:54

https://www.cyclingweekly.com/news/raci ... ute-357988
Trasa OH, 4 865 nastúpaných metrov, Mikuni Pass 6.8km dlhé stúpanie s priemerom 10.2 % a maximami 12.6%, pre Petra skutočne iba účasť. Bulvár si na ňom zmlsne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 16. Jún 2021 17:50:07

ifčopifčo píše:https://www.cyclingweekly.com/news/racing/olympics/olympic-cycling-race-route-357988
Trasa OH, 4 865 nastúpaných metrov, Mikuni Pass 6.8km dlhé stúpanie s priemerom 10.2 % a maximami 12.6%, pre Petra skutočne iba účasť. Bulvár si na ňom zmlsne.


Radsej nech tam ani nejde a v jeseni obliekame duhu a dvíhame kocku
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 16. Jún 2021 22:03:37

Presne tiez si myslim ze OH by mal vynechat. Mozno je to jeho posledna moznost OH ktovie ci este v 2024 bude pokracovat v kariere. Ale aj tak. Kazdy normalny fanusik rozumejuci sa cyklistike musi uznat ze toto nema sancu na uspech.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 17. Jún 2021 0:06:13

Mozno si chce dat Tokyo ako dovolenku :D OH je vrchol sportovych podujati, ja by som tam siel aj keby mam len prat dresy.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia

cron