Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 21:45:01

https://www.youtube.com/watch?v=7Wk6w4j04qE
tak je uz aj video z minulotyzdnoveho Martinovho preteku. som myslel ze sa odputal v stupani ale tuto to skor vyzera ze to bolo v zjazde.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 22:11:39

zaujimave co vsetko sa streamuje:) toto je Martinov nedelny vitazny pretek. ale v podstate kamera je hlavne v cieli cize diania na trati takmer nula bodov, hlavne talianske debaty z finisu:) ale teda treba si to dat na 8:34:10 - tam je vitazny spurt:)
https://www.youtube.com/watch?v=fg8cfjCr21k
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod water202 » Uto 08. Jún 2021 0:49:11

simko píše:https://www.youtube.com/watch?v=7Wk6w4j04qE
tak je uz aj video z minulotyzdnoveho Martinovho preteku. som myslel ze sa odputal v stupani ale tuto to skor vyzera ze to bolo v zjazde.


30:03 pekne vidno ako stupa sam.
29:32 este klesaju vsetci 4ria spolu.

skoda ze to reziser strihol presne vtedy ked sa odtrhol

ale keby som si mal predstavit najpravdepodobnejsi scenar, tak im asi nastupil v tom kopceku

kazdopadne diky za tieto videa.
je super ze mame nejaku nadej do buducna
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58


Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Jún 2021 9:41:36



Vďaka, veľmi zaujímavý rozhovor s Ralphom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Štv 10. Jún 2021 10:56:51


Zaujímavý rozhovor, ale aj keby ostal Peter v Bore, u mna už Bora nebude to čo kedysi, najma po vyjadreniach Denka, tento rok aj minulý rok. Viacerí v diskusiách riešia že nie je to ten Peter, čo kedysi (rôzne témy okolo neho), aj tu na forume alebo pod článkami, ale až tak zle tento rok na tom nie je, má 3 vitasztvá a to mal aj Covid.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 10. Jún 2021 12:48:45

tak Denk je stale zahadny, tak kto teda pojde na Tour? Peto v rozhovoroch jasne hovoril o Tour ako istej veci. Ackermann to ma nahnute slabymi vykonmi ale asi tam bola nejaka dohoda z minulych rokov. mozu ist obaja? ak pojdu obaja tak nevidim velmi miesto pre Ossa lebo Ackermann bude potrebovat Seliga. inak Politt tiez vela neukazal ale ten ma miesto asi iste. cize Daniel sa tam moze dostat iba na ukor Marcusa. ako nic proti Buchmannovi je skoda ze sa vybural z Gira ale podla mna na TdF nedosiahne nic. ani etapovy uspech. ma ist ako podpora pre Wilca ktory ale z mojho pohladu neda ani top 10. TdF je trochu inak napumpovana zostavami ako Vuelta alebo koronove Giro 2020.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Jún 2021 13:19:30

simko píše:tak Denk je stale zahadny, tak kto teda pojde na Tour? Peto v rozhovoroch jasne hovoril o Tour ako istej veci. Ackermann to ma nahnute slabymi vykonmi ale asi tam bola nejaka dohoda z minulych rokov. mozu ist obaja? ak pojdu obaja tak nevidim velmi miesto pre Ossa lebo Ackermann bude potrebovat Seliga. inak Politt tiez vela neukazal ale ten ma miesto asi iste. cize Daniel sa tam moze dostat iba na ukor Marcusa. ako nic proti Buchmannovi je skoda ze sa vybural z Gira ale podla mna na TdF nedosiahne nic. ani etapovy uspech. ma ist ako podpora pre Wilca ktory ale z mojho pohladu neda ani top 10. TdF je trochu inak napumpovana zostavami ako Vuelta alebo koronove Giro 2020.


Ossaa som zatiaľ v predbežných nomináciách nevidel, Politt má na rovine a v zvlnenom teréne slušný ťah, ako líder tam určite nepôjde. Wilco IMHO môže dať top 10, bude aj odpad ako každý rok a ak sa jemu vyhnú problémy, časovky má slušné. Neviem aké bolo to zranenie Buchmanna na Gire, ale nezdalo sa mi, že by mal nejaké problémy svalové či zlomeniny, zdalo sa mi, že išlo skôr o problémy s hlavou (otras mozgu ..) a to by ho nemuselo príliš limitovať, otázka je, či si udrží formu ktorá mu počas Gira išla hore, ak áno, môžu s Wilcom urobiť celkom dobrú dvojicu a Konrad im bude kryť chrbát. To by do hôr malo stačiť a na roviny a zvlnené Politt, Burghardt ako ťahači, Peter by mohol pomôcť Polittovi a Seligovi rozbiehať Aclkermanna, ak ovšem v Belgicku ukáže, že má schopnosť rovnocenne šprintovať so špičkou. Ak nie, tak ho asi nemá cenu brať.
Takže s Ackesom - Ackermann, Selig, Sagan, Politt, Burghardt, Konrad , Buchmann, Keldermann, bez neho by mohli Seliga by ich nahradili iní, možno Ide Schelling ktorý sa v tejto sezóne ukazuje veľmi dobre a dal by som tam Schachmanna s tým, žeby skončil skôr a niektoré etapy by skúsil pre seba, v iných by pomáhal či už vrchárom alebo Saganovi a v rovinatých by si mohol oddychovať a ak nie, tak Daniela.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 10. Jún 2021 13:36:30

@ifcopifco
lenze Keldermannovi sa problemy malokedy vyhnu. on je stale v niecom zapleteny. ale ok mozno bude okupovat nejake posledne priecky z top 10:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Jún 2021 13:46:11

simko píše:@ifcopifco
lenze Keldermannovi sa problemy malokedy vyhnu. on je stale v niecom zapleteny. ale ok mozno bude okupovat nejake posledne priecky z top 10:)


Mne sa až taký zražák nezdá, z 11 GT má 5 x top 10 a 2x DNF, čo mi nepríde až také hrozné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Štv 10. Jún 2021 14:27:47

ifčopifčo píše:
simko píše:@ifcopifco
lenze Keldermannovi sa problemy malokedy vyhnu. on je stale v niecom zapleteny. ale ok mozno bude okupovat nejake posledne priecky z top 10:)


Mne sa až taký zražák nezdá, z 11 GT má 5 x top 10 a 2x DNF, čo mi nepríde až také hrozné.

no uvidime mozno len zhodou okolnosti si pamatam jeho nejake patalie. ale kazdopadne ho vnimam podobne ako Rafala Majku. aj Rafal ma kopec top 10 na GT ako Vuelta ci Giro. ale ani jedno na TdF. dovod je podla mna uplne prozaicky, a sice TdF je konkurenciou niekde inde ako ostatne dve GT. cize ja osobne budem velmi prekvapeny ak Kelderman da nieco co bude blizsie k 5. miestu ako k 10 :)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod zakliata.panna » Sob 12. Jún 2021 22:43:32

Tak čo? Pôjde Ackermann na TdF alebo nie? 8-) Petrova účasť je jasná, Pascalovi sa prvý Grand Depárt vzdaľuje...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Ned 13. Jún 2021 3:02:25

No podla clankov som porozumel ze ma ist aj Pascal. Ale nemyslim si ze tam ma vela sanci na uspech, len by bral Petrovi body v sprintoch :D .
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 13. Jún 2021 7:25:54

Tak rozum by mal hovorit v Ackesov neprospech…otázkou je co je pre Boru na tour dolezitejsie…športová stránka ci ta marketingová
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Ned 13. Jún 2021 11:04:04

majo píše:Tak rozum by mal hovorit v Ackesov neprospech…otázkou je co je pre Boru na tour dolezitejsie…športová stránka ci ta marketingová

No momentálne Peter aj po športovej stránke je na tom lepšie jak Ackeramann. Nielen marketingovo. Zatiaľ Ackeramann víťazstvo nemá. Ale možno pôjdu obaja, uvidíme.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 13. Jún 2021 11:35:29

@elviska
Trosku som to nedobre napisal…ja absolutne nepochybujem o tom ze Peto pojde…on aj keby mal chodit do ciela vlakom tak by zarobil BH viac ako Pascal…skor som to myslel tak ze ak budu pozerat na športovú stránku tak momentalne by bolo asi múdrejšie zobrat nejakeho Petrovho parťáka ci rovinara ktory oddane bude pracovat nielen na Peta ale aj v horskych etapach pre Gc leadrov…a pri všetkej ucte k Ackesovy tak fakt neverim zeby bol schopny a aj ochotny tahat 100-120km spicu ci nosit vodu leadrom a kedze na šprinty momentalne nema tak naco by tam siel? To radsej nech zoberu Duriho ci Daniela alebo Postiho…co sa este marketingu tyka tak Pascalova ucast by bola pre BH zaujímavá len v kontexte s nemeckými sponzormi a fanúšikmi inac bude mat Peter vzdy navrh oproti nemu
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Ned 13. Jún 2021 14:43:19

Cavendish porazil Merliera, Ackermanna, Groenewegena (on mal si technicke problemy), Bouhanniho, Ewana... A kedze je Bennett zraneny, mohol by to dotiahnut az na Tour? Skoda ze ma cyklistika tak zlu povest. Kazdy rozpravkovy pribeh vynara otazniky. Chcem verit ze v QS to so sprintermi vedia cistymi metodami.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Jún 2021 18:07:38

hujhe píše:Cavendish porazil Merliera, Ackermanna, Groenewegena (on mal si technicke problemy), Bouhanniho, Ewana... A kedze je Bennett zraneny, mohol by to dotiahnut az na Tour? Skoda ze ma cyklistika tak zlu povest. Kazdy rozpravkovy pribeh vynara otazniky. Chcem verit ze v QS to so sprintermi vedia cistymi metodami.

Takéto úvahy, no neviem, to by sme museli rozoberať množstvo oveľa "podozrivejších" záležitostí ako je víťazstvo Cava v šprinte. Preto to podľa mňa zmysel nemá, pretože sa prejavia sympatie čo antipatie k cyklistom či tímom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Jún 2021 21:04:22

Tak som nesmierne zvedavý ako sa Ralph rozhodne, či Ackes, či Peter, alebo obaja. Neviem či Ackes bude schopný vyhrať nejakú etapu, psychicky nezvláda menšie preteky, plus potrebuje k sebe minimálne Seliga. Takže ja by som ho nebral, ale Denk akosi na moje rady nedáva ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Pon 14. Jún 2021 8:18:16

Nooo vcera to dal Cav na pana v naozaj silovom sprinte
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia