Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 09. Júl 2021 17:57:46

@majo
a to pozor Morkov keby chcel tak mozno by ho aj dal:) to uz co je:)) ale aspon tato tragedia spritnerskeho pola trochu zrealnuje ten Cavendishov zazracny navrat. lebo keby porazal Ewana a Bennetta vo forme tak tomu by sa dalo tazko verit... ale aj tak mi to nejako hlava neberie:) 36 rocny sprinter...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 09. Júl 2021 18:05:38

@ifcopifco
Len tolko k tebe, čo si tu popísal za pár dní čo som tu nebola. :roll: A prečo by to mal Peter to najlepšie za sebou, ja tiež nemám velké očakavania, ale stále verím . A že je stále tu a nidke neodišiel je pravda, ked ho viacerí odpisuju a dakedy mám taký pocit že už aj ty. Povedal to po Covide tuším, aj tak má 4 vitazstva. Ano , momentálne odstupil, aj som to čakala troška, ale nezatracujem, neodpisujem ho.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 18:11:07

@simko
Aj ja budem mat o 3 tyzdne 36 a citim sa celkom fajn :D a obcas tiez este porazím mladších aj ked v uplne inych disciplínach a nie v sporte :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 09. Júl 2021 18:18:50

Nečakal som že budem grciat v piatok poobede. Nemôžem toho človeka vystáť nech je za tým akýkoľvek príbeh.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 09. Júl 2021 18:37:37

majo píše:@simko
Aj ja budem mat o 3 tyzdne 36 a citim sa celkom fajn :D a obcas tiez este porazím mladších aj ked v uplne inych disciplínach a nie v sporte :lol:

no to sme potom vekovo natom velmi podobne plusminus 1 mesiac:)) ano ked si predstavim ze som teraz mohol vyhravat sprinty na TdF, premrhana sanca:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 09. Júl 2021 18:43:07

simko píše:
majo píše:@simko
Aj ja budem mat o 3 tyzdne 36 a citim sa celkom fajn :D a obcas tiez este porazím mladších aj ked v uplne inych disciplínach a nie v sporte :lol:

no to sme potom vekovo natom velmi podobne plusminus 1 mesiac:)) ano ked si predstavim ze som teraz mohol vyhravat sprinty na TdF, premrhana sanca:)

Ja o 5 rokov mladšia, a ževraj je to vek za zenitom (podla daktorých odborníkov), o mesiac 32. Takže zatial 31.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 18:54:34

@simko
Tak si prečítaj toto a tes sa co ta(nas) caka :D
https://www.ta3.com/clanok/205650/vedci ... skusenosti
Viem trosku sme offtopic ale mam nahaku aj tak sa tu uz nikto nechce bavit o Cavendishovy ;)
Mozno este Gaučak ked mu prejdu žalúdočné problemy :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 09. Júl 2021 19:09:58

ale treba priznat ze Cavendishovi su tie hviezdy riadne naklonene. to je az neuveritelne, aby Morkov koncil druhy v sprinte to uz je jedinecny dokaz co vsetko sa spojilo v jeho prospech. ak to takto nejako bude osud vracat aj Petovi, tu jeho smolu z poslednych rokov, tak sa mozme tesit este na velke vitazstva. jedine ze by mu to nevratil:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod brco » Pia 09. Júl 2021 19:28:15

Peter a spol. odide z Borry, tomu uz v ceste nebrani zrejme nic. No a su iba dve moznosti, bud nasiel tim, ktory splni jeho podmienky a beru ich, ako Peter vzdy je zvyknuty (brat, maser….) a potom by sanca na uspechy velke, bola.

Alebo ide ako sa spekuluje do prvej divizie, isto nie s celym timom a potom je obava, ze osud ala Graipel, Kittel, Degenkolp… by ho nemynul. Nebol by to pekny pohlad na zaver kariery, pokial ide o fanusika. On sa bude zrejme zabavat, uplne pod inym tlakom. Ked vysiel rozhovor s Froomom po odchode do Israel, presne hovoril, ze manazer darmo kladol na stol styri vyhry Tour, aj ked chcel zlavit s platu, uz ho tim nechcel. Jeho ciel a maximu sa naplnilo. Aj ked su borci, ako je Gilberte, ten na “starobu” odpalil monumenty, ako mladik. A este jeden a je na kompletke.
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 09. Júl 2021 20:19:56

Kedze ma ist o poslednu zmluvu, som si isty ze Peter da do toho vsetko. Na Poggio bude liezt s pocitom ze to je predposledny/posledny krat. Ak na to este ma, tak verim ze sa pokusi o spickovu formu. Nikto nechce odist ako tien sameho seba.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

DQS

Poslaťod sportovec » Pia 09. Júl 2021 23:49:16

simko píše:a to pozor Morkov keby chcel tak mozno by ho aj dal:

Morkov má formu lepšiu formu ako Pogačar a Van Aert dohromady. Dotiahne Cavendisha na cieľovú pásku, aj keby už sám nechcel :D
Zjavne ostatné tímy po troch víťazstvách nepochopili, že Cav sa vyliečil, dal sa dokopy a je späť, a hlavne to že s DQS našiel starú symbiózu. Toto neskončí pri 4 etapových víťazstvách, každý hromadný dojazd balíka bude jeho. (Aj keď už nie je veľa možností.)
A keď už to teraz pochopili, neexistuje, aby bol ešte nejaký hromadný dojazd. Musí byť poriadny únik s aspoň desiatim ľuďmi, ktorý dokáže poriadne vzdorovať balíku alebo nech Cava trápia brutálnym tempom na každom kopčeku,
... na čo sú tam ostatné tímy? Na GC nejdú ... etapu potrebujú ako soľ.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 10. Júl 2021 7:17:42

brco píše: Aj ked su borci, ako je Gilberte, ten na “starobu” odpalil monumenty, ako mladik. A este jeden a je na kompletke.


Gilbert vyhral lebo DQS a tá ich záhadná medicína, ktorú každý prehliada. Dám obe obličky na to, že už žiadny monument nevyhrá. Jedine ak sa opäť vráti do DQS.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 10. Júl 2021 7:51:17

Gaučový profesionál píše:
brco píše: Aj ked su borci, ako je Gilberte, ten na “starobu” odpalil monumenty, ako mladik. A este jeden a je na kompletke.


Gilbert vyhral lebo DQS a tá ich záhadná medicína, ktorú každý prehliada. Dám obe obličky na to, že už žiadny monument nevyhrá. Jedine ak sa opäť vráti do DQS.


Vážim si tvoje spravodlivé rozhorčenie, lebo to patrí k športu, ale prosím ťa, skús tie emócie skrotiť troškou súdnosti... Gilbert má 39 rokov, aké monumenty by mal ešte vyhrávať?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 10. Júl 2021 7:57:33

Za Slušný Svet píše:
Gaučový profesionál píše:
brco píše: Aj ked su borci, ako je Gilberte, ten na “starobu” odpalil monumenty, ako mladik. A este jeden a je na kompletke.


Gilbert vyhral lebo DQS a tá ich záhadná medicína, ktorú každý prehliada. Dám obe obličky na to, že už žiadny monument nevyhrá. Jedine ak sa opäť vráti do DQS.


Vážim si tvoje spravodlivé rozhorčenie, lebo to patrí k športu, ale prosím ťa, skús tie emócie skrotiť troškou súdnosti... Gilbert má 39 rokov, aké monumenty by mal ešte vyhrávať?

Ja som reagoval na Brca keď napísal, že ešte jeden a je na kompletke. Určite neočakávam, že Gilbert vyhraje M-SR :D Neboj sa.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 10. Júl 2021 15:13:45

Postreh k dnešnej etape pre fajnšmekrov, ktorí pozerajú od nultého kilometru:
Dnes sa únik sformoval v totálne chaotickej jazde až po 85 km a aj teraz je to ešte stále nepokojné a rozbúrené. Myslím, že každý si siahol na dno síl. Nebolo to prvýkrát na tejto TdF. Už sme takéto chaotické začiatky etáp videli a určite ešte uvidíme. Myslím si, že takéto momenty krásne demonštrujú, aké je dôležité, mať po boku silný tím alebo aspoň človeka, ktorý má v pelotóne obrovský rešpekt (Luke Rowe, Tony Martin...). Nič proti UAE, ale tento chaos je ich nelichotivou vizitkou. Nedokážu to zavrieť, nedokážu to odkontrolovať. Pogačar, hoci už vyhral TdF, nemá v pelotóne ktovieaký rešpekt. Na chvíľku tam išiel dopredu a niečo rozprával. Dve minúty na to už zase všetci šprintovali ako divočáci... Ineos a Jumbo sa im smejú, pretože im sa takéto veci nestávali, a prikladajú do kotla nástupmi Thomasa a WvA... Úvody etáp sú častokrát zaujímavejšie ako koncovky. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Pogačar

Poslaťod sportovec » Sob 10. Júl 2021 15:51:02

Za Slušný Svet píše:Dnes sa únik sformoval v totálne chaotickej jazde až po 85 km a aj teraz je to ešte stále nepokojné a rozbúrené. Myslím, že každý si siahol na dno síl. Nebolo to prvýkrát na tejto TdF. Už sme takéto chaotické začiatky etáp videli a určite ešte uvidíme. Myslím si, že takéto momenty krásne demonštrujú, aké je dôležité, mať po boku silný tím ... Ineos a Jumbo sa im smejú, pretože im sa takéto veci nestávali, a prikladajú do kotla nástupmi Thomasa a WvA... Úvody etáp sú častokrát zaujímavejšie ako koncovky.

Pekný postreh. Na poriadok treba mega-silný tím, ktorý pokryje všetky nebezpečné ataky a tlačí tempo keď treba. Neviem či si Pogačar nezobral s týmto tímom to žlté tričko zbytočne príliš skoro ... no uvidíme na konci budúceho týždňa.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 10. Júl 2021 15:57:48

Ano ale samotné UAE sa tam nenapracovalo o nic víc ako ostatne teamy…ja osobne som nezaznamenal útok žiadneho nebezpečného gc jazdca ktoreho by museli nútene pokrývať…skor by som povedal ze to ostatne teamy si navzajom nastupovali a nasledne sa chytali lebo kazdy by xcel mat vpredu niekoho
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 10. Júl 2021 16:10:57

majo píše:skor by som povedal ze to ostatne teamy si navzajom nastupovali a nasledne sa chytali lebo kazdy by xcel mat vpredu niekoho

Áno, majo, ale dnes to všetko trvalo extrémne dlho. UAE to nedokázali v pravý moment zavrieť a nastal tento chaos. Od tímu, ktorý vezie žlté, sa očakáva určite nastolenie poriadku v pelotóne. UAE to nevie a preto dnes zbytočne stratili veľa síl. Neviem si predstaviť, že by sa v ére Sky tvoril únik 90 km a nastupovali by si tam ľudia od výmyslu sveta. Myslím si, že dnes Ineos a Jumbo nástupmi WvA a Thomasa cielene podporovali ten chaos a spôsobovali vrásky na čelách všetkých jazdcov UAE. Každopádne, veľmi zaujímavý úvod etapy. Možno takúto stratégiu budeme teraz vídať častejšie.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 10. Júl 2021 17:36:42

Hej chapem ale ja som mal pocit ze to stoji kopu sil vsetkych nielen arabov kedze sa naháňali vsetci navzajom a ja som fakt nevidel zeby chlapci zltaka museli makat viac ako ostatny ale je pravda ze som pri pozeraní aj podriemaval tak som vsetko vidiet nemusel
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 11. Júl 2021 14:48:52

Bouhany out. Ked to takto bude pokračovať dalej tak v Paríži sa Cav pobije o vitazstvo s Morkovom a Ballerixm :lol: :x
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia