Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

UCI preteky na Slovensku

O kontinentálnej i klubovej cyklistike v našej krajine.

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Ned 19. Sep 2021 1:25:03

Aby ste sa dozvedeli niečo aspoň trochu skôr, tak budúci ročník OS prvý raz pod týmto vedením otočí svetové strany. Odštartuje sa na najväčšom sídlisku v krajine (comeback po mnohých rokoch do hlavného mesta, ktoré ako také ale nemá veľký záujem, je to o mestskej časti) a koniec je naplánovaný v Košiciach, ktoré si vydupali už skôr zmluvu rovno na dva roky.
Veľký hlavybôľ len majú organizátori z toho, že UCI im na 90 % tú nedeľu povoľovať nebude a opäť sa komplet vyčistí pre MS, preto štartovať v utorok po kanadských klasikách by bolo strašne problematické. Takže je to problém.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Ned 19. Sep 2021 12:45:40

Vyzera ze QS to pekne domrvili. Skoda ze to nemozem sledovat.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Sep 2021 13:20:42

hujhe píše:Vyzera ze QS to pekne domrvili. Skoda ze to nemozem sledovat.


Nechcem to zakríknuť, ale vyzerá to super a som rád, že som sa s vysokou pravdepodobnosťou mýlil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Sep 2021 14:56:37

Tak super, Peter je už zapísaný ako víťaz našej národnej Tour a Bora to urobila výborne, namiesto obrany zvolila útok a tým eliminovala najväčšieho súpera, chapeau.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Ned 19. Sep 2021 15:02:15

lukas píše:Aby ste sa dozvedeli niečo aspoň trochu skôr, tak budúci ročník OS prvý raz pod týmto vedením otočí svetové strany. Odštartuje sa na najväčšom sídlisku v krajine (comeback po mnohých rokoch do hlavného mesta, ktoré ako také ale nemá veľký záujem, je to o mestskej časti) a koniec je naplánovaný v Košiciach, ktoré si vydupali už skôr zmluvu rovno na dva roky.
Veľký hlavybôľ len majú organizátori z toho, že UCI im na 90 % tú nedeľu povoľovať nebude a opäť sa komplet vyčistí pre MS, preto štartovať v utorok po kanadských klasikách by bolo strašne problematické. Takže je to problém.


Tak by mohli dať prológ v Petržke doobeda a kratšiu etapu podvečer?
Inak som rád, že aj my bratislavskí fanúšikovia budeme mať po rokoch aspoň štart etapy. :)
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod menovatel » Ned 19. Sep 2021 15:04:59

ifčopifčo píše:Tak super, Peter je už zapísaný ako víťaz našej národnej Tour a Bora to urobila výborne, namiesto obrany zvolila útok a tým eliminovala najväčšieho súpera, chapeau.

Tiež ma to teší, len tá hrubá rýchlosť stále nie je ako bývala. Ale chuť bojovať je nazad a to sa tiež počíta. A štvrté celkové víťazstvo berieme.
;)
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 19. Sep 2021 15:16:02

menovatel píše:Tiež ma to teší, len tá hrubá rýchlosť stále nie je ako bývala.

Na nadchádzajúcich pretekoch by to až tak nemuselo vadiť, obzvlášť keď ukázal, že má chuť útočiť :)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Ned 19. Sep 2021 15:16:08

Ja som mega spokojny…ano to vitazstvo v etape som velmi zelal a kazdy den som ho očami doslova tlačil do ciela ale 4x biedna je tiez bomba plus to celkovo…no nieje o com…k dnešku za mna len tolko ze dnes spravil absolutne vsetko spravne ale nasiel sa jeden borec ktory to spravil este lepsie…skoda ale zaroven nevadi…pre mna je najdolezitejsie to ze sem neprisiel len tak z povinnosti ale ze naozaj prisiel pretekat ze bolo vidno ako velmi chce tesit svojich krajanov a fanúšikov a ze bojoval ako lev v kazdejna jednej etape…diky Peto pre mna to su nezabudnuteľne preteky…vratane tych par sekund ked si preletel okolo mna a hlavne ta sekunda-2 ked sa nase pohľady stretli…viem ze to pre mnohych musi znieť smiesne od 36 ročného chalana ktory sa osobne pozna a tyka si z niekoľkými Olympijskými víťazmi a medailistami ale srdce fanúšika je raz take a mne k šťastiu staci fakt malo
Este k celej nasej tour…super super super dufam len ze o rok to budem mat znovu trosku blizsie k trati ale ked nie nevadi prežijem to…len nech úroveň neklesá
A teraz hurá na MS
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Keram » Ned 19. Sep 2021 15:18:26

Jasne spokojnost musi byt. Peto nas bavil tieto preteky a zasluzene si odnasa celkovy triumf.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 19. Sep 2021 17:46:57

Klobúk dolu pred Saganom. K Okolo Slovenska sa postavil naozaj zodpovedne, hýril aktivitou a na našich cestách odovzdal maximum. Nečakal som to. O to viac táto skutočnosť poteší. ;)

K našim pretekom celkovo... Stáť dnes pri trati a vidieť naživo ako útočí Froome a kúsok za ním Sagan na čele obrovskej skupiny upokojuje ostatných rozbesnených cyklistov... Asi som si nikdy ani len nepomyslel, že takéto niečo uvidím 20 km od môjho domova. Neskutočné. Obrovská vďaka všetkým, ktorí nám takéto zážitky prinášajú a sprostredkujú. Musí byť za tým nepredstaviteľné množstvo tvrdej roboty. :!:

PS:
Lukáš, tebe je fakt veľmi ťažké zakývať. :lol: Ja som sa o to pokúšal dnes a pochodil som podobne ako majo v piatok. Opäť si mal nos pichnutý v mobile. Ale, samozrejme, to len tak na odľahčenie. Bol si po tieto dni pracovne vyťažený a je to pochopiteľné. Veľká vďaka aj tebe i celej redakcii za to, čo robíte, a ako kvalitne to robíte. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Okolo Slovenska

Poslaťod sportovec » Pon 20. Sep 2021 9:23:20

Tentoraz to bol asi najväčší pojazdný pretekársky cyklo-cirkus, čo sa týka Slovenska. Vrtuľník, EuroSport, autobusy, 2x mega cyklo hviezda ... proste všetko možné skoro ako na veľkej Tour.

Ale nebolo vhodné už tento rok zmeniť konečne ten dvojitý bláznivý názov? Lebo po slovensky asi nikto na svete (okrem tejto našej malej 5M krajinky) nerozpráva a ten francúzsky názov sa každý bojí vysloviť a nieto ešte napísať. Slovinci toto už dávno pochopili a majú len Tour of Slovenia.

Ale svet sa s tým nepiple nečaká na organizátorov, kým to pochopia a premenoval si to už sám:

"Peter Sagan wins Tour of Slovakia"
https://www.cyclingnews.com/races/tour- ... 4/results/

Froome
https://twitter.com/chrisfroome/status/ ... 2384576512
"It’s on days like these I miss virtual racing Smiling face with open mouth and cold sweat
@TourofSlovakia"

https://twitter.com/TeamIsraelSUN/statu ... 4596368385
"Rainy days… Stage 2 in the #TourOfSlovakia will be wet. Very wet ..."

A Horner tiež sleduje Sagana na Tour of Slovakia, ako vraví vo svojom poslednom videu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Pon 20. Sep 2021 10:20:28

@sportovec
S tym názvom s tebov totalne suhlasim…ten francuzsky názov je hroza…anglicky by bol urcite lepsi ale to je v nasich koncimach( vid aj polsko ci Maďarsko) asi taka hlupa úchylka nazývať to vo francúzštine
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Tour of Slovakia

Poslaťod sportovec » Pon 20. Sep 2021 13:54:04

majo píše:S tym názvom s tebov totalne suhlasim…ten francuzsky názov je hroza…anglicky by bol urcite lepsi ale to je v nasich koncimach( vid aj polsko ci Maďarsko) asi taka hlupa úchylka nazývať to vo francúzštine

Pravda. Ešte je zaujímavé, že oficiálny twitter pretekov (https://twitter.com/tourofslovakia) je TourOfSlovakia, takže tak.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod elviska » Uto 21. Sep 2021 20:10:40

majo píše:Ja som mega spokojny…ano to vitazstvo v etape som velmi zelal a kazdy den som ho očami doslova tlačil do ciela ale 4x biedna je tiez bomba plus to celkovo…no nieje o com…k dnešku za mna len tolko ze dnes spravil absolutne vsetko spravne ale nasiel sa jeden borec ktory to spravil este lepsie…skoda ale zaroven nevadi…pre mna je najdolezitejsie to ze sem neprisiel len tak z povinnosti ale ze naozaj prisiel pretekat ze bolo vidno ako velmi chce tesit svojich krajanov a fanúšikov a ze bojoval ako lev v kazdejna jednej etape…diky Peto pre mna to su nezabudnuteľne preteky…vratane tych par sekund ked si preletel okolo mna a hlavne ta sekunda-2 ked sa nase pohľady stretli…viem ze to pre mnohych musi znieť smiesne od 36 ročného chalana ktory sa osobne pozna a tyka si z niekoľkými Olympijskými víťazmi a medailistami ale srdce fanúšika je raz take a mne k šťastiu staci fakt malo
Este k celej nasej tour…super super super dufam len ze o rok to budem mat znovu trosku blizsie k trati ale ked nie nevadi prežijem to…len nech úroveň neklesá
A teraz hurá na MS

Pre mna to bolo tiež zážitok, zatial som nepísala nič sem, že som bola, aj ked Peto nevyhral etapu, vyhral celkovo, utočný, bojovný výkon aj ludom sa venoval. Ja som Petra videla v Košiciach, teda aj dost blízko hned za páskou :lol: Asi bol medzi fanušikmi 5-10 minut pred prvou etapou. Takže som si to užila s kamoškami, s kamošmi. A videla som aj Lukáša ked sadal do auta, na Pribinovej ulici. Aj Lombardiho som stretla, videla.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod lukas » Uto 21. Sep 2021 20:55:17

Ospravedlňujem sa, keď som pozeral do telefónu. Resp. pod ním mám štartovku, roadbook atď., takže nemusel to byť len mobil. Ale je to tak, že cez ten telefón ide prakticky všetko do sveta. Aj keď musím pochváliť rozhodcov, že aj oni veľmi dobre informujú o rôznych veciach v skupine, kde sme mohli byť.
Iste si budete pamätať, že k zmene názvu som spustil ofenzívu asi pred troma rokmi (alebo dvoma, neviem :), ale neuspel som. Bolo to po tom, ako sme dali hlasovať o názve a asi 86 % hlasujúcich bolo za Tour of Slovakia. Spojenectvo so športovým riaditeľom bolo primalé, nikto iný sa nepridal :D Gen. riaditeľ povedal, že to je veľmi zložité a malo by hrozne veľa odporcov z radu histórie. Taký Haťapka by hneď dostal infarkt. Čiže v tom, čo píšete, máte pravdu.
K tomu označovaniu aspoň od cyklistov ako Tour of Slovakia podľa mňa pomáha práve ten Twitter, kde som si dovolil zarebelovať a neviem, či si to nikto zo šéfstva za tie roky doteraz nevšimol, alebo to skrátka neriešia :D
Rovnako sa mi zdá, že 10-stranovom lajstre pre Eurosport v anglickom jazyku sme posielali Tour of Slovakia a anglickí komentátori to aj takto vyslovovali po anglicky. Čiže sú to také čriepky, kde sme my anglikanisti úspešní :D
Len sme priši na to, že musíme do budúceho roka dopísať výslovnosť k mestám/pamiatkam, lebo to nás nenapadlo. Kto máte Eurosport player a chcete sa naozaj zasmiať, pustite si začiatky etáp v AJ, kde sa najviac hovorí o trase. To je zábava na celý večer čo tam postváral ten chlapík.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Uto 21. Sep 2021 21:10:20

@lukas
ES player sice nemam ale viem si predstavit tie perličky…a predpokladam ze Horný Smokovec musel byt pre nich vrchol vsetkeho :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod hujhe » Uto 21. Sep 2021 22:16:38

Ten Smokovec sa asi da :D ale taka Maninska tiesnava musela byt zabava
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod majo » Str 22. Sep 2021 7:04:47

hujhe píše:Ten Smokovec sa asi da :D ale taka Maninska tiesnava musela byt zabava


No mne islo skor o to ze slovo horny je aj v angličtine len ma trosky iny význam a ako názov obce je to trosku divne ;) :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: UCI preteky na Slovensku

Poslaťod ifčopifčo » Štv 23. Sep 2021 20:23:18

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Okolo Slovenska

Poslaťod sportovec » Pia 24. Sep 2021 18:14:48

lukas píše:Rovnako si už pýta výmenu aj playlist DJ na pódiu.

No možno by sme sa mohli vydať cestou Vuelty a pre každý ročník si spraviť vlastnú pesničku. Táto je z roku 2002 (ktorá sa dostala aj do slávnej knihy od Charlyho Wegeliusa):
https://www.youtube.com/watch?v=oTvqctk9qso
v upútavke
https://www.youtube.com/watch?v=lF_wWV_XKmU
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cyklistika na Slovensku

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia