Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 01. Okt 2021 11:33:19

ifčopifčo píše:Iste, cyklokrosári by mali byť na bahnitom, šmykľavom teréne šikovnejší, problém je v tom, že keď sa začne padať a padne niekto vedľa teba či tesne pred tebou tak ti nepomôže nič, respektíve musíš mať šťastie aby to nezasiahlo aj teba . Niekto ti môže poškodiť bicykel a to môže byť tiež fatálne, keďže vieme aká je na Roubaix dostupnosť servisu. Ja by som nebol nadšený keby sa preteky zvrhli na to, kto má viac šťastia a kto prežije.

presne tak, a trochu sa obavam ze to moze k tomu dospiet. vieme ako v 2016 Sagan umne presiel ponad Cancellaru ale nebolo mu to nic platne lebo vlastne ta stihajuca skupina sa rozpadla a Peto sa uz sam nedokazal dotiahnut blizsie k celu pretekov. cize ak sa bude padat vo velkom tak to je uplne jedno kto ma ake zrucnosti jednoducho to zomelie vsetkych naokolo. ani Sagan nemal na TdF proti Ewanovmu padu ziadnu sancu. takisto v 2016 na MSR sa sice tiez paradne vyhol Gaviriovi ale prisiel o moznost bojovat o vitazstvo.
ja si myslim ze fanusikovia by najradsej videli take preteky aby aj vlk bol syty aj ovca cela:) cize aby to boli narocne preteky plne utocenia a roznych zvratov atd. ale zaroven aby sa vo velkom nepadalo, aby nepadali favoriti, aby neboli tazke pady. ked pozeram ze v sobotu ma prsat od nejakej 18:00 az do nedele do 10:00, ma spadnut cca 30 mm zrazok tak ja si myslim ze na tych pretekoch to bude ciste peklo a ja pochybujem ze sa v tom pelotone najde nejaky jazdec ktory nebude musiet riesit nejake patalie ci uz pad, alebo technicke problemy, alebo zdrzanie kvoli padu niekoho ineho. kludne moze podla mna vitaz vzist aj z denneho uniku. jednak v nom bude viacej priestoru nez v pelotone a za druhe peloton moze byt taky zdecimovany ze nebude mat kto poriadne stiahnut denny unik. cize vidim to tak ze o denny unik bude riadna bitka.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Okt 2021 11:48:37

@simko - áno, je vysoko pravdepodobné, že o denný únik bude veľký boj, naletieť v šesťdesiatke do Arenberského lesa v skupine 5-15 cyklistov a naletieť tam s celým peletónom je značný rozdiel, už teraz mám hrôzu z toho, aký masaker sa tam môže stať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 01. Okt 2021 12:10:30

@ifcopifco
no presne. v anglictine je taka fraza "be careful what you wish for" , cize davaj pozor nato ci si prajes. co som si tak vsimal tak vacsina fanusikov akoby kazdorocne si zela poriadny zablateny Roubaix. to iste plati aj pre Strade Bianche. lebo ocakavaju od toho nieco pamatne a teda poriadnu cyklistiku, totalny chaos. do urcitej miery chapem. len sa trochu obavam aby po tohtorocnej edicii nezostala v ustach pachut a uz si budu vsetci zelat len slnecne suche Roubaix s kudolmi prachu:) ak mam povedat za seba tak by som chcel skor taku nedelu:) no uvidime, dufajme ze to nebude az take zle ako sa mi to v tomto momente javi...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 01. Okt 2021 16:25:29

Netreba robit hned paniku a mysliet na najhorsie…ak by to bolo niekde extrémne tak ani samotny cyklisti tam snad nepôjdu cez mŕtvoly plus este su tu organizátory ktorym by malo ist v prvom rade o bezpečnosť a tak mozu komisári cielene v problematických úsekoch pribrzdovat peloton…ja verim zaujimavy ale nie extrémny priebeh preteku a idealne s petovym víťazným gestom na velodromu v roubaix ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pia 01. Okt 2021 16:52:45

Podla mna zasiahnu organizatori, vyradia najhorsie useky, posunu start alebo take nieco. Ja si myslim ze suche P-R su v cestnej cyklistike take preteky na hrane. Ak ale budu podmienky extremne, favoriti su pre mna jasni, Pedersen, Kung a Kristoff. Pri vsetkej ucte k cyklokrosarom, podla mna su tito jazdci v extremnych podmienkach lepsi. Navyse MvdP to ide prvykrat a tak predpokladam ze to prepali skor ako treba :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 01. Okt 2021 17:57:45

hujhe píše:Podla mna zasiahnu organizatori, vyradia najhorsie useky, posunu start alebo take nieco. Ja si myslim ze suche P-R su v cestnej cyklistike take preteky na hrane. Ak ale budu podmienky extremne, favoriti su pre mna jasni, Pedersen, Kung a Kristoff. Pri vsetkej ucte k cyklokrosarom, podla mna su tito jazdci v extremnych podmienkach lepsi. Navyse MvdP to ide prvykrat a tak predpokladam ze to prepali skor ako treba :D

tiez si myslim ze nejake problemove useky budu vyskrtnute. kludne mozno aj Arenberg. aj ked citam rozhovory vsetci ocakavaju kopec padov.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pia 01. Okt 2021 19:18:10

hujhe píše:Podla mna zasiahnu organizatori, vyradia najhorsie useky, posunu start alebo take nieco. Ja si myslim ze suche P-R su v cestnej cyklistike take preteky na hrane. Ak ale budu podmienky extremne, favoriti su pre mna jasni, Pedersen, Kung a Kristoff. Pri vsetkej ucte k cyklokrosarom, podla mna su tito jazdci v extremnych podmienkach lepsi. Navyse MvdP to ide prvykrat a tak predpokladam ze to prepali skor ako treba :D


Čo ťa vedie k tomu usudzovať že tebou spomínaná trojica má lepšie šance v ťažkých podmienkach?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pia 01. Okt 2021 20:01:30

Kung - Tour de Romandie 2019 2 etapa - vitazstvo
Tour de Romandie 2017 2 etapa - vitazstvo
Brutalne MS v Yorkshire - treti
Vsetky tieto preteky sa sli za silneho dazda.
Pedersen - Brutalne MS v Yorkshire
Kristoff - Ma snad v pelotone niekto lepsi spurt na konci tazkych pretekov?

WvA a MvdP na MS nevyzerali ze maju formu na brutalne a dlhe preteky. MvdP mal zranenie a WvA lietal celu sezonu na vsetkych profiloch. Zle pocasie vzdy poriadne miesalo favoritov.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pia 01. Okt 2021 21:21:50

hujhe píše:Kung - Tour de Romandie 2019 2 etapa - vitazstvo
Tour de Romandie 2017 2 etapa - vitazstvo
Brutalne MS v Yorkshire - treti
Vsetky tieto preteky sa sli za silneho dazda.
Pedersen - Brutalne MS v Yorkshire
Kristoff - Ma snad v pelotone niekto lepsi spurt na konci tazkych pretekov?

WvA a MvdP na MS nevyzerali ze maju formu na brutalne a dlhe preteky. MvdP mal zranenie a WvA lietal celu sezonu na vsetkych profiloch. Zle pocasie vzdy poriadne miesalo favoritov.


Tajne som dúfal že pri Küngovi vytiahneš aj jeho famózne sóla na Romandií a nebudeš to obhajovať len Yorkshirom; to ťa cením :D . Ale môj point je že hoci už všetci predviedli fantastické výkony v ťažkých podmienkach, tak predsalen, cyklocrossári jazdili v podobných podmienkach od malička každé preteky (väčšina cyklocrossov sa jazdí v 5-10 stupňoch v daždi, alebo snehu), čiže som si istý, že počasie v nedeľu nebude ich slabina. Na takej klzkej trati hrá veľkú rolu technika, no a tebou spomínaná trojica po technickej stránke teda na crossárov nemá. Pri Küngovi by som práveže povedal že tam sú aj nejaké technické nedostatky (jeho časté pády), čo sa ale vzhľadom nato aký je veľký asi dá očakávať... Van Aert a Van Der Poel nevyzerali že majú formu trz na dlhé preteky? Oprav ma ak sa mýlim, ale pred týždňom boli v prvej skupine, narozdiel od tebou spomínanej trojky, z ktorej minimálne Kristoffa už trocha dobehol vek a formu nemá celú sezónu; hoci v druhej polovici je badať trocha zlepšenie. No a ako bonus, tebou spomínaná trojica (hlavne Küng a Kristoff), už majú celkom skúsenosti a aj tak ešte nikdy nič na Roubaix nezašli. Ja oproti nim nefavorizujem len Van Aerta a Van Der Poela, ale aj ostatných crossárov; podľa mňa všetci budú ako doma v nedeľu. Ale tak veď nechajme sa prekvapiť ;) ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 02. Okt 2021 7:52:57

Uznavam ze som to mozno prepiskol :D Ale zas cyklokrosari nejazdili od mala 265 km. S cim mal napr MvdP v Yorkshire problem a daval si pred MS riadne dlhe treningy. A tuto som argumentacne zlyhal, je pravda ze ked ma na MS nepresvedcili MvdP a WvA tak moja trojica nepredviedla o nic viac. Moja pointa hlavne bola ze pridam necakanych favoritov lebo podla mna v netradicnych podmienkach sa ukazu netradicne schopnosti a tak to vyhra aj niekto netradicny. Viem si predstavit ze na nejakom useku ujde nejaka skupina len preto ze vsetci pojdu po schodnom kraji pave a spravi sa pri niekom diera. No ak sa spravi diera kvoli pomalsiemu jazdcovi tak obehnut ho cez blatiste a mokre kocky a vystupit si z kraja bude narocne.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pepe » Sob 02. Okt 2021 17:28:44

simko píše:
pepe píše:Pre Roubaix od piatka dážd. NIe trvaly, ale morko asi bude dost. Aj v nedelu do 14,00 ma prsat. Tak cyklokrosari sa potesia....
Peter? Bohuzial ta TOP vykonnost tam nie je, takze nemam ziadne ocakavania. A preco tam uz taka vykonnost nie je? Jednoducho ostatok maka na sebe brutalne a su to 100% profici. Peter to asi berie trosku ako fun (co staci na top 10-20). Kiezby este na sebe riadne zamakal, ma najlepsi vek.

ale tak to hadam nemyslis vazne. ak by chcel nieco Peter brat ako fun tak ide jazdit v plnej miere horsku cyklistiku alebo zjazdy a na cestu sa vyprdne
Tu vobec nejde o horsku cyklistiku a pod. Tu ide o aj o ine veci suvisiace s casom osobneho volna, nastavenie sa, ze len a len cyklistika.
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 02. Okt 2021 21:17:41

@pepe
no tomuto ja jednoducho neverim. neverim tomu ze by Peter nemakal tak ako v rokoch do r. 2018, alebo ze by nebol motivovany natret to Van Aertovi alebo MvDP alebo opat aj Alaphilippovi v nejakych sprintoch do kopca ako kedysi. Peter ma vitaznu povahu a je dost sutazivy. ale momentalne mu to natieraju vsetci ostatni.
Myslim si ze Peto nebol nikdy nastaveny ze len a len cyklistika. On nikdy nebral veci az tak vazne ze sa zruti svet ak nebude toto alebo hento. aj ked samozrejme na palmares mu zalezi preto bol aj parkrat nasraty aj pri pamatnom MSR 2017. Cize ja si myslim ze Peto je nastaveny tak ako vzdy byval, maka tak ako vzdy makal, len jednoducho momentalne jeho telo ma takyto strop. uvidime dalsie sezony a hlavne uvidime po bezchybnej zimnej priprave.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 02. Okt 2021 22:34:50

@pepe
Ja tiež myslím ze telo Petra posledné roky neposlucha. A tento rok toho mal dosť, na začiatku Covid, začal až v marci, teraz pred 2-3 mesiacmi pád, operácia. A keby nemakal, tak by nepodpisoval novú zmluvu ale skončil by. Mam podobný názor jak simko.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Sob 02. Okt 2021 22:46:45

simko píše:@pepe
no tomuto ja jednoducho neverim. neverim tomu ze by Peter nemakal tak ako v rokoch do r. 2018, alebo ze by nebol motivovany natret to Van Aertovi alebo MvDP alebo opat aj Alaphilippovi v nejakych sprintoch do kopca ako kedysi. Peter ma vitaznu povahu a je dost sutazivy. ale momentalne mu to natieraju vsetci ostatni.
Myslim si ze Peto nebol nikdy nastaveny ze len a len cyklistika. On nikdy nebral veci az tak vazne ze sa zruti svet ak nebude toto alebo hento. aj ked samozrejme na palmares mu zalezi preto bol aj parkrat nasraty aj pri pamatnom MSR 2017. Cize ja si myslim ze Peto je nastaveny tak ako vzdy byval, maka tak ako vzdy makal, len jednoducho momentalne jeho telo ma takyto strop. uvidime dalsie sezony a hlavne uvidime po bezchybnej zimnej priprave.


Peto sam v nejakom rozhovore nedavno tu postnutom spominal, ze cyklistika sa za poslednych mozno 4 ci 5 rokov dost meni. Jazdi sa ovela agresivnejsie (v zmysle bezhlave utoky) je nevypocitatelnejsia. Priemerne rychlosti aj ine relevantnejsie cisla su vyssie ako kedykolvek v historii.
A tiez sa zmenil aj on sam, je starsi, ma uz aj ine priority.
Neocakavam, ze este niekedy bude dominovat ako v minulych rokoch, ale budem mu fandit, aby sa mu este podaril aspon jeden monument. Keby to bolo San Remo velmi by ma to potesilo, to mu castokrat velmi tesne uslo.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 03. Okt 2021 0:02:37

Aby vobec nejake Roubaix bolo ked sa zobudim po nocnej. :shock: :)

https://mobile.twitter.com/i/web/status/1444374717830516738
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 03. Okt 2021 10:33:01

Zutu píše:
simko píše:@pepe
no tomuto ja jednoducho neverim. neverim tomu ze by Peter nemakal tak ako v rokoch do r. 2018, alebo ze by nebol motivovany natret to Van Aertovi alebo MvDP alebo opat aj Alaphilippovi v nejakych sprintoch do kopca ako kedysi. Peter ma vitaznu povahu a je dost sutazivy. ale momentalne mu to natieraju vsetci ostatni.
Myslim si ze Peto nebol nikdy nastaveny ze len a len cyklistika. On nikdy nebral veci az tak vazne ze sa zruti svet ak nebude toto alebo hento. aj ked samozrejme na palmares mu zalezi preto bol aj parkrat nasraty aj pri pamatnom MSR 2017. Cize ja si myslim ze Peto je nastaveny tak ako vzdy byval, maka tak ako vzdy makal, len jednoducho momentalne jeho telo ma takyto strop. uvidime dalsie sezony a hlavne uvidime po bezchybnej zimnej priprave.


Peto sam v nejakom rozhovore nedavno tu postnutom spominal, ze cyklistika sa za poslednych mozno 4 ci 5 rokov dost meni. Jazdi sa ovela agresivnejsie (v zmysle bezhlave utoky) je nevypocitatelnejsia. Priemerne rychlosti aj ine relevantnejsie cisla su vyssie ako kedykolvek v historii.
A tiez sa zmenil aj on sam, je starsi, ma uz aj ine priority.
Neocakavam, ze este niekedy bude dominovat ako v minulych rokoch, ale budem mu fandit, aby sa mu este podaril aspon jeden monument. Keby to bolo San Remo velmi by ma to potesilo, to mu castokrat velmi tesne uslo.

Ten rozhovor som pridala pred par týždňami asi ja, aj som to tiež prečítala, a súhlasím aj s tebou a to ze sa zmenil troška, dospel a ma aj iné priority, ale nemyslím si že by nemakal. Ale hlášky ma stále rovnaké. Takže až tak sa nezmenil. Minule som čítala jeden článok, čo som sem nedala, neviem či by ste to zobrali s humorom (týka sa to Okolo Slovenska, dresov teda to nešťastne prilepovanie) , lebo ja hej.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Okt 2021 12:24:56

Zaujímavo sa to vyvíja, Bora trochu zaspala a teraz sa vyčerpávajú skôr, ako prídu na pavé.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pepe » Ned 03. Okt 2021 12:34:21

Ta skupina nie je uplne slaba..v tom pocasi sa moze stat cokolvek: Harry Sweeny, Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), Daniel Oss (Bora-Hansgrohe), Davide Ballerini, Tim Declercq (Deceuninck-QuickStep), Edoardo Affini, Nathan Van Hooydonck (Jumbo-Visma), Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix), Toms Skuijns (Trek-Segafredo), Fred Wright (Bahrain Victorious), Greg Van Avermaet (AG2R Citroen), Stefan Bissegger (EF-Nippo), Andre Carvalho (Cofidis), Gianni Moscon, Luke Rowe (Ineos), Florian Maitre (TotalEnergies), Luke Durbridge, Robert Stannard (BikeExchange), Evaldas Esiskevicius (Delko), Niks Eeekhoof (DSM), Max Walscheid (Qhubeka), Imanol Erviti, Matteo Jorgenson (Movistar)
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Okt 2021 12:54:20

Hlavne neprídu na pavé v peletóne a môžu si nájsť optimálnu pozíciu, takže riziko pádu bude oveľa menšie, ako keď tam naletí zvyšok peletónu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Okt 2021 13:53:02

No čo? Už si ho môžeme škrtnúť alebo to ešte rozchodí? :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia