Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 04. Okt 2021 11:47:59

@ifcopifco
ja si pamatam dve tvare Grega, ked bol v skupine so Saganom a ked nebol. najme hovorim o rokoch 2016 a neskor. ked bolo treba dotahovat Peta tak makal jak drak. ale ked uz bol v skupine s Petrom a bolo treba niekoho dotiahnut uz to bol dost slusny kalkul. ale pamatam si Ronde 2015 kedy sa nepekne vyjadril ze ak by stahoval Kristoffa s niekym inym tak by ho dobehli. pritom v tom roku Peto nebol uplne vo svojej kozi a tomu stahovaniu daval co mohol. lenze vtedy si bol Greg vedomy svojej sily tak si dovolil taketo namyslene vyjadrenie. ja som ho nikdy nemusel, netajim sa tym:) ale to nebolo preto ze by bol jednym z Petrovych hlavnych superov. to bol aj Cancellara a nic som proti nemu nemal. jednoducho mne osobne Greg nesadol viacerymi vecami...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 04. Okt 2021 12:35:42

Každý má ten okruh obľúbenejších a menej obľúbenejších cyklistov a tímov je to normálne. Tak ako niekto nemohol strpieť vláčik SKY a niekto ho miloval, tak je to aj s klasikami a taktikou jednotlivých jazdcov :) :idea: ale o tom to je...aby to bolo pestré...nie jednotvárne ;) Greg sa možno aj zašíval, ale náš Peťo sa možno až zbytočne veľa krát obzeral po pomoci iných a nespoliehal sa na svoju silu :idea: ak by sme to hodnotili úplne objektívne všetko má svoje plusy aj mínusy
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 04. Okt 2021 12:52:33

@CyclingGeek
suhlasim, preto som pisal ze Grega som nemusel kvoli viacerym veciam:) najme si myslim ze pre media mal casto velikasske reci. pamatny je jeho vyrok neviem ci z 2014 alebo 2015 kedy povedal ze vlastne je na uplne rovnakej urovni so Saganom len je omnoho lacnejsi, co aj keby bola pravda (co podla mna nebola) tak urcite to on o sebe nema co vyhlasovat, to moze nejaka tretia strana vyhlasit...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 04. Okt 2021 18:38:54

Ano suhlasim s vami ze suché PR je zaujímavejšie povedal by som take cyklistickejsie…tam ked niekto pritlačí tak je to radost pozerat kto to na vykon na tych kockach vydrží dlhsie…vcera sice to urcite svojim sposobom bolo zaujimave ale zaroven to blato bolo casto najrozhodujucejsim faktorom
A suhlasim s ifcom ze GVA urcite nebýval zasivakom…prave naopak dlhe roky bol známy tym ako casto bezhlavo útočí a ako odtahal svoje a nasledne ho porazili vo finishy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 04. Okt 2021 20:04:53

@ifcopifco
A ty znevažuješ a demonizuješ skor opačne dakedy ta fakt nechápem, aj teraz , alebo skor to nazvem, že si zase plný pesimizmu. Jeden napíše, že GvA sa zašíva, tak hned všetkých označiť že, znevažuju a demonizuju GvA alebo iných superov, Je to aj opačne, znevažuju , demonizujú aj Petra.
@hujhe
Ja som videla na jednej fotke, čo je z blízka ,že mal troška roztrhané na rukáve a troška krv na gatiach (pravý bok).
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 04. Okt 2021 20:21:55

elviska píše:@ifcopifco
A ty znevažuješ a demonizuješ skor opačne dakedy ta fakt nechápem, aj teraz , alebo skor to nazvem, že si zase plný pesimizmu. Jeden napíše, že GvA sa zašíva, tak hned všetkých označiť že, znevažuju a demonizuju GvA alebo iných superov, Je to aj opačne, znevažuju , demonizujú aj Petra.
@hujhe
Ja som videla na jednej fotke, čo je z blízka ,že mal troška roztrhané na rukáve a troška krv na gatiach (pravý bok).

Ja momentálne nemám nič proti GvA, aj ked som ho nemusela (podobne jak simko) , ale ako píše CyclingGeek, každy má oblubenjšich a menej olubenejších cyklistov. A riešiš hmotnost, a ešte neviem čo. Ano Colbrelli schudol a má tento rok famoznu sezonu, to napíšem aj ja, ale to aj skoro celý Bahrain, kedže maju viacerí vysledky, či už Mohorič, Caruso atd.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Uto 05. Okt 2021 8:13:57

no ale už mimo P-R
na Lombardiu sa nám fajne predvádzajú favoriti
ťažko povedať kto bude mať najsilnejšie nohy :shock:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 05. Okt 2021 9:42:40

CyclingGeek píše:no ale už mimo P-R
na Lombardiu sa nám fajne predvádzajú favoriti
ťažko povedať kto bude mať najsilnejšie nohy :shock:

ja si myslim ze Remco tam ma nevybavene ucty a tento rok uz mu to neujde. Len nemoze blaznivo utocit pomaly uz od nulteho kilometra. Julian podla mna uz ide iba prezentovat dres si myslim. Mozno sa venoval rodine, mozno trochu oslavoval, naozaj by ma prekvapilo keby vyhral.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 05. Okt 2021 9:53:12

elviska píše:@ifcopifco
A ty znevažuješ a demonizuješ skor opačne dakedy ta fakt nechápem, aj teraz , alebo skor to nazvem, že si zase plný pesimizmu. Jeden napíše, že GvA sa zašíva, tak hned všetkých označiť že, znevažuju a demonizuju GvA alebo iných superov, Je to aj opačne, znevažuju , demonizujú aj Petra.
@hujhe
Ja som videla na jednej fotke, čo je z blízka ,že mal troška roztrhané na rukáve a troška krv na gatiach (pravý bok).


Koho znevažujem?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 05. Okt 2021 10:39:43

ifčopifčo píše:
elviska píše:@ifcopifco
A ty znevažuješ a demonizuješ skor opačne dakedy ta fakt nechápem, aj teraz , alebo skor to nazvem, že si zase plný pesimizmu. Jeden napíše, že GvA sa zašíva, tak hned všetkých označiť že, znevažuju a demonizuju GvA alebo iných superov, Je to aj opačne, znevažuju , demonizujú aj Petra.
@hujhe
Ja som videla na jednej fotke, čo je z blízka ,že mal troška roztrhané na rukáve a troška krv na gatiach (pravý bok).


Koho znevažujem?

Možno som to nemala tak napísať, ale ťa fakt dakedy nechápem a radšej skončím takto vetu. A ďalej to rozpisovať nebudem.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Bubo » Uto 05. Okt 2021 11:32:37

elviska píše:
ifčopifčo píše:
elviska píše:@ifcopifco
A ty znevažuješ a demonizuješ skor opačne dakedy ta fakt nechápem, aj teraz , alebo skor to nazvem, že si zase plný pesimizmu. Jeden napíše, že GvA sa zašíva, tak hned všetkých označiť že, znevažuju a demonizuju GvA alebo iných superov, Je to aj opačne, znevažuju , demonizujú aj Petra.
@hujhe
Ja som videla na jednej fotke, čo je z blízka ,že mal troška roztrhané na rukáve a troška krv na gatiach (pravý bok).


Koho znevažujem?

Možno som to nemala tak napísať, ale ťa fakt dakedy nechápem a radšej skončím takto vetu. A ďalej to rozpisovať nebudem.




ahojte, z mojho pohladu to Ifco napisal zrozumitelne...proste pri sucasnej Saganovej forme mu na velke vitazstva nepomoze ani prilisne taktizovanie a konzervativne jazdenie..a nemam pocit ze by tu niekto znevazoval Petra...nikto mu neberie jeho uspechy, ale ja nepovazujem za neuctive povedat, ak ma zlu formu, tak to pomenovat aj ostrejsie...predsa kritizujeme jeho formu, nie jeho ako cloveka..A ci je nieco pesimisticke alebo realisticke zalezi aj od toho ako objektivne sa clovek pozera..Keby sme sa nebavili o Saganovi, ale o inom pretekarovi pri ktorom nepocitujeme take emocie..tak za posledne tri roky(2019-2021) som videl(alebo si pamatam) len dva momenty s dovodom na optimizmus- Yorkshire 2019 a giro 2020(ale tam bola konkurencia slabsia)
A to znevazovanie a demonizovanie inych superov, na to sa zase vacsinou pozerame tak , ze ked urobia nieco co nie je fer, alebo uplne sportove, tak skor sa na nich pozerame krivo , ako keby to urobil niekto komu velmi fandime..
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 05. Okt 2021 13:13:47

@Bubo
Tebe môže sa pozdávať Ifcov názor, ale mne v poslednom čase nie, aj keď dakedy možno s podaktorymi vecami súhlasím, čo napísal inde, nie tu . Ano riešiť len formu, hmotnosť a ešte neviem čo. Na to ze mal tento rok dosť pádov, aj Covid tak ma 4 víťazstva, plus GC na Okolo Slovenska . Tiež napíšem, že nevyhrava až tak často. Ale bez víťazstiev nie je, aj keď to neboli najväčšie preteky, ale má víťazstva. Takže až tak zlé to nie je, aj keď viacerí sme asi zvyknutí na iné. Napr nemusia mať v láske ani Collbreliho podaktorí , vidím ze tento rok ma životnú formu, a doprajem mu to. Ano, pri Saganovi mame emócie a najmä rôzne , ale dakedy mam skôr negatívne emócie z Vás( nie všetci). A teraz co dám sem, nie sú moje slová, ale súhlasím : Navyše, dnes, keď si na niekoho cyklisticky zasadnete, dokážete mu robiť veľmi zle.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Hrosik255 » Uto 05. Okt 2021 15:01:17

elviska píše:@Bubo
Tebe môže sa pozdávať Ifcov názor, ale mne v poslednom čase nie, aj keď dakedy možno s podaktorymi vecami súhlasím, čo napísal inde, nie tu . Ano riešiť len formu, hmotnosť a ešte neviem čo. Na to ze mal tento rok dosť pádov, aj Covid tak ma 4 víťazstva, plus GC na Okolo Slovenska . Tiež napíšem, že nevyhrava až tak často. Ale bez víťazstiev nie je, aj keď to neboli najväčšie preteky, ale má víťazstva. Takže až tak zlé to nie je, aj keď viacerí sme asi zvyknutí na iné. Napr nemusia mať v láske ani Collbreliho podaktorí , vidím ze tento rok ma životnú formu, a doprajem mu to. Ano, pri Saganovi mame emócie a najmä rôzne , ale dakedy mam skôr negatívne emócie z Vás( nie všetci). A teraz co dám sem, nie sú moje slová, ale súhlasím : Navyše, dnes, keď si na niekoho cyklisticky zasadnete, dokážete mu robiť veľmi zle.


Ja sem moc neprispievam, ale rád si prečítam rôzne názory a postrehy, ktoré sú vždy na úrovni. A vôbec nemám pocit, žeby tu niekto špeciálne dehonestoval Sagana. Pomenovať fakty je úplne normálne, ako kriticky zmýšľajúci fanúšik (a veľký fanúšik Sagana) si rád prečítam aj iné ako len oslavné ódy, lebo Sagan. Elviska podľa mňa (a to sledujem už dlho) to príliš prežívaš. Všetci predsa vedia aké mal problémy a že príprava pred sezónou nebola opäť ideálna. Všetci pritom vždy dúfajú v lepší výsledok, faktom však je, že momentálne to nie je možné a budeme radi ak ešte uvidíme Petra bojovať o veľké víťazstvá. To, že vyhral Okolo Slovenska je fajn, veď to teší každého fanúšika. No všetci ho chcú vidieť niekde inde a o tom to celé je. Preto tie komentáre o forme, výkonnosti. Tu je v tých názoroch dokonca veľký nadhľad a každý kto sleduje trochu cyklistiku vie, že o rok o dva môže byť úplne iná situácia ako u mnohých cyklistov pred Saganom, ktorí mali pár rokov útlm a vrátili sa. Ale aj nemusí.
Stále si môžeš otvoriť diskusie kdekoľvek inde a prečítaš si na Sagana úplne iné komenty, ktoré sa ti páčiť už nebudú vôbec.
Hrosik255
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 10. Aug 2020 12:15:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 05. Okt 2021 16:27:23

@Hrosik255
Možno to prežívam, nie som jak Vy, beriem to inak. Len ten pesimizmus tu vidím tiež často (menovať už radšej nebudem) , podobne jak v iných diskusiách po internete. Teda skoro to iste, len tu je to slusnejsie napísané. Mohla som viacej popísať, pred MS, po MS. Ale radšej som to nechala tak....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Str 06. Okt 2021 10:30:03

Ale je zakazane pisat pesimisticke komentare alebo?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 06. Okt 2021 11:14:24

Roman píše:Ale je zakazane pisat pesimisticke komentare alebo?

Nie je zakazáne, ale ked je to až moc, často, tak zareagujem aj ja. V poslednom čase ani tu som nemala chut prispievať už, ked to už mám tak napísať. A aj teraz to píšem skor .....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Str 06. Okt 2021 14:29:37

elviska píše:
Roman píše:Ale je zakazane pisat pesimisticke komentare alebo?

Nie je zakazáne, ale ked je to až moc, často, tak zareagujem aj ja. V poslednom čase ani tu som nemala chut prispievať už, ked to už mám tak napísať. A aj teraz to píšem skor .....


Reaguj, píš optimistické komentáre, rád si ich prečítam, ale láskavo nám dovoľ písať čo chceme, ty nie si administrátor aby si určovala čoho je už veľa a čoho nie, ak si myslíš, že naše príspevky porušujú slušnosť, nahlás to Lukášovi, ak nie, tak s nimi vecne polemizuj. Mne sa zase vidí, že je tu "až moc, často" tvojich príspevkov, ktoré nie sú k meritu veci, ale len rozoberáš kto čo napísal.
Pridám jeden optimistický komentár, to, že o Petra mal skutočne záujem aj Lefevere naznačuje, že aj oni veria jeho schopnosti vrátiť sa na starú úroveň, aspoň to si myslím a smerom k ďalším sezónam je to dobrá správa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 06. Okt 2021 16:53:40

ifčopifčo píše:
elviska píše:
Roman píše:Ale je zakazane pisat pesimisticke komentare alebo?

Nie je zakazáne, ale ked je to až moc, často, tak zareagujem aj ja. V poslednom čase ani tu som nemala chut prispievať už, ked to už mám tak napísať. A aj teraz to píšem skor .....


Reaguj, píš optimistické komentáre, rád si ich prečítam, ale láskavo nám dovoľ písať čo chceme, ty nie si administrátor aby si určovala čoho je už veľa a čoho nie, ak si myslíš, že naše príspevky porušujú slušnosť, nahlás to Lukášovi, ak nie, tak s nimi vecne polemizuj. Mne sa zase vidí, že je tu "až moc, často" tvojich príspevkov, ktoré nie sú k meritu veci, ale len rozoberáš kto čo napísal.
Pridám jeden optimistický komentár, to, že o Petra mal skutočne záujem aj Lefevere naznačuje, že aj oni veria jeho schopnosti vrátiť sa na starú úroveň, aspoň to si myslím a smerom k ďalším sezónam je to dobrá správa.

Nebudem písať stále optimistické komentáre, tiež som napisala že nie to ono jak kedysi, ale pesimizmus vidím aj tu a často od teba aj keď ta beriem ze rozumieš cyklistike,, ale dakedy to skôr vyzerá opačne. Ja Vám dovolím písať co chcete , ale keď už skoro každý napíše pesimisticky. A viem ze nie som admistratorom stránky. A nebudem nič nahlasovať Lukášovi. Ty tiež reagujes často na iných, nielen ja. Starnúci, za zenitom. Najlepšie časy má za sebou, forma, výkonnosť stokrát sa to píše aj tu, najmä tie 2 posledné veci.
Peter Sagan si toho v poslednom čase od kritikov vypočul dosť.

Experti i fanúšikovia, rozmaznaní početnými úspechmi slovenského cyklistu v predchádzajúcich sezónach.....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 06. Okt 2021 22:05:50

Ako je rok dlhý Elviska nenapíše nič k cyklistike na cyklistickom fóre. Len číha v tieni, podľa jej slov pohoršená a napajedená, a vynorí sa keď niekto povie niečo nepozitívne na Sagana a začne sa biť do pŕs akí sme všetci zlí a len ona je správny fanúšik lebo nepovie nič zlé na jej cyklistického idola. Nonsens. Urazená žena, ktorá má možnosť byť vďaka internetu vypočutá žijúca vo svojom malo svete kde zlo neexistuje, násilie nie je a všetci hráme na jednorožcoch bedminton a smejeme sa.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Štv 07. Okt 2021 15:31:12

Dnes som si prečítala rozhovor na denníku N s Larou Gut Behrami, a opisuje ako zle vplývajú na športovca kritické články v mediach a na sociálnych sieťach, a aký tlak to na nich vytvára. Nemyslím si že Sagan číta toto fórum, ale keby hej, určite by mu bolo posledné roky asi smutno :x Spomenula som si na Elvisku a trocha ju asi chápem, takého fanúšika by chcel každý športovec.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia