Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Str 29. Dec 2021 19:28:08

Co poviete na nove dresy bory? Za mna ok…na slovensku uz sice budu nepredajne ale tak co uz :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Pia 31. Dec 2021 10:55:32

No krajsie ako to co bude Peter nosit :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Sob 01. Jan 2022 13:14:48

hujhe píše:No krajsie ako to co bude Peter nosit :D

Náhodou vyzerá to tak že budú mať v pohode dresy, v decembri ešte bolo vidieť ze asi budu mať tmavomodré nohavice.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 04. Jan 2022 10:08:40

Tak co stale ziadne foto novych dresov totalenergies?
@elviska ty mas celkom slusne pod palcom zahranicne periodika…neunikli este ziadne hoc aj neoficialne fotecky?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 04. Jan 2022 20:54:20

majo píše:Tak co stale ziadne foto novych dresov totalenergies?
@elviska ty mas celkom slusne pod palcom zahranicne periodika…neunikli este ziadne hoc aj neoficialne fotecky?

No dres by mali predstaviť ževraj až 7 januára, aj ked zase unikla fotka. Ale tím už zverejnil bicykle. Inak Peter aj Juraj maju zase Covid
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Uto 04. Jan 2022 21:49:40

elviska píše:
majo píše:Tak co stale ziadne foto novych dresov totalenergies?
@elviska ty mas celkom slusne pod palcom zahranicne periodika…neunikli este ziadne hoc aj neoficialne fotecky?

No dres by mali predstaviť ževraj až 7 januára, aj ked zase unikla fotka. Ale tím už zverejnil bicykle. Inak Peter aj Juraj maju zase Covid


:( No prave som si to precital…skoda ale do sezony je dost daleko tak dufajme ze ho to nepoznaci :(
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Jan 2022 22:04:04

No Bernaudeau nebude nadšený keď Peter nebude na predstavovaní tímu a zrejme vynechá aj tréningový kemp v Calpe, začiatok sezóny ako zo zlého sna a nemôžem si pomôcť, to si do pekla nemohli dať cez sviatky pozor? WvA behá po pretekoch a covid sa mu vyhýba, neviem čo robí Peter, hádam nebol na ďalšom záťahu s Jurajom cez sviatky ;)
Na druhej strane ak to má dostať, tak radšej teraz ako o mesiac či dva, ale smerom k sezóne to žiadny optimizmus nevyvoláva.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 04. Jan 2022 22:12:58

ifčopifčo píše:No Bernaudeau nebude nadšený keď Peter nebude na predstavovaní tímu a zrejme vynechá aj tréningový kemp v Calpe, začiatok sezóny ako zo zlého sna a nemôžem si pomôcť, to si do pekla nemohli dať cez sviatky pozor? WvA behá po pretekoch a covid sa mu vyhýba, neviem čo robí Peter, hádam nebol na ďalšom záťahu s Jurajom cez sviatky ;)
Na druhej strane ak to má dostať, tak radšej teraz ako o mesiac či dva, ale smerom k sezóne to žiadny optimizmus nevyvoláva.

som natom podobne:) mam chut byt na Petra s Jurajom nasrdeny, lebo naozaj nepostrehol som ze by MvdP, WvA ci Alaphilippe mali pozitivny test. otazne aj je, ako je to u Peta s ockovanim. ci Peto absolvoval tretiu davku a cim bol pocas leta ockovany. Ak to bol Janssen tak to je jasne ze ho to uz ktovie ako nechranilo. na druhej strane omikron a jeho dalsie mutacie budu take infekcne ze sa s nimi bude stretavat cela populacia rok co rok. omikron nenapada az tak pluca, skor priedusky. ale pri Petrovom stasti chytil skor deltu... ale ano, ak mat nutenu pauzu v priprave tak teraz, a nie vo februari.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Jan 2022 22:32:14

Tak som čumol na jeho fejsbúčik a Peter bol na Silvestra lyžovať s rodinou :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Uto 04. Jan 2022 23:32:32

simko píše:
ifčopifčo píše:No Bernaudeau nebude nadšený keď Peter nebude na predstavovaní tímu a zrejme vynechá aj tréningový kemp v Calpe, začiatok sezóny ako zo zlého sna a nemôžem si pomôcť, to si do pekla nemohli dať cez sviatky pozor? WvA behá po pretekoch a covid sa mu vyhýba, neviem čo robí Peter, hádam nebol na ďalšom záťahu s Jurajom cez sviatky ;)
Na druhej strane ak to má dostať, tak radšej teraz ako o mesiac či dva, ale smerom k sezóne to žiadny optimizmus nevyvoláva.

som natom podobne:) mam chut byt na Petra s Jurajom nasrdeny, lebo naozaj nepostrehol som ze by MvdP, WvA ci Alaphilippe mali pozitivny test. otazne aj je, ako je to u Peta s ockovanim. ci Peto absolvoval tretiu davku a cim bol pocas leta ockovany. Ak to bol Janssen tak to je jasne ze ho to uz ktovie ako nechranilo. na druhej strane omikron a jeho dalsie mutacie budu take infekcne ze sa s nimi bude stretavat cela populacia rok co rok. omikron nenapada az tak pluca, skor priedusky. ale pri Petrovom stasti chytil skor deltu... ale ano, ak mat nutenu pauzu v priprave tak teraz, a nie vo februari.

Covidom sa nakazí aj očkovaný. A predstavovanie nových dresov zrušili, vyzerá to tak že aj trenningový kemp je preložený na 13 januára. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... 19/1308457
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod simko » Uto 04. Jan 2022 23:57:39

elviska píše:Covidom sa nakazí aj očkovaný. A predstavovanie nových dresov zrušili, vyzerá to tak že aj trenningový kemp je preložený na 13 januára. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... 19/1308457

elviska ja nehovorim ze sa nenakazi aj ockovany. ale Peter napisal ze ma priznaky. nevieme ake su, ale kazda dalsia booster davka ti dava cca 50-70% pravdepodobnost ze budes asymptomaticky. tebe nie je divne ze taky WvA, MvdP sa nenakazili este ani raz? nebude to mozno aj tym ze si davaju omnoho vacsi pozor nez Peto? ja chapem ze pri takej infekcnosti, aku ma omikron, bude velmi tazke sa nenakazit. ale Peto to stihol este pred deltou a teraz zase, v priebehu 11 mesiacov si to strihol 2 krat. mam preto podozrenie ze Peto nerobi nejaku extra nadpracu aby obmedzil stretnutia na minimum. ako pise ifcopifco. ak bol Peto na rodinnej lyzovacke a maju to z timu iba on a Juraj tak potom je to jasne. potom je otazka, mohol si odpustit nejaku lyzovacku alebo nie?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Str 05. Jan 2022 0:14:49

simko píše:
elviska píše:Covidom sa nakazí aj očkovaný. A predstavovanie nových dresov zrušili, vyzerá to tak že aj trenningový kemp je preložený na 13 januára. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... 19/1308457

elviska ja nehovorim ze sa nenakazi aj ockovany. ale Peter napisal ze ma priznaky. nevieme ake su, ale kazda dalsia booster davka ti dava cca 50-70% pravdepodobnost ze budes asymptomaticky. tebe nie je divne ze taky WvA, MvdP sa nenakazili este ani raz? nebude to mozno aj tym ze si davaju omnoho vacsi pozor nez Peto? ja chapem ze pri takej infekcnosti, aku ma omikron, bude velmi tazke sa nenakazit. ale Peto to stihol este pred deltou a teraz zase, v priebehu 11 mesiacov si to strihol 2 krat. mam preto podozrenie ze Peto nerobi nejaku extra nadpracu aby obmedzil stretnutia na minimum. ako pise ifcopifco. ak bol Peto na rodinnej lyzovacke a maju to z timu iba on a Juraj tak potom je to jasne. potom je otazka, mohol si odpustit nejaku lyzovacku alebo nie?

Ja tiež som bola očkovaná druhou dávkou cez leto, ešte skôr asi jak Peter. A až teraz pôjdem na tretiu dávku. Ale už nemám z vakcín taky dobrý pocit ako na začiatku. Tak bol s rodinou, chcel si užiť rodinu, súrodencov na lyžovačke . Však aj minister zdravotníctva je dakde v Ománe. Je Covid, nespochybňujem to, ale teraz už všetko zakazovať? Bude sa treba s tým naučiť žiť, jak s chrípkou už.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 05. Jan 2022 0:18:21

Hadam to je omikron. To by aj vysvetlovalo ako to mohol chytit uz druhy raz a dvakrat je ockovany pokial viem. Do sezony daleko , hadam to bude v pohode. By the way ked vidim tie cisliska z USA, UK a podobne mam pocit ze to aj tak chytime najblizsie mesiace vsetci. Pre rizikove skupiny je treba mat tri davky a dufat v lahky priebeh. Ale to som uz odbocil :D Inak tuk tuk klepem si ale uz dva cele roky neviem co je to nadcha. Tie ruska a respiratory maju nieco do seba. Predtym som mal sople kazdu chvilu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod hujhe » Str 05. Jan 2022 0:30:03

Ja by som nakazenie covidom bral ako kazdorocnu rutinu. Mne to zatial pride ako choroba ktora tu s nami bude dlho a kazdu sezonu bude mat inu podobu, cize kazdy rok sa mozeme nakazit. Bud sa budeme poriadne izolovat, alebo sa zaockujeme a covid prekoname (vacsinou) lahko. Uprimne, prva moznost je smutna. Sam som sa bol za posledny tyzden 2x lyzovat, plne vleky, plne bufety. Nedivil by som sa ak by mi vysiel pozitvny test. Nemozeme chciet po ludoch aby z tych par dni volna co maju v roku nesli ani lyzovat. Na to ako fanusik ani nemam ziadne pravo. Proste pri tomto novom variante by Peter snad musel trcat cely cas doma aby rozumne znizil riziko nakazit sa. Ja by som hlavne zmenil nazeranie sa na pozitivne testy, aby sme nemuseli na TdF/Gire zazit to co bolo na MSJ v hokeji. Hlavne ked zaockovani sportovci nie su rizikova skupina.
Inak Keram to je zaujimave, lebo odkedy nosim respirator tak mam casto sopel a kasel :D ale je mozne ze to zle pouzivam a mal by som ho castejsie menit.
PS: Shiffrin dnes bola druha a to nedavno mala pozitivny test. O hokejistoch v NHL ani nehovorim. Ak Peter na jar nebude hviezdit, som si isty ze to nebude covidom.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Str 05. Jan 2022 1:10:30

@ hujhe
Uz odbacame ale chcem k tomu nieco napisat. Izolovat sme sa mohli a mali ked to bolo nove a nikto nic nevedel. Alebo kym neboli vakciny. Vlanajsia zima bola hrozna. Ale snazil som sa poctivo dodrziavat pravidla. Nevravim ze teraz sa ich snazim nejako obchadzat ale v case vakcin sa musime zacat vracat do normalneho zivota. Aj ked teda omikron zase kus meni pravidla hry. Ja som sa bol tiez lyzovat aj vianocne navstevy som absolvoval aj na chate som bol. Na to su tie ockovanie nech nas to priblizi normalnemu zivotu. Vecne sa zit takto neda.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Miki » Str 05. Jan 2022 9:48:21

Bravo Peter. Vždy som vedel, že máš zdravý sedliacky rozum. Držím palce.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 05. Jan 2022 11:03:39

Miki píše:Bravo Peter. Vždy som vedel, že máš zdravý sedliacky rozum. Držím palce.


V čom sa prejavil ten jeho zdravý sedliacky rozum ak sa smiem opýtať?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 05. Jan 2022 14:41:55

V posledných rokoch sa nám tu objavil taký nešvár... Niektorí diskutéri stále obhajujú a odôvodňujú Saganove zlé výsledky alebo slabú formu niečím čo sa stalo v prvých mesiacoch roku (brušné virózy, covid... bolo toho veľa). Aby sme tu teraz od niektorých návštevníkov fóra zase rok vkuse nečítali, že za všetky zlé umiestnenia Sagana môže jeho januárový covid... :? To by ma nebavilo...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod sportovec » Str 05. Jan 2022 18:06:29

hujhe píše: Sam som sa bol za posledny tyzden 2x lyzovat, plne vleky, plne bufety.


Tak vonku to chytil asi málokto, pravdepodobne nikto. (Nosiť rúško vonku je zbytočné.) Keď sa pozrieš na štatistiky nákazy, väčšina ľudí to chytila doma (od blízkych, od návštevy) alebo v práci v kancelárií. Na prenos potrebuješ, malý nevetraný priestor a byť s chorou osobou dlhší čas (ideálne bez respirátora), čiže vonku je to takmer nemožné chytiť. Tiež vhodné priestory sú diaľkové autobusy, lietadlá, ... čím menší nevetraný priestor a čím viac ľudí, tým lepšie pre Covid. Lyžovanie vonku je v pohode. Open-air bufety sú tiež v pohode (vnútorné nie).

Práveže ľudia by mali byť veľa vonku, stretávať sa vonku, pohybovať sa vonku (vstať od počítača a rozhýbať lymfatický obeh + chytať vitamín D) a hlavne minimalizovať pobyt vo vnútorných priestoroch s inými osobami.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod adamovotec » Štv 06. Jan 2022 14:26:24

ifčopifčo píše:
Miki píše:Bravo Peter. Vždy som vedel, že máš zdravý sedliacky rozum. Držím palce.


V čom sa prejavil ten jeho zdravý sedliacky rozum ak sa smiem opýtať?

Podla mojho nazoru to bola taka pasivna agresivita od Mikiho, "blahozelanie" k tomu, ze ochorel, lebo sa nedostatocne chranil pred virusom. To bude ten "sedliacky rozum" :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia