Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Ned 09. Okt 2022 16:21:07

Zhodnotil by som to asi takto. To kolecko okolo Citadely nadherne. Hned by som si ho cele presiel :) Tam pozitiva asi koncia. Neviem akym sposobom ti dvaja dostali 5 minut ale pokazilo mi to cely dojem z pretekov. Navyse neustale obiehali tych odpadlikov ok kolo. Cele to bolo take chaoticke. Prenos podpriemerny. Casto sme nevedeli co sa deje a nakoniec korunu tomu nasadilo ze nevieme co sa stalo s Ossom :D Ci to bol nejaky technicky problem alebo mu Vermeesch niekde usiel. Moze to byt zaujimava disciplina ale musi to vychytat viacere muchy.

Peter trosku sklamal ale v zasade dako neriesim. Cestne MS mu celkom vysli. Tato sezona dost zla verime ze buduci rok snad bude lepsia.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Okt 2022 16:36:20

majo píše:@ifco
Vidim ze stale ta drzi ta frustracia ;)
Ja osobne som zazraky necakal lebo aj ked ma Peto velmi prijemne na MS prekvapil tak neverim ze ma formu porazit mvdp a spol…ale jak za mna pekne spestrenie konca sezony a verim ze sa zabavi a dobre naladi do dalsej sezony

Zázraky ani ja majo, ale ruku na srdce, čakal si, že okamžite zaostane keď sa začne pretekať? Ako puncher už skončil a tak som dúfal, že aspoň na rovine bude konkurencieschopný, ale dnešok ukázal, že nie je. Ak sa výrazne nezlepší (čomu osobne po 3 rokoch neustáleho zhoršovania výkonnosti už neverím), tak na klasiky môže zabudnúť. Ostanú nejaké etapky kde nebudú top šprintéri. Petrova cyklistika ma už nebaví, to sú výkony priemerného, odolnejšieho šprintéra, je to výrazný dopwngrade. Samozrejme mu budem fandiť a budem veľmi rád za každé víťazstvo, ale nech jeho okolie z nás nerobí hlupákov v podstate klamstvami, pretože nikto nemôže veriť rečiam, že Peter je v pohode, má formu ako predtým a keď bude chcieť ....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Okt 2022 16:41:30

majo píše:@ifco
Ako to skoncilo? Nestihol som koniec

https://live.endu.net/gravel-world-championship-men/#
zvol si dole rankings, potom hore men elite
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Ned 09. Okt 2022 16:54:11

ifčopifčo píše:
elviska píše:
ifčopifčo píše:Tak žiaľ, Peter sa ani na takejto trati neudrží s najlepšími. Ale čísla, čísla má určite také ako za svojich najlepších rokov ak nie lepšie ;)

UŽ zase ten pesimizmus, aspoň Keram to napísal troška normálnejsie.

Aký pesimizmus, to je realizmus. MS našťastie pre Petra neboli príliš selektívne, dnešok opäť ukazuje ako zaostáva, akonáhle sa začalo pretekať tak nestíhal s najlepšími, to je jednoducho fakt.

Ja som po MS na ceste radšej nepísala nič, vtedy ste boli zrazu všetci prekvapení a vtedy skončil v top 10 v predu. Ano, dneska to nebolo ono, ale žeby som to brala až tak tragicky jak ty, to nie. A riešiš tu jeho okolie, čo hovoria ustipacne , už dávno nič nepovedali a Peter je tiež skôr tichšie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Ned 09. Okt 2022 16:55:53

ifčopifčo píše:
majo píše:@ifco
Vidim ze stale ta drzi ta frustracia ;)
Ja osobne som zazraky necakal lebo aj ked ma Peto velmi prijemne na MS prekvapil tak neverim ze ma formu porazit mvdp a spol…ale jak za mna pekne spestrenie konca sezony a verim ze sa zabavi a dobre naladi do dalsej sezony

Zázraky ani ja majo, ale ruku na srdce, čakal si, že okamžite zaostane keď sa začne pretekať? Ako puncher už skončil a tak som dúfal, že aspoň na rovine bude konkurencieschopný, ale dnešok ukázal, že nie je. Ak sa výrazne nezlepší (čomu osobne po 3 rokoch neustáleho zhoršovania výkonnosti už neverím), tak na klasiky môže zabudnúť. Ostanú nejaké etapky kde nebudú top šprintéri. Petrova cyklistika ma už nebaví, to sú výkony priemerného, odolnejšieho šprintéra, je to výrazný dopwngrade. Samozrejme mu budem fandiť a budem veľmi rád za každé víťazstvo, ale nech jeho okolie z nás nerobí hlupákov v podstate klamstvami, pretože nikto nemôže veriť rečiam, že Peter je v pohode, má formu ako predtým a keď bude chcieť ....


No neviem, ja som také reči už dlhšie nepočul ;) Pred MS niečo možno prehnane sebavedomé povedal, no následne v pretekoch vydržal medzi dvadsiatkou najlepších, takže to akceptujem :lol: ... Apropo k tomu puncherstvu... Čo ja viem, Mt.Pleasant vyzeralo celkom dosť punchersky a udržal sa tam s Cosnefroyom, Matthewsom, Bettiolom, ktorí na tom kopci poslednom naplno útočili... Dnešok bol podľa mňa iba zábavou pre neho a nejak veľmi tú formu z MS neudržiaval za každú cenu. Nevyvodzoval by som z toho záveri, Wollongong bol jasné znamenie že to ešte možno pôjde.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Okt 2022 17:21:50

pmts píše:No neviem, ja som také reči už dlhšie nepočul ;) Pred MS niečo možno prehnane sebavedomé povedal, no následne v pretekoch vydržal medzi dvadsiatkou najlepších, takže to akceptujem :lol: ... Apropo k tomu puncherstvu... Čo ja viem, Mt.Pleasant vyzeralo celkom dosť punchersky a udržal sa tam s Cosnefroyom, Matthewsom, Bettiolom, ktorí na tom kopci poslednom naplno útočili... Dnešok bol podľa mňa iba zábavou pre neho a nejak veľmi tú formu z MS neudržiaval za každú cenu. Nevyvodzoval by som z toho záveri, Wollongong bol jasné znamenie že to ešte možno pôjde.


Ja by som zase nevyvodzoval závery z MS. Najskôr som bol relatívne nadšený, potom som si to v pokoji pozrel ešte raz a Peter pri poslednom výjazde Pleasantu bol úplne v závere skupiny, napísať, že sa udržal v skupine s nimi je trochu prehnané. Toto ešte nebol úplný vrchol
Prílohy
Pleasant OK.jpg
Pleasant OK.jpg (306.18 KiB) Zobrazené 3961 krát
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Ned 09. Okt 2022 17:29:58

@ifco
Ja ta plne rozumiem a bol som na tom casom podobne ale uz ma to preslo…osobne uz zazraky neocakavam ale tesim sa tym co bolo a asi vzdy budem dufat este v nejaky top vysledok…a ked nepride tak nevadi uz som s tym zmiereny…dokonca som si uvedomil ze ak by aj Peto znenazdajky tuto zimu ohlasil koniec kariery tak sa len usmejem a vduchu mu podakujem za vsetky tie zazitky radosti aj sklamania a zazelam uz len vsetko dobre v “novom zivote”
Na druhej strane ale musim aj povedat ze prispevok od @pmts mi je fakt blizky a vidim situaciu podobne aj ked ako som napisal vyssie tak uz som pripraveny a zmiereny so vsetkym
@elviska
Som rad ze teba pozitivizmus co sa Petra tyka nikdy neopusta ale je pre toto forum velka skoda ze nedokazes rozoznat ovjektivnu kritiku od hejtu a ze tvoje fandenie obcas hranici az z fanatizmus lebo pre mna si neodmyslitelnou sucastou tejto nasej mini-cyklofan-komunity a vzdy si nas tu dokazala zasobovat prispevkami ku ktorym by som sa minimalne ja nikdy nedostal
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Ned 09. Okt 2022 19:02:23

majo píše:@ifco
Ja ta plne rozumiem a bol som na tom casom podobne ale uz ma to preslo…osobne uz zazraky neocakavam ale tesim sa tym co bolo a asi vzdy budem dufat este v nejaky top vysledok…a ked nepride tak nevadi uz som s tym zmiereny…dokonca som si uvedomil ze ak by aj Peto znenazdajky tuto zimu ohlasil koniec kariery tak sa len usmejem a vduchu mu podakujem za vsetky tie zazitky radosti aj sklamania a zazelam uz len vsetko dobre v “novom zivote”
Na druhej strane ale musim aj povedat ze prispevok od @pmts mi je fakt blizky a vidim situaciu podobne aj ked ako som napisal vyssie tak uz som pripraveny a zmiereny so vsetkym
@elviska
Som rad ze teba pozitivizmus co sa Petra tyka nikdy neopusta ale je pre toto forum velka skoda ze nedokazes rozoznat ovjektivnu kritiku od hejtu a ze tvoje fandenie obcas hranici az z fanatizmus lebo pre mna si neodmyslitelnou sucastou tejto nasej mini-cyklofan-komunity a vzdy si nas tu dokazala zasobovat prispevkami ku ktorym by som sa minimalne ja nikdy nedostal

Nemám až taký pozitivizmus, objektína kritika? Pred MS na ceste, ste tu bolí také pesimistický že až. Že čo máš robiť pred MS , ešte aj po, čo hovorí jeho okolie atd. 2 týždne možno aj viac som tu neprispela. A fanatizmus by bolo keby som reagovala stále na Vás, skoro každý deň. Viacej som prispievala tu dávnejšie, ale už sa tu citím skor odsunutá a preto už nedávam žiadne fotky, linky ako kedysi. A podaktoré prispevky tu tiež dakedy vyznievaju jak hejt, výsmech a nie kritika.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Ned 09. Okt 2022 19:17:32

elviska píše:
majo píše:@ifco
Ja ta plne rozumiem a bol som na tom casom podobne ale uz ma to preslo…osobne uz zazraky neocakavam ale tesim sa tym co bolo a asi vzdy budem dufat este v nejaky top vysledok…a ked nepride tak nevadi uz som s tym zmiereny…dokonca som si uvedomil ze ak by aj Peto znenazdajky tuto zimu ohlasil koniec kariery tak sa len usmejem a vduchu mu podakujem za vsetky tie zazitky radosti aj sklamania a zazelam uz len vsetko dobre v “novom zivote”
Na druhej strane ale musim aj povedat ze prispevok od @pmts mi je fakt blizky a vidim situaciu podobne aj ked ako som napisal vyssie tak uz som pripraveny a zmiereny so vsetkym
@elviska
Som rad ze teba pozitivizmus co sa Petra tyka nikdy neopusta ale je pre toto forum velka skoda ze nedokazes rozoznat ovjektivnu kritiku od hejtu a ze tvoje fandenie obcas hranici az z fanatizmus lebo pre mna si neodmyslitelnou sucastou tejto nasej mini-cyklofan-komunity a vzdy si nas tu dokazala zasobovat prispevkami ku ktorym by som sa minimalne ja nikdy nedostal

Nemám až taký pozitivizmus, objektína kritika? Pred MS na ceste, ste tu bolí také pesimistický že až. Že čo máš robiť pred MS , ešte aj po, čo hovorí jeho okolie atd. 2 týždne možno aj viac som tu neprispela. A fanatizmus by bolo keby som reagovala stále na Vás, skoro každý deň. Viacej som prispievala tu dávnejšie, ale už sa tu citím skor odsunutá a preto už nedávam žiadne fotky, linky ako kedysi. A podaktoré prispevky tu tiež dakedy vyznievaju jak hejt, výsmech a nie kritika.

Za Slusny svet sa mi ospravedlnil po MS na ceste ja som to prečítala, ale nereagovala som, ale beriem to tak, že to začne zase znova, teda ifco s tým už začal . Pred niekolkymi týždnami som si všimla aj výsmech, ale ked tebe sa to zdá v pohode, tak dobre.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Pon 10. Okt 2022 11:36:04

ja by som Petrov vykon na MS v Australii urcite nepodcenoval len zato ze netrhal asfalt pri poslednom prejazde. myslim ze po takejto sezone a po tom co ukazal v Kanade v to nikto nemohol ani dufat ze by tam podaval nejaky puncheursky vykon. ci este taky vykon v kariere vobec ukaze, to neviem. kazdopadne ak si zoberieme Milano-San Remo a Roubaix tak minimalne na tychto dvoch monumentoch Peter bude mat sancu. ak pojde zimna priprava v poriadku tak neexistuje aby nebol konkurencieschopny. co sa tyka Ronde tak to skor uz asi nie. ale aj MS ukazali ze ta sanca na niektore velke preteky tam este stale je, a je celkom realna. ale na Petovom mieste by som asi na lyzovacku tento rok nesiel.

k tomu vcerajsku, tam je este co vylepsovat. velmi sa mi to nepacilo ale tak potencial tam je. Petrov vykon? neviem co k tomu povedat, tazko je hodnotit nieco co vobec netusime ako ponal. mozno si isiel len zajazdit a urobit pretekom nejake promo.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Okt 2022 18:51:56

simko píše:ja by som Petrov vykon na MS v Australii urcite nepodcenoval len zato ze netrhal asfalt pri poslednom prejazde. myslim ze po takejto sezone a po tom co ukazal v Kanade v to nikto nemohol ani dufat ze by tam podaval nejaky puncheursky vykon. ci este taky vykon v kariere vobec ukaze, to neviem. kazdopadne ak si zoberieme Milano-San Remo a Roubaix tak minimalne na tychto dvoch monumentoch Peter bude mat sancu. ak pojde zimna priprava v poriadku tak neexistuje aby nebol konkurencieschopny. co sa tyka Ronde tak to skor uz asi nie. ale aj MS ukazali ze ta sanca na niektore velke preteky tam este stale je, a je celkom realna. ale na Petovom mieste by som asi na lyzovacku tento rok nesiel.

k tomu vcerajsku, tam je este co vylepsovat. velmi sa mi to nepacilo ale tak potencial tam je. Petrov vykon? neviem co k tomu povedat, tazko je hodnotit nieco co vobec netusime ako ponal. mozno si isiel len zajazdit a urobit pretekom nejake promo.


Ja ten jeho výkon na MS nepodceňujem, pochválil som ho, ale netreba ho ani preceňovať, neboli to príliš selektívne preteky a aj samotný priebeh nenútil cyklistov v peletóne ísť nejaké extrémne tempo a väčšina prechodov cez stúpanie sa išla síce v slušnom, ale určite nie v nejakom extrémne rýchlom tempe, pretože prakticky jedno stúpanie na 17 km bolo jednoducho málo, papierovo to vyzeralo (aspoň ako sa to videlo mne) ťažšie, podľa mňa to mohol skúsiť aj Ewan a pri tom priebehu aký bo,l by bol favoritom na striebro.
Včerajšok ma jednoducho sklamal, ak to Peter nebral vážne tak tomu nerozumiem, mizerná sezóna a on išiel iba na výlet a išiel robiť iba reklamný baner?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Pon 10. Okt 2022 20:50:38

MS gravel som videl a trasa sa mi dost pacila, jazdit majstrak po cestickach co idu pomedzi domy a okolo riek bolo srandovne, este k tomu zaujimava startovna listina. Trocha som nechapal ten naskok veducej dvojky, ale som si hovoril ze mozno sa gravel takto jazdi a ze sa to stiha dohnat. Je mozne ze nedostavali poriadne info o rozostupoch? O Petrovych MS na ceste som rozmyslal a ten vysledok je trocha skresleny priebehom (vsetko nahravalo Petrovi k tomu aby bol v top 10) ale inak stale najlepsi vykon celej sezony. Dalsia sezona bude asi rozhodujuca v tom ci Peter predlzi karieru. Tak drzme palce, aspon za mna, jarne klasiky bez Slovaka su o 50% menej zaujimave.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Uto 11. Okt 2022 6:19:10

@hujhe
Tak ja verim ze zo svrca bude slvely klasikar a ze uz aj najblizsiu jar ho v nejakych prestiznejsich uvidime aj ked samozrejme zatial “len” ako domestika…urcite z toho minima prilezitosti co tuto jesen mal ukazal ze na to ma…ved na Binche v selektivnych pretekoch dosiel len polminutu za vitazom ako druhy najlepsi z QS a pred Remcom(viem on uz zaver vypustil ale aj tak) a na MS ukazal ze aj vacsia porcia km mu nerobi problemy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Okt 2022 15:01:25

Dúfajme, že možná aféra okolo TE nebude mať nejaký vplyv na tím.
https://wyborcza.pl/7,75399,28830538,le ... rects=true
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 14. Okt 2022 20:30:54

ifčopifčo píše:Dúfajme, že možná aféra okolo TE nebude mať nejaký vplyv na tím.
https://wyborcza.pl/7,75399,28830538,le ... rects=true

Politikarcenie....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 15. Okt 2022 10:58:10

elviska píše:
ifčopifčo píše:Dúfajme, že možná aféra okolo TE nebude mať nejaký vplyv na tím.
https://wyborcza.pl/7,75399,28830538,le ... rects=true

Politikarcenie....

Koho?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 15. Okt 2022 11:52:47

ifčopifčo píše:
elviska píše:
ifčopifčo píše:Dúfajme, že možná aféra okolo TE nebude mať nejaký vplyv na tím.
https://wyborcza.pl/7,75399,28830538,le ... rects=true

Politikarcenie....

Koho?

No teba, a ešte podaktorých na romankrueziger forume. Čo majú športovci s vojnou? Nepodporujú ho. A tak ako mi tu podaktorí píšete , že som len fanatička Sagana :lol: , tak som sa zastala aj našich hokejistov. A dúfam že Peter sa k politickým témam nevyjadrí, aj keď podaktorí by to chceli aj spolu s médiami, typu Dennik N atd.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 15. Okt 2022 12:46:18

elviska píše:No teba, a ešte podaktorých na romankrueziger forume. Čo majú športovci s vojnou? Nepodporujú ho. A tak ako mi tu podaktorí píšete , že som len fanatička Sagana :lol: , tak som sa zastala aj našich hokejistov. A dúfam že Peter sa k politickým témam nevyjadrí, aj keď podaktorí by to chceli aj spolu s médiami, typu Dennik N atd.


Hoci ma svrbí ruka nebudem to radšej komentovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pon 17. Okt 2022 21:50:33

Na margo divokej karty na vsetky GT pre TE. Co si myslite o takejto Petrovej sezone, mozno uz buducej 2023: priprava - jarne klasiky - Giro (utok na etapy a bodovacku) - dlhsi oddych a reset - Vuelta (priprava na MS + bonus etapy a mozno bodovacka) - MS. ;) :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Pon 17. Okt 2022 23:25:23

zakliata.panna píše:Na margo divokej karty na vsetky GT pre TE. Co si myslite o takejto Petrovej sezone, mozno uz buducej 2023: priprava - jarne klasiky - Giro (utok na etapy a bodovacku) - dlhsi oddych a reset - Vuelta (priprava na MS + bonus etapy a mozno bodovacka) - MS. ;) :)


Popravde? Nemyslím si že by ho namotivovalo ešte čokoľvek okrem klasík a Tour. Plus určite bude chcieť v máji a auguste jazdiť v teréne, možno aj na konci sezóny... Ja by som práveže povedal, že čo tak keby skúsil takto neskoro v kariére ešte čo dokáže v cyklocrosse? :D to by mu asi bolo väčšmi po chuti, obetovať tieto posledné zimy. Lyžovačiek bude mať hádam dosť po kariére
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia