Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 25. Jan 2023 10:23:34

Oss, Bodnar a Sagan majú spolu vek vysoko nad 100 rokov ale závery etáp jazdia ako keby boli nováčikovia v profi peletóne. Etapu po etape sa vytiahnu do čela peletónu niekde 2-4 km pred cieľom kde ho nezmyselne ťahajú, aby sa v rozhodujúcich chvíľach z čela vytratili. Včera detto, vetrali sa vpredu v silnom protivetre, Bodnar odstúpil a Peter sa prepadol niekde na 30-40 miesto a v čase nástupu Simmonsa bol beznádejne vzadu. Čo z toho, že boli s Ossom dvaja v prvej desiatke? Všetky šprinty boli doteraz úplne beznádejne, Peter zatiaľ nemá výkonnosť poriadne zašprintovať a keď mu kolegovia nedokážu urobiť aspoň akú takú pozíciu nejakých 500-1000 metrov pred cieľom tak je to beznádejné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Str 25. Jan 2023 10:58:42

Tiez mam taky pocit, toto sa nestavalo Petrovi ani ked bol v zaveroch sam. Myslim si ze jeho zlampozicna jazda vyplyva momentalne z nedostatocnej vykonnosti. Ked treba niekde slapnut a zabojovat o koleso tak Peter to nestiha a prepadava sa. Peter v tych spurtoch nedokaze ist zo sedla snad dlhsie ako 2 sekundy. Takze tieto preteky su asi len trening.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Str 25. Jan 2023 17:17:23

Peter mohol ist radsej do africkeho Gabonu na jednotkovy etapak, tam v tychto dnoch jeho kolegovia vyhravaju etapu za etapou. Isto by sa aj jemu usla. :D Teplo tam je, etapy pohodove sprinterske, konkurencia hlboko pod priemerom, isto by ho tam privitali ako krala a zaradil by sa medzi zopar jazdcov, ktori maju vyhru zo vsetkych svetadielov. :) Ale teraz vazne: skutocne to je z Petrovej strany slabe, podpriemerne. Trosku mi to zacina pripominat Froomieho, ktory po svojom tazkom zraneni stale opakoval, ze sa to zlepsuje, ze vykony a forma pridu - a dnes je z neho uz len maximalne magnet pre organizatorov, podpriemerny kvazidomestik a zbytocny hltac velkej casti rozpoctu vo svojom time. Aby nahodou niekto zase nevidel len hejt v mojom prispevku, ja stale verim, ze sa Peter moze vratit v plnej sile a konkurencieschopny, ale zatial to tak nevyzera, dajako mi to evokuje minule sezony. K tym amaterskym zaverom zo strany Petra a kolegov sa radsej ani nebudem vyjadrovat - raz mu utecie celo, druhykrat sa necha zavriet, co zase vyplyva z jeho zlej pozicnej jazdy a nedostatocnej vykonnosti, tretikrat zase vetranie kolegov a isto aj jeho...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod lukas » Str 25. Jan 2023 20:20:39

majo píše:Hej viem ze je neoficialna to len behsky fanusik robi ale tvrdil tam ze to ma z nejakeho Petrovho rozhovoru pre francuzske media alebo take nieco

Neexistuje taký rozhovor rovnako ako ani neexistuje dohoda na tom, že TotalEnergies bude štartovať na Okolo Slovenska. Ak by sa to zmenilo, rád dám info.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Str 25. Jan 2023 21:35:19

lukas píše:
majo píše:Hej viem ze je neoficialna to len behsky fanusik robi ale tvrdil tam ze to ma z nejakeho Petrovho rozhovoru pre francuzske media alebo take nieco

Neexistuje taký rozhovor rovnako ako ani neexistuje dohoda na tom, že TotalEnergies bude štartovať na Okolo Slovenska. Ak by sa to zmenilo, rád dám info.


Ahaaa ok…skoda :cry: …dik za info
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Štv 26. Jan 2023 0:26:51

Tak na totosa uz pozeralo podstatne lepsie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Štv 26. Jan 2023 9:43:50

Hej toto vyzeralo dobre. A tiez super ze zatialco niektori sprinteri chybali v prvej skupine tak Peter to zvladol. Ten prenos je ale strasny a celkovo to skor pripomina lepsie sponzorovane amaterske preteky ako 2.Pro kategoriu. Neviete co sa stalo ze odpadli sprinteri? 11:50 dostal Jakobsen atd
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Jan 2023 12:12:07

hujhe píše:Hej toto vyzeralo dobre. A tiez super ze zatialco niektori sprinteri chybali v prvej skupine tak Peter to zvladol. Ten prenos je ale strasny a celkovo to skor pripomina lepsie sponzorovane amaterske preteky ako 2.Pro kategoriu. Neviete co sa stalo ze odpadli sprinteri? 11:50 dostal Jakobsen atd


Prvej polovici etapy bolo 25 km stúpanie v 3,5 % a hneď na to 7,6 km v 3,8% čo bolo na klasických šprintérov veľa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Štv 26. Jan 2023 13:36:45

ifčopifčo píše:
hujhe píše:Hej toto vyzeralo dobre. A tiez super ze zatialco niektori sprinteri chybali v prvej skupine tak Peter to zvladol. Ten prenos je ale strasny a celkovo to skor pripomina lepsie sponzorovane amaterske preteky ako 2.Pro kategoriu. Neviete co sa stalo ze odpadli sprinteri? 11:50 dostal Jakobsen atd


Prvej polovici etapy bolo 25 km stúpanie v 3,5 % a hneď na to 7,6 km v 3,8% čo bolo na klasických šprintérov veľa.


Podľa všetkého paseku narobil Bernal, keď sa na tých kopcoch testoval. Zaútočil a dobehol únik (Ineos aj zdieľal aj video ako tam doletel), načo museli silné tímy reagovať a balík sa pretriedil. Dole po zjazde to následne pidľa Petrovho instagramu bol práve Total, čo za to zobral a nedovolil šprintérom vrátiť sa naspäť.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Štv 26. Jan 2023 15:35:27

Aha diky, ja som cital textovy prenos kde bolo ze po poslednom kopci bol stav takyto "V pelotóne nechýbal nielen Peter Sagan, ale aj Jakobsen (Soudal), Bennett (Bora) aj Gaviria (Movistar).", tak som si zapol eurosport a tam bol zaber iba na ciel takze mi nesedelo ze co as to vlastne udialo po kopci Calingasta ze dostali stratu 12 min. Takze to sa udialo uz predtym.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Štv 26. Jan 2023 18:55:57

Peto ma dnes narodky…som si isty ze vsetci mu zelame vsetko len to naj…idealne to vychadza…dnes volny den tak si mozu partia kludne sadnut a zlahka oslavit a zajtra vyhrat etapu 8-) ok tak nie zajtra ale coskoro :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod cekin » Pia 27. Jan 2023 7:32:24

Tak Peto oznamil posledny rok vo World tour a prechod na MTB. Snad nam nieco ukaze este tuto poslednu sezonu.
cekin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 9:39:54

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pia 27. Jan 2023 8:44:07

Velmi smutne rano pre mna ale nevadi ved je to jeho zivot nie moj…takze tento rok este vyhrat primaveru a MS a potom kludne bey-bey :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pia 27. Jan 2023 9:06:06

A dalsia rana v tomto smutnom rane :cry: peto nema v plane is ronde? Nieeee…moje milovane flamsko bez sagana? Tak z tohto som asi smutnejsi ako z toho ukoncenia kariery :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Roman » Pia 27. Jan 2023 9:44:52

Odkial je tato info ze nema v plane ist Flamsko?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Pia 27. Jan 2023 10:38:22

Koluje po nete Petrov kalendar, je aj na cycling-info, a tam Ronde nema. Ja si myslim ze sa uvidi na jar podla formy. Takze Peter defacto po sezone konci s cestnou profi cyklistikou. Maloktory Slovak/enka priniesli tolko radosti celej krajine. Takze diky za tie vsetky chvile.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod lukas » Pia 27. Jan 2023 10:56:51

To sa priznám, že mi ušlo. Nemám to z oficiálneho zdroja, ale nemyslím si, žeby mala nastať panika, že nepôjde Flámsko.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Pia 27. Jan 2023 19:04:41

ja neviem, u Peta clovek nikdy nevie, podla mna on este nieco vymysli:) chapem ze buduci rok sa zameria na MTB ale mne osobne by vacsi zmysel davalo rozlucit sa celkovo s cestnou cyklistikou v sezone 2025. aj z marketingoveho hladiska, aj z toho hladiska ze taka netypicka sezona 2024 by mu mohla vliat novu energiu a vytrhnut ho zo stereotypu, co by malo pozitivny efekt aj v pripadnej sezone 2025. ja by som to tak urobil a rozlucil by som sa so vsetkymi pretekmi na ktorych som kedysi mutil vodu. aj Strade Bianche a podobne. a ako vrchol vsetkeho, dohodol by som sa s Patrikom na 1-rocnej zmluve a tam kde to cele zacalo by to aj skoncilo :)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pia 27. Jan 2023 19:57:24

Podla mna je vsetko v poriadku. MTB miluje, ak chce este v tejto discipline mutit vodu, nemoze cakat do 36. Navyse olympiada je velkym lakadlom. A pokojne popritom moze este ist mensie etapaky (v Afrike, ako spominal Uboldi, Okolo Slovenska atd.), dokonca si myslim, ze aj MS. Cize na ceste ho uvidime.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Jan 2023 21:45:48

OH sú na budúci rok a treba sa tam kvalifikovať, neviete v akom období sa treba kvalifikovať? Neznamená to, že Peter bude musieť isť nejaké MTB preteky už v tejto sezóne a vyjazdiť body?
Úprimne, nie som nadšený, egoisticky som si myslel, že Peter to potiahne ešte aspoň budúci rok, okrem toho to možno niečo napovedá aj o jeho ambíciách v tejto poslednej sezóne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 76 hostia