Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pia 27. Jan 2023 23:18:58

ifčopifčo píše:OH sú na budúci rok a treba sa tam kvalifikovať, neviete v akom období sa treba kvalifikovať? Neznamená to, že Peter bude musieť isť nejaké MTB preteky už v tejto sezóne a vyjazdiť body?
Úprimne, nie som nadšený, egoisticky som si myslel, že Peter to potiahne ešte aspoň budúci rok, okrem toho to možno niečo napovedá aj o jeho ambíciách v tejto poslednej sezóne.


Asi aj ty si zachytil rozhovor na SME so Zánickým, ktorý spomínal, že vôbec nie je isté, či sa tam Peter dostane, keďže máme veľmi málo bodov. Tak neviem, či to má Peter a ľudia okolo neho zmapované, aby sa náhodou ,,nesekli". Ja som tiež veľmi zvedavý, kde a kedy bude nahaňať body v XCO. Ale ani sa nečudujem, jednoducho to je Peter, ktorý robí veci živelne - niekedy je to na škodu, ale celkovo ho to robí jedinečným. :) ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Sob 28. Jan 2023 1:04:52

Vsetko sa raz konci tak aj Petrova kariera sa blizi ku koncu aj ked to uz zdaleka nebol ten Peter ako v rokoch 12-18 tak si myslim ze stale mu fandime a radi ho sledujeme. Budem ho sledovat az kym definitivne nezavesi na klinec aj tie horaky. Jednu vec by som mu ale doprial. Primavera pravdepodobne bude chybat v jeho palmares ale ja budem do poslednej chvile dufat v mensi zazrak. Tie preteky raz mal vyhrat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Sob 28. Jan 2023 12:08:47

kvalifikacia na oh prebieha od maja 2022 do maja 2024.
miestenku ziska prvych 19 krajin v rebricku + nejake malo pravdepodobne vynimky (napr kontinentalni sampioni z krajiny, ktora sa nekvalifikovala) a 1-2 divoke karty.
podrobnejsie je to popisane tu.

v aktualnom rebricku sme na 30. mieste (808 bodov).
nori na 19. mieste maju 1674, pricom individualny lider tohto rebricka ma necelych 2000 bodov.

bodovaniej jednotlivych pretekov sa da najst tu - napr svetovy pohar ma tento rok 8 kol (neviem, ci sa pocitaju aj body zo short tracku, resp v akej vyske). konkurencia je silna a je to iny druh pretekania, takze zrejme bude potrebne pozbierat body aj na mensich pretekoch a kedze michal lami skoncil s mtb po tom ako sa mu "nepodarilo" kvalifikovat na olympiadu v riu, tak to bude napinave...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Jan 2023 13:05:07

@konyk87 - vďaka za zhrnutie, tak nebude to mať ľahké sa kvalifikovať, skôr to vyzerá ako takmer nemožné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pon 30. Jan 2023 0:34:28

Po prečítaní článku o možnosti kvalifikovania sa na OH mi napadlo len jedno: Já ti nevím, Karle!!! 8-) Buď ho tam pretlačí jeho meno + Specialized + Bernaudeauova autorita, alebo inak nie je šanca, aby nazbieral toľko bodov. Hlavne tento rok nie je kedy - klasiky, TdF, MS, medzitým musí oddychovať atď. Možno ak začne hneď po augustových MS - koncom augusta sú WC preteky v Andore, v strede septembra vo Francúzsku, na konci septembra v USA a v októbri v Kanade - ale to by už musel poriadne bodovať a umiestňovať sa veľmi vysoko. Možno v short tracku by dokázal už dačo aj tento rok, ale v hlavných pretekoch by ho asi dorazila únava zo sezóny na ceste. :?
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 01. Feb 2023 10:45:16

zakliata.panna píše:Po prečítaní článku o možnosti kvalifikovania sa na OH mi napadlo len jedno: Já ti nevím, Karle!!! 8-) Buď ho tam pretlačí jeho meno + Specialized + Bernaudeauova autorita, alebo inak nie je šanca, aby nazbieral toľko bodov. Hlavne tento rok nie je kedy - klasiky, TdF, MS, medzitým musí oddychovať atď. Možno ak začne hneď po augustových MS - koncom augusta sú WC preteky v Andore, v strede septembra vo Francúzsku, na konci septembra v USA a v októbri v Kanade - ale to by už musel poriadne bodovať a umiestňovať sa veľmi vysoko. Možno v short tracku by dokázal už dačo aj tento rok, ale v hlavných pretekoch by ho asi dorazila únava zo sezóny na ceste. :?


Okrem všetkých týchto faktov som veľmi zvedavý akú formu bude mať Peter na MTB, veď za posledné roky stratil najmä výbušnosť, puncherské schopnosti, už si fakt ani nepamätám, kedy predviedol nejaký výkon čo sa týka týchto schopností. V roku 2016, v čase asi svojej top formy v kariére nestačil na bikoch ani nie na úplne najlepších, s terajšou výkonnosťou má niečo zaujímavé dokázať? Nechám sa prekvapiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Uto 21. Feb 2023 0:55:15

Dajako po pár týždňoch od Petrovho vyhlásenia mi došlo, že je to celkovo zvláštne. Chápem, že chce ísť XCO a potrebuje sa kvalifikovať, ale pokiaľ si pamätám, opravte ma, ak zle, tak pred touto sezónou zazneli slová na spôsob: ešte som neskončil a nekončím; chcem dačo ukázať; nebudem síce jazdiť dlho ako Valverde, ale do dôchodku sa nechystám atď. A zrazu príde január a bum. 8-) Samozrejme, v 2024 pôjde dajaké menšie preteky (etapáky) ako prípravu a rozjazdenie, ale tak predsa on je klasikár a tam bol ,,jeho život"... Smutný nie som, že vo WT končí, užijem si aj jeho ,,novú" kariéru na MTB, ale mám z toho trošku zmiešané pocity (hlavne keď vidím jeho generačných súperov, ako pokračujú/budú pokračovať aj v 35+ - Kristoff, Costa, GvA, Vanmarcke, Štybar, Cavendish, Viviani, Degenkolb, Matthews, Trentin, Nizzolo atď.).
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Uto 21. Feb 2023 15:38:47

zakliata.panna píše:Dajako po pár týždňoch od Petrovho vyhlásenia mi došlo, že je to celkovo zvláštne. Chápem, že chce ísť XCO a potrebuje sa kvalifikovať, ale pokiaľ si pamätám, opravte ma, ak zle, tak pred touto sezónou zazneli slová na spôsob: ešte som neskončil a nekončím; chcem dačo ukázať; nebudem síce jazdiť dlho ako Valverde, ale do dôchodku sa nechystám atď. A zrazu príde január a bum. 8-) Samozrejme, v 2024 pôjde dajaké menšie preteky (etapáky) ako prípravu a rozjazdenie, ale tak predsa on je klasikár a tam bol ,,jeho život"... Smutný nie som, že vo WT končí, užijem si aj jeho ,,novú" kariéru na MTB, ale mám z toho trošku zmiešané pocity (hlavne keď vidím jeho generačných súperov, ako pokračujú/budú pokračovať aj v 35+ - Kristoff, Costa, GvA, Vanmarcke, Štybar, Cavendish, Viviani, Degenkolb, Matthews, Trentin, Nizzolo atď.).

A prečo je to zvláštne? Ja som bola zo začiatku smutná, ale viem to pochopiť, že chce s tým skončiť s čím začal. Bude ťažké sa kvalifikovať na OH, ale dakde spomináli, že aj tento rok už chce jazdiť XCO. A na medailové ambicie nemá, to aj sám povedal. A čo ked pred sezonou hovoril že nehce skončiť, chcel to sám oznamit oficiálne. A nie aby ludia písali po internete nech skončí atd, plus dakedy aj média, A kludne na ceste ešte môže tento rok vyhrať, nie veľa pretekov ale môže. Tak ako Costa, ten dlho nevyhral, a zrazu tento rok vyhral.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Pia 10. Mar 2023 19:06:21

Kto by chcel tak podcast s Geraintom Thomasom s nazvom The Geraint Thomas Cycling club pridal epizodu s Petrom Saganom (treba anglictinu).
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 10. Mar 2023 23:23:59

hujhe píše:Kto by chcel tak podcast s Geraintom Thomasom s nazvom The Geraint Thomas Cycling club pridal epizodu s Petrom Saganom (treba anglictinu).

https://open.spotify.com/episode/78EgaN ... Qaoju?s=09
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pon 13. Mar 2023 0:25:51

Komentár, ktorý mohol byť aj v sekcii Monumenty, aj WT preteky: Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch. Opäť sa vrátim k Cipresse, lídri ako Pogačar, WVA, MvdP, Mohorič alebo Alaphilippe nemusia útočiť už tak skoro, ale ak ich domestici pôjdu také tempo, že šprintéri budú odpadávať, tak prípadný návrat bude stáť veľa síl. Obávam sa teda, že Peter môže byť jeden z nich. A na Poggiu, aj keď je profilovo relatívne nenáročné, už nebude mať ako zareagovať...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Pon 13. Mar 2023 0:35:29

Peter v tom podcaste hovoril ze covid bolo najhorsie obdobie jeho kariery, ze trpel vzdy ked sadol na bicykel. Ze to bolo horsie ako dokoncit TdF po pade. Ale ze to bolo minulu sezonu a teraz to je lepsie. No podla vysledkov to je este horsie. Ja keby si musim tipnut tak podla mna je toto obraz Petrovej formy a na MSR by mal sancu na top 5 len po mimoriadne priaznivom priebehu.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 13. Mar 2023 8:27:21

zakliata.panna píše:Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch.


Kalí vodu, Vojtěchu, kalí vodu...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Mar 2023 12:50:28

zakliata.panna píše:Komentár, ktorý mohol byť aj v sekcii Monumenty, aj WT preteky: Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch. Opäť sa vrátim k Cipresse, lídri ako Pogačar, WVA, MvdP, Mohorič alebo Alaphilippe nemusia útočiť už tak skoro, ale ak ich domestici pôjdu také tempo, že šprintéri budú odpadávať, tak prípadný návrat bude stáť veľa síl. Obávam sa teda, že Peter môže byť jeden z nich. A na Poggiu, aj keď je profilovo relatívne nenáročné, už nebude mať ako zareagovať...


Ak som dobre sledoval, tak odpadával v strmších stúpaniach, ale samozrejme to, čo predviedol na Tirrene, keď sa z 3 príležitostí ani raz nedostal do šprintu nedáva nejaké veľké nádeje smerom k Primavere, o kockových klasikách nehovoriac. To minulý rok po kovide dokázal skončiť v jednej etape 4. a potom odstúpil. Treba sa zmieriť s tým, že Peter je v súčasnosti tak na úrovni domestika prokonti tímu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Pon 13. Mar 2023 14:03:32

ifčopifčo píše:
zakliata.panna píše:Komentár, ktorý mohol byť aj v sekcii Monumenty, aj WT preteky: Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch. Opäť sa vrátim k Cipresse, lídri ako Pogačar, WVA, MvdP, Mohorič alebo Alaphilippe nemusia útočiť už tak skoro, ale ak ich domestici pôjdu také tempo, že šprintéri budú odpadávať, tak prípadný návrat bude stáť veľa síl. Obávam sa teda, že Peter môže byť jeden z nich. A na Poggiu, aj keď je profilovo relatívne nenáročné, už nebude mať ako zareagovať...


Ak som dobre sledoval, tak odpadával v strmších stúpaniach, ale samozrejme to, čo predviedol na Tirrene, keď sa z 3 príležitostí ani raz nedostal do šprintu nedáva nejaké veľké nádeje smerom k Primavere, o kockových klasikách nehovoriac. To minulý rok po kovide dokázal skončiť v jednej etape 4. a potom odstúpil. Treba sa zmieriť s tým, že Peter je v súčasnosti tak na úrovni domestika prokonti tímu.


Ukáž mi domestika prokonti tímu, ktorý skončil v San Juane šesťkrát zo šiestich pokusov v Top 10 :D ... Netreba preháňať, Peter je stále okej na World Tour záložného šprintéra/hlavného šprintéra v prokonti. Klasikárom by som ho už nenazýval, hoci Kuurne dokončil v druhej skupine, netreba zabúdať... Podľa mňa je na úrovni takého Mozzata alebo Teunissena teraz, všetci patria do WT. Na San Reme ho očakávam v druhej skupinke za prvou desiatkou/pätnástkou čo sa odpojí na Poggiu a vo zvyšku sezóny sa bude zlepšovať, ešte nejaké pódiá v šprintoch prídu ;) ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Mar 2023 16:52:17

pmts píše:Ukáž mi domestika prokonti tímu, ktorý skončil v San Juane šesťkrát zo šiestich pokusov v Top 10 :D ... Netreba preháňať, Peter je stále okej na World Tour záložného šprintéra/hlavného šprintéra v prokonti. Klasikárom by som ho už nenazýval, hoci Kuurne dokončil v druhej skupine, netreba zabúdať... Podľa mňa je na úrovni takého Mozzata alebo Teunissena teraz, všetci patria do WT. Na San Reme ho očakávam v druhej skupinke za prvou desiatkou/pätnástkou čo sa odpojí na Poggiu a vo zvyšku sezóny sa bude zlepšovať, ešte nejaké pódiá v šprintoch prídu ;) ...


Jasné, že to bola úmyselne prehnané, pretože ako domestika by ho nikto nechcel :D Ale keď si sa toho chytil, tak ak chce okrem majstrovstiev Slovenska niekde skočiť v top 3 musí sa významne zlepšiť a zatiaľ žiadny progres od začiatku sezóny vidieť nie je, teda aspoň ja ho nevidím. Aj na tých sranda pretekoch na začiatku sezóny, kde sa prídu všetci len rozhýbať urobil jediné top 3 a aj to vtedy, keď tam okrem Gaviriu žiadny šprintér nebol a to nebol schopný sa dostať na jeho zadné koleso. Kuurne radšej nekomentujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Pon 13. Mar 2023 17:06:28

ifčopifčo píše:
pmts píše:Ukáž mi domestika prokonti tímu, ktorý skončil v San Juane šesťkrát zo šiestich pokusov v Top 10 :D ... Netreba preháňať, Peter je stále okej na World Tour záložného šprintéra/hlavného šprintéra v prokonti. Klasikárom by som ho už nenazýval, hoci Kuurne dokončil v druhej skupine, netreba zabúdať... Podľa mňa je na úrovni takého Mozzata alebo Teunissena teraz, všetci patria do WT. Na San Reme ho očakávam v druhej skupinke za prvou desiatkou/pätnástkou čo sa odpojí na Poggiu a vo zvyšku sezóny sa bude zlepšovať, ešte nejaké pódiá v šprintoch prídu ;) ...


Jasné, že to bola úmyselne prehnané, pretože ako domestika by ho nikto nechcel :D Ale keď si sa toho chytil, tak ak chce okrem majstrovstiev Slovenska niekde skočiť v top 3 musí sa významne zlepšiť a zatiaľ žiadny progres od začiatku sezóny vidieť nie je, teda aspoň ja ho nevidím. Aj na tých sranda pretekoch na začiatku sezóny, kde sa prídu všetci len rozhýbať urobil jediné top 3 a aj to vtedy, keď tam okrem Gaviriu žiadny šprintér nebol a to nebol schopný sa dostať na jeho zadné koleso. Kuurne radšej nekomentujem.


Podľa mňa preháňaš :lol: ... Kuurne bolo fajn, v San Juane došlo k tomu šprintu s Gaviriom preto lebo tam vydržal ako jediný s ním narozdiel od ostatných šprintérov. Tirreno bola evidentná príprava. Spomeň si na minulé Švajčiarsko, jazdil na pol plynu a chystal sa na jeden deň, kedy to rovno klaplo na víťazstvo ;) . Proste neexistuje aby bol po dobrej príprave na tom horšie ako po Covide a so zničenou imunitou... Uverím až keď odpadne na začiatku Cipressy :D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Mar 2023 20:45:04

pmts píše:
Podľa mňa preháňaš :lol: ... Kuurne bolo fajn, v San Juane došlo k tomu šprintu s Gaviriom preto lebo tam vydržal ako jediný s ním narozdiel od ostatných šprintérov. Tirreno bola evidentná príprava. Spomeň si na minulé Švajčiarsko, jazdil na pol plynu a chystal sa na jeden deň, kedy to rovno klaplo na víťazstvo ;) . Proste neexistuje aby bol po dobrej príprave na tom horšie ako po Covide a so zničenou imunitou... Uverím až keď odpadne na začiatku Cipressy :D


Ja som ho za tú etapu na SJ chválil a bol som rád, že to ustál a išiel do šprintu, ale v ňom to bolo slabšie, aj keď to bol v tejto sezóne jeho najlepší šprint. Nemyslím si, že odpadne na začiatku Cipressy, tam nie sú také percentá a peletón sa tam natiahne a po zjazde z nej sa spojí aj keby sa tam nejaká menšia skupinka odtrhla. Na Poggiu najmä v závere je predpoklad, že sa nejaká menšia či väčšia skupina utrhne a Peter v nej asi nebude a potom to všetko závisí od toho, ako sa bude pretekať. Ak sa bude špekulovať a zaostávajúci cyklisti sa stihnú dotiahnuť, tak Peter môže skončiť v top 20 a tým myslím umiestnenie medzi 10 - 20. Top 10 by bolo pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Ak ovšem nedostane defekt, nepokazí sa mu prehadzovačka, alebo ho nepostihne iný problém ktoré sa na neho v ostatných sezónach lepia.
Na rozdiel od teba na Kuurne nič pozitívne nevidím, na Omloope si oddýchol a napriek tomu v závere nestíhal, šetril sa na T-A, v ktorom vlastne iba trénoval ..... a iste preháňam, ale keď preháňa Peter a jeho okolie, môžem trochu aj ja v tejto diskusii. ;)
Je tu ešte jedna možnosť. Peter má skutočne najlepšiu formu za ostatné roky ako tvrdil jeho mechanik, jeden slabší šprint predsa nič neznamená ako tvrdí on a veľmi dobre svoju skvelú formu maskuje aby s ním nikto nepočítal, a na Primavere to rozbalí a budeme iba čumieť. To by som vyskakoval od radosti a cítil sa ako po pozretí nejakého výborného fantasy s neočakávaným koncom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pon 13. Mar 2023 23:07:32

ifčopifčo píše:
pmts píše:
Podľa mňa preháňaš :lol: ... Kuurne bolo fajn, v San Juane došlo k tomu šprintu s Gaviriom preto lebo tam vydržal ako jediný s ním narozdiel od ostatných šprintérov. Tirreno bola evidentná príprava. Spomeň si na minulé Švajčiarsko, jazdil na pol plynu a chystal sa na jeden deň, kedy to rovno klaplo na víťazstvo ;) . Proste neexistuje aby bol po dobrej príprave na tom horšie ako po Covide a so zničenou imunitou... Uverím až keď odpadne na začiatku Cipressy :D


Ja som ho za tú etapu na SJ chválil a bol som rád, že to ustál a išiel do šprintu, ale v ňom to bolo slabšie, aj keď to bol v tejto sezóne jeho najlepší šprint. Nemyslím si, že odpadne na začiatku Cipressy, tam nie sú také percentá a peletón sa tam natiahne a po zjazde z nej sa spojí aj keby sa tam nejaká menšia skupinka odtrhla. Na Poggiu najmä v závere je predpoklad, že sa nejaká menšia či väčšia skupina utrhne a Peter v nej asi nebude a potom to všetko závisí od toho, ako sa bude pretekať. Ak sa bude špekulovať a zaostávajúci cyklisti sa stihnú dotiahnuť, tak Peter môže skončiť v top 20 a tým myslím umiestnenie medzi 10 - 20. Top 10 by bolo pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Ak ovšem nedostane defekt, nepokazí sa mu prehadzovačka, alebo ho nepostihne iný problém ktoré sa na neho v ostatných sezónach lepia.
Na rozdiel od teba na Kuurne nič pozitívne nevidím, na Omloope si oddýchol a napriek tomu v závere nestíhal, šetril sa na T-A, v ktorom vlastne iba trénoval ..... a iste preháňam, ale keď preháňa Peter a jeho okolie, môžem trochu aj ja v tejto diskusii. ;)
Je tu ešte jedna možnosť. Peter má skutočne najlepšiu formu za ostatné roky ako tvrdil jeho mechanik, jeden slabší šprint predsa nič neznamená ako tvrdí on a veľmi dobre svoju skvelú formu maskuje aby s ním nikto nepočítal, a na Primavere to rozbalí a budeme iba čumieť. To by som vyskakoval od radosti a cítil sa ako po pozretí nejakého výborného fantasy s neočakávaným koncom.

Ifco, aj ked rozumieš cyklistike, posledné roky ta nechápem, až moc riešiš čo sa objaví v médiu dopodrobna, napr na stránke SME, čo preberaju zahraničné články, v poslednom čase aj s chybami, čo si všimli aj podaktorí diskutujuci aj tam. Riešiš mechanika, Petrove vyjadrenie. V nedelu do ciela prišli traja jazdci z TE to nikto nespomenie. Peter už trénuje s Bodnarom. A kde prehana Peter a jeho okolie? Teraz dost dávno nič nepovedali aj na FB má radšej v krátkosti info. Viacerí možno so mnou nebudete súhlasiť, ale myslím si že sa bojí už íst aj do šprintov keď podaktorí radi riešia jeho jazdu, a na Tirreno štartovalo dost šprintérov, možno mu chýba ten inštinkt ktorú mal kedysi, ale nemyslím že je to len formou. Preháňaš to aj ty, tak momentálne aj ja.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia