Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 19. Júl 2023 19:34:09

Toto si tu odložím https://i.redd.it/i4jfcr9z0ycb1.png Neuveriteľný výkon v pravom slova zmysle na včerajšej časovke.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Str 19. Júl 2023 22:44:18

ifco, ja ten pribeh dobre poznam, ale nie som naivny :)
ale aby som nekrivdil jonasovi - nerobim si iluzie o cistote pelotonu a urcite vcerajsi a dnesny rozdiel nebol sposobeny (len) nejakou zazracnou latkou, ktoru ma len jumbo. urcite sa na tom podpisal aj tadejov vypadok sposobeny zranenim a jeho snahou vyhrat "vsetko", zatial co jonas smeroval celu pripravu len na tour.
presne to iste by sa dalo tvrdit aj o lancovi, ktory je povazovany za najvacsieho dopigoveho hriesnika v historii tohto sportu, ale casy z jeho ery su dnes prekonavane "ako nic", ale stale sa tvarime, ze je to sposobene len lepsim treningom...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 19. Júl 2023 23:06:46

konyk87 píše:ifco, ja ten pribeh dobre poznam, ale nie som naivny :)
ale aby som nekrivdil jonasovi - nerobim si iluzie o cistote pelotonu a urcite vcerajsi a dnesny rozdiel nebol sposobeny (len) nejakou zazracnou latkou, ktoru ma len jumbo. urcite sa na tom podpisal aj tadejov vypadok sposobeny zranenim a jeho snahou vyhrat "vsetko", zatial co jonas smeroval celu pripravu len na tour.
presne to iste by sa dalo tvrdit aj o lancovi, ktory je povazovany za najvacsieho dopigoveho hriesnika v historii tohto sportu, ale casy z jeho ery su dnes prekonavane "ako nic", ale stale sa tvarime, ze je to sposobene len lepsim treningom...


Nie, to nemá zmysel, len sa čudujem, že s takýmto pohľadom na vec vás vôbec baví sledovať cyklistiku. Ja sa držím faktov, ak to nazývate naivitou, tak nech. Mnohí pritom ani len netušíte ako komplikovaný je ľudský organizmus, aké zložité biochemické deje sa v ňom odohrávajú, ako rôzne môžu rôzni ľudia reagovať na tie isté látky, akú úlohu hrá genetika atď, atď.... Ja o tom tiež veľa neviem, ale vie o tom moja sestra a dlhoročný priateľ z ich dlhoročnej praxe. (lekárka a biochemik)
Takže určite dopoval aj Beamon, keď v roku 1968 skočil do druhého storočia,, iste aj Bolt, však to ako porážal súperov ako malých chlapcov ....v mnohých športoch sa stále prekonávajú rekordy, v mnohých športoch boli, sú a aj budú výnimoční športovci ktorí vytŕčajú z radu, len v cyklistike to nie je možné. Ja mám k týmto športovcom úctu pretože viem koľko je za tým driny a tak pokiaľ sa nedokáže, že dopujú akýmkoľvek spôsobom, tak si nedovolím na nich kydať a viem si veľmi dobre predstaviť ako sa musia cítiť ak sú nevinní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Str 19. Júl 2023 23:35:01

aky je rozdiel v uzivani si cyklistiky, ked mas pohlad "vsetci su cisti" a "vsetci nieco beru"? :)
sledujes cyklistiku vyse 50 rokov, uzival si si ju menej v case induraina, riisa, ullricha, pantaniho, armstronga?

ja nijako nechcem obvinovat jonasa, len som reagoval, ze ten priklad s froomom nebol uplne stastne zvoleny. v jeho pripade to nie je jediny tien podozrenia, ale ako hovori sir brailsford - marginal gains :)
to porovnanie s beamonom a boltom snad ani nemyslis vazne - odhliadnuc od toho, ze ide o iny sport, je to ako keby si obvinil bolta, ze ked je taky dobry bezec, tak preco nikdy nevyhral ziadny maraton? ;)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 20. Júl 2023 6:51:59

Cakaju nas posledne 4 etapy asi na dlhsie aj so slovenskou ucastou. Zo 4 su 3 rovinate (1 zvlnena v minulosti Saganove "ihrisko"). Neviem teda ako je to s Petovou formou v tretom tyzdni co avizoval Valach ale potesilo by ma keby sa Peto este nejako ukazal. Zacina ma chytat nostalgia ked viem ze su to jeho posledne etapy na Tour kde zanechal taku velku stopu. Dufam ze budu este dake top 10 alebo aj top5. Najlepsie v Parizi. A na piatok mam sen ze skoci do uniku. Vyhrat nemusi a zrejme nema velku sancu ale potesilo by keby sa posledny raz zviditelnil pred kamerami na Tour
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 20. Júl 2023 9:33:11

konyk87 píše:aky je rozdiel v uzivani si cyklistiky, ked mas pohlad "vsetci su cisti" a "vsetci nieco beru"? :)

Pokial mas napr. nejakeho oblubenca v pelotone a ten nevyhra lebo ostatni podali nadludske vykony, hodis to na to ze ostatni dopuju a preto tvoj favorit nema sancu. Mna by teda nebavilo pozerat taky sport, kde moj favorit dostava nalozene pricom verim, ze ostatni ho porazaju podvodom. Je este moznost, ze si myslis, ze aj tvoj oblubenec dopuje. To si potom ale musim mysliet napr. o Saganovi, ktory je moj oblubenec, ze dopoval. A to mi tiez nechava taku divnu pachut, ked si spomeniem ako obcas nicil superov, pricom mam verit tomu, ze bral doping. Ako sa mam radovat z jeho skvelych vykonov?
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Gire 2018

Poslaťod sportovec » Štv 20. Júl 2023 10:21:49

majo píše:nieco podobne ako kedysi spravil Froomy Yatesovy ak sa nemylim … ahaa zabudol som ze on bol vtedy naspeedovany 8-)


Yatesovi v 19. etape vtedy na Gire 2018 naložili všetci. Prepad v GC z prvého na 18. miesto a strata 35 minút v jedinej etape:

https://www.procyclingstats.com/race/gi ... tage-19-gc

To Giro bolo veľmi náročné a Yates si to spôsobil sám (totálne ho vyplo). Akosi zabudol, že GT má 3 týždne, treba kvalitne spať, šetriť energiu, kvalitne regenerovať a ružové tričko treba priniesť až do Ríma. Mal parádnu formu a bol zjavne vo veľkej eufórií. Nosil to tričko už od 6.etapy a mrhal energiou, kde sa dalo. Mal silný tím, ktorý sa o neho staral, takže ani na to sa nedá vyhovárať. (Viď napr. Nieve, ktorý sa vtedy nakoniec v 20. etape totálne odtrhol z reťaze.)

Dumoulin vtedy išiel oveľa konzervatívnejšie, nedával toľko rozhovorov, neplytval svojimi silami a mal našliapnuté na ďalšie veľké víťazstvo ... že už ho neprezieravo svojou podivnou taktikou daroval Froomeovi, to je už iný príbeh. (Ani sám Froome ešte ráno nečakal, že nakoniec skončí v ružovom.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod brco » Štv 20. Júl 2023 17:08:37

Ach chlape, ty si tomu dal :)

Ja som sice posobil iba v lokalne amaterskych podmienkach Dukly TN, a to pred mnohymi rokmi, co sa neda porovnat s dnesnym profi pelotonom. No tvoja mega analyza, z gauca ma dostala. Takeho experta, ktory vie z obyvacky vsetko detailne hodnotit, to je sen kazdeho timu. Kolki ta uz kontaktovali? Musia byt tvoje sluzby na nezaplatenie.

A teraz vazne. Skopiroval si historicke data, nejake vyjadrenia borcov a pomiesal s dojmami, ktore si pri tom mal? Skvela praca :)
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Štv 20. Júl 2023 18:56:45

Tak zatial iba top 15. Keby dobehli unik tak top 12. Cakal som ze bude forma aspon ako v druhom tyzdni. Zajtra keby si skocil do uniku tak by to bolo take nostalgicke. Nemusi ani zabojovat o vitazstvo.

Dobre ze dnes nevyhral Philipsen. Za to sikanovanie Eenkhoorna mu doprajem to 4.miesto. Dokonale by bolo ak by Eenkhoorn vyhral ale aj Kasperovi to prajem.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Summer in Andalusia

Poslaťod sportovec » Pia 21. Júl 2023 8:44:04

Ten dojazd mi pripomenul kreslený cyklolfilm o Vuelte

Summer in Andalusia
https://www.csfd.cz/film/242085-lilky-z ... e/recenze/

Pozrieť sa dá tu :mrgreen: (v japončine):

https://youtu.be/eXkicYbWdd4?t=1836 (dojazd do cieľa)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Pia 21. Júl 2023 14:24:01

Tak na 90 sekund som sa citil dnes velmi nostalgicky :D Aspon stihli ukazat Petrove palmares. A veru bolo co ukazovat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Sob 22. Júl 2023 10:52:53

Parafrazujem rozpravkara Valacha:
- Petrova forma stupa, najsilnejsi bude v 3. tyzdni --- realita: Peter vcera raz nastupil a vyfucal, logicky mi vychadza, ze nemohol minut nadmieru sil, kedze chcel ist do uniku, kde by musel makat...
- Peter v 18. alebo 19. etape sa skusi dostat do uniku --- realita: ,,My sme s Peťom nerátali na dnešnú etapu. Nebol plán niečo skúšať. Čaká nás Paríž a to je všetko," prezradil športový riaditeľ tímu TotalEnergies.

Pan Valach, aj my sme radi, ze uz bude po vsetkom...
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 22. Júl 2023 14:36:46

zakliata.panna píše:Parafrazujem rozpravkara Valacha:
- Petrova forma stupa, najsilnejsi bude v 3. tyzdni --- realita: Peter vcera raz nastupil a vyfucal, logicky mi vychadza, ze nemohol minut nadmieru sil, kedze chcel ist do uniku, kde by musel makat...
- Peter v 18. alebo 19. etape sa skusi dostat do uniku --- realita: ,,My sme s Peťom nerátali na dnešnú etapu. Nebol plán niečo skúšať. Čaká nás Paríž a to je všetko," prezradil športový riaditeľ tímu TotalEnergies.

Pan Valach, aj my sme radi, ze uz bude po vsetkom...


Jano Valach si z cyklistických fanúšikov robí srandu už nejaké 3-4 roky, takže nič nové, Peter je silný, takže sa nemusí obávať o OTL, aspoň to. Ale na to aby niečo ukázal už žiaľ nemá, predstava, že by v súčasnej forme včera bojoval ako to ukázali tí najlepší v etape je zo sféry sci-fi. Ja som rád, že sa tam včera ukázal, aspoň raz bol v zábere kamery v situácii keď neodpadával z peletónu. Zajtra sa mu možno podarí dostať druhýkrát do top 10 a to je asi tak všetko, čo sa v stave v akom je môže podariť, top 5 by bol malý zázrak.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 22. Júl 2023 17:41:45

Peter išiel dnes väčšinu stúpaní s Kwiatkom, celkom symbolicky a predpokladám, že si aj pokecali ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod 1p2 » Sob 22. Júl 2023 18:36:48

ak ste inak niekto nezachytili mohoricov interview po vyhre zo vcerajska.. wow.. clovek si zrazu moze uvedomit co ti jazdci prezivaju z uplne inej perspektivy

https://www.youtube.com/watch?v=pjTROQR ... urdeFrance
1p2
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 11. Sep 2016 15:51:00

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Júl 2023 9:45:55

1p2 píše:ak ste inak niekto nezachytili mohoricov interview po vyhre zo vcerajska.. wow.. clovek si zrazu moze uvedomit co ti jazdci prezivaju z uplne inej perspektivy

https://www.youtube.com/watch?v=pjTROQR ... urdeFrance

Vďaka za link, zaujímavé.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Júl 2023 9:49:47

Dúfam, že to dnes nevyhrá Philipsen, doprial by som to buď nejakej starej puške ako je Kristoff, alebo niekomu ako je Coquard, ktorý sa o víťazstvo na Tour snaží dlhé roky, prípadne Morkow, skvelý bol celú Tour aj Pedersen. Mám však pocit, že moje prianie nebude vyslyšané, MvdP to vie perfektne rozbehnúť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 23. Júl 2023 13:56:19

1p2 píše:ak ste inak niekto nezachytili mohoricov interview po vyhre zo vcerajska.. wow.. clovek si zrazu moze uvedomit co ti jazdci prezivaju z uplne inej perspektivy

https://www.youtube.com/watch?v=pjTROQR ... urdeFrance


Ja sa tiež pripájam k poďakovaniu za link. Je to jeden z najkrajších rozhovorov s víťazom cyklistických pretekov za posledné roky. Veľmi pekne pomenoval mnohé veci... Z Mateja mám dlhodobo pocit, že to je jednoducho dobrý človek. Taký pretekár, ktorého by chcel mať v tíme asi každý športový riaditeľ...

Tour de France je pomaly za nami... Najslabšou stránkou tejto Grand Tour asi zostane pohľad na TOP10 (astronomické časové rozdiely...). Toto absolútne nekorešponduje s tým, aké krásne, zaujímavé a dramatické preteky sme videli. Určite to bola najlepšia cyklistika na posledné obdobie. V pamäti zostanú najmä neskutočné súboje o úniky a nádherné príbehy, ktoré Tour napísala (tri víťazstvá Bahrainu pre Gina, výkony bratov Yatesovcov, Felix Gall, Thibaut Pinot...). Jednoducho nádhera. 8-)

ifčopifčo píše:Dúfam, že to dnes nevyhrá Philipsen, doprial by som to buď nejakej starej puške ako je Kristoff, alebo niekomu ako je Coquard, ktorý sa o víťazstvo na Tour snaží dlhé roky, prípadne Morkow, skvelý bol celú Tour aj Pedersen. Mám však pocit, že moje prianie nebude vyslyšané, MvdP to vie perfektne rozbehnúť.


Tiež by som to dnes doprial nejakej legende. A možno... Táto Tour je taká bláznivá, že by mohol vyhrať aj únik. Asgreen a Campenaerts by to mohli skúsiť v poslednom koliečku, čo povieš? ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 23. Júl 2023 14:13:06

Za Slušný Svet píše:A možno... Táto Tour je taká bláznivá, že by mohol vyhrať aj únik. Asgreen a Campenaerts by to mohli skúsiť v poslednom koliečku, čo povieš? ;)

Ja by som sa dnes vôbec nečudoval, ak by dnes vyhral Vingegaard po sóle a špurt skupiny za ním by vyhral Pogačar :D
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Tour de France

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 23. Júl 2023 19:48:21

To Vingegaard dnes strategicky došiel dve minúty po víťazovi, aby jeho náskok v historických štatistikách nevyzeral tak strašidelne? :D
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 265 hostia