Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Pia 20. Mar 2015 14:47:46

Zdravím. Nebudem pátrať v štatistikách - len v pamäti. Krištoff je silný ako správne píšete v dlhom šprinte a aj po rovine. / P-R / . Ale v krátkych stúpaniach / Poggio / aj na Flandroch nie je"úplná" svetová extratrieda. Pokiaľ sa nasadí pekelné tempo a odpáru mu bradáča tak som presvedčený že je mimo. To isté Degenkolb. Jedine koho sa bojím je Cancel, Kwiatek, Štyby.
Gerrans ešte nemá formu. Stále som však presvedčený, že Peter má lepší šprint ako uvedená trojica. Ale o tom je cyklistika, že môže prekvapiť úplne niekto iný. Kto by vsadil na Cioleka ?
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 19:52:36

Pozrite si ako predjedlo minuloročné MSR s temperamentným talianskym komentárom
https://www.youtube.com/watch?v=yPOhFD3uKRQ
Spartakus bol dobre nasrdený, Peter viditeľne nemal sily, chvíľu zrýchľoval, keď sa pred neho natlačil Štyby tak rezignoval.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod menovatel » Pia 20. Mar 2015 20:57:20

ifčopifčo píše:Tak ako, kto je podľa vás najväčší favorit na MSR? Pre mňa ním ostáva stále Kristoff. Bude to niekto zo šprintérov ako Cav, Bouhanni, Demare, Greipel, Modolo , niekto zo šprintérov typu Matthews, Swift, Ciolek, Nizzolo, Degenkolb, Haussler ? Alebo bude víťazom niekto z klasikárov ako Spartakus, Boom, Štybar, GVA, Gilbert, Kwiatek, EB Hagen? Alebo to vyhrá niekto ako Tom Dumoulin, Hofland, Chavanel, Trentin ...... ? Má Peter šancu, ktorí Tinkovovci by mu mali pomôcť a akú taktiku by mali zvoliť aby sa zvýšila pravdepodobnosť na jeho víťazstvo ? Tak poďme a buďme generáli pred vojnou 8-)

Všetky stránky dávajú Kristoffa najvyššie z favoritov, ale ja nesúhlasím. M-SR je ľahšie vyhrať ako obhájiť. Vlani ho ako odolného šprintéra podcenili, t. r. to nehrozí. Časy Merckxa aj Zabela či Freireho sú preč, dnes možno so sviečkou (=zbytočne) hľadať dvojnásobného víťaza na štarte. Najväčšia lotéria spomedzi monumentov.
Šancu má ktokoľvek z tebou menovaných i ďalší. Ettix má až priveľa kariet. Peťovu šancu tipujem tak 1:10, skôr z redukovanej skupiny utrhnutej na zjazde z Poggia - ale mal by s ním vydržať Breschel prípadne Kreuziger. Tinkovov tlak platiaceho diváka rozhodne nepomáha, ak si to naivne myslí.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 21:14:48

@menovatel - v minulej sezóne bol v závere z Tinkovovcov najlepší Bennati - tak uvidíme. Bolo by výborné keby boli v závere dvaja. Určite si na Kristoffa dajú veľký pozor, ale ak sa ho nedokážu zbaviť tak celý minulý rok bol jasne najlepší v špurtoch náročných etáp pretekov. Ale máš pravdu, hoci to "ťažšie je obhájiť ako prvý krát vyhrať" vyzerá ako fráza, je to pravda overená výsledkami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pia 20. Mar 2015 21:31:57

Tak predpoklady sa dajú robiť, favoriti sú viac-menej známi, ale kto vie ako sa to bude nakoniec vyvíjať? Ja osobne dúfam, čisto v rámci záujmu o napínavosť závodu, že to nebude klasický záverečný šprintérsky dojazd. A len by som dodal, že Movistar sa síce natoľko nespomína (a Etixxu sa v klasikách určite nevyrovná), ale trojica Visconti-Valverede-Lobato (a sú tam aj ďalšie zaujímavé mená, napr. Rojas do šprintu) mu takisto poskytuje celkom slušnú variabilitu možností do týchto pretekov. Ale takých tímov je viac, Lampre má napr. Costu a do šprintu trebárs Cimolaia povedľa Modola. Snáď bude dobrý pretek, prinajlepšom s veľkým slovenským víťazstvom na konci.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

MSR

Poslaťod berloq » Sob 21. Mar 2015 1:01:57

@menovatel
A koho prosím ťa považuješ za favorita ty? Ono mne ani nejde o to vedieť to... ale Kristoffa určili za favorita, snáď všetky cyklo-servery a nechcem nič predchádzať ale myslím, že CI na tom nebudú inak... Pretože keď niekoho považuješ za favorita tak z niečoho vychádzaš. Ty nevieš ešte ako bude pretek vyzerať, len na základe, už prebehnutých pretekov si môžeš domýšľať. Teda favorit na pretek sa určuje "podľa papierov", teda momentálnej (berieme v nejakom väčšom časovom intervale, v tomto prípade asi mesiac) formy, a tú sa dá iba nasadzovať na danú, dobre známu trať "ako to na tom a tom dopadne". A podľa tohto nemôže byť nikto väčší "predzávodný favorit" ako Kristoff, navyše pre neho hovorí jasný fakt, že už to raz dokázal, takže to nie je len nejaký potencionálny favorit. Druhý faktor je tá naozajstná momentálna "nedeľná" forma, teda ako sa bude cítiť v preteku, ale to nikto nevie.

Dalo by sa súhlasiť s tým, že obhájiť je ťažké... Ale čo myslíš tým, že doba Freireho je preč? Ten jazdec vyhral naposledy v roku 2010, to je akoby včera, cyklistika sa zase od vtedy diametrálne nezmenila. A zrovna Freire je dosť podobný Kristoffovi, dokáže preniknúť na správne miesto aj v ťažšom preteku a vo finiši nedať nikomu šancu. Štýl pretekania bude ten istý...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Sob 21. Mar 2015 15:40:48

tak pridavam aj ja tip na zajtrajsi pretek, vlastne mam dva, pretoze je momentalne dost timov, ktore si trufaju , alebo si myslia, ze maju sprinterov, ktori by mohli nieco utrhnut..
v prvej skupine su greipel, degenkolb a demare, ti ,skoro v identickom poradi zabodovali na paris-nizza..tak ten tip by mi bol vysiel…
v tej druhej skupine su kristoff, cancellara, peto sagan…,
kristoff je povazovany za favorita, podla jeho momentalnej formy moze zasa zvitazit, ale ako tu uz niekto napisal, obhajit je tazsie ako zvitazit..
zalezi aj na tom, v akej psychickej a fyzickej pohode prave v nedelu bude,
ten profil nieje az taky hrozny, ale tie km ho robia nevyspytatelnym..
ked by k tomu prisli este nejake extremne vykyvy pocasia, tak si myslim, ze to vsetko nahrava do karat petovi saganovi….
alebo to bude nakoniec nejaky uplne nenapadny pretekar, ktoreho nema nikto vo vizire ??
privela otaznikov, zajtra je vsetko mozne
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Sob 21. Mar 2015 15:54:39

quote="berloq"]Pred Strade-Bianche som mal za najväčšieho favorita Sagana. Prečo? Nazvané pokerovou terminológiou, Sagan má najviac "outov": drvivý finiš, ťah na rovine, vsadenie do kopca, precízny zjazd, teda je jasne najuniverzálnejší. A strašne by mu pomohol, nejaký "nepredpokladaný" finiš. Teda bol by favorit v mnohých situáciách. Bohužiaľ okrem jednej... tá jedna je však veľmi pravdepodobná a to špurt menšej skupiny, naneštastie aj s rýchlejšími mužmi ako je Sagan. (Po S-B, ho za naj favorita asi nemám, ale dobre pre neho, že ho tak veľa ľudí neberie)[/quote]

Ja by som tohto rocnu Strade-Bianche vobec nebral do uvahy.Peto tam zautocil velmi netakticky tusim ze 50km pred cielom,uz ani neviem na akom stupani.Podla mna islo Riisovi po prve o to ukazat superom,ze ja Peto stale takticky nevyzrety.Hlavne smerom k dalsim dvom monumentom,kde v minulosti ako spurter utocil zbytocne skoro a pre mna osobne nepochopitelne este aj v unikoch pravidelne striedal a tahal.Treba si brat priklad od Stybiho a tvarit sa ze akoze taham a setrit sa co mozno najviac a ked uz utocit tak okolo 4 km pred cielom.
A po druhe si Peto trenoval utok na Poggio a nasledny zjazd teda aspon podla mojho nazoru.
Preto si aj myslim ze zajtra mozme ocakavat Petov attack tesne pod vrcholom kopca.(bude ale zalezat ake bude mat nohy).Hlavne ak bude tempo na Poggiu pomale.
Realnejsie ale vidim to,ze budu utocit ini a budu to riadne trhat a Peto sa ich bude drzat za pomoci min.jedneho domestika.Bude a mal by si usetrit co najviac energie do spurtu,kde ak pride oddychnuty tak si to moze rozdat s kazdym.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: MSR

Poslaťod menovatel » Sob 21. Mar 2015 17:49:59

berloq píše:@menovatel
A koho prosím ťa považuješ za favorita ty? Ono mne ani nejde o to vedieť to... ale Kristoffa určili za favorita, snáď všetky cyklo-servery a nechcem nič predchádzať ale myslím, že CI na tom nebudú inak... Pretože keď niekoho považuješ za favorita tak z niečoho vychádzaš. Ty nevieš ešte ako bude pretek vyzerať, len na základe, už prebehnutých pretekov si môžeš domýšľať. Teda favorit na pretek sa určuje "podľa papierov", teda momentálnej (berieme v nejakom väčšom časovom intervale, v tomto prípade asi mesiac) formy, a tú sa dá iba nasadzovať na danú, dobre známu trať "ako to na tom a tom dopadne". A podľa tohto nemôže byť nikto väčší "predzávodný favorit" ako Kristoff, navyše pre neho hovorí jasný fakt, že už to raz dokázal, takže to nie je len nejaký potencionálny favorit. Druhý faktor je tá naozajstná momentálna "nedeľná" forma, teda ako sa bude cítiť v preteku, ale to nikto nevie.

Dalo by sa súhlasiť s tým, že obhájiť je ťažké... Ale čo myslíš tým, že doba Freireho je preč? Ten jazdec vyhral naposledy v roku 2010, to je akoby včera, cyklistika sa zase od vtedy diametrálne nezmenila. A zrovna Freire je dosť podobný Kristoffovi, dokáže preniknúť na správne miesto aj v ťažšom preteku a vo finiši nedať nikomu šancu. Štýl pretekania bude ten istý...


OK, najprv upresním svoj názor / dojem. Na konci preteku tejto dĺžky už vládze slušne šprintovať len zopár ľudí - ktorí mali svoj deň, majú hrubú silu Cancellaru (nie náhodou je furt na bedni), alebo dokázali nenápadnou takticko-príživnickou jazdou maximálne zošetriť sily (Ciolek). S favoritmi nikto nechce spolupracovať, ak tam nemajú niekoho z tímu. Preto stále nový víťaz, preto PS len ak neostane sám.
Šanca, že vyhrá staronový (špeciálne Kristoff, severanovi navyše vyhovuje upršané počasie) existuje, ale imo je percentuálne nižšia, než úspech "nečakaného" nového a tiež nižšia, než že si víťazstvo zopákne povedzme Terpstra na Roubaix. Ale nového konkrétne vybrať neviem, tých je aspoň dva tucty, nechcem jednohviezdičkových adeptov (Kristoff má 5) copy-pastovať zo zahraničných cyklostránok.
Zajtra uvidíme a budem držať palce celému T-Saxo. V Peťovom záuime. A nechcem Benattiho, Křižáka ani Breschela vidieť sťahovať únik niekde na pol ceste.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 21. Mar 2015 19:12:17

Ak si dobre pamätám tak po roku 2012 keď sa na Cancellarovom úniku pekne priživil Gerrans tak Spartakus prehlásil že už nikdy na Poggiu nebude útočiť. V roku 2012 aj v roku 2013 vyhrali práve cyklisti ktorí boli nenápadní a najlepšie ušetrili sil na záver. Ciolek v roku 2013 nešliapol zbytočne hádam ani raz, vždy počkal kým mu zaplátajú dieru iní cyklisti.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 21. Mar 2015 20:33:31

ifčopifčo píše:Ak si dobre pamätám tak po roku 2012 keď sa na Cancellarovom úniku pekne priživil Gerrans tak Spartakus prehlásil že už nikdy na Poggiu nebude útočiť. V roku 2012 aj v roku 2013 vyhrali práve cyklisti ktorí boli nenápadní a najlepšie ušetrili sil na záver. Ciolek v roku 2013 nešliapol zbytočne hádam ani raz, vždy počkal kým mu zaplátajú dieru iní cyklisti.

Tie Cancellarove vyjadrenia sú podľa mňa častokrát vykalkulované a slúžia ako súčasť taktiky. On vie že má väčšie šance z menšej skupinky. Taký špurt ako pred rokom už ťažko zopakuje. Navyše vtedy zapracovalo pár vecí v jeho prospech. Možno nebude útočiť ako prvý, ale niekto taký, za koho sa bude môcť zavesiť sa určite nájde. A možno aj potiahne špicu ale len ak to bude nevyhnutné. Inak to nechá na iných snaživcov. Takto nejako vyzerá jeho jazdecký štýl z posledných dvoch rokov.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MSR

Poslaťod West » Sob 21. Mar 2015 20:44:54

berloq píše:@menovatel

Dalo by sa súhlasiť s tým, že obhájiť je ťažké... Ale čo myslíš tým, že doba Freireho je preč? Ten jazdec vyhral naposledy v roku 2010, to je akoby včera, cyklistika sa zase od vtedy diametrálne nezmenila. A zrovna Freire je dosť podobný Kristoffovi, dokáže preniknúť na správne miesto aj v ťažšom preteku a vo finiši nedať nikomu šancu. Štýl pretekania bude ten istý...


No dúfajme že Kristoff nebude až tak podobný Freiremu, lebo inak by bol zajtra veľmi ťažko zdolateľný. Freire bol na špurtéra mimoriadne dobrý lezec. Možno ešte lepší ako Sagan. Utrhnúť ho na Poggiu bolo takmer nemožné. U Kristoffa stále verím že táto šanca existuje. Určite to ale nebude ľahké.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Sob 21. Mar 2015 20:45:35

Písal som to tu síce aj ja, ale našiel som že Fabián reagoval po zmene cieľa bližšie k Poggiu že možno prehodnotí to svoje neútočenie. Tak som zvedavý čo predvedie, a len pevne verím že ak zaútočí Peťo mu bude visieť na kolese :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 21. Mar 2015 21:56:38

Ked si to zhrnieme ja budem povazovat za uspech od Petra top3 alebo povedzme aj top5. Ale to zalezi aj od samotneho priebehu. Ak zautoci na Poggiu a chytia ho chudaka na Via Roma tak mu to prepacim ak skonci aj mimo top10 :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 21. Mar 2015 23:03:54

Uzasna praca slovenskych novinarov http://sport.sme.sk/c/7709628/sagan-ide-vyhrat-preteky-milano-san-remo.html Ak by to nahodou zmenili ako oni zvyknu menit nadpisy tak teraz o 10tej vecer nadpis znie "Sagan ide vyhrat preteky Milano-San Remo". Neviem ci mam krutit hlavou alebo sa zacat smiat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 21. Mar 2015 23:40:09

Na zajtra je predpoveď 12 stupňov, zamračené a miestami dážď, dúfajme že Peter sa poučí z minulého roku a teplo sa oblečie 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 22. Mar 2015 13:11:34

Vraj prsi. Zaujimave ze odkedy sledujem San Remo teda edicie 2013,2014,2015 tak vzdy prsi :D Raz by mohlo zaprsat aj na Roubaix to by bola sranda ako posledne na Tour. Skoda ze dnes to vyzera tak ze zaver neuvidim. Co uz. Su aj dolezitejsie veci ako cyklistika.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Ned 22. Mar 2015 15:18:16

Keram píše:Vraj prsi. Zaujimave ze odkedy sledujem San Remo teda edicie 2013,2014,2015 tak vzdy prsi :D Raz by mohlo zaprsat aj na Roubaix to by bola sranda ako posledne na Tour. Skoda ze dnes to vyzera tak ze zaver neuvidim. Co uz. Su aj dolezitejsie veci ako cyklistika.

To máš pravdu, ale nie je ich veľa a dajú sa spočítať na prstoch oboch rúk. :D
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Sanremo

Poslaťod berloq » Ned 22. Mar 2015 20:50:59

Ja pridám svoj pohľad sem. Prečítal som si príspevky pod článkom, a mierne sa mi priťažilo :oops: :shock:

To čo som tak strašne nechcel sa stalo... Bohužiaľ. Takto početná skupina v cieli to je pre mňa obrovské sklamanie. A naozaj sa zase a znovu potvrdilo, že osamostatnenie nejakej malej skupiny prípadne jednotlivca prestáva byť čim ďalej tým menej možné. Jednoducho trať neponúka možnosť pretekárom, ktorí sú silní a nie sú závislí od spolujazdcov, odpútať sa. Ten pretekár by musel byť v ten deň na vrchole možností. Možno Cancellara keby mal deň ako na MS v Mendrisiu... Jednoducho argumenty, že klasikári majú možnosti, asi už nie je mieste...

Aj keď... Obrovskú pochvalu (aspoň odomňa :lol: ) si podla mňa zaslúžia tímy Sky a BMC. Teda hlavne BMC, naplnili sa slová Gilberta a van Avermaeta, o tom, že to pojmú agresívne. A skutočne, hneď na tých troch brdoch to začalo vyzerať sľubne, Sky dokonca dostalo pelotón pod tlak. A samotná Cipressa dala veľkú nádej, že BMC ten pelotón naozaj dokážu unaviť. Je pravda, že spravili zrejme maximum. Rovnako Sky drvilo na veľa úsekoch tvrdé tempo a snažili sa pelotón okresať. Lenže samotné Poggio, bolo najväčšie sklamanie dňa. Tak ako to sľubne vyzeralo, skončilo to absolútnym fiaskom. Pri pohľade na Kristoffa na Cipersse, by som na neho nevsadil ani cent. O to viac ma prekvapilo, že Kaťušu na Poggiu nikto ani neohrozil, každý sa bál čo mu to spraví so silami. Neverím, že keby niekto naozaj silný zaútočil, Kristoff by bol schopný reagovať. Tam to tímy prekaučovali. Napríklad Astana totálne sklamanie, tím plný hviezd, absolútne nič nepredviedli a teraz nemyslím Nibaliho. Ale aj ďalšie tímy. Keby sa aj na Poggiu útočilo hneď od začiatku, verím, že by to Kristoff vzdal. Lenže nič sa nedialo, atak Gilberta a následne van Avermaeta bolo málo.

Na druhej strane Paolini určite neišiel pomaly, keďže to donútilo jazdcov rozmýšľať či útočiť alebo neútočiť. Až v momente pádu Gilberta a odrezaním Bakalovcov som prestal veriť, že je šanca s tým niečo urobiť.

A čo sa dalo už od podpisu zmluvy čakať, sú infantilné názory, ako tím nepomohol Saganovi... Sagan určite vie, že mu pomohli maximálne ako mohli. Ono Kreuziger mu iba ťažko rozbehne špurt. Ale ako som povedal, dalo sa to čakať... a čakám to naďalej. Iba upozorňujem, že snáď okrem Kristoffa tam nikto žiadnu adekvátnu podporu asi nemal.

A výsledok? Tak keby niekto včera videl do budúcnosti a videl by výsledok... asi by povedal, že podla očakávania. Všetky rýchle esá vpredu. Bohužiaľ podľa priebehu je to sklamanie. Paolini, opäť muž pretekov. Z Degenkolba sa stáva fenomén, je neuveriteľné ako dokázali (on a Kittel) pozdvihnúť tento tím k výšinám.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 22. Mar 2015 21:33:15

Áno, vďaka SKY a BMC, že spravili pretek zaujímavým a že sa o niečo pokúsili. Cipressa patrila k najlepším momentom závodu, boli odpáraní Kristoff, aj Bouhanni. Bohužiaľ na Poggiu prevzala Katusha dirigentskú taktovku a nikto nebol ochotný, alebo schopný nasadiť vyššie tempo, tak sa dalo očakávať, že šprintéri prídu do záveru. Určite sa dalo čakať viac od viacerých tímov - Etixx, Movistar, Tinkov. Naopak Lampre celkom slušne, obaja šprintéri sa umiestnili v prvej desiatke. Inak Peter myslím nesklamal, hoci v závere ostal opäť viac vzadu, ale to by som mu dnes ani nevyčítal.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia

cron