Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod dexterko » Pia 15. Apr 2016 23:35:04

Mino píše:Tak aj keby Peter vyhral ( osobne pochybujem že skončí niekde vysoko, aj keď nemám šajnu v akom rankingu /WT,1.1 atd/ sú ptrteky ) nemôže štartovať na OH v inej disciplíne.


Z pravidiel UCI ohľadom účasti na OH:
Any athlete who has qualified and who has been entered by their NOC in one (1) of the Cycling disciplines (BMX, Mountain Bike or Track Cycling) will have the right to be entered in Road Cycling, provided that the NOC has obtained a quota place in the said event, that the limits for participation per NOC and per event are not exceeded, and that the athlete eligibility requirements have been met.

Skrátka, ak bude miestenka, môže štartovať aj npr. v MTB aj ROAD.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod andreee » Sob 16. Apr 2016 8:28:43

Sranda ako tu všetci riešia OH. Mňa prvé napadlo, že sa chce trochu zabaviť a zároveň potrénovať kopce na californiu. Ale možno to bude tým, že pre mňa OH nemá ani váhu vzduchu ktorý by som vydýchal pri ich sledovaní, tak mi nedoplo, že niekto sa tam môže tlačiť do disciplíny v ktorej nie je doma.
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Sob 16. Apr 2016 9:27:19

Ja by som nenapísala že v tom nie je doma, s horskou cyklistikou začínal. Aj keď je pravda že dávno už nepretekal v tejto disciplíne. Ja si tiež myslím že sa chce odreagovať, zabaviť sa pred Kaliforniou, ale môže sa mu aj zadariť, len nech sa nezraní. Uvidíme ako mu to pôjde v Rakúsku a v Česku. Michal Lami je skvelý horský cyklista ide mu to, inak pred mesiacom som ho videla v KE.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Sob 16. Apr 2016 14:11:53

lukas píše:Pozrite sa. V Grazi aj Tepliciach bude naša kompletná reprezentácia, čiže aj Michal Lami. Bude to teda priama konfrontácia. Ak Peter nebude lepší, nie je o čom. Ak bude, ešte sa vynorí otázka, o koľko. Ak vyhrá, potom to celé začne byť zaujímavé a môžeme sa tu vrátiť diskutovať o Riu. Všetci vieme, že ak by tam Peter mal ísť, rozhodne to bude musieť byť s víziou ataku na medailu. Dnes to nikto reálne nevie posúdiť.


Velmi spravny a triezvy pohlad na vec.

andreee píše:Sranda ako tu všetci riešia OH. Mňa prvé napadlo, že sa chce trochu zabaviť a zároveň potrénovať kopce na californiu. Ale možno to bude tým, že pre mňa OH nemá ani váhu vzduchu ktorý by som vydýchal pri ich sledovaní, tak mi nedoplo, že niekto sa tam môže tlačiť do disciplíny v ktorej nie je doma.


A to uz preco? Cisto zo zvedavosti. Lebo OH je najviac pre sportovca co moze byt. Mozno s vynimkou futbalu. Ja keby som bol sportovec tak by to bol moj sen raz sa zucastnit OH alebo nebodaj ich vyhrat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 17. Apr 2016 23:00:23

Ja súhlasím s Andreeem OH sú preceňované a v cyklistike vždy vyhrajú najviac odduchnutí jazdci ako favoriti ktorý sú po tour unavený.Ale bolo by zaujímavé vidieť Petra zahodiť na mtb.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod menovatel » Str 20. Apr 2016 13:28:50

Na Olympiáde by nás v mtb mohli reprezentovať dvaja. Steirer Sport z 19. 4. píše, že Peter bol neďaleko Grazu videný na trati pri neohlásenom tréningu. V tričku La datcha :) O trase povedal, že dúfa v suchú nedeľu, lebo na trati je veľa koreňov a veľkých skál. Ďalej píšu, že za víťazstvo je 60 UCI bodov, Slovensko je momentálne 13.-te a Rakúsko 14.-te. Pritom do trinásteho miesta má štát nárok na dve nominácie, čo by bolo optimálne. Preto PS chce špičkové umiestnenie.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2016 15:21:07

Inak ja som dneska čítala o tom že Peter bude trénovať s Filipom Polcom, len neviem či je to pravda. A včera som čítala vyjadrenie Petra Privaru: To, že Petrova účasť na pretekoch v Riu aj na horskom bicykli nie je len zbožné želanie fanúšikov a fikcia, potvrdzujú aj slová šéfa Slovenského cyklistického zväzu Petra Privaru. „Saganova účasť na pretekoch na horskom bicykli v Riu je stále zatiaľ iba v rovine úvah. Momentálne trénuje, aby sa otestoval a až potom by mal zvážiť svoju možnú účasť v Riu. Peťo o tejto možnosti nechcel veľmi hovoriť, aby potom nesklamal fanúšikov, ak sa rozhodne inak,“ povedal Privara. Zdroj: Pluska.sk
„Je to v rovine úvah,“ pripustil prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara. „Ale všetci vieme, že Peter je maximalista a nebude rozprávať o nejakých svojich plánoch, pokým nebude vedieť, ako na tom v prípade horského bicykla je. Či už s technikou, alebo formou. Nehovoriac o tom, že sám by určite nešiel na OH na úkor niekoho, kto počas sezóny cestoval po pretekoch a vyjazdil pre Slovensko olympijskú miestenku. Jedna je už istá, ďalšia je ešte v hre, ale o konkrétnych menách je predčasné hovoriť,“ dodal Privara. Zdroj: Nový čas
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod lukas » Str 20. Apr 2016 17:43:55

@menovatel
Písal som to tu pred pár dňami. Peter nevybojuje žiadnu miestenku. Rátajú sa body troch najlepších cyklistov. Potreboval by 300 bodov do konca mája, aby dorovnal tretieho z našich Františka Lamiho. Privara povedal to čo som tu písal, že najprv musí ukázať, že je lepší ako Michal Lami a ak pôjde na OH, tak iba bojovať o medailu. Múdrejší budeme o pár dní, ale ani tie preteky 1. kategórie, ktoré absolvuje, zďaleka nemusia mať dostatočnú výpovednú hodnotu.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod dexterko » Ned 24. Apr 2016 13:25:27

Peťo po 1. kole, ako inak, na samom čele.

Po 2. kole sa prepadol na 4. priečku so stratou 36 sek.

V 3. kole strata narástla na 52 sek., priebežne 6. miesto.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod dexterko » Ned 24. Apr 2016 13:53:59

Po 4. kole žiadne veľké zmeny, Peter Sagan na delenom 5. mieste s mankom 47 sek. Na pódium strata 16 sek.

V predposlednom kole narástla strata na 1 min. 14 sek., ostáva na 5. mieste. Zrejme to tak ostane až do cieľa.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod dexterko » Ned 24. Apr 2016 14:22:00

Peter Sagan, zo zatiaľ neznámych dôvodov, do cieľa nepríde a nedokončí závod.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Ned 24. Apr 2016 14:37:10

dexterko píše:Peter Sagan, zo zatiaľ neznámych dôvodov, do cieľa nepríde a nedokončí závod.


Dufam ze nie zo zdravotnych dovodov :roll:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod dexterko » Ned 24. Apr 2016 14:42:22

Keram píše:
dexterko píše:Peter Sagan, zo zatiaľ neznámych dôvodov, do cieľa nepríde a nedokončí závod.


Dufam ze nie zo zdravotnych dovodov :roll:



Skôr si myslím, že si zajazdil, otestoval sa, vyskúšal, a ukončil to sám od seba.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Ned 24. Apr 2016 15:02:07

dexterko píše:
Keram píše:
dexterko píše:Peter Sagan, zo zatiaľ neznámych dôvodov, do cieľa nepríde a nedokončí závod.


Dufam ze nie zo zdravotnych dovodov :roll:



Skôr si myslím, že si zajazdil, otestoval sa, vyskúšal, a ukončil to sám od seba.

No ja kukám že je na 18. mieste, ale došiel len do 5. kola. Ale inak išiel skvele počas tých 5 kôl, bol v top 10. Po prvom kole bol prvý ale potom prepadol troška, ale vyzerá to tak že pretek nedokončí. Len dúfam že nespadol. Možno že dostal defekt.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Ned 24. Apr 2016 15:07:12

Už má DNF.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Ned 24. Apr 2016 15:36:00

No Peter asi mal pád, má ľahké poranenie tváre, a bicykel už bol nepojazdný. http://www.kleinezeitung.at/s/sport/som ... g-aufgeben
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod paula@sile » Ned 24. Apr 2016 20:45:12

no neviem, ci bolo spravne startovat, este toto chybalo, dolamat si nebodaj hnaty a takto riskovat zvysok sezony…. :roll:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod menovatel » Pia 29. Apr 2016 12:10:52

elviska píše:http://sport.idnes.cz/sagan-pojede-cross-country-horskych-kol-v-teplicich-fye-/cyklistika.aspx?c=A160429_082807_cyklistika_rou
A troška aj Český bulvár Blesk.cz http://isport.blesk.cz/clanek/dalsi-spo ... plice.html

Niekde písali, že Peter potrebuje aspoň jeden bod, aby bolo vôbec možné ho nominovať na Olympiádu. Nemusí to byť pravda, už popísali dosť hlúpostí. Ale ak áno, pôjde iste konzervatívnejšie než v Rakúsku. Hlavne rozumne dokončiť, nie nutne byť na bedni. Teplický okruh má oveľa menšie prevýšenie (95 m) než ten pri Grazi (cca 400 m?), to by mu malo viac sedieť. Tam vraj strácal na tiahlom stúpaní proti štíhlym vrchárskym typom a doháňal to v zjadoch, čo sa mu vypomstilo.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia

cron