Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Tour de France

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 16:27:50

Každý správny fanúšik cyklistiky sa teší na júl a bitku najlepších cyklistov na najprestížnejších pretekoch sveta.
Trasu Tour de France 2015 sme predstavili tu - http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo-sveta-cyklistiky-clanky/2123
Štartovú listinu priebežne dopĺňame tu - http://www.cycling-info.sk/spravodajstvo-z-pretekov-clanky/2253
Ak Vás baví história, najrozsiahlejšiu originálnu v slovenčine máme my - http://www.cycling-info.sk/historia-tour-de-france
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Tour de France

Poslaťod Thor » Pon 23. Feb 2015 21:43:47

Tento rok nás čaká asi prvý krát za posledné roky tour totálne nabitá favoritmi. Zúčastní sa snáď každý vrchar z top20 takže sa máme na čo tešiť! :o
Obrázok užívateľa
Thor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Thor » Pon 23. Feb 2015 21:55:24

A viem, že je síce priskoro tipovať, ale ak by sa naplnil najlepší scenár, pričom by sa na štart postavili všetci pretekári a v top forme, tak tipujem že o víťazstvo sa pobije froome s contadorom, o tretie miesto quintana s nibalim a zvyšok top10 si rozdelia valverde,rodriguez,pinot,van garderen,molema a uran ktorý je síce pri double giro-tour trochu neistý
Obrázok užívateľa
Thor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Uto 24. Feb 2015 0:24:01

Presne tak Thor. Každý rok na TdF dobrovoľne i nedobrovoľne chýbali niektoré známe mená. Svoje o tom vie Nibali, Quintana, Valverde, ale hlavne Rodríguez. Koniec-koncov, obhajovať predvlani neprišiel ani Wiggins. Contador mal zasa dopingové problémy. A. Schleck sa zranil tesne pred TdF 2012. Tento rok sú zatiaľ jedinými známymi menami, ktoré sa neplánujú zúčastniť, Pozzovivo a Betancur, čo nie je až takou tragédiou. Dokonca sa chystajú aj všetci šprintéri. Vyzerá to na fantastický ročník.
Verme, že sa nikto nezraní pred alebo počas pretekov.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Str 25. Feb 2015 0:10:04

Ešte sa na Tour nechystá Van Den Broeck, ten si myslím skôr zaslúži spomenutie ako Betancur (minimálne kým ten bude v súčasnej váhovej kategórií :D ).
A na tú top 10 by som dal oveľa viac kandidátov (a možno aj vyššie), minimálne mi hneď z hlavy vypadnú Bardet a Talansky, aj keď hlavne Andrew sa musí naučiť udržať sa na bicykli :D .
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod motyliLET » Sob 28. Feb 2015 12:22:41

no po najnovsich spravach od UCI mam dojem ze Nibaliho na tdf2015 nechcu, neviem ci je to zamer alebo co ale tak vagne a nekonkretne info co dala v kauze astany UCI je smiesne, ze vraj nedodrziavaju antidopingovu politiku v teame co to je antidopingova politika nik normalny asi netusi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Pon 23. Mar 2015 15:31:23

Možno zaujímavá správa o titulárnom sponzorovi zeleného dresu na TdF (a zároveň aj na Vuelte):

http://sport.idnes.cz/skoda-sponzor-tou ... istika_tm2
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Pon 23. Mar 2015 17:08:18

@eres
Je to veľmi zaujímavá informácia. Hlavne pre Citroen, ktorý sponzoruje Petra Sagana. Škoda už vlani na svoje marketingové aktivity viackrát využila 2. etapu Tour de France, v ktorej mal Peter na sebe biely dres, čo sa Citroenu nepáčilo, ale nemal proti tomu ako bojovať. Teraz to bude ešte zaujímavejšie ;)
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Uto 24. Mar 2015 10:47:07

@lukas

Podrobnejšie takéto zákulisie nesledujem, takže vďaka za info. Ale keď už si francúzske automobilky "nechajú", že od roku 2004 je sponzorom ich najvýznamnejšieho športového podujatia "česká" škodovka, príde mi až malicherné sa na takéto niečo z ich strany ponosovať.
Mali by sa snažiť to obrátiť vo svoj prospech, kreatívcov v reklame majú určite (vlastných alebo zaplatených) dosť - už len základná myšlienka, že Škoda musí sponzorovať jeden trojtýždňový pretek, aby mohla použiť jazdca, ktorého dokáže Citroen podporovať celý rok, dáva niekoľko námetov na využitie...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Uto 24. Mar 2015 14:59:12

My sa bavíme o slovenskej Škode a slovenskom Citroene, samozrejme, materské automobilky sledujú veľa premenných. Myslím, že posledné dva roky sa už vedelo, že PMU končí sponzoring Tour a A.S.O. sa prirodzene dohodlo so Škodou, ktorá si trochu priplatila. Aj farebne im to sedí.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Uto 24. Mar 2015 15:54:53

Jasné, ale aj slovenskí kreatívci z Citroena budú mať možnosť to využiť na nejaký marketingový ping-pong (viď reklama českého Hyundai-a na ich nové auto, pri ktorom aj sused z Boleslavi zbledne závisťou - alebo tak nejako :) )
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Pia 22. Máj 2015 23:02:03

ludkovia, neviete kedy budu zname profili etap? pripadne ak uz niekde su, kde by som ich nasiel, bo sa mi to zatial nepodarilo, zatial by mi stacili 13. 14. 15. 16. na ktore sa chystam a dufam, ze sa tam dostanem, dakujem pekne.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Uto 26. Máj 2015 11:44:29

dexterko píše:ludkovia, neviete kedy budu zname profili etap? pripadne ak uz niekde su, kde by som ich nasiel, bo sa mi to zatial nepodarilo, zatial by mi stacili 13. 14. 15. 16. na ktore sa chystam a dufam, ze sa tam dostanem, dakujem pekne.


Zatiaľ tieto informácie nie sú ani na oficiálnej stránke TdF - musíme si počkať...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 27. Máj 2015 0:20:34

profily etap na TFD : http://www.procyclingstats.com/race/Tou ... 015-stages

pokial by sa mal pokusit Peto nieco vynimocne tak to vidim na max 16 a 18 etapy ..ale to bude podla mna uplne unaveny , pripadne 11 ... alebo skusit 10tej unik ako skusal 2 roky dozadu na Mt. Ventoux

inak brutalne vela etap konciacich na kopci .. kratka casovka ..toto vyzera byt brutalna TDF , uz sa neviem dockat.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 27. Máj 2015 0:33:47

nat píše:profily etap na TFD : http://www.procyclingstats.com/race/Tou ... 015-stages

pokial by sa mal pokusit Peto nieco vynimocne tak to vidim na max 16 a 18 etapy ..ale to bude podla mna uplne unaveny , pripadne 11 ... alebo skusit 10tej unik ako skusal 2 roky dozadu na Mt. Ventoux

inak brutalne vela etap konciacich na kopci .. kratka casovka ..toto vyzera byt brutalna TDF , uz sa neviem dockat.

som rad, ze sa uz diskusia presunula do fora :lol:
No ja si myslim, ze tych prilezitosti bude ovela viac ako pises. Co som len tak letmo prebehol profili tak tych moznosti je tam viac, samozrejme pocnuc cistymi rovinami kde pri trochu stastia a zhode okolnosti moze nieco vytazit, cez jemne klasikarske etapy kde sa moze s niekym pred cielom utrhnut, konciac etapami konciacimi nie dlhymi a narocnymi stupaniami kde moze naplno vyuzit svoju vybusnost a silu. ale samozrejme adeptov tam bude ako maku, takze kazda jedna sanca na winner bude velmi tazka.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 27. Máj 2015 1:25:24

dexterko píše:No ja si myslim, ze tych prilezitosti bude ovela viac ako pises.


Ale ked vyhra klasikarsku ci rovinnu etape nebude to vynimocne (na slovenske pomery urcite bude , ale vseobecne..) . Uz sa to bude dat ako tak cakat, bude spolufavorit.
Ale ked vyhra horsku etapu , tak sa jeho "legenda" posunie opat dalej :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Str 27. Máj 2015 8:11:13

Zaujímavé, že na PCS sú profily skôr, ako na oficiálnej stránke - asi majú dobré zdroje, alebo sú len po uvoľnení týchto info najrýchlejší...

Myslím, že to bude podobné ako vlani, Peťo bude často v popredí, suverénny v boji o zelený dres a verím, že miesto viacerých druhých miest dá aspoň jedno-dve víťazstvá
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Štv 28. Máj 2015 21:39:24

Tohtoročná TF by mala priniesť skvelé predstavenie a úžasne momenty.Boj o celkového víťaza nemá top favorita,ale po dlhej dobe máme až štyroch rovnocenných borcov na žľuťaka.Samozrejme môže prekvapiť aj niekto iný a ešte viac zamotať boj o prvenstvo.Veľmi ťažko je určiť kto vyhrá.Ja si ešte počkám na uzavretie súpisiek,pretože na tom kto vyhrá budú mať veľkú zásluhu domestici.Ja považujem zatiaľ za veľmi mierneho favorita na víťazstvo Contadora.Podľa predbežnej nominácie TS by mali ísť z Gira na TF -Rogers,Paulinho a samozrejme Alberto.Chcem tým povedať,že som rád ak pôjdu z Gira len dvaja pomocníci.(zatiaľ nič extra výkony,ale na prvenstvo to zatiaľ bohate stačí).Pretože Alberto bude potrebovať čerstvých a oddýchnutých domestikov.Okrem týchto troch sú zatiaľ v nominácii Sagan,Majka,Kišerlovski,Bennati a Bodnar.Malo by teda ostať zatiaľ jedno miesto voľné a tu sa bude možno rozhodovať o Romanovi.
Samozrejme pre nás bude veľmi atraktívna aj súťaž o naj aktívnejšieho pretekára.
Tento ročník sľubuje tiež zaujímavú zápletku. Podľa mňa tu ale je favorit jasnejší ako v boji o žltý drez.Samozrejme je to Sagan.Určite v rovinatých etapách budú väčší favoriti Cavendish,Kittel(ak bude štartovať).Nechcem byť naivný,ale celkom vyrovnané súboje na rovine očakávam s Kristoffom a Greipelom.
V dojazdoch do mierneho stúpania a v kopcovitých etapách budú najväčší konkurenti Kristoff,Degenkolb,Matthews a možno Gilbert s Valverdem,ale v týchto súbojoch by mohol mať Peťo mierne navrch.Aj tu ale celkom určite vyskočí a prekvapí nejaký mladý špurtér.
Tento rok dali konečne nejaké dojazdy etáp do mierneho stúpania čo Peťovi max. vyhovuje.Podľa mňa by mohlo ísť o 3,6 a 8 etapu.Bez šance není ani v úvodnej 13,8 km dlhej časovke.obzvlášť ak by bola technická.
Keby sa mu ju podarilo vyhrať,tak by nám bol Peťo aj dosť dlho v žltom.Môj typ je,že by Peťo tento rok mohol vyhrať dve etapy.Veľmi má teší,že v predbežnej nominácii TS je Bennati a hlavne Bodnar(aj ked neviem ako je na tom zdravotne),pretože by mali pomôcť nielen Contadorovi,ale aj Saganovi.
Taktiež by ma poťešilo,keby sa Peťovi podarili na TF dve veci:
1-vyhrať zelený drez bez nejakej výraznej podpori spolujazdcov.
2- čo možno najviac pomôcť Contadorovi v boji o prvenstvo.Ćím by celému cyklistickému svetu dokázal,aký je výnimočný cyklista.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod nomad » Štv 28. Máj 2015 22:39:41

ak vyhra contador giro (co na 99% vyhra), tak by bolo dobre aby zopakoval pantaniho z 98. ak by nemal vyhrat on,tak druhy kto by si to najviac zasluzil za celu karieru je valverde
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Štv 28. Máj 2015 23:05:51

No. Ja som hodne skeptický a hlavne čakám, kto, ako a kedy vypadne z hlavných favoritov - myslím tie pády a podobné veci z ostatných Grand Tour. Už tri krát za sebou to bolo dosť zlé - Froome + Contador, potom Quintana, teraz Pozzovivo + Porte. Pri štyroch rovnocenných favoritoch tam bude v prvých etapách hrozná tlačenica, nervozita atď. Bohužiaľ očakávam, že niekto si to opäť odnesie.

Od piatich kilometrov pred cieľom by už mali pustiť dopredu len po jednom šprintérovi z každého tímu, nech sa tam strkajú a zvyšok poslať pod sprchy s rovnakým časom.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia