Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 05. Apr 2015 17:18:33

ano petovi sa neda dnes nic vytknut, on nesiel po tom uniku ked kristoff s terpstrom usli asi to vyhodnotil tak ze thomas a sky to stiahnu, skoda ale proste ked takto za necele dve sezony niekto taky ako kristoff co mal problem nedavno udrzat sa v hladkom kopci dokaze takto prejst bergy .... no sialene, kazdopadne pekne preteky napinave perfektne tesim sa na PR
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Ned 05. Apr 2015 17:36:12

UF. V prvom rade gratulácia Peťovi, podľa mňa sa úplne zodrel. Teraz sa môže hodiť na maródku a odkázať svojim teammates, nech si Roubaix idú sami. Prišlo mi to ako hanba, že v tej najvážnejšej skupine favoritov, kde boli z každého tímu aspoň 2 (napr. Degenkolb mal pri sebe 2 kusy) je Peťo zase sám. Ale opäť dramatizoval preteky, je to fakt napínavé, keď začne pretekať.
Ale - uvažujem - dá to niekedy? Pred rokom dvomi bývaval druhý, teraz začína brať švrté miesta. A ako bolo povedané v telke - ako to bude so zeleným dresom na Tour?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Ned 05. Apr 2015 17:44:54

tak dnes Sagan perfektny vykon ja nemam co vytknut. spravil presne to co mal aby podla papierovych predpokladov bojoval o vitazstvo. skoda ze tu dnes nebol Fabian :( ak by bol tak Kristoffov unik by nedosiel do ciela, bolo by to zaujimavejsie ale asi s rovnakym koncom... gratulacia Kristoffovi perfetny tah pustit sa do uniku s Terpstrom a preliezt Kwaremont a Paterberg na cele aj v pripade ze by ich favority dobehli tak by spurtovat o vitazstvo. Ronde vidime sa o rok a uz sa tesim na Roubaix
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 05. Apr 2015 17:56:15

Napisal som aj do diskusie ale napisem este aj sem. Tu je to ovela kulturnejsie prostredie (klopem na drevo :D). Dnes sa neda Petrovi absolutne nic vytknut a to najma takticky. Nevetral sa prilis. Vozil sa takticky. Jediny poriadny utok spravil vtedy ked mal. Teda ked jediny odpovedal na Van Avermaeta. Podla mna trochu zla taktika od Etixxu. Asi si Terpstra myslel ze dokaze Kristoffa odparat na bergoch. Lenze on nie je explozivny typ ale skor tempar. Preto si osobne myslim ze akonahle sa za neho nalepil Kristoff mal sa na to vykaslat a prestat tahat. Takto dal Kristoffovi pol minuty k dobru pred rozhodujucimi pasazami pretekov. Stybar by mal asi vacsiu sancu ho odtrhnut na bergoch ako Terpstra. Ale to je tazko posudzovat. Kristoff sa mozno ani nedal porazit dnes. A navyse Stybar dnes nevyzeral az taky silny. Spravodlivy vitaz si myslim aj ked nad tou jeho vykonostou mi zastava rozum :shock: Presne som si predstavoval po sezone 2013 ze Peto Sagan sa bude este zlepsovat a bude takyto silny. Zial nestalo sa. S dnesnym 4.miestom musime byt ako jeho fanusikovia spokojni. Na trati odovzdal vsetko. Podla mna dnes moze byt najviac sklamany Greg Van Avermaet. BMC tam mal tusim okrem neho dvoch jazdcov a ti mali urobit vsetko preto aby vratili Terpstru a Kristoffa spat. Prekvapeny som zo Sepa. Neviem co sa stalo ale to nemoze byt vykonnostou. Asi mal technicke problemy.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Ned 05. Apr 2015 18:31:53

Ja ako fanúšik PS som tiež spokojný, veľmi dobrý výkon, super pretek.
Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale stale si myslím, že najvyššie šance na vítazstvo v monumente má Peter na M-SR a P-R, takže o týždeň som opäť pripravený a nažhavený fandiť :-)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 05. Apr 2015 18:43:39

Suhlasim ze dnes podal peto jeden perfektny vykon ako po vykonostnej stranke tak aj po taktickej stranke inak ukazalo sa ze thomas sa asi privelmi zodral na e3 a g-w evidentne mu dosla para para hlavne na poslednom paterbergu sky mu pomahali co to slo ale nestacilo to ze tinkoff nema nato aby seriozne podporili peta je fakt naozaj poslednych 70 km uz tam nemal nikoho a to aj taky gian shimano tam mali troch ludi co uz vanmark potvrdil svojusmoliarsku povest tiez by potreboval lepsi team kristoffa nemam rad jedoducho ma nenormalny progres a brutalnu silu a to siel de panne na plno nechapem etixx to zahrali na terpstru co je skoda ... Ale boli to krasne preteky
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 05. Apr 2015 18:51:51

eres píše:Ja ako fanúšik PS som tiež spokojný, veľmi dobrý výkon, super pretek.
Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale stale si myslím, že najvyššie šance na vítazstvo v monumente má Peter na M-SR a P-R, takže o týždeň som opäť pripravený a nažhavený fandiť :-)

Po dnesnom monstroznom vykone neverim ze Kristoffa niekto odtrhne na Roubaix :D A z coho usudzujes ze Peter ma na P-R vacsie sance ako napriklad dnes? Pretoze tam treba tahat ako lokomotiva a to sa javi momentalne ako Petrov najvacsi problem :?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 05. Apr 2015 18:56:05

Takže najprv k Petrovi – skvelý výkon. Tak ako som dúfal že bude jazdiť, tak to dokázal výborne takticky zvládnuť. Po Koppenbergu sa dostal do čelnej skupiny a tam jazdil ekonomicky a prehľadom. Nesnažil sa reagovať na útoky a čakal na rozhodujúce stúpania. V nich bol silný tak ako on väčšinou zvykne, pričom na Paterbergu bol s GVA najrýchlejší. Ten záver bol trochu podobný záveru E3. Tak ako sme tu viacerí písali, keď musí držať dlhší čas vysoké tempo po rovine, tak mu dôjdu sily. Teraz to z Paterbergu bolo našťastie iba 13km, takže to napokon dopadlo celkom dobre. Bolo to asi maximum čo dnes mohol dosiahnuť. Víťaz Kristoff – samozrejme gratulácia. Bol to výkon ako z inej planéty. Ten jeho nástup som bral ako spôsob vyhnúť sa priamej konfrontácie s najlepšími na posledných stúpaniach. Ale napokon sa ukázalo, že on by aj tam patril k najlepším. Dnes vlastne nemal slabé miesto a len ťažko si viem predstaviť variantu v ktorej by nevyhral. Tá jeho dominancia v posledných týždňoch je až nefér. Momentálne je na takej úrovni k akej sa Peťo Sagan priblížil len raz v roku 2013. Vlastne mi trochu robí problém sa s tým logicky zrovnať. Ako sa môže dovtedy priemerný cyklista začať v 26 rokoch v podstate exponenciálne zlepšovať? Tento rok to vyzerá na jeho útok na zelený dres na TDF a o rok čo ja viem... na žltý? Terpstra bol v dvojici s ním v úplne blbej situácii. Musel ťahať, aj keď vedel že prehrá, lebo Kristoff by si pokojne trúfal aj na Sagana s GVA, ale on určite nie. Celkom ma tiež potešil mladý Benoot. Veril som že sa ukáže už tento rok na klasikách, ale že v 21 rokoch vyjazdí 5 miesto na RVV, tak to je fakt niečo. Ďalší obrovský Belgický klasikársky talent.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Ned 05. Apr 2015 19:13:00

@KeraM,

nemam na to ziaden vedecky podlozeny, exaktny argument :-) , ani netvrdim, ze P-R vyhra tento rok. Su to len moje dojmy z Petrovych vykonov na monumentoch a vlani siel Peter P-R, podla mna, famozne. Bojovat bude urcite aj teraz, vyhrat mozno vyhra niekedy neskor...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Ned 05. Apr 2015 19:23:40

Nuž a ten Kristoff okrem Roubaix ešte v tomto roku vyhrá aj Majstrovstvá sveta - sčasti aj na kockách. A celkom sympatický cyklista to bol, takto ho začnú všetci neznášať (všetci si ho budú strážiť, nikto ho nevezme do úniku, Paolinimu dojde para - v podstate nakoniec dopadne ako Sagan. Akurát má už vo vrecku 2 monumenty. ;) )
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 05. Apr 2015 19:36:36

Tak videl som to už v de Panne, neskutočná sila Kristoffa. Už tam som videl, že dnes môže vyhrať (menej som čakal, že to bude z takéhoto úniku o dvoch jazdcoch). A tak to dnes aj dopadlo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 05. Apr 2015 19:39:20

ondro píše:Nuž a ten Kristoff okrem Roubaix ešte v tomto roku vyhrá aj Majstrovstvá sveta - sčasti aj na kockách. A celkom sympatický cyklista to bol, takto ho začnú všetci neznášať (všetci si ho budú strážiť, nikto ho nevezme do úniku, Paolinimu dojde para - v podstate nakoniec dopadne ako Sagan. Akurát má už vo vrecku 2 monumenty. ;) )

Sám Kristoff síce hovoril, že na P-R sa až tak necíti, ale to môže byť taktika. Lenže je fakt, že posledné roky mu tie tamojšie kocky až tak nechutili. Väčšinou zvykne podať lepší výkon na Ronde ako na Roubaix. Naopak Peťo mal minulý rok najlepší monument práve tam.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Lance Armstrong » Ned 05. Apr 2015 19:49:51

Peto isiel vyborne, na hranici moznosti. Ale niekedy mam pocit ze tieto severske klasiky mu prilis nesedia. Nie je to vytrvalec ani casovkar aby dokazal dlhe kilometre tahat po rovine. Je to vybusny typ. Mozno do buducna by mohol uvazovat ako zhodit par kil a zamerat sa radsej na Ardeny. Pretoze aj keby mal formu ako hrom a na Paterbergu vsetkym nadelil 20 sekund tak to do ciela nikdy nedotiahne. O Paris - Roubaix ani nehovoriac.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Ned 05. Apr 2015 20:00:57

Peto super výkon a to nemá top.formu.Som spokojný hlavne s jeho taktickým výkonom.Naopak mierne rozčarovaný som z jeho pomocnikov.Posledných 50 km tam mal skoro kazdý favorit min.jedného pomocnika,no a Peťo opäť sám.
Kto sklamal?
Podľa mňa jednoznačne Sep Vanmarcke,ktorý ma podľa mňa podobný problém ako Paťo a to slabú podporu tímu,práve preto si musíme vážiť Peťa,za to čo dnes predviedol.
Ako som už naznačil,tak určite som viac čakal od domestikov Tinkoff-Saxo.Skutočne začinam mať pocit,že Cannondale bol na tom o mierne lepšie.Ak chce Oleg od Peťa víťazstva,tak musí do buducna kúpiť min.2 kvalitných.
Sklamalo ma aj BMS,Astana a aj Giant- a to za to,že na vrchole Kwaremontu(posledne stupanie),mala skupina stihajuca Terpstru a Kristoffa stratu tušim že 15s,no a tieto tími mali jednoznačne teraz potiahnuť a nie taktizovať,ved tam mal každý z týchto tímov po 3 jazdcov.Taktizovali až tak,že ked prišli pod Peterberg mali stratu 30s a tento moment považujem ako rozhodujúci pre nedobehnutie úniku.Sklamalo ma hlavne BMC,ved potom sa mohol GVA aj roztrhať,no nepomohlo to.Hodne ludí píše na fóre to,že si ich Peťo nemal nechať újsť,ale podľa mňa sa zachoval perfektne a vysoko takticky.Proste mu tam chýbal jeden človek.Určite som čakal viac aj od Thomasa,ktorý sa podľa mňa jednoducho malo šetril pred Flámskom.
Kto prekvapil?
Jednoznačne Kristoff,na to že pred nejakými 2-3 rokmi som ani nevedel kto to vlastne je a na to,že mal tento týždeň aj celkom dosť odiazdené,tak trebe povedať že bol jednoznačnym mužom preteku a zasluženym víťazom.Polemiky a úvahy ako to dosiahol mňa nezaujmaju.Alexander tu proste je a je v neskutočnej forme.Podľa mňa to je hodena rukavica do boja pre Peta,ktorý ak ešte mierne naberie na výkonnosti a dosiahne ideálnu formu,tak ich súboje môžu byť výkladnou skriňou svetovej cyklistiky a mam dojem,že nás budu baviť pekňe dlho.Inak Alexander pekne využil toho,že nikto neveril v to,že by mohol v úniku vydržať.Škoda,že takto nepodcenili favoriti v minulosti aj Peťa.Alexandrova prítomnosť v záveroch monumentov, by ale mohla Peťovi pomôcť k víťazstvam,protože je asi jediný(+Dekenkolb),kto ho môže poraziť.
Prekvapil aj Sagan a to taktickým myslením.V tomto smere som spokojný a dávam TS palec hore.Skutočne by to chcelo ešte zlepšiť tempárske schopnosti a bude vymaľované.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rrYan* » Ned 05. Apr 2015 20:48:34

Kto iny mal zvitazit na Velku noc, ak nie Kristoff...

Krasne preteky, ktore som si mooc uzil :) Aj vdaka Petovi... Hadam nikto neveril, ze unik Kristoff/Terpstra to dotiahne az do ciela... Predpokladam, ze ani Peto nie, preto bol v tom case este v klude. V poslednom kopci, ked uz nebolo na co cakat, vyrazil. Myslim, ze dnes neurobil nic zle. Isiel, na co v danom momente mal.

Cesty pana su proste nevyspytatelne ;)

Inak... Co si myslite o taktike Etixu? Bolo spravne, ze Terpstra spolupracoval s AK? Nepodcenili jeho vykonnost, resp spoliehali sa na to, ze v uniku vyhori?
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 05. Apr 2015 20:54:15

Či je Kristoff neporaziteľný či nie. Pod článkom C-I už opäť riešia fet. Ale čo - Kristoffovi ide karta. Jazdí veľmi umne. Vozí sa nevetrá sa a rozbalí to v závere. Dnes som ho prvý krát videl tuším na Koppenbergu. Myslím že mnohí vrátane Thomasa, štybara, Sagana a ďalší neverili že to dá ale stačí si pozrieť rok 2014 a piate miesto Alexa ako k nemu prišiel a z tohoto pohľadu to až také prekvapko nieje . ( pripomeniem po paterbergu sám stíhal Spartakusa a spol nejakých 13 km).
Má formu a to že ho niekto nepoznal 2-3 roky dozadu nevadí cyklistický svet ho poznal.
Mňa prekvapilo len to že v podstate ten rozhodujúci únik vyprodukoval on.
Prekvapil Varmarcke neviem kde sa zašíval ale ako hovoril nečakala že sa to rozdelí 60 km do cieľa a zabudol sa vzadu. Vynikajúci cyklista ale tak ako ukázal na E3 takticky je ( zatiaľ ) veľmi slabý.
Nechce sa mi už vypisovať pretože mi neprešiel príspevok predtým tak už len k nášmu esu.
Peter Sagan zajazdil konečne preteky kde mu nie je čo vytknúť po taktickej stránke. To že má problém s vytrvalosťou je len vecou tréningu a evidetne v zime urobil niekde chybu. Teda skôr jeho tréneri. Pochybujem že sa to dá zlepšiť počas sezóny. Tempársky je na tom asi dosť špatne čo mu môže uškodiť na P-R. Na SB to bolo 30 km do cieľa, na E3 4 km docieľa teraz to bolo 500 metrov pred cieľom ... takže v Roubaix to bude začiarov je otázka kde sa bude nachádzať.
Opäť krásne preteky s napätím až do konca. Sme namlsaný chceli by sme víťazstvá. Ale aj tak Peťovi môžeme ďakovať.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 05. Apr 2015 22:02:17

Ja len v skratke, Peter paráda, lepšie už dnes ísť asi nemohol, to že mu na konci došlo sa dnes (na rozdiel od E3 a Strade Bianchi) moc nečudujem, museli s GVA ísť úplnú hranu, GVA mal proste trochu viac síl. Ale rozhodne nesúhlasím s tým že by bol Peter zlý tempár, aj keď mu to tento rok až tak nejde.
Čudujem sa hlavne BMC, že neťahali pelotón keď odskočili Terpstra s Kristoffom, hlavne Oss vyzeral byť zase dosť silný, myslím že on by na to ešte mal.
K Etixxu, neviem čo si Terpstra zmyslel, potom ako neodtrhol Kristoffa na Kwaremonte mal myslím zvesiť nohy a nechať šancu Štybymi, určite by mal väčšiu šancu odtrhnúť sa na Patenbergu a ideálne si týchto dvoch doskočiť.

A už som zvedavý na Roubaix. Aj po nepodarenom dnešku beriem ako favorita Vanmarcka. Držím palce aj Wiggovi, ale veľmi silný asi budú Kristoff (aj keď naňho by konečne mohla dôjsť únava) a Degenkolb, ale verím že ak nebude na konci protivietor ako minulý rok, dajú sa odpárať. V prípade že nasadia spoločne Vanmarcke, Thomas/Wiggo, Terpstra/Štyby, tak myslím že sú preč.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 05. Apr 2015 22:28:44

MichalJ píše:K Etixxu, neviem čo si Terpstra zmyslel, potom ako neodtrhol Kristoffa na Kwaremonte mal myslím zvesiť nohy a nechať šancu Štybymi, určite by mal väčšiu šancu odtrhnúť sa na Patenbergu a ideálne si týchto dvoch doskočiť.


Teraz keď som si to v kľude znovu pozrel (mal som návštevu), tak ma tam predsa len zarazila jedna vec. Bol to ten moment, keď G Thomas a Štybar nastúpili na Kwaremonte a mali už slušný náskok a vzhľadom na to že to tak podobne urobili aj na E3 sa dalo predpokladať že pôjdu v dvojici ďalej. Terpstra mal určite o tom info cez vysielačku a logické by bolo nechať pracovať Kristoffa a počkať na Štybara s Thomasom. Tá skupina by potom bola silnejšia a hlavne Etixx by tam mal prevahu. Ale práve vtedy Terpstra ťahal vpredu ako blázon takže ten odstup od hlavného pola, ktorý dovtedy klesol až na 13 sekúnd začal vďaka nemu znovu rásť. Napokon zrejme urobil dobre, lebo Thomas a Štybar boli dostihnutý, ale to ťažko mohol predpokladať. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že Terpstra to častokrát hrá na seba a tímová taktika Etixxu je dosť o svojvôli jednotlivcov a aj preto to občas u nich moc dobre nefunguje.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 05. Apr 2015 23:28:11

K tej "taktike" Etixxu, to dnes aj na CN fóre riešili, že aktuálne to tam vyzerá dosť chaoticky akoby ani nevedeli čo robiť. A nakoniec to tak aj z ich strany dopadlo. Nebyť Cavendisha a Kurne-Brusel-Kurne nemajú výhru na žiadnej kockovitej klasike, a to je na tím ich formátu veľká bieda. Druhé miesta Štybyho na E3 a teraz Terpstru to moc nezachránia.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 05. Apr 2015 23:33:12

West píše:
MichalJ píše:K Etixxu, neviem čo si Terpstra zmyslel, potom ako neodtrhol Kristoffa na Kwaremonte mal myslím zvesiť nohy a nechať šancu Štybymi, určite by mal väčšiu šancu odtrhnúť sa na Patenbergu a ideálne si týchto dvoch doskočiť.


Teraz keď som si to v kľude znovu pozrel (mal som návštevu), tak ma tam predsa len zarazila jedna vec. Bol to ten moment, keď G Thomas a Štybar nastúpili na Kwaremonte a mali už slušný náskok a vzhľadom na to že to tak podobne urobili aj na E3 sa dalo predpokladať že pôjdu v dvojici ďalej. Terpstra mal určite o tom info cez vysielačku a logické by bolo nechať pracovať Kristoffa a počkať na Štybara s Thomasom. Tá skupina by potom bola silnejšia a hlavne Etixx by tam mal prevahu. Ale práve vtedy Terpstra ťahal vpredu ako blázon takže ten odstup od hlavného pola, ktorý dovtedy klesol až na 13 sekúnd začal vďaka nemu znovu rásť. Napokon zrejme urobil dobre, lebo Thomas a Štybar boli dostihnutý, ale to ťažko mohol predpokladať. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že Terpstra to častokrát hrá na seba a tímová taktika Etixxu je dosť o svojvôli jednotlivcov a aj preto to občas u nich moc dobre nefunguje.


Podľa môjho názoru keď ušiel Terpstra s Kristoffom Štyby mal za úlohu zachytávať prípadné úniky, nepodarilo sa mu to len v prípade Petra a Avermaeta, doťahovať ďalších cyklistov ako Thomas na čelo podľa mňa zmysel nemalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia